Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
  Drukuj

Anioły z połamanymi skrzydłami
Autor Wiadomość
PostNapisane: środa 18 sty 2012, 18:45 
Offline

Dołączył(a): niedziela 18 gru 2011, 13:08
Posty: 200
Lokalizacja: Poznań
Miejscowość: Poznań
zupełnie z innej beczki, ale jak to zmienia perspektywę... :)
http://m.onet.pl/prasa/4998823,detal.html

_________________
Rekolekcje ignacjańskie - bardzo polecam !


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Anioły z połamanymi skrzydłami
PostNapisane: środa 18 sty 2012, 19:01 
Offline

Dołączył(a): wtorek 27 gru 2011, 07:30
Posty: 203
Lokalizacja: okolice oświecimia
Miejscowość: Brzeszcze, Oświęcim, Pszczyna
Jak miałem 20 lat to byłem wolontariuszem na oddziale opieki paliatywnej szpitala oo. Bonifratrów w Łodzi był to najwspanialszy dar jakie przyniosło mi życie w tym okresie. Wtedy obcując ze śmiercią człowiek nauczył się pokory wobec życia, kilkanaście razy towarzysząc chorym w drodze do domu ojca czułem się ciężko powiedzieć ale było w tym coś z mistyki wszak za każdym razem po człowieka przychodziły zastępy aniołów w doborowym towarzystwie przebywałem, i wiem ze w niebie mam teraz kilku "kolegów i koleżanek" wszak sami mi to powiedzieli, zacytuję słowa jednej z pacjentek kochanej pani Basi "bracie jak umrę nie przejmuj się będziesz miał koleżankę w niebie" było to coś czego nie zapomni się do końca życia:)

_________________
W Panu mym złożyłem całą swą nadzieję, On pochylił się nade mną prośby wysłuchał:)


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Anioły z połamanymi skrzydłami
PostNapisane: czwartek 26 sty 2012, 22:57 
Nieaktywny/-a od ponad 3 m-cy
Offline

Dołączył(a): poniedziałek 23 sty 2012, 14:55
Posty: 28
Miejscowość: Rumia
Wspaniała inicjatywa i ciepło robi się na sercu na myśl, ze ludzie wciąż chcą pomagać. Ja nigdy nie byłam w wolontariacie i myślę, że nie potrafiłabym tego udźwignąć. Powiedzmy, że mam swój mały całodobowy wolontariat. Każdy człowiek, którego znam, nie ważne czy lubimy się czy nie bardzo, wie, że zawsze jestem dostępna. Czy pod telefonem czy na internecie czy gdzieś na mieście... Dosłownie o każdej porze dnia i nocy, a ludzie częściej jednak noc wybierają (ahh, spanie to niebezpieczny nałóg, który trzeba porzucić ( ; ) jest możliwość skontaktowania się ze mną w dowolnej sprawie. Gdy mogę - pomogę, gdy nie mam takiej możliwości to chociaż wysłucham i doradzę. Nie potrafię odmówić człowiekowi pomocy, nie dzielę ludzi na dobrych, złych, lepszych, gorszych i staram się odkładać na bok osobiste podejście do danej osoby. Bywało tak, ze poznałam kogoś na internecie, udało się pomóc, a spotkaliśmy się dopiero po 3 latach. Kiedyś obiecałam komuś i sobie, ze nie odmówię nikomu, kto będzie potrzebował mnie albo kogokolwiek, ale czasem wydaje mi się, że to i tak zbyt mało...

_________________
Kiedy fale mórz chcą porwać mnie
Z Tobą wzniosę się, podniesiesz mnie
Panie Królem Tyś spienionych wód
Ja ufam Ci - Ty jesteś Bóg.


Pozwól nam spojrzeć kiedyś im w oczy...


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Anioły z połamanymi skrzydłami
PostNapisane: sobota 06 cze 2015, 18:21 
Offline

Dołączył(a): piątek 05 cze 2015, 09:23
Posty: 180
Miejscowość: Warszawa
super artykuł,
ja też działam wolontaryjnie, nie w hospicjum, nie czuje sie na tyle silny psychicznie,
pomagałem w wolontariacie na rzecz Tybetu,
teraz pomagam wolontaryjnie w organizacji Parady Równości.
był jeszcze wolontariat w czasie wyborów, rozwieszanie plakató, ulotki.

co z tego mam?
hmmmm, satysfakcje dobrze spełnionego zadania, satysfakcje że jednak potrafie coś zrobić i na końcu chociaż może to powinno być na początku, że jest sprawa, są osoby którym jestem potrzebny...
napewno chciałbym bardziej pomagać ludziom, pomagać im w codziennych problemach, ale boję się, boję się że tylko się ośmiesze, że bardziej zaszkodze niż pomoge....

_________________
Konrad


Góra
 Zobacz profil  
 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group studio kuchni warszawa

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL