Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 
  Drukuj

Wartość naszego Forum - świadectwa, odczucia, refleksje...
Autor Wiadomość
PostNapisane: wtorek 13 maja 2014, 00:23 
Moderator
Offline

Dołączył(a): poniedziałek 07 kwi 2014, 20:15
Posty: 422
Miejscowość: Warszawa
Tak, wydaje mi się od jakiegoś czasu, że warto otworzyć temat wartości tego forum. Od momentu, kiedy tu trafiłem, mam potrzebę dania świadectwa, jak ważne jest to forum dla mnie, dla mojego trzymania się prostej drogi. Dzisiaj może jest właściwy moment? Ok. do odważnych świat należy. Wyznam więc - znalazłem się w okolicznościach, które wcześniej skłaniały mnie do poczucia "wolności". Jestem w obcym mieście, zagranicą, gdzie zdarzało mi się korzystać z "wolności", czyli odwiedzać miejsca swobody dla gejowskich pożądań. Oczywiście alkohol w tym bardzo pomagał. Dziś była "służbowa" kolacja, sporo alkoholu i - zamiast korzystać z tej "wolności" - wróciłem do hotelu i wszedłem na to forum, do Was. Bo nawet odurzony nie chcę ulegać pokusie, lecz znaleźć się między przyjaciółmi w świecie prawdziwych wartości. TO WASZA ZASŁUGA. Was wszystkich, którzy tu piszecie. Niby nie znamy się bezpośrednio, lecz ja odczuwam całkiem rzeczywiste zobowiązanie wobec Was - trzymać się czystości. I nawet większą z tego czerpię przyjemność, niż z niegdysiejszych swawoli. Bardzo Wam wszystkim za to dziękuję, a Bogu Najwyższemu szczególnie.

_________________
Mądrość jest wspaniała. Kto dla niej wstanie o świcie, ten się nie natrudzi, znajdzie ją bowiem siedzącą u drzwi swoich. (Mdr 6, 12;14)


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Wartość naszego Forum - świadectwa, odczucia, refleksje.
PostNapisane: wtorek 13 maja 2014, 13:56 
Offline

Dołączył(a): niedziela 18 gru 2011, 13:08
Posty: 200
Lokalizacja: Poznań
Miejscowość: Poznań
Chwała Panu za Jego dzieła !

_________________
Rekolekcje ignacjańskie - bardzo polecam !


Góra
 Zobacz profil  
 

Co dalej?
PostNapisane: poniedziałek 11 kwi 2016, 09:52 
Offline

Dołączył(a): niedziela 10 kwi 2016, 20:59
Posty: 8
Miejscowość: dolnyślask
Jestem Max !
Tak sie zastanawiam czy uczestnictwo w tym forum nie jest zbyt duża pokusą.czytanie i rozmyslanie o takich skłonosciach rozbudza zmysły a to nie moga. Jak działa to w waszym przypadku ?

_________________
Będe przy Tobie zawsze, lecz nie do tego Cie powałem - Jezus


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Może coś o sobie kilka słów :)
PostNapisane: poniedziałek 11 kwi 2016, 10:00 
Offline

Dołączył(a): czwartek 24 mar 2016, 11:49
Posty: 46
Miejscowość: PL
MaxxxMaxxx, ja potrzebowałem "wygadania" się. W takim miejscu, gdzie zostanę zrozumiany i gdzie inni, swoim życiem, swoją walką pokażą mi, że warto iść drogą Chrystusa, choć nie jest łatwo. Ważne jest to środowisko pomocy. Pewnie w młodym wieku krew jest gorętsza, to i zmysły bardziej pobudzone :)
Kiedy czytam różne posty i różne historie, to ja czuję jakąś dumę, że tylu braciom i siostrom się udaje.
Wciąż potrzebuję umocnienia nadziei, że nie jestem sam w moich zmaganiach, słabościach, marzeniach i sukcesach. Myślę, że forum mi w tym pomaga.

_________________
Czyż jest coś bardziej wzniosłego
Nad łaskę, co grzech zwycięża,
Nad miłość większą od lęku
I śmierć rodzącą do życia?


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Może coś o sobie kilka słów :)
PostNapisane: poniedziałek 11 kwi 2016, 10:06 
Offline

Dołączył(a): czwartek 25 cze 2015, 22:41
Posty: 129
Lokalizacja: okolice Warszawy
Miejscowość: Mazowsze
Christian napisał(a):
Wciąż potrzebuję umocnienia nadziei, że nie jestem sam w moich zmaganiach, słabościach, marzeniach i sukcesach. Myślę, że forum mi w tym pomaga.

Zgadzam się! Fakt, że jesteśmy zbieraniną ludzi z konkretnymi zmaganiami, ale też zasadami według których chcemy żyć bardzo pomaga. Często przeglądając forum, gdy np.mam gorszy czas, dochodzę do wniosku, że jeżeli inni walczą, widzą sens, to może warto się nie poddawać. Forum, dla mnie, działa trochę jak wspólnota-też ważna modlitwa!-daje siłę.

_________________
"Zacznij od robienia tego co konieczne,potem zrób to co możliwe.
Nagle odkryjesz,że dokonałeś niemożliwego"

św.Franciszek


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Może coś o sobie kilka słów :)
PostNapisane: poniedziałek 11 kwi 2016, 10:12 
Offline

Dołączył(a): czwartek 24 mar 2016, 11:49
Posty: 46
Miejscowość: PL
@si@, od dawna potrzebowałem takiej przestrzeni. W tej, w której przebywam na co dzień dusiłem się. Dużo czasu spędzam samotnie, ponieważ boję się niezrozumienia. Wiem, że samotność nie jest dobrym rozwiązaniem, ale w jakimś stopniu chroni mnie przed poranieniem. Wśród osób, z którymi przebywam, wielu jest tzw. "homofobów", z którymi bałbym się porozmawiać nie tyle o sobie, ale w ogóle o treściach, które są dla mnie ważne w życiu. A tu, na forum, jakoś się tolerujemy i rozumiemy. Każdy ma swoje rany i pewnie nie chcemy zadawać ich innym.

_________________
Czyż jest coś bardziej wzniosłego
Nad łaskę, co grzech zwycięża,
Nad miłość większą od lęku
I śmierć rodzącą do życia?


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Wartość naszego Forum - świadectwa, odczucia, refleksje.
PostNapisane: piątek 21 paź 2016, 09:28 
Offline

Dołączył(a): niedziela 16 paź 2016, 21:55
Posty: 10
Miejscowość: Bukowina
Mysle ze latwiej jest walczyć wiedzac ze kos jeszcze
zmaga sie i dzieli sie problemem


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Wartość naszego Forum - świadectwa, odczucia, refleksje.
PostNapisane: poniedziałek 24 paź 2016, 20:11 
Offline

Dołączył(a): niedziela 02 wrz 2012, 18:12
Posty: 16
Miejscowość: PL
@Querens bardzo Tobie dziękuję za to podzielenie się! ;)

dało mi to do myślenia nad moim zachowaniem podczas sprzyjającego czasu 'wolności'

pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Wartość naszego Forum - świadectwa, odczucia, refleksje.
PostNapisane: poniedziałek 08 maja 2017, 20:17 
Offline

Dołączył(a): poniedziałek 17 kwi 2017, 13:21
Posty: 10
Miejscowość: pomorskie
Kilka lat wcześniej trafiłem na to forum i szczerze mówiąc wystraszyłem się (pewnie przez to, że jeszcze wtedy wierzyłem, że uda mi się "wyleczyć" i jakoś nie utożsamiałem się z tą grupą). Niedawno zdecydowałem się "wziąć udział" w tym forum i mimo obaw nie żałuję. Bardzo pomaga mi świadomość, że mogę podzielić się swoimi odczuciami z osobami, które je rozumieją. Mam przyjaciół, którzy wspierają mnie w tym, ale sami nie zawsze są w stanie wszystko pojąć, a tutaj czytając niektóre wypowiedzi, mam poczucie jakby ktoś spisał to co czuję. Dzięki za to :)


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Wartość naszego Forum - świadectwa, odczucia, refleksje.
PostNapisane: niedziela 10 wrz 2017, 19:48 
Offline

Dołączył(a): niedziela 20 sie 2017, 09:19
Posty: 228
Miejscowość: Łódzkie/Śląskie
Zapoznając się z treściami zamieszczanymi na forum, możemy zobaczyć siebie samych w słowach opowiedzianych przez inne osoby. Możliwym jest, że samodzielnie nie doszlibyśmy do wybranych wniosków, rozpoczynających nierzadko zmianę naszego wewnętrznego myślenia.

_________________
Rozbudzając świadomość swoich niedoskonałości, zdobywam moc i nadzieję.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Wartość naszego Forum - świadectwa, odczucia, refleksje.
PostNapisane: poniedziałek 08 sty 2018, 19:17 
Offline

Dołączył(a): środa 09 sie 2017, 08:43
Posty: 27
Miejscowość: Śl/młp
Mam wielkie oparcie w moim kulawym życiu w kolegach z pracy. Jeden nawet wie o mnie -odważyłem się mu zwierzyć kiedyś, to godziwy i wierzący gościu, do tego wydawał mi się bliższy przez swoją stałą samotność (choć hetero), przyjął z szacunkiem, jednak przyznał, że nie umie się wczuć w moje położenie, moje doświadczenie.
Znam parę homo, której koleżeństwo cenię, ale nie zrozumiemy się na płaszczyźnie mojego chrześcijańskiego podejścia do problemu homoseksualizmu.
Nic tak nie dopieka jak poczucie osamotnienia przez niezrozumienie, zwłaszcza w kwestii cierpienia, to dodaje się do samotności w życiu w pojedynkę.
Nie przesiaduję tu godzin, nie piszę tuzinów postów, ale kiedy admin napisał w grudniu, że może braknąć $ na dalszą działalność, poczułem coś na kształt paniki, pomimo wcześniejszego skromnego datku byłem teraz gotów zapłacić całą potrzebną resztę. Admin uspokoił, że już się uzbierało.
Ta "panika" wewnątrz dała do myślenia jak dobrze, że to forum jest.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Wartość naszego Forum - świadectwa, odczucia, refleksje.
PostNapisane: poniedziałek 11 maja 2020, 14:59 
Offline

Dołączył(a): sobota 11 maja 2019, 18:59
Posty: 110
Miejscowość: Poznań
Tak się składa że dokładnie dziś mija rocznica mojej aktywności na forum. Zaglądałem tu dużo wcześniej, ale dopiero po kilku latach „dojrzałem” do tego aby się zarejestrować.
Czy było warto? Zdecydowanie tak. Przekonałem się że nie jestem na świecie jedynym który próbuje znaleźć swoją drogę. Jak pozostać wiernym Chrystusowi i jego nauce a z drugiej strony nie zaprzeczać swojej orientacji? Próbowałem wypierać tę „część” samego siebie ale faktom nie da się zaprzeczać w nieskończoność, poza tym prowadzi to do frustracji i nierzadko zgorzknienia.

Oczywiście nie jest tak że przynależność do jakiejś „wirtualnej wspólnoty” rozwiązuje wszystkie problemy. One były, są i będą. Mam chwile lepsze i gorsze. Z ważnymi decyzjami pozostajemy sami – bierzemy pełną odpowiedzialność za konsekwencje. Nikt nie ma gotowej recepty na to „jak żyć” - każdy ma inną historię, wrażliwość, potrzeby itp. Jednak gdy czytam historie wielu z Was często się w nich odnajduję, mam podobne spostrzeżenia, przeżywam zbliżone emocje. To kojące doświadczenie.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Wartość naszego Forum - świadectwa, odczucia, refleksje.
PostNapisane: poniedziałek 11 maja 2020, 21:37 
Offline

Dołączył(a): niedziela 18 sie 2019, 21:10
Posty: 384
Miejscowość: Poznań
Dobrze, ze jestes. Dobrze, ze sie z nami dzielisz. Dziekuje Ci.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Wartość naszego Forum - świadectwa, odczucia, refleksje.
PostNapisane: piątek 09 kwi 2021, 01:20 
Offline

Dołączył(a): piątek 12 kwi 2019, 02:43
Posty: 10
Miejscowość: Podkarpackie
Mnie świadectwa z tego forum pokrzepiają i umacniają


Góra
 Zobacz profil  
 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group studio kuchni warszawa

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL