Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
  Drukuj

Dezerter - Jezus
Autor Wiadomość
PostNapisane: poniedziałek 04 cze 2012, 18:02 
Offline

Dołączył(a): czwartek 02 lut 2012, 21:28
Posty: 33
Mój ukochany Dezerter w jednym z moich ulubionych kawałków.
http://www.youtube.com/watch?v=bmb71JTtaxw


Jak wyglądałby Jezus,
Gdyby żył w naszych czasach?
Czy chodziłby w sandałach,
Czy raczej w adidasach?
Czy piłby coca-colę
I korzystał z komputera?
Czy miałby długie włosy
I paszport Izraela?

Na każde pytanie oczekujesz odpowiedzi
Chcesz gotowych recept, oczekujesz nadziei.
A co zrobisz, gdy rozkaz zabrzmi groźnie,
Czy będziesz protestował czy podawał gwoździe?


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Dezerter "Jezus"
PostNapisane: czwartek 20 gru 2012, 19:43 
Nieaktywny/-a od ponad 3 m-cy
Offline

Dołączył(a): niedziela 16 gru 2012, 15:00
Posty: 124
Miejscowość: Warszawa
Cudowne - jak to sie stało ze tego wcześniej nie słyszałem :)

Pytanie bardzo mi bliskie - często zastanawiam sie nad tym jak by Jezus wyglądał gdyby żył w naszych czasach, co by robił, co mówił. Ogólnie wiemy z Nowego Testamentu co Jezus mówił, ale czasem chciałoby sie usłyszeć konkretne słowa. Czy by Jezus dziś w niektórych kościołach zrobił rozrubę że z Domu Bożego robią targowisko? W których? Komu by powiedział - "idź, twoja wiara cie uzdrowiła". Czy by dziś znalazł uczonych w Piśmie, którzy chodzą w powłóczystych szatach i odprawiają długie modły aby objadać domy wdów? Może by wreszcie cos jasno powiedział o gejach? Którzy by byli tymi maluczkimi z którymi by najchętniej przebywał? Co by powiedział mi o mnie?

To co wiemy o Jezusie, to ze żył sam - nieżonaty 30-letni mężczyzna - dziś to nie łatwe do zaakceptowania dla naszych rodziców i bliskich, a w tamtych czasach? Było mu jeszcze trudniej. Wogóle styl życia Jezusa było trudno zaakceptować jego bliskim "Gdy to posłyszeli Jego bliscy, wybrali się, żeby Go powstrzymać. Mówiono bowiem: Odszedł od zmysłów" (Mk 3,21). O stosunku do jego pochodzenia z maleńkiej osady na głębokiej prowincji zapisano ironiczne słowa "Czy może być co dobrego z Nazaretu?” (J 1,46).

Takie rozważanie o Jezusie zmieniło cos w moim życiu - ilekroć spotykam biedaka, człowieka samotnego, skrzywdzonego, niedostosowanego, imigranta - przypomina mi sie ten Jezus - niezrozumiany, wyśmiany.


Góra
 Zobacz profil  
 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group studio kuchni warszawa

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL