Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
  Drukuj

18 grudnia 2011, g. 13:08 - start (i kolejne rocznice) forum
Autor Wiadomość
PostNapisane: środa 18 gru 2013, 18:57 
Nieaktywny/-a od ponad 3 m-cy
Offline

Dołączył(a): środa 16 sty 2013, 21:55
Posty: 91
Miejscowość: Śląsk
Jak zauważyłem, pierwszy wpis Admina pojawił się w tym miejscu 18.12.2011 roku a to oznacza, że dziś przypada druga rocznica powstania naszego forum. Dlatego Adminowi, Przyjacielowi Ciszy i pierwszym apostołom :) pragnę podziękować za tę piękną inicjatywę dzięki której połączenie słów „chrześcijanin” i „homoseksualista” przestało brzmieć jak oksymoron a my znaleźliśmy swoje miejsce w wirtualnej przestrzeni.
Korzystając z okazji witam nowych forumowiczów i dziękuję wszystkim za to, że jesteście. Pozdrawiam :D http://www.youtube.com/watch?v=oG6pEolAKm8

_________________
„Wiara nie jest światłem rozpraszającym wszystkie nasze mroki, ale lampą, która w nocy prowadzi nasze kroki, a to wystarcza, by iść” („Lumen fidei”).


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Przywitaj się
PostNapisane: środa 18 gru 2013, 19:10 
Dołączam się do Konrada :)


Góra
  
 

Re: Przywitaj się
PostNapisane: środa 18 gru 2013, 22:05 
Offline

Dołączył(a): niedziela 18 gru 2011, 13:08
Posty: 200
Lokalizacja: Poznań
Miejscowość: Poznań
dzięki chłopaki za te miłe słowa, dziękujmy Duchowi Świętemu, że tak przynaglał do stworzenia tego forum. Wierzę głęboko w to, że jest to miejsce, gdzie każdy znajdzie coś swojego, coś ważnego. Zauważyłem jednocześnie, że co jakiś czas ktoś stąd odchodzi, ale dopiero teraz dotarło do mnie, że nie ma w tym nic złego.
Wejść tu, zobaczyć, że są tacy jak my, wymienić się poglądami, czegoś się dowiedzieć, z kimś pogadać, złapać wiatr w żagle i ... płynąć dalej, samodzielnie. To też jest jakaś opcja. Forum pomaga, a jednocześnie nie powinno być przestrzenią, w której jesteśmy zamknięci. Jeśli ktoś odnajdzie dzięki tej naszej społeczności swój sens, tę drogocenną perłę, to jest to najważniejsze.
Pamiętajmy o tej modlitwie za wszystkich z forum i nie tylko. To jest mega ważne.

_________________
Rekolekcje ignacjańskie - bardzo polecam !


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Przywitaj się
PostNapisane: czwartek 19 gru 2013, 22:36 
Offline

Dołączył(a): piątek 28 wrz 2012, 21:38
Posty: 39
Miejscowość: małopolska
Adminowi gratuluje pomysłu i dziękuje za trud .Niech Ci Bóg wynagrodzi.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Przywitaj się
PostNapisane: czwartek 19 gru 2013, 23:12 
Offline

Dołączył(a): niedziela 15 gru 2013, 22:10
Posty: 30
Miejscowość: Lubelskie
Przyłączam się do kolegi Krisa, jestem tu nowy, ale szybko się tu odnalazłem, w końcu miejsce gdzie są dobrzy ludzie, chętni wesprzeć na duchu, doradzić, tacy których nie zepsuło zło tego świata. Dziękuję Wam wszystkim, szczególnie założycielowi.

Jestem wdzięczny wam wszystkim, dziękuję że jesteście, i zapewniam o modlitwie za Was.

Bądźmy razem, przeciw szatanowi.

Marcin.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: 18 grudnia 2011, g. 13:08 - start (i kolejne rocznice) f
PostNapisane: piątek 20 gru 2013, 15:11 
Moderator
Offline

Dołączył(a): czwartek 29 gru 2011, 10:30
Posty: 148
Miejscowość: PL
Dzięki Konradzie za pamięć i za zauważenie tej naszej forumowej rocznicy, do której nie przywiązałem jakoś specjalnej wagi. Faktycznie dwa dni temu minęły już dwa lata. Moja moderatorsko-administracyjna praca na forum jest raczej takim cichym działaniem w tle, aby to wszystko jakoś tematycznie ogarnąć, ponazywać, posegregować, a na wpisy użytkowników jak najbardziej obiektywnym okiem spoglądać. Nie miałbym jednak do tego motywacji, gdybym nie miał wewnętrznego przekonania i nie dostawał sygnałów, że to co robię ma sens. Dystans do wielu nierzadko trudnych spraw poruszanych na forum również się przydaje. Przyznam, że rzadko, bo rzadko, ale czasem miewam momenty, aby rzucić tą moderatorsko-administracyjną robotę, ale póki co te myśli jednak szybko przechodzą. Forum tworzymy my wszyscy, a nie jedynie administracja. Dlatego podziękowania należą się wszystkim osobom, które poprzez swoje wpisy dbają o to aby nasze forum "zmierzało" we właściwą stronę i było wsparciem dla następnych użytkowników. Nad ilością treści przedkładam jakość, więc niech naszą Jakością ku której podążamy dalej będzie Chrystus.

_________________
"Ufaj Bogu tak, jakby całe powodzenie spraw zależało wyłącznie od Niego; tak jednak dokładaj wszelkich starań, jakbyś ty sam miał wszystko zdziałać, a Bóg nic nie zgoła". /św. Ignacy Loyola/


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: 18 grudnia 2011, g. 13:08 - start (i kolejne rocznice) f
PostNapisane: piątek 26 wrz 2014, 12:16 
Moderator
Offline

Dołączył(a): niedziela 22 wrz 2013, 22:39
Posty: 493
Miejscowość: Katowice
Ja chciałbym podziękować za to forum, na którym to rocznica mojej rejestracji minęła 22 września. Czytanie zawartych tu wypowiedzi jak i włączenie się do dyskusji pozwoliło mi lepiej zrozumieć siebie jak i pogłębić wiarę. Gdyby nie Wy, nie wiem jak by się potoczyły moje losy. Adminowi, Przyjacielowi Ciszy, h.c. jak i pozostałym użytkownikom z całego serca dziękuję i życzę Bożego Błogosławieństwa.

_________________
"Nade wszystko jednak nie ustawajcie w miłości jedni ku drugim, gdyż miłość pokrywa wiele grzechów." 1P 4, 8


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: 18 grudnia 2011, g. 13:08 - start (i kolejne rocznice) f
PostNapisane: niedziela 11 paź 2015, 22:25 
18 grudnia w kościele jest wspomnienie 3 świętych braci misjonarzy-męczenników, którzy przynieśli wiarę chrześcijańską do Wietnamu (1 Paweł i 2óch Piotrów) oraz Świętego Auksencjusza, który zmarł 18.XII, rok po objęciu biskupstwa.


Góra
  
 

Rocznica - Piąty rok naszego FORUM
PostNapisane: niedziela 06 gru 2015, 12:38 
Offline

Dołączył(a): niedziela 18 gru 2011, 13:08
Posty: 200
Lokalizacja: Poznań
Miejscowość: Poznań
Witajcie
18 grudnia 2011 roku powstało forum Chrześcijanin Homoseksualny. Zaczynamy 5 rok naszego forum !
Ta okrągła rocznica niech będzie dla nas potwierdzeniem, że jest to dar Ducha Świętego. Tutaj przypomina mi się fragment Dziejów Apostolskich potwierdzający, że czas jest w jakiś sposób weryfikatorem tego, czy coś jest z Boga:
Dz 5, 35-39
"Mężowie izraelscy - przemówił do nich - zastanówcie się dobrze, co macie uczynić z tymi ludźmi. Bo niedawno temu wystąpił Teodas, podając się za kogoś niezwykłego. Przyłączyło się do niego około czterystu ludzi, został on zabity, a wszyscy jego zwolennicy zostali rozproszeni i ślad po nich zaginął. Potem podczas spisu ludności wystąpił Judasz Galilejczyk i pociągnął lud za sobą. Zginął sam i wszyscy jego zwolennicy zostali rozproszeni. Więc i teraz wam mówię: Odstąpcie od tych ludzi i puśćcie ich! Jeżeli bowiem od ludzi pochodzi ta myśl czy sprawa, rozpadnie się, a jeżeli rzeczywiście od Boga pochodzi, nie potraficie ich zniszczyć i może się czasem okazać, że walczycie z Bogiem». Usłuchali go."


Dziękuję tym, którzy są od samego początku - szczególnie Przyjacielowi Ciszy, który na co dzień moderuje forum i spędził nad obecnym porządkiem i strukturą naszego forum bardzo wiele czasu.
Dziękuję również h.c. za prowadzenie Róży Różańcowej. Dziękuję również innym osobom, które podejmują różne inicjatywy modlitewne oraz które organizują spotkania lokalne. Dziękuję równie mocno wszystkim, którzy składają się finansowo na utrzymanie tego forum - bez tego nie byłoby tej wspólnoty. Każdy więc wedle darów, talentów, charyzmatów może tutaj posługiwać i tak się dzieje. Jesteśmy mistycznym Ciałem Chrystusa i tutaj każdy z nas może stawiać w tej duchowej świątyni jakąś część; ktoś położył posadzkę, ktoś postawił dodatkowy filar, ktoś inny umieścił piękny obraz - te wszystkie inicjatywy to taka budowa duchowej rzeczywistości. Każdy z nas jest powołany do takiej działalności, bo jeśli otrzymaliśmy łaskę wiary to należy się nią dzielić. Budujmy więc razem tę świątynię Pańską, do której nas zaprosił.
Pozostaje więc zakończyć przy okazji tej rocznicy słowami znanej pieśni:

Com przyrzekł Bogu przy chrzcie raz,
Dotrzymać pragnę szczerze.
Kościoła słuchać w każdy czas
I w świętej wytrwać wierze.
O Panie Boże, dzięki Ci,
ŻEŚ MI KOŚCIOŁA OTWARŁ DRZWI
W nim żyć, umierać pragnę.

W ten rozpoczynający się właśnie Rok Miłosierdzia, życzę wszystkim obfitego Błogosławieństwa Bożego !

Pozdrawiam,
Dawid (admin)

_________________
Rekolekcje ignacjańskie - bardzo polecam !


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: 18 grudnia 2011, g. 13:08 - start (i kolejne rocznice) f
PostNapisane: sobota 26 gru 2015, 13:39 
Dziękuję! (1 Tes 5, 18)

Wzywajmy swojego Anioła Stróża, aby cię oświecił i prowadził. Otrzymałeś go od Boga w tym celu. /Św. O. Pio.

Wysyłajmy do siebie WZAJEMNIE swoich Aniołów Stróżów. Istotą świecy nie jest wosk dający plamy, lecz blask jaki daje...

OFICJALNA MODLITWA NA JUBILEUSZOWY ROK MIŁOSIERDZIA<3
Oficjalna modlitwa na Jubileuszowy Rok Miłosierdzia 2015/2016<3

(W Imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Amen+)+

Panie Jezu Chryste,
Ty nauczyłeś nas, abyśmy byli miłosierni<3, jak Ojciec nasz niebieski
i powiedziałeś nam, że kto widzi Ciebie, widzi także i Jego.
Ukaż nam Twoje oblicze, a będziemy zbawieni.
Twój wzrok pełen miłości uwolnił Zacheusza oraz Mateusza od niewoli pieniądza,
a nierządnicę i Magdalenę od szukania szczęścia wyłącznie w rzeczach stworzonych.
Wzrok ten sprawił, że Piotr zapłakał po zdradzie,
a żałujący Dobry Łotr usłyszał zapewnienie o Raju.
Pozwól nam tak wysłuchać słów, które wypowiedziałeś do Samarytanki, jakbyś je wypowiedział do każdego nas:
O, gdybyś znała dar Boży!

Ty, który jesteś Obliczem widzialnym Ojca niewidzialnego,
Boga, który objawia swoją wszechmoc przede wszystkim przez przebaczenie i miłosierdzie<3:
spraw, aby Kościół na świecie stał się widzialnym obliczem Ciebie, swojego Pana zmartwychwstałego i uwielbionego.
Ty zechciałeś również, aby Twoi słudzy przybrani byli w słabość po to,
aby mogli okazywać słuszne współczucie tym, którzy trwają w niewiedzy i błędzie:
niech każda osoba, która się do nich zwraca, czuje się oczekiwana, kochana oraz doświadcza przebaczenia od Boga.

Poślij Twojego Ducha i uświęć wszystkich nas Jego namaszczeniem,
aby Jubileusz Miłosierdzia<3 był rokiem łaski od Pana,
a Twój Kościół z odnowionym entuzjazmem mógł nieść dobrą nowinę ubogim, głosić wolność więźniom i uciśnionym oraz przywracać wzrok niewidomym.

Prosimy o to za wstawiennictwem Maryi, Matki Miłosierdzia <3, Ciebie, który z Ojcem i Duchem Świętym żyjesz i królujesz na wieki wieków.
Amen

(W Imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Amen+)+


Góra
  
 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group studio kuchni warszawa

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL