Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
  Drukuj

Patron :)
Autor Wiadomość
PostNapisane: środa 11 kwi 2012, 21:38 
Offline

Dołączył(a): niedziela 08 kwi 2012, 23:57
Posty: 168
Miejscowość: śląskie / Warszawa
Pytanie może dość dziwne, ale zarazem zachęcające do wgłębienia się w historię Kościoła i sylwetki ciekawych ludzi. Jak sądzicie:

Który z chrześcijańskich świętych nadawałby się najbardziej na patrona zgromadzonej tu społeczności, a być może przeżywał podobne rozterki, co i my?


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Patron :)
PostNapisane: środa 11 kwi 2012, 22:20 
Offline

Dołączył(a): czwartek 02 lut 2012, 21:28
Posty: 33
Nie wiem jaki patron byłby odpowiedni dla tej społeczności. Powiem o sobie. Od niedawna proszę o wstawiennictwo świętego Józefa. Chciałbym od niego uczyć się jak być świętym mężczyzną. Młody chłopak, który stanął wobec Tajemnicy, której nie rozumiał, a mimo to nie zdezerterował. Zresztą, długo mógłbym pisać tutaj o swoich przemyśleniach na jego temat.
Może trochę nie na temat: Kilka lat temu słyszałem lub czytałem (niestety nie pamiętam gdzie), że prawdopodobnie św. Jan Bosco był homoseksualny. Ta informacja padała przy okazji rozmowy na temat stosunku Kościoła do osób homoseksualnych, jako dowód na to, że świętość nie jest zarezerwowana jedynie dla heteroseksualistów. Szukałem jakichś informacji na ten temat, ale nic nie znalazłem.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Patron :)
PostNapisane: środa 11 kwi 2012, 23:07 
Offline

Dołączył(a): środa 21 mar 2012, 00:44
Posty: 57
Ja bym wybrał św. Józefa .
Nie tylko dlatego,że jest najlepszym orędownikiem ale dlatego, iż jest wzorem mężczyzny, który odważnie przyjmuje wole Boga co do jego osoby, nie użala się nad sobą, że Bóg mu nie błogosławi- bo nie może mieć dzieci, nawet musi żyć w "czystości" czy tego chce czy nie chce. Nie oddalił się od Maryi ( symbolu Kościoła )ale zaopiekował i dbał o wzrastanie Jezusa( Miłości) w świecie.A wszystko w cichości i posłuszeństwie Bogu. Można by rzec nic wielkiego nie dokonał! Jedynie przyjął wolę Bożą co do jego osoby.
Daj nam Boże, abyśmy też potrafili zgadzać się na to i mężnie przyjmować to, co na nas dopuszczasz, nawet jak tego nie rozumiemy.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Patron :)
PostNapisane: środa 11 kwi 2012, 23:19 
Offline

Dołączył(a): niedziela 08 kwi 2012, 23:57
Posty: 168
Miejscowość: śląskie / Warszawa
Ciekawa jest też postać Johna Henry'ego Newmana.

http://en.wikipedia.org/wiki/John_Henry_Newman


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Patron :)
PostNapisane: czwartek 12 kwi 2012, 07:09 
Offline

Dołączył(a): wtorek 27 gru 2011, 07:30
Posty: 203
Lokalizacja: okolice oświecimia
Miejscowość: Brzeszcze, Oświęcim, Pszczyna
Zdecydowanie św. Józef to jest gość Maryja wiedziała kogo wybrać :) no i Michał Archanioł umie pokazać złemu gdzie jego miejsce optuje za tymi dwoma "kandydaturami";)

_________________
W Panu mym złożyłem całą swą nadzieję, On pochylił się nade mną prośby wysłuchał:)


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Patron :)
PostNapisane: czwartek 12 kwi 2012, 10:33 
Offline

Dołączył(a): wtorek 03 sty 2012, 14:49
Posty: 222
Miejscowość: Rzeszów
A może św.Sebastian ?

http://martyrologium.blogspot.com/2010/ ... stian.html


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Patron :)
PostNapisane: czwartek 12 kwi 2012, 16:27 
Offline

Dołączył(a): czwartek 02 lut 2012, 21:28
Posty: 33
OnSam napisał(a):
A może św.Sebastian ?

Postać św. Sebastiana została strasznie wyświechtana przez środowiska gejowskie.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Patron :)
PostNapisane: czwartek 12 kwi 2012, 20:50 
Offline

Dołączył(a): środa 11 kwi 2012, 23:01
Posty: 13
Zdecydowanie św. Józef!
Właśnie takim mężczyzną chciałbym być!

Ale od pewnego czasu bliscy są mi też święci Karol Lwanga i jego Towarzysze, męczennicy Ugandyjscy:
http://www.fronda.pl/news/czytaj/tytul/ ... ualny_krol


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Patron :)
PostNapisane: piątek 13 kwi 2012, 07:04 
Offline

Dołączył(a): wtorek 03 sty 2012, 14:49
Posty: 222
Miejscowość: Rzeszów
Postać św.Józefa zacną jest ;)


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Patron :)
PostNapisane: sobota 28 kwi 2012, 22:15 
Elred z Rievaulx (wspomniany już w tym wątku).
XII-wieczny angielski mnich, opat, pisarz i historyk. W swoich listach i pośrednio w dziełach wspominał o grzechach własnej młodości (co niektórzy historycy interpretują jako przyznanie się do homoseksualnych relacji). Opisywał istotę przyjaźni szczerej i miłej Bogu, zachęcał do zachowywania czystości i przestrzegał przed wchodzeniem w relacje sprzeczne z naturą.
Oficjalnie nie został kanonizowany, zmarł w opinii świętości.


Góra
  
 

Re: Patron :)
PostNapisane: niedziela 11 paź 2015, 23:09 
Modlitwa do Świętego Józefa (dla tych którzy wierzą, że z homo-skłonnościami można z powodzeniem się pobrać:-)

Święty Józefie,
dziękuję Ci, że jeszcze nie wyszłam za mąż (jeszcze się nie ożeniłem).

+(W Imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Amen+)
Święty Józefie,

Ty wiesz w Bogu, kto ma być moim mężem (żoną),
pomóż mi spotkać tego człowieka.
Święty Józefie,
spraw, żeby to był(a) dobry(a) mąż (żona),
który(a) będzie mnie kochał(a)
i szanował(a), jak Ty kochałeś i szanowałeś Maryję.
Święty Józefie,
doprowadź do zerwania każdej znajomości,
która nie podoba się Panu Bogu.
Święty Józefie,
obiecuję Ci dochować czystości przed ślubem.
Święty Józefie,
obiecuję dać pierwszemu mojemu dziecku
przynajmniej jako drugie imię “Józef”
Święty Józefie,
obiecuję innym mówić,
że tak dobrego męża (dobrą żonę) mam dzięki Tobie.
Amen!
(+W Imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Amen+)
+
Potężny egzorcyzm Świętego Michała Archanioła (w kontekście postu mario:-)

(+W Imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Amen+)
Boże w Trójcy Świętej Jedyny, błagam Cie i proszę za wstawiennictwem Bogurodzicy Dziewicy Maryi, Świętego Michała Archanioła, wszystkich Aniołów i Świętych o tę wielką łaskę pokonania sił ciemności na polskiejziemi i całym świecie. Odwołujemy się do zasług Męki Pana Naszego Jezusa Chrystusa, Jego Przenajdroższej Krwi przelanej za nas i Jego Świętych Ran, Agonii na Krzyżu i wszystkich cierpień poniesionych podczasMęki i przez całe Życie Pana Naszego i Zbawcy. Prosimy Cię Jezu Chryste, wyślij Swoich Aniołów, aby strąciły złe moce do czeluści piekielnych, aby na polskiej ziemi i na całym świecie nastało Boże Królestwo. Aby łaskaBoża mogła się rozlać na każde ludzkie serce, aby nasz Naród i wszystkie narody całego świata mogły doświadczyć Bożego pokoju. Nasza Pani i Królowo, błagamy Cię gorąco poślij swoich Aniołów, aby strąciły do czeluści piekielnych, wszystkie te złe duchy, które mają być strącone. A Ty Wodzu Niebieskich Zastępów dokonaj tego dzieła, aby łaska Boża mogła nam nieustannie towarzyszyć. Poprowadź wszystkie Zastępy Niebieskie, aby złe mocezostały strącone do czeluści piekielnych. Użyj całej Swej mocy, aby pokonać lucyfera i jego aniołów, którzy się sprzeciwili Woli Bożej i teraz chcą niszczyć dusze ludzkie. Pokonaj ich, albowiem masz taką władzę, a nam wyproś łaskę pokoju i Bożej Miłości abyśmy podążali za Chrystusem do Królestwa Niebieskiego.
Amen.

(+W Imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Amen+)


Góra
  
 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group studio kuchni warszawa

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL