Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ] 
  Drukuj

Czy lubicie jeździć samochodem?
Autor Wiadomość
PostNapisane: sobota 02 wrz 2017, 12:53 
Offline

Dołączył(a): sobota 03 sty 2015, 14:26
Posty: 25
Miejscowość: Śląsk
Czy macie prawo jazdy, czy umiecie i lubicie jeździć samochodem?


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Czy lubicie jeździć samochodem
PostNapisane: niedziela 03 wrz 2017, 09:08 
Offline

Dołączył(a): środa 19 kwi 2017, 12:18
Posty: 21
Miejscowość: Krosno
Nie mam jeszcze 18 lat, ale za niedługo będę miał - i zarówno znajomi jak i rodzina namawianą mnie na prawo jazdy. Ja natomiast nie jestem w stanie poradzić sobie na skrzyżowaniu nawet jak jadę rowetem, po prostu mi się to miesza, za dużo tego... nie widzę się za kierownicą


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Czy lubicie jeździć samochodem
PostNapisane: niedziela 03 wrz 2017, 12:59 
Offline

Dołączył(a): niedziela 20 sie 2017, 09:19
Posty: 228
Miejscowość: Łódzkie/Śląskie
Nie powinieneś się przedwcześnie zniechęcać. Myślę, że warto spróbować swoich sił za kółkiem! :)

_________________
Rozbudzając świadomość swoich niedoskonałości, zdobywam moc i nadzieję.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Czy lubicie jeździć samochodem
PostNapisane: poniedziałek 04 wrz 2017, 13:20 
Offline

Dołączył(a): środa 06 lip 2016, 16:01
Posty: 230
Miejscowość: Poznań
Ja zdawałem egzamin wiele razy zanim zdałem. Miałem się już zniechęcić, ale szkoda mi było kasy rodziców która poszła na te niezdane razy. Moja nauczycielka w szkole muzycznej powiedziała mi wtedy - jeśli umiesz grać na instrumencie, to i jazdę ogarniesz. I się udało. Nie lubie dużych miast (jazdy i egzamin miałem w małym byłym mieście wojewódzkim a nie w jakiejś metropolii). Ale swoje dalekie wycieczki w dobrym gronie, gdy ja prowadziłem np. do Leżajska, wspominam bardzo dobrze.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Czy lubicie jeździć samochodem
PostNapisane: piątek 08 wrz 2017, 20:53 
Moderator
Offline

Dołączył(a): poniedziałek 07 kwi 2014, 20:15
Posty: 422
Miejscowość: Warszawa
Fagocytuję napisał(a):
Czy macie prawo jazdy, czy umiecie i lubicie jeździć samochodem?

Wzruszające pytanie. Prawo jazdy mam od blisko 50 lat¸ od ponad 30 jeżdżę samochodem regularnie. Dość to lubię i chyba nie najgorzej mi to wychodzi (choć mój samochód może mieć inne zdanie, bo traktuję go czysto użytkowo i nie pieszczę nadmiernie). I wcześniej nigdy nie zastanawiałem się nad relacją między moim homoseksualizmem a dobrym samopoczuciem „za kółkiem”.

Z czasem jednak, kiedy poznałem więcej osób homoseksualnych, stwierdziłem, że ten rodzaj preferencji seksualnych raczej negatywnie koreluje ze skłonnością do prowadzenia samochodu. Większość takich moich znajomych albo w ogóle nie ma prawa jazdy (wcale nie z powodu młodego wieku), albo z wyboru z niego nie korzysta. Jeden nawet odmówił samochodu służbowego! To skądinąd ciekawe zjawisko i warte studiów. Pierwsza hipoteza jest taka, że cechy osobowe korelujące z męskim homoseksualizmem (wrażliwość, delikatność itd.) nie sprzyjają także siadaniu za kierownicą. To jednak niebezpiecznie trąci seksistowskim traktowaniem automobilizmu jako wyrazu machismo. Zresztą rozbijające się obecnie po naszych ulicach – i to często SUVami – kobiety są empirycznym zaprzeczeniem takiej interpretacji. Sam obserwuję, że kobiety za kierownicą są coraz częściej agresywne i brawurowe, a faceci coraz częściej jeżdżą powoli, ostrożnie, żeby nie powiedzieć – trwożliwie. Może Wasze wyznania w tym wątku przyniosą jakiś materiał do analizy zjawiska?

Także nieliczne Panie w naszym gronie mogłyby się wypowiedzieć, co pomogłoby zweryfikować interpretację „płciową” niechęci do samochodu.

A poza wszystkim, jeśli ta niechęć okazałaby się istotnie skorelowana ze pociągiem mężczyzn do własnej płci, to można by wzbogacić tzw. skalę Kinseya o pytania: Czy masz prawo jazdy? Lubisz prowadzić?

Inna cecha, która może mieć z tym związek, to tzw. orientacja w terenie. To zdolność z pewnością ułatwiająca kierowanie samochodem i poruszanie się po drogach. Tu także obserwuję negatywną korelację z homoseksualizmem wśród znajomych. Nawet czasem zastanawiam się, czy przypadkiem nie jestem krypto heteroseksualistą, bo z topografią nie mam większych problemów (poza centrami handlowych, gdzie gubię się zupełnie i tylko do samochodu na parkingu potrafię trafić sprawnie, ale to chyba instynkt samozachowawczy). Dodaję zatem pytanie – jak dobrze orientujecie się w terenie (np. w poruszaniu się po mieście, wyjaśnieniu, jak gdzie trafić itp.)?

_________________
Mądrość jest wspaniała. Kto dla niej wstanie o świcie, ten się nie natrudzi, znajdzie ją bowiem siedzącą u drzwi swoich. (Mdr 6, 12;14)


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Czy lubicie jeździć samochodem?
PostNapisane: czwartek 28 wrz 2017, 18:37 
Offline

Dołączył(a): sobota 03 sty 2015, 14:26
Posty: 25
Miejscowość: Śląsk
Ja właśnie zawsze miałem dość kiepską orientację w terenie. I prawo jazdy mam i też nie bardzo lubie jeździć


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Czy lubicie jeździć samochodem?
PostNapisane: wtorek 03 paź 2017, 17:36 
Offline

Dołączył(a): czwartek 08 mar 2012, 22:51
Posty: 95
Lokalizacja: Podkarpacie
Miejscowość: Średnia
Lubię jazdę samochodem jako kierowca. Prawo jazdy robiłem w stanie wojennym, jeździłem Fiatem 125p kombi. Jak zapisywałem się na kurs to wszyscy patrzyli na mnie jak na świra, bo nikt nie chciał jeździć tym samochodem tylko Fiatami 126p. Egzamin zdałem za pierwszym razem. Wtedy też oblewali na 5 osób z dużego Fiata zdały 2 osoby. Jak dotąd dzięki Bogu jeżdżę bezwypadkowo. Były różne groźne sytuacje, ale nie zakończyły się wypadkiem. Kilka lat temu nie chciało mi się jeździć w dalekie trasy ze względu na dużą ilość fotoradarów, wybierałem inne środki transportu. Obecnie sytuacja jest dużo lepsza, powstają nowe drogi, remontowane są zużyte nawierzchnie i jazda znów staje się przyjemnością. Większego respektu i może bardziej ostrożnie zacząłem jeździć po przeczytaniu książki Glorii Polo "Trafione przez piorun ..." Nie jeździłem jakoś brawurowo czy niebezpiecznie, ale nie chcę być przyczyną czyjejś śmierci szczególnie, gdyby ta osoba nie była pojednana z Bogiem, czyli też w pewnym stopniu przeze mnie trafiłaby do piekła.
Co do orientacji w terenie to zawsze przed wyjazdem w trasę przeglądam atlas drogowy lub mapy w internecie, staram się być przygotowany, gdyż oznakowanie naszych dróg nadal jest fatalne. Pomimo tego i tak nie raz zabłądziłem w obcym mieście lub GPS pokazywał drogi, którymi nie powinienem jechać.
Jak ktoś chce jeździć to się nauczy i opanuje zasady ruchu drogowego. Nie ma się co poddawać przy pojawiających się trudnościach, one były, są i będą trzeba się do tego przyzwyczaić. Na kursach, na prawo jazdy nie uczą wielu przydatnych rzeczy i praktycznych umiejętności, trzeba się ich nauczyć samodzielnie lub skorzystać z kursów doskonalących. W większych miastach są takie szkoły, gdzie można np.doskonalić jazdę na mokrych i śliskich nawierzchniach, wychodzenie z poślizgu itd.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Czy lubicie jeździć samochodem?
PostNapisane: wtorek 03 paź 2017, 22:55 
Offline

Dołączył(a): piątek 29 wrz 2017, 21:35
Posty: 12
Miejscowość: Warszawa
Oczywiście, że mam prawko i do tego uwielbiam prowadzić samochód :)
Nie mam zbyt wielu homoseksualnych znajomych, ale też zauważyłem pewną
zależność pomiędzy naturą homoseksualną a posiadaniem prawka, a w zasadzie jego brakiem.

Ja w przeciwieństwie do Querensa zawsze mam problem ze znalezieniem auta na parkingu,
bo nigdy nie pamietam gdzie go zaparkowalem, choc z topografią nie mam problemu.
W moim przypadku to chyba skleroza.
Hitem bylo szukanie auta na poziomie -2 w Arkadii przez 40 minut, pomimo zaparkowania na poziomie -1.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Czy lubicie jeździć samochodem?
PostNapisane: czwartek 05 paź 2017, 19:15 
Offline

Dołączył(a): poniedziałek 08 kwi 2013, 14:44
Posty: 25
Miejscowość: warszawa
Prawo jazdy mam od ponad dwudziestu lat, lubię prowadzić samochód i pokonuję spore odległości za "kółkiem", nie mam problemu z topografią ani ze znalezieniem auta na parkingu. Czy ze mną coś nie tak ;) ?


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Czy lubicie jeździć samochodem?
PostNapisane: czwartek 05 paź 2017, 22:41 
Offline

Dołączył(a): piątek 29 wrz 2017, 21:35
Posty: 12
Miejscowość: Warszawa
Absolutnie nie :)


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Czy lubicie jeździć samochodem?
PostNapisane: środa 15 lis 2017, 00:10 
Offline

Dołączył(a): środa 09 sie 2017, 08:43
Posty: 27
Miejscowość: Śl/młp
Prawko od kilkunastu lat. Dla mnie mega odskocznia, w ogóle jadąc (przy dobrej, czyli suchej, niekoniecznie ciepłej pogodzie także rowerem), czuję jak przynajmniej połowa ciężaru psychicznego spada. Bardzo dobrze jak też do jazdy mam muzę jeszcze.

Auta mam dwa, starą beemkę i... poldka (byłem nim nawet na corocznym rajdzie pojazdów komunistycznych - w tym roku meta w Hiszpanii). Z obu mam mega frajdę:)

Ale faktycznie, coś na rzeczy chyba jest z tym brakiem prawka u homo. Nie mam zbyt obycia wśród ludzi o takiej orientacji jak moja, ale faktycznie, przelatując w głowie przez kilka takich osób, które znam/znałem, o których wiem, to chyba tak z 50/50.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Czy lubicie jeździć samochodem?
PostNapisane: środa 15 lis 2017, 00:23 
Offline

Dołączył(a): środa 09 sie 2017, 08:43
Posty: 27
Miejscowość: Śl/młp
Dorzucę jeszcze, nie chcę wyjść na malkontenta, ale przeraża mnie to i psuje mi frajdę z jazdy, to co dzieje się z kulturą na drogach w Polsce w ostatnich latach. Szczególnie przybywa:
- chamstwo, zajeżdżanie, najczęściej jeszcze bez kierunkowskazu (nieraz wyprzedza, zajeżdża z lewego pasa, tylko po to, żeby zwolnić i skręcić w prawo, żesz normalnie !@#$%^^& :D)
- jeżdżenie bez kontrolowania jazdy (zdarzenia w klimacie: wielki suv - jazda 50km/h na ekspresówce i przerażona twarz "mazgajowatego" gościa w arcy-trendy okularach i fryzurze, odrywająca spojrzenie od smartfona, którym się bawił, dopiero gdy wszyscy dokoła trąbią, albo słychać pierwsze uderzenie blach)


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Czy lubicie jeździć samochodem?
PostNapisane: środa 27 gru 2017, 21:32 
Offline

Dołączył(a): niedziela 03 kwi 2016, 08:49
Posty: 20
Miejscowość: śląsk
Ja osobiście mam już trochę lat prawko, a jeździć samochodem wprost uwielbiam :)


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Czy lubicie jeździć samochodem?
PostNapisane: niedziela 31 gru 2017, 02:15 
Offline

Dołączył(a): czwartek 28 gru 2017, 21:02
Posty: 11
Miejscowość: Łódź
Prawo jazdy mam od miesiąca, wciąż jest strach, ale trzeba okiełznać smoka.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Czy lubicie jeździć samochodem?
PostNapisane: niedziela 31 gru 2017, 16:31 
Offline

Dołączył(a): czwartek 24 mar 2016, 11:49
Posty: 46
Miejscowość: PL
Nie mam tego dokumentu :) I chyba nigdy mieć nie będę. Zupełnie mnie nie ciągnie w tę stronę. Lubię jeździć pociągami, busami, natomiast nie znoszę jazdy z kimś w samochodzie. Zwłaszcza, jeśli muszę siedzieć obok kierowcy.

_________________
Czyż jest coś bardziej wzniosłego
Nad łaskę, co grzech zwycięża,
Nad miłość większą od lęku
I śmierć rodzącą do życia?


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Czy lubicie jeździć samochodem?
PostNapisane: poniedziałek 01 sty 2018, 20:09 
Offline

Dołączył(a): środa 15 sty 2014, 16:21
Posty: 36
Lokalizacja: Lublin
Miejscowość: Lublin
pildmo to lepiej ode mnie, bo ja nie mam wcale. Około 15 lat temu próbowałem, nie udało się, przełożyłem na kiedy indziej... Od 27 lat jeżdżę pks, busami, a od kilku lat komunikacją miejską. I nic co dziwne pośród pasażerów komunikacji miejskiej nie jest już mi obce łącznie z Panem z siatką na głowie (dzisiaj) lub wyglądającym na pacjenta-uciekiniera ze szpitala (kilka miesięcy temu).

Samochodem jako pasażer jeżdżę może raz czy dwa razy w miesiącu. Ponieważ nie jestem kierowcą, to nie lubię patrzeć na drogę przede mną, bo moja wyobraźnia zaczyna świrować. Christian Ty też tak masz?

_________________
"A co jeżeli kocham inaczej?" -'Rosz!'. Nosowska.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Czy lubicie jeździć samochodem?
PostNapisane: poniedziałek 01 sty 2018, 21:54 
Offline

Dołączył(a): czwartek 24 mar 2016, 11:49
Posty: 46
Miejscowość: PL
Oczywiście, Rosz! Kiedy muszę siedzieć z przodu, patrzę po rowach. Głupio to wygląda, jeśli rozmawiam z kierowcą i mówię do szyby. Ale nie potrafię inaczej.

_________________
Czyż jest coś bardziej wzniosłego
Nad łaskę, co grzech zwycięża,
Nad miłość większą od lęku
I śmierć rodzącą do życia?


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Czy lubicie jeździć samochodem?
PostNapisane: środa 03 sty 2018, 15:30 
Offline

Dołączył(a): środa 02 lis 2016, 21:01
Posty: 19
Miejscowość: Łódź
Mam 22 lata i jeszcze nie mam prawa jazdy.
3 lata temu jak zdawałem na prawo jazdy cały czas miałem problem na placu.
Mam nadzieję, że w tym roku może mi się udać


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Czy lubicie jeździć samochodem?
PostNapisane: środa 19 cze 2019, 23:08 
Offline

Dołączył(a): wtorek 18 cze 2019, 16:33
Posty: 11
Miejscowość: Wrocław
Ja zdałem za 5 razem, do pracy dojeżdżam autem. Bardzo lubię prowadzić.


Góra
 Zobacz profil  
 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group studio kuchni warszawa

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL