Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
  Drukuj

"Prawdziwość tych objawień nie została potwierdzona..."
Autor Wiadomość
PostNapisane: sobota 27 wrz 2014, 20:12 
"Gospa według mnie specjalnie przeciąga sprawę.Jest poza tym za bardzo rozgadana. Gada już 30 lat o tym, co mogła powiedzieć w kilka dni."

Ciekawy temat, ciarki przechodzą, gdy czytam wywiad i komentarze:

http://www.fronda.pl/blogi/tylko-prawda ... 28117.html

A tu ostrzeżenie przed filmem:

http://rebelya.pl/forum/watek/75918/

Widział już ktoś?
U nas proboszcz nieprawdopodobnie gorąco go poleca...


Góra
  
 

Re: "prawdziwość tych objawień nie została potwierdzona..."
PostNapisane: sobota 27 wrz 2014, 20:49 
Aż zacytuję, co ciekawsze wypowiedzi:

"Medjugorie to największy szatański przekręt, a nawrócenia to gambit. Owoce to - oprócz nawróceń - także nieposłuszeństwo Kościołowi: zbuntowani zakonnicy (w tym o. Ivica Vego, który porzucił kapłaństwo i żyje w konkubinacie z byłą zakonnicą i suspendowany o. Ivan Prusina), wrogość do biskupa miejsca (oskarżenia o układy z komunistami), stałe mówienie o objawieniach WBREW oficjalnemu głosowi Kościoła, agresja zwolenników względem tych, którzy tak jak ja zwracają uwagę na takie niewygodne fakty. To jest zwiedzenie, a będzie jeszcze większe. Gospa mówiła o tych zakonnikach "prawdziwi święci", a biskupa wzywała do nawrócenia. Ubrał się diabeł w ornat..."

"Zaczyna się jak satyra, potem wg mnie wzruszające i nowatorskie (wg innych kiczowate) sceny w raju, a potem można wyjść. Reszta wcale nie o Matce Bożej, tylko o Medjugorie, a to różnica, skoro Kościół reprezentowany przez biskupa miejsca kilkakrotnie wypowiedział się negatywnie na temat rzekomych objawień. Obecnie oficjalne stanowisko Kościoła jest takie, że w Medjugorie NIE objawia się Matka Boża i nie wolno do niego organizować pielgrzymek. Można natomiast jechać prywatnie jako na miejsce modlitwy. Byłoby dziwne, gdyby to Matka Boża ukazała się dzieciom, z których część paliła po kryjomu papierosy, a część wracała z kradzieży jabłek. Byłoby dziwne, gdyby Matka Boża ukazywała się pod postacią szatana (a taki numer wywinęła zjawa z Medjugorie). Byłoby dziwne, że Jezus nową religię założył w 3 lata, a Matka Boża od 30 lat codziennie miała do przekazania tylko przypomnienie (tak naprawdę bełkot o niczym). Byłam tam dwukrotnie, moja lampka alarmowa wyła nieustannie: 'run away, run away!', w czasie rzekomych "objawień" miałam ochotę uciec z Kościoła, a twarze "wizjonerów" w czasie wizji napawają mnie przerażeniem. NIE mam żadnych problemów z modlitwą, z sakramentami, z wiarą. W tym samym czasie uczestniczyłam w nabożeństwach z indywidualnym błogosławieństwem egzorcysty diecezjalnego (w ramach Odnowy w Duchu Sw) i nic podobnego sie nie dzialo, NIGDY nic podobnego się nie działo (a do kościoła chodzę regularnie), więc ja nie mam problemów natury demonicznej. Za to Medjugorie moim zdaniem tak. Cuda się dzieją, ale Jezus zapowiadał cuda demoniczne. Nawrócenia pewnie też, ale to może być tylko gambit. Medjugorie się jeszcze nie skończyło, więc stawka za te nawrócenia będzie musiała być ogromna. Poczekajmy, aż wizjonerzy ujawnią tajemnice. Obawiam się, że to jest właśnie klucz do Medjugorie: tajemnice się sprawdzą, ludzie uwierzą, a potem zjawa ujawni swój prawdziwy cel, palnie coś, ludzie uwierzą i odciągnie w ten sposób tłumy od Jezusa. "


http://www.fronda.pl/a/ziemia-maryi-pro ... 42070.html


Góra
  
 

Re: "prawdziwość tych objawień nie została potwierdzona..."
PostNapisane: sobota 27 wrz 2014, 20:51 
http://kosciol.wiara.pl/doc/491349.Medj ... iej-wiosce

Kompendium wiedzy na ten temat...


Góra
  
 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group studio kuchni warszawa

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL