Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
  Drukuj

Honorowy Dawca Szpiku
Autor Wiadomość
PostNapisane: czwartek 12 sty 2012, 18:16 
Offline

Dołączył(a): wtorek 27 gru 2011, 07:30
Posty: 203
Lokalizacja: okolice oświecimia
Miejscowość: Brzeszcze, Oświęcim, Pszczyna
Nie wiem czy dobrze wstrzeliłem się w temat, ale chciałem się pochwalić, że dzisiaj wysłałem zgłoszenie jako potencjalny dawca szpiku bardzo się cieszę z tej decyzji chciałbym, żebym mógł komuś pomóc w tej materii. Mnie to nic nie kosztuje a ktoś może zostać uratowany kurcze niesamowite uczucie:).
Napiszcie co sądzicie o takich akcjach jak np: genetyczny bliźniak

_________________
W Panu mym złożyłem całą swą nadzieję, On pochylił się nade mną prośby wysłuchał:)


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Honorowy Dawca Szpiku
PostNapisane: piątek 13 sty 2012, 10:10 
Moderator
Offline

Dołączył(a): czwartek 29 gru 2011, 10:30
Posty: 148
Miejscowość: PL
Mario to świetna decyzja z wysłaniem swojego zgłoszenia. Gratuluję :)

_________________
"Ufaj Bogu tak, jakby całe powodzenie spraw zależało wyłącznie od Niego; tak jednak dokładaj wszelkich starań, jakbyś ty sam miał wszystko zdziałać, a Bóg nic nie zgoła". /św. Ignacy Loyola/


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Honorowy Dawca Szpiku
PostNapisane: piątek 13 sty 2012, 13:48 
Mario – podziwiam za to, co zrobiłeś. Jutro obiecuję, że „westchnę do Pana o łaskę pracy” dla Ciebie. Pozdrawiam.


Góra
  
 

Re: Honorowy Dawca Szpiku
PostNapisane: piątek 13 sty 2012, 14:45 
Offline

Dołączył(a): wtorek 27 gru 2011, 07:30
Posty: 203
Lokalizacja: okolice oświecimia
Miejscowość: Brzeszcze, Oświęcim, Pszczyna
Wiecie wydaje mi się że tutaj nie ma co podziwiać może się okazać ze nigdy do tego nie dojdzie ale oddanie 4 ml krwi do badania na potencjalnego dawce jest niczym, ta decyzja chodziła od dawna mi po głowie nie ukrywam ze dużo myślałem nad tym, żeby się nie okazało, że ja mogę komuś ofiarować szpik a potem skitram i wycofię się, i ktoś kto liczył na mnie został całkowicie na lodzie z jeszcze gorszą świadomością że mógł żyć a ja się wystraszyłem zabiegu cieszę się że stało się jak się stało a reszta w rękach Boga.:)
Poza tym z racji wykształcenia jestem dość wrażliwa osobą na krzywdę innych jestem, pedagogiem osób upośledzonych umysłowo i przewlekle chorych to też zobowiązuje:)

_________________
W Panu mym złożyłem całą swą nadzieję, On pochylił się nade mną prośby wysłuchał:)


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Honorowy Dawca Szpiku
PostNapisane: piątek 13 sty 2012, 17:07 
Offline

Dołączył(a): niedziela 18 gru 2011, 13:08
Posty: 200
Lokalizacja: Poznań
Miejscowość: Poznań
Mario, to jesteś błogosławionym człowiekiem, też chciałbym pomagać takim osobom chorym, upośledzonym, ale ... nie umiem :oops:


mario napisał(a):
Wiecie wydaje mi się że tutaj nie ma co podziwiać może się okazać ze nigdy do tego nie dojdzie ale oddanie 4 ml krwi do badania na potencjalnego dawce jest niczym, ta decyzja chodziła od dawna mi po głowie nie ukrywam ze dużo myślałem nad tym, żeby się nie okazało, że ja mogę komuś ofiarować szpik a potem skitram i wycofię się, i ktoś kto liczył na mnie został całkowicie na lodzie z jeszcze gorszą świadomością że mógł żyć a ja się wystraszyłem zabiegu cieszę się że stało się jak się stało a reszta w rękach Boga.:)
Poza tym z racji wykształcenia jestem dość wrażliwa osobą na krzywdę innych jestem, pedagogiem osób upośledzonych umysłowo i przewlekle chorych to też zobowiązuje:)

_________________
Rekolekcje ignacjańskie - bardzo polecam !


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Honorowy Dawca Szpiku
PostNapisane: piątek 13 sty 2012, 20:15 
Offline

Dołączył(a): wtorek 27 gru 2011, 07:30
Posty: 203
Lokalizacja: okolice oświecimia
Miejscowość: Brzeszcze, Oświęcim, Pszczyna
Adminie drogi tu nie chodzi o umiem nie umiem, bardziej chce nie chce, dam rady nie dam rady, wiele osób ma blokadę przed człowiekiem z upośledzeniem nie dziwi mnie to nic a nic bo jest w nas strach przed nieznanym, jest strach przed samym upośledzeniem ja też tak miałem na początku podchodziłem do sprawy z dużym dystansem ale pokochałem te osoby wiem że one nie mogą nikogo skrzywdzić wręcz przeciwnie pokazuję czym jest życie i ile jest ono warte. A teraz teraz brak pracy brak kontaktu jest ciężko ale z drugiej strony człowiek może docenic to co ma i co miał

_________________
W Panu mym złożyłem całą swą nadzieję, On pochylił się nade mną prośby wysłuchał:)


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Honorowy Dawca Szpiku
PostNapisane: czwartek 02 lut 2012, 22:53 
Offline

Dołączył(a): czwartek 02 lut 2012, 21:28
Posty: 33
W zeszłym roku była akcja poszukiwania dawcy szpiku dla chłopaka, z którym chodziłem do liceum. Przy tej okazji w końcu zmotywowałem się do tego, żeby zarejestrować się jako dawca. Polecam.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Honorowy Dawca Szpiku
PostNapisane: niedziela 22 gru 2013, 11:39 
Offline

Dołączył(a): sobota 21 gru 2013, 00:18
Posty: 16
Miejscowość: Kraków
Ja sie zgłosiłem juz 6 lat temu i nic ;( Zostaje tylko ufność ze moze jednak kiedyś konus sie przyda moj szpik...
Ale na szczęście krew moja biorą :) i tak juz szczęśliwie na chwale Bożą i ku pozytkowi ludzi oddałem ponad 20 litrów :) i tez zachęcam do dzielenia sie krwią z potrzebującemu.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Honorowy Dawca Szpiku
PostNapisane: niedziela 18 paź 2015, 16:38 
Offline

Dołączył(a): czwartek 08 mar 2012, 22:51
Posty: 95
Lokalizacja: Podkarpacie
Miejscowość: Średnia
Znalazłem ten wątek szukając innego. W ubiegłym tygodniu w jednym z programów telewizyjnych pokazano Andrzeja, który uratował życie (chyba) 10 letniemu Piotrkowi. U Piotrka zdiagnozowano białaczkę. Redaktor mówił też o dramacie innego człowieka, był biorca i cieszył się, że jest też dawca, ale dawca w ostatniej chwili wycofał się.
Zachęcam wszystkich zdrowych i odważnych do zarejestrowania się w bazie http://www.dkms.pl
Wystarczy pobrać z wewnętrznej strony policzka wymaz (ślina). Na tym etapie nie pobiera się krwi lub szpiku. W większości przypadków pobierana jest tylko krew. Są też rzadkie przypadki pobierania szpiku, miałem pobierany szpik z kości miednicy do badań. Wszystko odbywa się w znieczuleniu i nie jest tak straszne jak to ludzie opowiadają sobie.


Góra
 Zobacz profil  
 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group studio kuchni warszawa

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL