Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
  Drukuj

Natrętne myśli na tle religijnym
Autor Wiadomość
PostNapisane: wtorek 23 lut 2016, 13:23 
Offline

Dołączył(a): niedziela 06 paź 2013, 20:12
Posty: 81
Miejscowość: Mazowsze północne + Bydgoszcz
Za dzieciaka zdarzało mi się doświadczać nieprzyjmenych myśli, których nie mogłem opanować. Były to natręctwa religijne, pojawiały się najczęściej w kościele. Są to bardzo wulgarne wyborażenia, jakieś bluźnierstwa. Nie mogłem sobie z nimi poradzić. Potem... jakoś do nich przywykłem i starałem się, żeby spokojnie przez moją głowę przepływały, bo stwierdziłem, że byłem wobec nich bezsilny. Nigdy nie pomyślałem, żeby iść z tym do lekarza, choć wiedziałem, że to nie jest objaw zdrowia psychicznego. Obecnie myśli powróciły i uległy nasileniu - są jeszcze bardziej bluźniercze. Ataki zaczęły się w zeszłym tygodniu. Chciałbym wrócić do momentu, kiedy ta pierwsza myśl się pojawiła. Odbiło się to na moim zdrowiu, nie mogłem jeść ani spać. Obecnie stały się dla mnie już chlebem powszednim i znowu się do nich przyzwyczaiłem, co mnie niepokoi. Nie chcę ich mieć. W piątek idę do psychiatry.

_________________
Albo Sodoma, albo Madonna.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: natrętne myśli na tle religijnym
PostNapisane: wtorek 23 lut 2016, 18:30 
A może te myśli to wpływ działania złego ducha? Miałem dwa takie okresy w życiu (jeden okres dopiero co się zakończył). Wiele mi wówczas przeszkadzało w modlitwie i praktykach religijnych. Sposobem jednak okazał się głębszy rachunek sumienia (zwykle, przyznaję, o to nie dbałem) i spowiedź - ogólnie przed takimi atakami najłatwiej uchronić się przez wzmożoną modlitwę i życie sakramentalne (tak, przez pewien czas walki na początku może być jeszcze trudniej, ale trzeba się zdobyć na odwagę zbliżyć do Boga - tylko w Nim moja, Twoja, nasza moc).

Proś o pomoc Pana Jezusa, wołaj o oczyszczenie mocą Jego Najdroższej Krwi i módl się na różańcu.


Góra
  
 

Re: natrętne myśli na tle religijnym
PostNapisane: wtorek 23 lut 2016, 21:15 
Nieaktywny/-a od ponad 3 m-cy
Offline

Dołączył(a): środa 03 lut 2016, 17:04
Posty: 21
Miejscowość: dolnośląskie
Daniel, wszystko wygląda na to, że masz tzw. nerwicę natręctw. Proponowałbym jednak zgłosić się do psychiatry jeżeli te myśli nie pozwalają Ci normalnie funkcjonować i powodują dyskomfort. Nie wiem jak silne są te myśli, czy pojawiają się "same", czy pod wpływem Twoich rozmyślań. Czy to jest tak, że ty zaczynasz o czymś myśleć i to nie daje Ci spokoju? Nie możesz się uwolnić od myślenia o czymś? W zaburzeniach obsesyjno- kompulsyjnych często pojawiają się motywy bluźniercze Bogu.
Poczytaj o nerwicy natręctw lub zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne i udaj się do mądrego psychiatry. Chociaż jeżeli nie masz natrętnych myśli samobójczych może lepiej najpierw udać się do psychologa mądrego? Jak to widzisz?
Pozdr

_________________
Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię. Jezus z Nazaretu (Mt 11, 28)


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Natrętne myśli na tle religijnym
PostNapisane: sobota 27 lut 2016, 00:11 
Nieaktywny/-a od ponad 3 m-cy
Offline

Dołączył(a): sobota 06 lut 2016, 11:52
Posty: 20
Miejscowość: Sląsk
Daniel, kilka lat temu mialem dokladnie taka sama sytuacje i wiem jakie to potrafi byc meczace. Wtedy zaczalem czesciej chodzic do spowiedzi i problem zaczal sie nasilac, w koncu przyszedl czas ze zaczalem przez to zaniedbywac spowied (co nie bylo dobrym pomyslem!). Byl czas kiedy nie wiedzialem, czy te mysli pojawiaja sie swiadomie i dobrowolnie czy tez sa mimowolne. Najlepszym sposobem jest staly spowiednik, ktory w moim przypadku bardzo mi pomogl. Podejdz do tego z dystansem w koncu Bog wie, ze tak naprawde nie chcesz tycg bluznierstw.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Natrętne myśli na tle religijnym
PostNapisane: sobota 27 lut 2016, 23:31 
Offline

Dołączył(a): wtorek 30 wrz 2014, 11:30
Posty: 103
Miejscowość: śląskie
Danielu, i jak po wizycie u specjalisty?


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Natrętne myśli na tle religijnym
PostNapisane: środa 02 mar 2016, 09:25 
Offline

Dołączył(a): niedziela 06 paź 2013, 20:12
Posty: 81
Miejscowość: Mazowsze północne + Bydgoszcz
Byłem u psychiatry - przepisał mi lekarstwa, biorę je od czwartku i muszę przyznać, że dostrzegam ich działanie. Lekarz stwierdził, że mam nerwicę natręctw, czyli to, czego się spodziewałem. Ale zastanawiam się, czy nie naprowadziłem go na diagnozę.

Bluźnierstwa nadal są, ale może na zasadzie skojarzeń niż natrętnych myśli.
Nie przestaję się modlić.

_________________
Albo Sodoma, albo Madonna.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Natrętne myśli na tle religijnym
PostNapisane: środa 02 mar 2016, 11:41 
Offline

Dołączył(a): czwartek 07 sie 2014, 18:57
Posty: 233
Miejscowość: Szczecin
Trzymaj się ! Pamiętam w modlitwie.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Natrętne myśli na tle religijnym
PostNapisane: sobota 05 mar 2016, 23:55 
Offline

Dołączył(a): wtorek 30 wrz 2014, 11:30
Posty: 103
Miejscowość: śląskie
Trzymaj się i bierz regularnie leki. To minie:)


Góra
 Zobacz profil  
 

"when I listen to my stereo..."
PostNapisane: czwartek 31 mar 2016, 12:32 
viewtopic.php?f=15&t=762
Siemka Bracie,

dowiedziałam się z Twoich postów, że jesteś/byłeś za pan brat z muzyką mechaniczną.

Proszę Ciebie o zapoznanie się z linkami z powyższego wątku (<♥link na początku postu). Sądzę, że Twoje problemy mogą brać :arrow: się z tego "co Ci w duszy gra" :mrgreen: .

Jako remedium dla zmysłów
zachęcam przytulić do serca <<♥ nutki z forumowego działu Muza (wątek Muzyka chrześcijańska;).

Jeżeli skorzystasz z mojej rady, życzę Ci Tomaszku owocnego słuchania :).

O Maryjo strzeż serca mojego. O Jezu nie wychodź z niego, póki mi tchu życia stanie, nie opuść mnie Jezu Panie.♥Amen


Góra
  
 

Re: Natrętne myśli na tle religijnym
PostNapisane: sobota 12 sty 2019, 12:05 
Offline

Dołączył(a): piątek 11 sty 2019, 22:13
Posty: 11
Miejscowość: Piła
Tak najpierw do psychologa a jak nie bedzie problemów psychicznych to egzorcysta.


Góra
 Zobacz profil  
 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group studio kuchni warszawa

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL