Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 554 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12
  Drukuj

Re: Może coś o sobie kilka słów :)
Autor Wiadomość
PostNapisane: poniedziałek 28 lis 2022, 17:55 
Offline

Dołączył(a): środa 23 lis 2022, 19:19
Posty: 49
Miejscowość: Północna PL
Cześć Wiki,

bardzo dziękuję za odpowiedź. Wiesz o terapii myślę, ale chodzi o pomoc w uwolnieniu od moich nałogów oraz o terapii DDA. Jednak mam taki problem, że jestem mocno introwertyczny. Łatwiej mi pisać. Jednak przełamałem się, by tutaj dołączyć. Mój pierwszy mały krok. Dziękuję Ci za wskazówki. Tak się składa, że czytam rano przed pracą rozdział z Nowego Testamentu prawie codziennie. Przeczytałem już Ewangelię. Jestem teraz w Dziejach Apostolskich. Jutro planuję podejść do Spowiedzi Świętej, by zacząć kolejny raz od nowa.

Matt


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Może coś o sobie kilka słów :)
PostNapisane: wtorek 29 lis 2022, 11:03 
Offline

Dołączył(a): poniedziałek 30 lip 2012, 12:35
Posty: 556
Lokalizacja: Warszawa
Miejscowość: Warszawa
Temat spowiedzi krąży;). Wczoraj znajoma opowiedziała o swoich problemach ze spowiedzią. Troszkę porozmawiałyśmy na ten temat i podczas tej rozmowy przypomniało mi się, że proces zdrowienia u mnie zaczął się właśnie od częstych spowiedzi, tzn. od razu po popełnieniu grzechu ciężkiego, nawet jeśli było to dzień po dniu.
Fakt, musiałam przełamać wstyd, ale spowiednik powiedział, że niektórzy codziennie się spowiadają i to nic wstydliwego.

Matt, może zainteresują Ciebie wykłady na youtube ks. Chrostowskiego oraz wykłady Bractwa Słowa Bożego. Są mega ciekawe.
Słucham ostatnio "Chrześcijaństwo a Judaizm" ks. Chrostowskiego.
Polecam

Jeżeli jesteś introwertykiem to "trzymam kciuki" za przełamanie się w mówieniu na terapii. Ja mam odwrotnie, łatwiej mi mówić niż pisać.
Wiesz, czasami cierpienie jest tak duże, że zrobi się wiele, aby niecierpieć. U mnie przełozyło się to na to, że nie miałam żadnych obiekcji, żeby mówić o sobie na terapii.
Depresja to okrutna choroba....


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Może coś o sobie kilka słów :)
PostNapisane: wtorek 29 lis 2022, 19:58 
Offline

Dołączył(a): środa 23 lis 2022, 19:19
Posty: 49
Miejscowość: Północna PL
Dziś udało mi się podejść do Spowiedzi. Właściwie od dłuższego czasu spowiadam się regularnie. Dawniej spowiadałem się raz na kilka miesięcy, potem co miesiąc i tak czekałem na I Piątek Miesiąca. Teraz wiem, że należy robić to częściej i tak robię. Zawsze po Spowiedzi jest mi lepiej. Również mam stałego spowiednika. U mnie również było tak, że ja spowiedzi się bałem, bo ciągle te same grzechy w kółko. Jednak mimo wszystko spowiadałem się.

Wiki jeszcze raz bardzo dziękuję Tobie za wskazówki.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Może coś o sobie kilka słów :)
PostNapisane: poniedziałek 12 lut 2024, 15:31 
Offline

Dołączył(a): wtorek 06 lut 2024, 21:54
Posty: 5
Miejscowość: Poznań
To moze jeszcze ja o sobie pare slow napisze, licząc, że moze na to forum naplynie jakas nowa fala osob :)

Mateusz, (jeszcze) 30 :D

Bylem swiadomy swoich sklonnosci homoseksualnych chyba od czasow gimnazjum, ale mysle ze przez dlugi jeszcze okres czasu myslalem, ze to tylko jakas faza, etap i pewnego dnia obudze sie heteroseksualny (naprawde tak myslalem ;) ).

Potem przyszlo tez osobiste nawrócenie. Choc pewnie inaczej niz wiekszosc forumowiczow, jestem zwiazany z kościołem protestanckim, to jednak nie chce by to było kiedykolwiek jakaś przeszkoda w moich relacjach z kimkolwiek. Uwazam ze Bog może dotknąć i zmienić człowieka niezależnie od wyznania, a to, co sie liczy, to zaufanie Ewangelii.

Przez dlugi czas nie moglem przelknac slow w modlitwie, by Bog zmienil mnie i zabral moje sklonnosci, bo tego typu prosba wydawala mi sie prawie jak smierc samego siebie. Nie wiem czy ktos wie, co mam na mysli…


Ale potem zaakceptowałem to, ze takie sklonnosci posiadam - aczkolwiek to nie one definiuja moją prawdziwą tożsamość (Bog mi ja nadaje). Nawet napisalem kiedys tekst pt „Wdzięczny za homoseksualizm” - bo nie wiem czy cokolwiek innego by mnie tak zbliżało do Boga.

Jakbym mial powiedziec z czym najtrudniej mi obecnie to:
- uczuciem samotnosci i tym ze boje sie zycia w pojedynkę
- kwestiami seksualnymi (czasem czuje ze trace w zyciu cos co inni maja przez to ze nie chce wchodzic w relacje seksualne) . No i zmagam sie z masturbacja co jakis czas (sam nie mam zdania do konca na ten temat).
- pragnieniem posiadania rodziny (choc ono chyba odnosi sie do posiadania dzieci - sam angazuje sie w sluzbe na rzecz dzieci i kocham to robic, to chyba Boze blogoslawienstwo)

Chetnie bym poznal tu kogos do pogadania, popisania, moze sa tez jakies lokalne spotkania ? Jestem z Poznania jakby co

Malo napisalem, praktycznie nic o sobie jesli chodzi o sfere niezwiazana z moja orientacja, ale moze o tym kiedys przy okazji:)

Ktokolwiek czyta - pozdrawiam i zycze Bozych blogoslawienstw.

Mati


Góra
 Zobacz profil  
 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 554 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group studio kuchni warszawa

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL