Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
  Drukuj

WiT czyli Wiara i Tęcza
Autor Wiadomość
PostNapisane: sobota 13 cze 2020, 09:49 
Offline

Dołączył(a): poniedziałek 30 lip 2012, 12:35
Posty: 556
Lokalizacja: Warszawa
Miejscowość: Warszawa
Czy ktoś z naszego forum uczestniczy w spotkaniach Wiary i Tęczy?
Zastanawiam się nad pójściem na takie spotkanie.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: WiT czyli Wiara i Tęcza
PostNapisane: sobota 13 cze 2020, 10:58 
Offline

Dołączył(a): środa 06 lip 2016, 16:01
Posty: 230
Miejscowość: Poznań
Ja uczestniczyłem troszkę w takich spotkaniach, byłem też na rekolekcjach ogólnopolskich któregoś roku (chyba nawet opisałem to w któryś z tematów na forum).

Czy jest to siedlisko szatana? Nie sądzę. Czy ktoś do czegoś kogoś namawia? Nie sądzę, choć w trakcie mojej krótkiej przygody z regularnym uczestnictwem, przyszedł ktoś nowy, kto był zupełnie niepogodzony ze swoją orientacją i wyraźnie dano mu do zrozumienia, że są jakieś granice (czyli że powinien ją zaakceptować, bo w takim nurcie żyją pozostali). Myślę, że spotkania nie szkodzą w wierze (a może być wręcz przeciwnie - zwłaszcza, jeśli ktoś jest letnim katolikiem; spotkałem na rekolekcjach osoby, które mnie, starego oazowicza, onieśmielały podejściem do liturgii, a spodziewałbym się raczej po WiT "protestantyzacji" tej sfery życia religijnego).

Nie uczestniczę już od jakiegoś czasu, bowiem z wiarą mam problem (z tęczą też, ale to każdy z nas chyba w jakimś stopniu doświadcza). W zależności od grupy (miasta) spotkania też są różnie, z tego co wiem, prowadzone. Ale nie dlatego nie chodzę, bo uznałem to za szkodliwe dla mojej (resztkowej) wiary, czy zdrowia psychicznego ;)


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: WiT czyli Wiara i Tęcza
PostNapisane: sobota 13 cze 2020, 12:55 
Offline

Dołączył(a): poniedziałek 30 lip 2012, 12:35
Posty: 556
Lokalizacja: Warszawa
Miejscowość: Warszawa
Dziękuje za odpowiedź.

Jedyne co mnie powstrzymywało, żeby tam pójść to to, że spotkania WiT w Warszawie są w siedzibie Lambdy.
Może jestem niepotrzebnie uprzedzona...
Jednak nie znajduję już żadnego miejsca w Warszawie gdzie można poznać ludzi, porozmawiać, miejsca gdzie też nie muszę się albo tłumaczyć z homo albo z wiary.


Góra
 Zobacz profil  
 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group studio kuchni warszawa

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL