Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
  Drukuj

Dożywocie za homoseksualizm...w Ugandzie
Autor Wiadomość
PostNapisane: niedziela 16 lut 2014, 16:33 
Nieaktywny/-a od ponad 3 m-cy
Offline

Dołączył(a): niedziela 16 lut 2014, 09:54
Posty: 10
Miejscowość: duża, znana
Dziś w internecie znalazłem taki oto news:"Prezydent Ugandy oświadczył, że ma zamiar podpisać ustawę wprowadzającą karę dożywotniego więzienia dla osób skazanych za akty homoseksualne".

więcej info tutaj: http://myslglobalnie.blogspot.com/2014/02/nowy-wymiar-homofobii-w-ugandzie.html

Co myślicie o tak drastycznej ustawie?


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Dożywocie za homoseksualizm...w Ugandzie
PostNapisane: niedziela 16 lut 2014, 16:40 
A ta ustawa nie jest amnestią? Bo w innych krajach za homoseksualizm (nie tylko za stosunki seksualne) jest się skazywanym na śmierć nawet (nie wiem czy w Arabii Saudyjskiej, wielkim sojuszniku USA na Bliskim Wschodzie tak nie jest).
Jest to skandaliczne żeby za swoje wybory życiowe, które nikomu nie szkodzą (nie mówię o moralności) karać dozywociem a za zabicie dziecka czytaj: aborcję nie było żadnego sprzeciwu społeczeństwa.... Nie mówię juz o ustawie o eutanazji na zyczenie dzieci....


Góra
  
 

Re: Dożywocie za homoseksualizm...w Ugandzie
PostNapisane: środa 19 lut 2014, 22:26 
Początkowy projekt ustawy z 2009 roku przewidywał wprowadzenie kary śmierci, ale zmieniono ją na pozbawienie wolności od 2 at do dożywocia, zależnie od czynu. Obecnie jest kara do 14 lat (gdzieś znalazłam, że może też być dożywocie, ale to chyba nieprawda).
Myślę, że w tym kraju ludzie niewiele wiedzą o tym czym jest homoseksualizm i dlatego się boją i popierają taką ustawę. W Europie i Ameryce też był karalny.
Jeszcze w 1943 roku papież Pius XI w encyklice "Casti connubii" pisał, co prawda odnośnie stosunków przedmałżeńskich i pozamałżeńskich, ale: "prawowita władza ma prawo i obowiązek zakazywania takich haniebnych związków, jako sprzeciwiających się rozsądkowi i naturze ludzkiej, zapobiegania im i karania ich."


Góra
  
 

Re: Dożywocie za homoseksualizm...w Ugandzie
PostNapisane: środa 19 lut 2014, 22:29 
Offline

Dołączył(a): niedziela 13 paź 2013, 20:18
Posty: 400
Miejscowość: Katowice
Dobrze ze Iaan zapytał o taka perspektywę, bo moze to jest załagodzenie stanu prawnego a nie jego obostrzenie:)


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Dożywocie za homoseksualizm...w Ugandzie
PostNapisane: piątek 28 lut 2014, 02:32 
Nieaktywny/-a od ponad 3 m-cy
Offline

Dołączył(a): niedziela 16 lut 2014, 09:54
Posty: 10
Miejscowość: duża, znana
No i ustawa weszła w życie, prezydent ją podpisał. Mimo, że dopiero minęło kilka dni już jedna osoba została zabita bo media podsycają do agresji :(


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Dożywocie za homoseksualizm...w Ugandzie
PostNapisane: sobota 13 wrz 2014, 15:57 
Offline

Dołączył(a): niedziela 07 wrz 2014, 18:17
Posty: 12
Lokalizacja: Poznań
Miejscowość: Poznań
Oglądałem wczoraj film "Odzyskać i stracić". Podobał mi się.
Jeden z głównych bohaterów zostaje skatowany, za to, że jest homo. Nie rozumiem jak można dopuszczać się tak strasznych czynów wobec ludzi (nas), którzy przecież nie mają wpływu na to jacy są...
Mega przykre.... :(

_________________
"Poucz mnie, Panie, i wskaż mi drogę, którą mam pójść; utkwij swoje spojrzenie we mnie." (Ps 32,8)


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Dożywocie za homoseksualizm...w Ugandzie
PostNapisane: sobota 13 wrz 2014, 20:44 
Nie oglądałam tego filmu, ale z tego co widzę w moim otoczeniu czasem występuje opinia, że jeśli ktoś się ujawni to znaczy, że jednocześnie robi coś niemoralnego. Jeśli nic nie robi, to się nie ujawnia i nie jest prześladowany. Tacy ludzie nie potrafią sobie wyobrazić, że ktoś się ujawnia z innych powodów, takich jak np. niechęć do życia w kłamstwie przed najbliższymi, i nie robi niczego złego. Może nie znają takich przypadków, ale ja się boję im tego tłumaczyć na sobie.


Góra
  
 

Re: Dożywocie za homoseksualizm...w Ugandzie
PostNapisane: piątek 26 wrz 2014, 10:22 
epme napisał(a):
Oglądałem wczoraj film "Odzyskać i stracić". Podobał mi się.
Jeden z głównych bohaterów zostaje skatowany, za to, że jest homo. Nie rozumiem jak można dopuszczać się tak strasznych czynów wobec ludzi (nas), którzy przecież nie mają wpływu na to jacy są...
Mega przykre.... :(



To jest fundamentalne pytanie, czy aby na pewno...:-(


Góra
  
 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group studio kuchni warszawa

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL