Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ] 
  Drukuj

Najpierw znajdź Jezusa - przeczytaj
Autor Wiadomość
PostNapisane: niedziela 15 sty 2012, 23:53 
Offline

Dołączył(a): niedziela 18 gru 2011, 13:08
Posty: 200
Lokalizacja: Poznań
Miejscowość: Poznań
Kiedyś we śnie szedłem z Panem brzegiem morza, oglądając na ekranie nieba całą moją przeszłość. Po każdym z minionych dni zostawały na piasku dwa ślady – mój i Pana.
Czasem jednak widziałem tylko jeden ślad, odciśnięty w najcięższych dniach mojego życia.
I rzekłem: Panie, pokochałem Cię w końcu. Pogodziłem się z Twoimi przykazaniami i postanowiłem iść zawsze z Tobą. Przyrzekłeś mi być zawsze ze mną. Dlaczego więc zostawiłeś mnie samego wtedy, gdy było mi tak ciężko w życiu?
Odrzekł Pan:
Wiesz, że cię kocham i nigdy cię nie opuściłem. W te dni, gdy widziałeś jeden ślad na piasku, to ja ciebie niosłem na moich ramionach.

_________________
Rekolekcje ignacjańskie - bardzo polecam !


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Najpierw znajdź Jezusa - przeczytaj
PostNapisane: poniedziałek 16 sty 2012, 00:48 
Kiedy miałem 8-9 lat przyśnił mi się Jezus wiszący na krzyżu, cały pokrwawiony. Byłem przerażony.
Pamiętam, że popatrzył wtedy na mnie i westchnął w męczarniach: Kocham Cię takim, jakim jesteś!

...


Góra
  
 

Re: Najpierw znajdź Jezusa - przeczytaj
PostNapisane: poniedziałek 26 mar 2012, 22:57 
Offline

Dołączył(a): środa 21 mar 2012, 00:44
Posty: 57
Tak spotkałem Jezusa i teraz moje życie nie będzie już takie jak dawniej...


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Najpierw znajdź Jezusa - przeczytaj
PostNapisane: niedziela 23 wrz 2012, 00:24 
http://www.youtube.com/watch?v=vOqaY74IxT4 :)


Góra
  
 

Re: Najpierw znajdź Jezusa - przeczytaj
PostNapisane: niedziela 12 maja 2013, 07:16 
Nieaktywny/-a od ponad 3 m-cy
Offline

Dołączył(a): środa 24 kwi 2013, 02:17
Posty: 41
Miejscowość: Niebo
I ja chcę potwierdzić, ze najpierw Jezus, potem wszystko inne. Pozdrawiam:)


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Najpierw znajdź Jezusa - przeczytaj
PostNapisane: niedziela 12 maja 2013, 17:23 
Offline

Dołączył(a): wtorek 03 sty 2012, 14:49
Posty: 222
Miejscowość: Rzeszów
Danielu, jak się mieszka w Niebie ? Lepiej niż w Giżycku ? ;)


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Najpierw znajdź Jezusa - przeczytaj
PostNapisane: poniedziałek 13 maja 2013, 09:12 
Nieaktywny/-a od ponad 3 m-cy
Offline

Dołączył(a): środa 24 kwi 2013, 02:17
Posty: 41
Miejscowość: Niebo
Hey:) O wiele lepiej:D Tak na dobrą sprawę wszyscy w zasadzie jesteśmy obywatelami Nieba. Bóg każdemu z nas przygotował miejsce, więc myslę, że powrócimy do tematu przy stole u Naszego Taty kiedyś w przyszłości:)


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Najpierw znajdź Jezusa - przeczytaj
PostNapisane: poniedziałek 23 wrz 2013, 22:14 
Moderator
Offline

Dołączył(a): niedziela 22 wrz 2013, 22:39
Posty: 493
Miejscowość: Katowice
Wierzyć wierzę od dziecka. Wiadomo, w różnym stopniu i nie zawsze potrafię okazać to swoim zachowaniem, ale wierzę. Przyczyna początków mojej wiary jest dość banalna - modliłem się do Bozi aby pani w szkole nie zapytała akurat mnie danego dnia albo żeby sprawdzian dobrze poszedł ;) Jak to mówią "jak trwoga to do Boga". Dziś jestem studentem i dalej mi to zostało ;) Rodzice nie są bardzo praktykującymi Katolikami więc dziękuję Bogu za dar wiary.

Czemu pozostałem przy wierze można zapytać? Bo modlitwa działa! I na pewno nie jest tylko magicznym zaklęciem albo autosugestią, bo czuję, czasem bardzo mocno, czasem prawie wcale będąc zniewolonym przez grzech, ale jednak, obecność Jezusa w moim życiu.

Chciałbym w tym miejscu podziękować za wpisy na forum i blog, bo dzięki temu co przeczytałem i żarliwej modlitwie zrobiłem krok milowy w mej wierze, którego myślałem, że długo nie przeskoczę. Módlcie się za mnie abym wytrwał ;) Przeczytałem kiedyś o podziale na wiarę (chyba tam był wyraz wiara) mniej doskonałą - wynikającą z bojaźni przed karą doczesną i wieczną - i wiarę doskonałą - płynącą z miłości do Jezusa. No i chyba zbliżyłem się do tej drugiej ;) No bo skoro Jezus tak zechciał cierpieć dla nas ludzi wiedząc, że wiele z nas tego nie doceni, to jak Go nie kochać. Ja malutką rzecz zrobię dla kogoś i jest mi przykro, jak ktoś tego nie doceni i mnie to bardzo zniechęca, a Jemu się chciało zrobić coś tak wielkiego i trudnego!

Dlatego chciałbym odnieś się do tych słów:
daniel1983 napisał(a):
I ja chcę potwierdzić, ze najpierw Jezus, potem wszystko inne. Pozdrawiam:)


Powiedziałbym to trochę inaczej. Jezus we wszystkim co robię - nie na pierwszym, w środku, ostatnim miejscu, ale na każdym ;)

P.S. Jak widać bywam gadatliwy :) Mam nadzieję, że będę mógł się tu wygadać (oczywiście rzeczowo), a w szczególności otrzymać zweryfikowanie moich przemyśleń, gdyby nie były do końca trafne ;)

Pozdrawiam!

_________________
"Nade wszystko jednak nie ustawajcie w miłości jedni ku drugim, gdyż miłość pokrywa wiele grzechów." 1P 4, 8


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Najpierw znajdź Jezusa - przeczytaj
PostNapisane: wtorek 03 gru 2013, 23:29 
Bez obeconści Jezusa w życiu myślę że dawno bym się stoczył na samo dno...


Góra
  
 

Re: Najpierw znajdź Jezusa - przeczytaj
PostNapisane: niedziela 06 kwi 2014, 21:28 
Offline

Dołączył(a): czwartek 08 mar 2012, 22:51
Posty: 95
Lokalizacja: Podkarpacie
Miejscowość: Średnia
Jakiś czas temu znalazłem w internecie "Wyrwani z niewoli - świadectwo Piotra i Jacka". Proponuję wysłuchać http://www.youtube.com/watch?v=PawDzqGCIsc
Gdyby link nie działał wystarczy wpisać tytuł do wyszukiwarki.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Najpierw znajdź Jezusa - przeczytaj
PostNapisane: niedziela 07 gru 2014, 16:13 
Z Jezusem w życiu czasem nie łatwo,
bez Jezusa jeszcze gorzej...
Bez Gdzie ja dzisiaj bym był bez Niego?


Góra
  
 

Re: Najpierw znajdź Jezusa - przeczytaj
PostNapisane: wtorek 09 gru 2014, 19:44 
Ja się nawróciłem przez protestantów. Jestem Katolikiem, ale to przy nich dopiero uświadomiłem sobie, ze należy wybrać Jezusa jako swojego jedynego Pana i Zbawiciela i poczułem na sobie moc Ducha Świętego.


Góra
  
 

Re: Najpierw znajdź Jezusa - przeczytaj
PostNapisane: poniedziałek 05 sty 2015, 01:04 
Chwała Panu za to, co nam Czyni!


Góra
  
 

Re: Najpierw znajdź Jezusa - przeczytaj
PostNapisane: poniedziałek 05 sty 2015, 20:58 
Nieaktywny/-a od ponad 3 m-cy
Offline

Dołączył(a): środa 17 gru 2014, 01:28
Posty: 11
Miejscowość: Krk
Beryl
dzięki za przekaz "Wyrwani z niewoli - świadectwo Piotra i Jacka". Jest jeszcze nadzieja ;)

_________________
"Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość- te trzy:
z nich zaś największa jest miłość." 1Kor 13,13


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Najpierw znajdź Jezusa - przeczytaj
PostNapisane: wtorek 06 sty 2015, 21:03 
Offline

Dołączył(a): niedziela 16 mar 2014, 14:04
Posty: 68
Miejscowość: Elbląg
Ja nie potrafię znaleźć Jezusa ... Chyba jestem jakiś inny...


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Najpierw znajdź Jezusa - przeczytaj
PostNapisane: poniedziałek 20 lip 2015, 20:42 
https://www.facebook.com/KeepCalmetOrae ... =1&theater

^^IMIĘ JEZUS WYPĘDZA DEMONY

„Panie, Jezu Chryste, Synu Boży, zmiłuj się nade mną”


Góra
  
 

Re: Najpierw znajdź Jezusa - przeczytaj
PostNapisane: piątek 24 lip 2015, 13:37 
[quote="xaves"]znaleźć Jezusa ... [/quote]

Trzeba zatem, by wszyscy wierni nieustannie wyznawali to Imię, gdyż w ten sposób wyznają wiarę i miłość wobec naszego Pana Jezusa Chrystusa, od której nic nie powinno nas oddzielić. W ten sposób dostępują też łaski, jaka pochodzi od Jego Imienia. Jest to łaska, która daje odpuszczenie grzechów, odkupienie, uzdrowienie, uświęcenie, oświecenie i przede wszystkim zbawienie. W tym Bożym Imieniu Apostołowie czynili cuda i nauczali // (filokalia) -

xaves; ukochaj to co piękne i dobre (więcej podobnych do powyższego rozważań można znaleźć pod linkiem z wcześniejszego postu:-)


Góra
  
 

Re: Najpierw znajdź Jezusa - przeczytaj
PostNapisane: niedziela 31 lip 2016, 18:42 
Drogi Przyjacielu,
Chcę poniżej tego listu do Ciebie napisać Ci kilka słów o tym, jak Jezus Chrystus zmienił moje życie. Nie jest to bełkot religijny czy fanatyzm, ale żywa relacja funkcjonująca jak z drugim człowiekiem, ale w pełni Miłości, która bez Boga nie jest możliwa między ludźmi!
Zapraszam do lektury :D
Pochodzę z katolickiej, „religijnej” rodziny, która z całą pewnością na co dzień nie żyła w relacji z Bogiem. Zarówno ja, jak i mój brat zostaliśmy ochrzczeni z „tradycji” płynącej raczej z opinii mieszkańców małego miasta. Dokładnie to samo dotyczyło I komunii świętej i innych religijnych obrzędów. Jako dziecko uczęszczałem na religię w szkole, jednak rodzice nie nakładali na nas obowiązku czy nie pokazywali nam, dlaczego warto brać udział w niedzielnej mszy, modlić się czy czytać Pismo Święte. Od czasu do czasu mama wysyłała mnie do kościoła, czasem mam wrażenie, że być może dlatego, że czuła taką potrzebę, ale zawsze mówiła, że „musimy wiedzieć, co dzieje się w naszej parafii” Od czasu do czasu czułem potrzebę pójścia do kościoła, lubiłem tą atmosferę ciszy, skupienia, czasem się modliłem – uczyła mnie tego moja babcia.
Mój tata zmarł, kiedy miałem 17 lat, jednak nasza relacja nie była łatwa - przez większość czasu tata był tylko fizycznie. Z mamą większość czasu w domu były kłótnie, które nasiliły się po śmierci taty – ze strony rodziców widziałem 2 skrajności – ojciec, który praktycznie mało czym się interesował i mama, która nazbyt, może z dobrymi intencjami, ingerowała w każdą sferę mojego życia.Rodzice przez większość czasu nie rozmawiali ze sobą, a jeśli już, to zazwyczaj kłócili się – o zajmowanie się mną i bratem, częste nasze choroby, kłopoty w szkole, ciągły brak pieniędzy i ubóstwo w domu, do tego dochodził często pity alkohol i stały nałóg nikotynowy. Moja relacja z rodzicami była mocno zaburzona Kiedy tylko miałem okazję, wyprowadziłem się z domu. Mimo otaczania się taką nieprawdą, czułem się wtedy bezpiecznie, czułem jakąś opiekę nad sobą, nie wiadomo skąd, jakby aktualnie z zewnątrz tego, w czym obecnie byłem. Po latach wiem, że tą szczególną opiekę, która mogłem odczuwać fizycznie, roztaczał nade mną Jezus, nawet wtedy, kiedy byłem daleko od Niego, On zawsze był blisko mnie. Pokazał mi to po tym, jak do Niego przyszedłem.
Miałem wiarę w siebie, ale czułem, że czegoś mi brakuje w życiu. W pewnym momencie życia zaprzyjaźniłem się z ludźmi mocno zaangażowanymi w działalność Kościoła Katolickiego. Poznałem ludzi, którzy byli wierzący, modli się, robili te wszystkie rzeczy, które były, jak wtedy myślałem, dla fanatyków. Widziałem jednak jedno – dobrzy z nich ludzie i zależy im na mnie. Opowiadali mi o Bogu, który mnie kocha, słuchałem zawsze z uwagą, natomiast nie zawsze to przyjmowałem - może nie zawsze chciałem to przyjąć. Przyjaciele mówili jednak do mnie, żebym się modlił, jeśli mi na nich zależy. Zgadzałem się na to, mówiąc, że jest mi to bez różnicy. Modląc się, mówiłem za każdym razem, Boże ja nie wiem, czy Ty jesteś, ale jeśli jesteś, to mi to Pokaż!.
Kilka miesięcy później pojechałem na szkolenie, w którym brała też udział pewna kobieta, Ula, która przyjechała z instytucji, która w swojej nazwie miał słowo „chrześcijańska”, Po szkoleniu poszedłem na spacer, a wracając z niego spotkałem Ulę, która szła na kawę, zabierając mnie ze sobą. W czasie rozmowy spytałem, dlaczego oni mają w nazwie słowo „chrześcijańska”. Ula odpowiedziała, że chce, aby każdy znał ich poglądy - chrześcijańskie. Ja odpowiedziałem, że chyba też jestem wierzący… Ula zapytała „jak to chyba?” i zaczęła opowiadać mi o tym, że Bóg jest moim Ojcem, że bardzo mnie kocha, że nie Pozwoli, żeby działo mi się coś złego, że Jezus, Syn Boże, z Miłości do mnie umarł na krzyżu, żebym nie musiał iść do piekła, a co najlepsze, jedyne, co trzeba zrobić, to uwierzyć w to w swoim sercu i wyznać to swoimi ustami. Ula spytała, czy chcę to zrobić i przyjąć wielki dar Jezusa, jakim jest Zbawienie – bezpłatnie, za darmo, bez wykonywania religijnych praktyk, starania się „kupowania zbawienia dobrymi czynami”. Odpowiedziałem, że tak – bez zastanowienia się chciałem oddać życie Jezusowi i przyjąć dar Zbawienia. Było niesamowitym dla mnie to, że ktoś, a tutaj – sam Bóg – chce mi coś dać za nic, po prostu z MIŁOŚCI. Dlaczego? BO MNIE KOCHA!
Modliliśmy się krótką modlitwą:
„…Panie Jezu, potrzebuję Cię, dziękuję, że umarłeś za mnie na krzyżu, uznaję Ciebie jako mojego Jedynego Pana i Zbawiciela, jako Jedynego Pana i Zbawiciela mojego życia”
Poczułem wielki pokój w sercu, a oczy strasznie mi się zeszkliły. Przestały mnie martwić moje kłopoty, przestałem się przejmować tym wszystkim, co mnie martwiło na co dzień.
Wtedy Ula położyła ręce na moje ramiona i dalej się modliła o Ducha Świętego dla mnie, a ja poczułem fizycznie napływające do mojego ciała, do duszy i do umysłu ciepło, ale nie było to zwykłe ciepło, to było coś więcej, to było Dobro i Miłość w czystej postaci, czułem jednocześnie, jak wiele złych spraw odchodzi z mojego życia.
TO BYŁ PO PROSTU BÓG – KTÓRY STAŁ SIĘ WTEDY ŻYWY, REALNY I NAMACALNY I TAKI JEST DO DZISIAJ!
Nie chciałem, by ta chwila się skończyła. Kocham Jezusa i kocham nieść Jego Ewangelię innym! Jeśli chcesz poznać Prawdę o świecie, który nas otacza, zachęcam Cię do podjęcia takiej samej decyzji i zrobienia tego, co ja w czasie modlitwy z Ulą,a było to kilka lat temu.
W 10 rozdziale Listu do Rzymian napisane jest, że „Jeżeli ustami swoimi wyznasz, że JEZUS JEST PANEM, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych - osiągniesz zbawienie. Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia” Chcę jednak zwrócić tutaj uwagę, że nie jest to powiedzenie, ale wyznanie. Jaka jest różnica? Wyznanie czegoś płynie prosto z serca! Tak jak wyznajesz miłość ukochanej osobie nie są to puste słowa. Nie musisz się też martwić, że kiedy wyznajesz to w stosunku do Jezusa, Twoje uczucia płyną tylko z emocji – po prostu wtedy będziesz wiedział, że to nie Twoje uczucia, ale ON, Prawdziwy, Święty i Nieskalany Bóg, Jezus Chrystus!
Ponownie Zachęcam również Ciebie do oddania swojego życia Jezusowi i powierzenia Mu swoich problemów, ponieważ kiedy sercem przyjmujemy wiarę w Jezusa, prowadzi do usprawiedliwienia, a kiedy wyznajemy to naszymi ustami – daje to nam zbawienie. Możesz to zrobić w modlitwie podobnej do mojej, modląc się szczerze na głos, w taki sam sposób, jak ja to zrobiłem kilka lat temu:
Panie Jezu, potrzebuję Cię! Dziękuję Ci za to, ze umarłeś za mnie i za moje grzechy. Otwieram Ci drzwi mojego serca i uznaję Ciebie jako mojego jedynego Pana i Zbawiciela i przyjmuje do mojego serca Twoją miłość. Wyznaję, że sam kierowałem moim życiem i dlatego zgrzeszyłem przeciwko Tobie. Przepraszam Cię za to. Chcę Ci zaufać i rozpocząć nowe życie z Tobą. Dziękuję za wybaczenie moich grzechów. Proszę, uczyń mnie takim, jakim chcesz, abym był!
To była chwila mojego prawdziwego nawrócenia i przyjścia do Boga. Nie wszystkie moje problemy zniknęły, ale ze wszystkimi, przy Bożej pomocy daję sobie radę… Bóg przez Ducha Świętego działa dzisiaj realnie i namacalnie w moim życiu: uzdrawia mnie z moich poranień, leczy choroby i bóle fizyczne, wyciąga z wielu kłopotów, daje wspaniałych ludzi na mojej drodze i posługuje się mną w służbie dla innych ludzi! Mówi do mnie na wiele sposobów, m. in. przez Jego Słowo, czyli Biblię!
To oczywiście był tylko początek mojej drogi z Jezusem. Jeśli chcesz zapytać o coś lub dowiedzieć się więcej o tym, w jaki sposób działa on w moim życiu, napisz proszę do mnie.
Pozdrawiam Cię i błogosławię, kimkolwiek jesteś!
Miłek


Góra
  
 

Re: Najpierw znajdź Jezusa - przeczytaj
PostNapisane: wtorek 02 sie 2016, 21:56 
Offline

Dołączył(a): poniedziałek 25 sie 2014, 02:13
Posty: 46
Miejscowość: Dolnośląskie
Ja też już nie potrafie juz znalezc Jezusa,dla mnie to już są puste słowa.Znałam kiedyś Jezusa ale teraz czuje jakby Go w ogóle nie było , jakby mnie zostawił. Już chyba straciłam wiare i nie mam nadziei ,że coś sie zmieni.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Najpierw znajdź Jezusa - przeczytaj
PostNapisane: wtorek 02 sie 2016, 22:18 
Offline

Dołączył(a): piątek 05 cze 2015, 09:23
Posty: 180
Miejscowość: Warszawa
Esperanza napisał(a):
Ja też już nie potrafie juz znalezc Jezusa,dla mnie to już są puste słowa.Znałam kiedyś Jezusa ale teraz czuje jakby Go w ogóle nie było , jakby mnie zostawił. Już chyba straciłam wiare i nie mam nadziei ,że coś sie zmieni.


Mam podobnie, był moment mojego życia, że sądziłem że Go znalazłem. Wszystko mi się układało.
Potem upadłem i spadam coraz niżej, nie czuje Jego opieki, chociaż wierzę że dzięki Niemu nie jestem na dnie...
chciałbym znów poczuć Jego bliskość, moc...

_________________
Konrad


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Najpierw znajdź Jezusa - przeczytaj
PostNapisane: niedziela 21 sie 2016, 19:58 
JESUS, I TRUST IN YOU (Jezus ufa Tobie) Bog zaplac Milku za swiadectwo. Niech dobry Bog nam wszystkim blogoslawi:-)


Góra
  
 

Re: Najpierw znajdź Jezusa - przeczytaj
PostNapisane: środa 16 lis 2016, 21:46 
Offline

Dołączył(a): czwartek 03 lis 2016, 18:17
Posty: 5
Miejscowość: Łódzkie
Ja potrzebuje teraz Boga bardziej niz kiedykoliwek. Potrzebuje wyciszenia. Ale czasami mam wrazenie ze Jezus o omija mnie i zostawia na koniec jesli chodzi o cokoliwek


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Najpierw znajdź Jezusa - przeczytaj
PostNapisane: czwartek 17 lis 2016, 10:47 
Offline

Dołączył(a): niedziela 03 kwi 2016, 08:49
Posty: 20
Miejscowość: śląsk
Wiesz - chyba rozumiem o co Ci chodzi, bo mam podobnie. W sumie to kompletnie nie rozumiem dlaczego coś takiego mnie spotyka w życiu. I czuję ponadto, że znikąd pomocy. W całym tym zagubieniu wiem, że tylko Jezus może mi pomóc. Ale to jest łatwiej powiedzieć niż faktycznie przyjąć i uwierzyć. Powodzenia!


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Najpierw znajdź Jezusa - przeczytaj
PostNapisane: czwartek 17 lis 2016, 17:10 
Offline

Dołączył(a): czwartek 03 lis 2016, 18:17
Posty: 5
Miejscowość: Łódzkie
Musimy wierzyc ze sie odmieni. Ze sie ulozy ze sie uda. Ze z pomoca Boza zwlaczymy wszytki trudnosci. Chcialabym aby tak bylo.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Najpierw znajdź Jezusa - przeczytaj
PostNapisane: piątek 18 lis 2016, 13:13 
Muszka82 napisał(a):
Ja potrzebuje teraz Boga bardziej niz kiedykoliwek. Potrzebuje wyciszenia. Ale czasami mam wrazenie ze Jezus o omija mnie i zostawia na koniec jesli chodzi o cokoliwek

+
DUCHU SWIETY, NAUCZ NAS milczenia POKORY, milczenia MADROSCI, milczenia MILOSCI, milczenia WIARY I NADZIEI - milczenia BARDZIEJ NIZ SLOW. DUCHU SWIETY, NAUCZ NAS uciszac SERCE O KAZDEJ PORZE, ABYSMY MOGLI uslyszec TWOJ POWIEW I PORUSZENIE TWOJE W NAS, KIEDY CHCESZ NAM UKAZAC w ciszy GLEBOKOSCI BOZE.
+
Ostatni beda pierwszymi, pierwsi ostatnimi... Jezu cichy i pokornego serca...


Góra
  
 

Re: Najpierw znajdź Jezusa - przeczytaj
PostNapisane: wtorek 22 lis 2016, 15:33 
czasem zamiast szukać wystarczy pozwolić na to, aby być znalezionym ;) i chyba to dotyczy nie tylko relacji z Jezusem


Góra
  
 

Re: Najpierw znajdź Jezusa - przeczytaj
PostNapisane: sobota 25 mar 2017, 10:11 
Offline

Dołączył(a): czwartek 08 mar 2012, 22:51
Posty: 95
Lokalizacja: Podkarpacie
Miejscowość: Średnia
Jak ludzie szukają Boga i jak Bóg szuka człowieka można będzie posłuchać na żywo 24 marca, sobota o godz. 19:30. Marcin Sikorski, były narkoman, uwikłany w okultyzm, który po wielu burzliwych latach wrócił do Boga. Podzieli się świadectwem życia i wyzwolenia
z nałogów. http://tvpodkarpacie.pl/kamery-podkarpa ... kanie.html


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Najpierw znajdź Jezusa - przeczytaj
PostNapisane: niedziela 17 wrz 2017, 10:59 
Offline

Dołączył(a): niedziela 20 sie 2017, 09:19
Posty: 228
Miejscowość: Łódzkie/Śląskie
Działalność wychodząca poza forum ma znamiona niebezpieczeństwa, szczególnie w przypadku zarejestrowania konta na portalu randkowym dla gejów. Rozważamy w swoim życiu najrozmaitsze momenty spotkania, przykładając nierzadko największą wagę do wydawałoby się nieistotnych szczegółów. Niemniej poczułem się dotknięty zaangażowaniem jednego z użytkowników, który w swojej szczerości pokazuje znacznie więcej niż mógłbym sobie kiedykolwiek wyobrazić. Jeśli istotnie Boże działanie przejawia się za pośrednictwem innych osób – doświadczyłem spotkania z Bogiem w takiej formie u samego początku. Jednym ze sposób na budowanie relacji z naszym Ojcem jest przyzwolenie innym ludziom na bezpośrednie działanie w naszym życiu. Jako ewangeliczni paralitycy, potrzebujemy wsparcia po nieprzyjemnym dla zmysłów momencie przebudzenia. Odpowiedzialność możemy budować w oparciu o doświadczenia innych i bynajmniej nie dostrzegam niczego niewłaściwego w takiej postawie. Obecnie jestem na etapie budowania w sobie wytrwałości i pielęgnowania prawdziwej miłości związanej z bezgranicznym zaufaniem, ale także z poświęceniem. W tym miejscu chciałbym podziękować za wszelkie doświadczenie, które swoim wpływem przyczyniło się do stopniowego i stałego nawracania. Nawracania w znaczeniu permanentnej przemiany myślenia i zwrócenia się w stronę Samego Boga.

_________________
Rozbudzając świadomość swoich niedoskonałości, zdobywam moc i nadzieję.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Najpierw znajdź Jezusa - przeczytaj
PostNapisane: niedziela 17 wrz 2017, 17:44 
Offline

Dołączył(a): czwartek 08 mar 2012, 22:51
Posty: 95
Lokalizacja: Podkarpacie
Miejscowość: Średnia
W najbliższą sobotę 23 września o godz. 19.30 można będzie pooglądać i posłuchać spotkanie modlitewne pod nazwą „ECHO”. Gościem będzie pan Marcin Jakimowicz, ceniony dziennikarz, redaktor „Gościa Niedzielnego”, autor wielu książek oraz lider wspólnoty modlitewnej w Katowicach. Opowie On o swojej wierze. http://tvpodkarpacie.pl/kamery-podkarpa ... kanie.html
Później będzie wieczór uwielbienia.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Najpierw znajdź Jezusa - przeczytaj
PostNapisane: sobota 16 gru 2017, 17:31 
Offline

Dołączył(a): czwartek 08 mar 2012, 22:51
Posty: 95
Lokalizacja: Podkarpacie
Miejscowość: Średnia
W sobotę 16 grudnia o godz 19:30 zachęcam do posłuchania świadectwa osoby uwikłanej w okultyzm i jej drogę powrotu do Boga. Czasami nie zdajemy sobie sprawy jak łatwo wykraczamy przeciw pierwszemu przykazaniu "Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną" http://tvpodkarpacie.pl/kamery-podkarpa ... kanie.html
Po świadectwie będzie przerwa ok 30 min., a potem wieczór uwielbienia.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Najpierw znajdź Jezusa - przeczytaj
PostNapisane: czwartek 30 maja 2019, 19:35 
Offline

Dołączył(a): piątek 12 kwi 2019, 02:43
Posty: 10
Miejscowość: Podkarpackie
Cieszę się że tu jestem, że jest ktoś taki jak ja i że Pan Bóg jest ze mną i dał mi przyjaciół którzy mnie rozumieją.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Najpierw znajdź Jezusa - przeczytaj
PostNapisane: poniedziałek 28 paź 2019, 20:01 
Offline

Dołączył(a): piątek 12 kwi 2019, 02:43
Posty: 10
Miejscowość: Podkarpackie
Cieszę się że jestem w tej grupie, że mogę z wami pisać, cieszę się że jest Jezus Chrystus że mogę mu się oddawać, chociaż i tak jest ciężko.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Najpierw znajdź Jezusa - przeczytaj
PostNapisane: czwartek 31 paź 2019, 16:48 
Offline

Dołączył(a): czwartek 08 mar 2012, 22:51
Posty: 95
Lokalizacja: Podkarpacie
Miejscowość: Średnia
Fabianie, czy mógłbyś opisać swoją relację z Bogiem? Każdy ma inną relację, każdy z nas jest inny i zmienny, jedynie Bóg jest stały w swojej bezwarunkowej miłości. Bóg kocha i chce być kochany jak każdy z nas.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Najpierw znajdź Jezusa - przeczytaj
PostNapisane: piątek 09 kwi 2021, 01:17 
Offline

Dołączył(a): piątek 12 kwi 2019, 02:43
Posty: 10
Miejscowość: Podkarpackie
Beryl napisał(a):
Fabianie, czy mógłbyś opisać swoją relację z Bogiem? Każdy ma inną relację, każdy z nas jest inny i zmienny, jedynie Bóg jest stały w swojej bezwarunkowej miłości. Bóg kocha i chce być kochany jak każdy z nas.

Przepraszam za tak późną odpowiedź, przez długi czas tu nie zaglądałam. Ostatnio ta moja relacja z Bogiem jest bardzo zmienna, często się nie modlę bo nie chcę, ostatnio mam jednak taki bardzo dobry okres w modlitwie, wróciłem też do czytania Biblii. Ufam bardzo Panu Bogu, bo za dużo rzeczy w swoim życiu doświadczyłem, wiem że ON mnie kocha


Góra
 Zobacz profil  
 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group studio kuchni warszawa

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL