Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
  Drukuj

Polecamy: książki, filmy, blogi... (rekomendacje zbiorcze)
Autor Wiadomość
PostNapisane: piątek 09 mar 2012, 08:00 
Offline

Dołączył(a): niedziela 05 lut 2012, 10:13
Posty: 312
Miejscowość: Katowice
Tym, którzy mają ,,problem” z sakramentem pojednania gorąco polecam kilka wartościowych / wg mnie / książkowych pozycji:
R. Szymkowiak -Spowiedź jest spoko,
ks. P. Pawlukiewicz- Bóg dobry aż tak ?,
ks. Z. Sujkowski- Wracajcie do domu,
J. Augustyn – Sakrament pojednania,
S. Barbarić- Daj mi swoje zranione serce,
A. Geun- Przebacz samemu sobie.
Naprawdę warto spojrzeć na konfesjonał z innej strony, by samemu doświadczyć radości ze spotkania z miłosiernym Ojcem, dla którego nigdy nie jest zbyt późno, by z radością nas przyjąć. On na nas czeka! Wystarczy przyjść-scenariusz spotkania pisze Duch Święty.Jeśli Ktoś jest zainteresowany chętnie udostępnię.
Pozdrawiam ! Szczęść Boże


Góra
 Zobacz profil  
 

Polecamy: ciekawe filmy, książki, blogi...
PostNapisane: poniedziałek 04 cze 2012, 21:42 
Nieaktywny/-a od ponad 3 m-cy
Offline

Dołączył(a): sobota 12 maja 2012, 22:12
Posty: 7
Lokalizacja: Wałbrzych
Zatytułowałem temat w ten sposób, by nie był przeznaczony dla jednego filmu czy książki i aby dzięki temu nie umarł śmiercią naturalną po kilku dniach. ;)
Na początek film, który z pewnością wiele osób już oglądało, a dla pozostałych może on być ubogaceniem Bożego Ciała.
http://www.youtube.com/watch?v=ZzafVBUyKtM

_________________
"Pobłogosław mnie, połam, rozdaj łaknącym braciom.
A ułomki chleba, które zostaną, rozdaj tym, którzy nie wierzą w swój głód."

(z piosenki "Chlebie najcichszy")


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Ciekawe filmy
PostNapisane: wtorek 05 cze 2012, 20:42 
Offline

Dołączył(a): wtorek 03 sty 2012, 14:49
Posty: 222
Miejscowość: Rzeszów
Polecam

http://www.youtube.com/watch?v=uI_5pFHO-sM


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Ciekawe filmy
PostNapisane: czwartek 07 cze 2012, 18:04 
Offline

Dołączył(a): czwartek 02 lut 2012, 21:28
Posty: 33
"Zły Porucznik" Abla Ferrary.
Mocny film o odkupieniu.
A to, wg. mnie, jedna z najlepszych scen w historii kina:
http://www.youtube.com/watch?v=4qI60RZ0Gr4


Góra
 Zobacz profil  
 

POLECAMY
PostNapisane: piątek 29 cze 2012, 00:11 
1. Film "Modlitwy za Bobbiego": http://www.youtube.com/watch?v=HGOIt78Gqcg
Tragiczny konflikt młodego chłopaka geja z jego bardzo religijną matką.

2. Film "Biała sukienka": http://www.youtube.com/watch?v=n6s2n331jb0
Mała polska wieś, Święto Bożego Ciała. Dwóch młodych, wyluzowanych chłopaków (Maciek i Damian) jadą razem samochodem. W trakcie podróży dużo rozmawiają, mają też kilka różnych przygód. Maciek jest bardzo negatywnie nastawiony do Boga, Kościoła i księży. A Damian? Damian skrywa pewną tajemnicę... Bardzo pozytywny, sympatyczny film. Chwilami komediowy :) Co roku w Boże Ciało leci w tv :) Boże Ciało bez "Białej sukienki" to tak jak Boże Narodzenie bez "Kevina" ;) Na pewno warto obejrzeć, dobre przesłanie.

3. Blog: http://kswojciech.blog.onet.pl/
Wspaniały blog wspaniałego, czasem troszkę szalonego księdza :) Ale widać, że jest to prawdziwy kapłan z powołania, Boży człowiek.

4. Książka "Zraniony Pasterz" - autor Daniel Ange.


Ostatnio edytowano środa 04 lip 2012, 17:53 przez flp4.13, łącznie edytowano 1 raz

Góra
  
 

Re: Ciekawe filmy
PostNapisane: sobota 30 cze 2012, 10:10 
Offline

Dołączył(a): sobota 16 cze 2012, 15:10
Posty: 109
Miejscowość: Poznań
http://www.youtube.com/watch?v=C_oBnv4YdcQ - film, który obejrzyjcie w ciemno, dosyć ciekawy :)

Moim ulubionym gatunkiem są dramaty, dlatego chciałem kilka wam polecić:
Siedem Dusz
W pogoni za szczęściem
Most do Terabithii (Jest to film familijny, ale jego przesłanie jest po prostu niesamowite. Powiem szczerze że kiedy go obejrzałem, to byłem w wielkim szoku)
Bez Mojej Zgody
Forrest Gump
Chłopiec w pasiastej piżamie (Ten film mnie powalił na kolana, długo nie mogłem się otrząsnąć po obejrzeniu. Podobno książka równie dobra)
Nietykalni
1900: Człowiek Legenda
Skazany na bluesa
Służące
Piękny umysł
Skazani na Shawshank
P. S. Kocham Cię (Właściwie melodramat, ale uwielbiam ten film, ze względu na to że kocham irlandzkie klimaty :))
Labirynt Fauna

Trochę tych filmów jest, ale jest to dla mnie temat o którym mógłbym duuuuuuuuuuużo pisać :)

_________________
Lights will guide you home
and ignite your bones
And I will try to fix you


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: POLECAMY
PostNapisane: niedziela 01 lip 2012, 07:00 
Offline

Dołączył(a): wtorek 06 mar 2012, 23:23
Posty: 143
Lokalizacja: Gorlice
Miejscowość: Gorlice
Hejka:-), chciałem polecić wszystkim książek pt. "Męska rozmowa, chrześcijanie a homoseksualizm". Dla mnie bardzo dobra pozycja. Wiele mówi o naszych sprawach, bez niepotrzebnych kłutni i ślepych ideologi. Wypowiadają się w niej bardzo znani ludzie w "naszym środowisku", zajmujący się naszymi problemami. Pozdrawiam:-)


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Ciekawe filmy
PostNapisane: wtorek 03 lip 2012, 02:11 
onzagubiony - Film, który podlinkowałeś - czyli "Spotkanie" - właśnie przed chwilą sobie obejrzałam - tak się ostatnio złożyło, że siedzę po nocach i nie mam co robić, więc wzięłam się za oglądanie polecanych tu filmów ;) I muszę przyznać... Kurcze, extra film!!! Naprawdę mega, mega, mega zajefajny! Wciąga od pierwszych chwil! Niektórzy powiedzą, że to tylko taka sympatyczna bajka i rzeczywiście trochę prawdy w tym jest, że to sympatyczna bajka, ale z jakim przesłaniem! I z pewnością nie jest to "bajka" tylko dla dzieci ;) Więc ja również się pod tym podpisuję i polecam Wam serdecznie ten film!!! I sama będę go puszczać dalej :) Już planuję pokazać go jako pierwszej mamie - jestem pewna, że też ją zachwyci! :D

Ogromniaste dzięki onzagubiony za polecenie tego filmu i czekam na kolejne propozycje filmowe :)


Góra
  
 

Re: Polecamy: ciekawe filmy, książki, blogi...
PostNapisane: środa 04 lip 2012, 17:36 
"Kto nigdy nie żył": http://www.youtube.com/watch?v=MbvDx2a3ubE
Młody ksiądz Jan pomaga młodzieży uzależnionej od narkotyków. Pewnego dnia dowiaduje się, że ma wirusa HIV. Będzie to bardzo ciężka próba dla jego wiary i relacji z Panem Bogiem...


Góra
  
 

Re: Polecamy: ciekawe filmy, książki, blogi...
PostNapisane: środa 04 lip 2012, 20:16 
Nieaktywny/-a od ponad 3 m-cy
Offline

Dołączył(a): niedziela 01 lip 2012, 21:18
Posty: 35
Ja zaś Kochani chciałbym wam polecić film Zefirellego "Poverello". Oczywiście już słyszę...Ach znowu ten cukierkowy świat, niemal nierealny, niemożliwy! Otóż chodzi mi o to, byście przyjrzeli się 2 kadrom, gdzie ukazane jest spotkanie Franciszka z Papieżem tym, o którym mawiano, że gdy tupie w Rzymie, podskakuje parkiet w londyńskim zamku. Przyjrzyjcie się nie "opakowaniu", ale starajcie się zgłębić ogrom szczegółów i szczególików, którymi te dwie sekwencje zostały nasączone - nieprawdopodobnej symbolice, która jest jak przepowiednia i ostrzeżenie zarazem. Nie chodzi mi li tylko o słowa wypowiadane przez obu głównych bohaterów, ale ich gesty, mowę ciała, wymianę spojrzeń - tych pomiędzy konwersującymi, ale i tych, które są jak dobry szkic myśli nałożony na płótno świata, z solidną warstwą duchowego podkładu, na które padają powoli pierwsze, świadome refleksy - przekonanie, że ten obraz, który widzą niebezpiecznie poszarzał, a warstwy farby niefachową dłonią nakładane pękają i łuszczą się przy każdym kolejnym dotyku - spojrzeniu.
Najważniejszym zaś" miejscem- przestrzenią", gdzie owa symbolika najpełniej się objawiła - ów dramat spotkania obu światów są dłonie - filozofia dłoni - Przyjrzyjcie się ich układowi, wsłuchajcie w muzykę, która wydobywa przy każdorazowej zmianie ich układu, jak przedziera się przez gęstą sieć powietrza, jak toruje sobie drogę ku Prawdzie, jak pragnie się jej uchwycić, nieśmiała, a zarazem pełna wiary i nadziei, gotowa na przyjęcie drugiej, na pozór słabej, ale władnej podźwignąć chylący się gmach miłości, zrodzonej z Miłości. Pozdrawiam i życzę prawdziwie duchowej uczty.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Ciekawe filmy
PostNapisane: piątek 06 lip 2012, 23:09 
Nieaktywny/-a od ponad 3 m-cy
Offline

Dołączył(a): czwartek 07 cze 2012, 21:49
Posty: 50
Miejscowość: Polska
onzagubiony napisał(a):
http://www.youtube.com/watch?v=C_oBnv4YdcQ - film, który obejrzyjcie w ciemno, dosyć ciekawy :)


Nie wiem czemu, ale na początku przeczytałem "obejrzyjcie w ciemności" zamiast "w ciemno", więc się nastawiem, że to jakiś horror będzie, będą płyneły potoki krwi czy coś. Okazało się, że nie - ale i tak mi się spodobał. Dotykał wielu spraw, które mnie dręczą lub po prostu mnie dotyczą. A ponad to właśnie o takim spotkaniu z Jezusem marzyłem był - zobaczyłem jak by mogła wyglądać taka nasza rozmowa - zaspokoiło to w jakimś stopniu mój głód właśnie takiego spotkania.

_________________
Pan jest moim pasterzem, niczego mi nie braknie.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Polecamy: ciekawe filmy, książki, blogi...
PostNapisane: wtorek 31 lip 2012, 10:47 
Offline

Dołączył(a): poniedziałek 30 lip 2012, 12:35
Posty: 556
Lokalizacja: Warszawa
Miejscowość: Warszawa
Z całego serca polecam książkę o Prymasie Wyszyńskim "Ojciec wolnych ludzi". Wspaniała lektura z wielkim przesłaniem. To dzięki tej ksiażce przetrwałam trudne dla mnie chwile. Nie jest to trudna do czytania lektura. Autor w sposób beletryzowany przedstawił życie Prymasa. Książka wydana została w zeszłym roku.


Góra
 Zobacz profil  
 

"Tato, obserwuję Cię"
PostNapisane: czwartek 23 sie 2012, 09:39 
Przedwczoraj znalazłem... Film, który porusza - aż do głębi serc... Niesamowicie autentyczny - z perspektywy dziecka i dający do myślenia - z perspektywy ojca (także duchownego). Gdy go zobaczysz - być może spotka Cię to samo co mnie: zadziwienie, zamyślenie, zatroskanie. A może też - olśnienie, fascynacja, pasja...
Niech ożywi pamięć - ku wdzięczności za to, czego już doświadczyliśmy od najbliższych... Niech pobudzi, by nie tracić horyzontu nadziei. Niech zachęci, by nie rezygnować z mądrych wysiłków... Niech umocni przekonanie, ze warto się starać - zawsze. Pozdrawiam,

https://www.youtube.com/watch?v=wlSNmJRuGyM


Góra
  
 

Re: Polecamy: ciekawe filmy, książki, blogi...
PostNapisane: niedziela 02 wrz 2012, 18:04 
Moderator
Offline

Dołączył(a): czwartek 29 gru 2011, 10:30
Posty: 148
Miejscowość: PL
Bardzo ciekawy blog: http://gejkatolik.wordpress.com/

_________________
"Ufaj Bogu tak, jakby całe powodzenie spraw zależało wyłącznie od Niego; tak jednak dokładaj wszelkich starań, jakbyś ty sam miał wszystko zdziałać, a Bóg nic nie zgoła". /św. Ignacy Loyola/


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Polecamy: ciekawe filmy, książki, blogi...
PostNapisane: piątek 19 paź 2012, 21:31 
Offline

Dołączył(a): niedziela 18 gru 2011, 14:40
Posty: 176
Lokalizacja: Górny Śląsk
Miejscowość: Katowice
Polecam film dokumentalny o niedawnych objawieniach na Słowacji:
http://vod.pl/nawiedzenie,81316,w.html#play

_________________
IN OMNIBUS CARITAS

http://www.youtube.com/watch?v=4L0eM4tODYc


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Polecamy: ciekawe filmy, książki, blogi...
PostNapisane: niedziela 18 lis 2012, 22:59 
Offline

Dołączył(a): sobota 16 cze 2012, 15:10
Posty: 109
Miejscowość: Poznań
Polecam książki "Adieu", "Trufle", "Cudze Pole" autorstwa Jana Grzegorczyka. Jest to bardzo wciągająca seria książek, o perypetiach księdza Wacława Olbrychta, zwana często też "Trylogią Grosera":) Obecnie powracam do czytania od początku po raz wtóry wszystkich części, ponieważ na dniach ma pojawić się następna część zatytułowana "Jezus z Judenfeldu".


Polecam również książkę "Niebo dla akrobaty", również autorstwa Grzegorczyka. Jest to zbiór bardzo poruszających i właściwie przeplatających się opowieści z życia hospicyjnego. Sugeruję czytać ze sporym zapasem chusteczek na boku:)

_________________
Lights will guide you home
and ignite your bones
And I will try to fix you


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Polecamy: ciekawe filmy, książki, blogi...
PostNapisane: niedziela 09 gru 2012, 23:15 
Offline

Dołączył(a): sobota 16 cze 2012, 15:10
Posty: 109
Miejscowość: Poznań
Polecam "Atlas Chmur". Film naprawdę dający do myślenia.

_________________
Lights will guide you home
and ignite your bones
And I will try to fix you


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Polecamy: ciekawe filmy, książki, blogi...
PostNapisane: poniedziałek 07 sty 2013, 00:22 
Film o przyjaźni, tak bardzo różnych sobie osób. Film moim zdaniem jest świetny ;)


http://video.anyfiles.pl/Nietykalni++In ... ideo/22126


Góra
  
 

Re: Polecamy: ciekawe filmy, książki, blogi...
PostNapisane: poniedziałek 07 sty 2013, 01:20 
Nieaktywny/-a od ponad 3 m-cy
Offline

Dołączył(a): niedziela 16 gru 2012, 15:00
Posty: 124
Miejscowość: Warszawa
Widziałem ten film w kinie i jest naprawdę świetny (Film "Nietykalni" (Intouchables)).


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Polecamy: ciekawe filmy, książki, blogi...
PostNapisane: poniedziałek 07 sty 2013, 03:54 
Offline

Dołączył(a): wtorek 06 mar 2012, 23:23
Posty: 143
Lokalizacja: Gorlice
Miejscowość: Gorlice
Chce wam polecić film którego sam jeszcze nie oglądałem, jest trudno dostępny (w polsce dopiero wchodzi na ekrany kinowe). W USA bije hity oglądalności.
Chodzi o "OCTOBER BABY" o życiu dziewczyny która urodziła się po nieudanej próbie aborcji. Po recenzjach wydaje mi się że obowiązkowy dla nas.
Ps. sam szukam polskiej wersji ale bez rezultatów, jeśli ktoś znajdzie prosze o namiary na PW.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Polecamy: ciekawe filmy, książki, blogi...
PostNapisane: poniedziałek 07 sty 2013, 11:58 
Offline

Dołączył(a): sobota 16 cze 2012, 15:10
Posty: 109
Miejscowość: Poznań
Również polecam "Nietykalnych". Niesamowity film, który porusza za każdym razem.

_________________
Lights will guide you home
and ignite your bones
And I will try to fix you


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Polecamy: ciekawe filmy, książki, blogi...
PostNapisane: poniedziałek 07 sty 2013, 19:02 
darek86

http://gosc.pl/doc/1335441.October-Baby-w-Polsce
http://krakow.koliber.org/2013/01/kolib ... na-pokazy/
http://www.koliber.org/dzialmedia/110-s ... jne-miasta
http://dlazycia.koliber.org/2012/10/23/ ... -niebawem/

Z Nowego Sącza to chyba masz blisko do Krakowa, albo do Tarnowa. Także szykuj się na wycieczkę ;) Akurat w tych miastach pokazy będą teraz w styczniu, więc masz szczęście :) W necie raczej nie znajdziesz tego filmu, bo też szukałam dość długo i intensywnie, ale niestety bezskutecznie. Więc jedyna opcja na szybkie obejrzenie filmu to chyba tylko te pokazy publiczne.


Góra
  
 

Re: Polecamy: ciekawe filmy, książki, blogi...
PostNapisane: poniedziałek 07 sty 2013, 21:35 
Nieaktywny/-a od ponad 3 m-cy
Offline

Dołączył(a): niedziela 16 gru 2012, 15:00
Posty: 124
Miejscowość: Warszawa
October Baby jest na Amazonie.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Polecamy: ciekawe filmy, książki, blogi...
PostNapisane: poniedziałek 07 sty 2013, 21:50 
Nieaktywny/-a od ponad 3 m-cy
Offline

Dołączył(a): niedziela 16 gru 2012, 15:00
Posty: 124
Miejscowość: Warszawa
Film po angielsku i hiszpańsku a napisy tylko po hiszpańsku jeśli wierzyć opisowi.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Polecamy: ciekawe filmy, książki, blogi...
PostNapisane: poniedziałek 07 sty 2013, 22:19 
Nieaktywny/-a od ponad 3 m-cy
Offline

Dołączył(a): niedziela 16 gru 2012, 15:00
Posty: 124
Miejscowość: Warszawa
Sory za tyle wpisów, ale nie wiem dlaczego przycisk edycji niknie po pewnym czasie i nie da się zedytować posta, więc trzeba pisać następny.

Jak by ktoś kupował film z Amazona, to trzeba w Europie (na przykład amazon.co.uk, bo ze Stanów będzie miał inną strefę zakodowaną i u nas nie da się odtworzyć (da się przestawić strefę w DVD w komputerze, ale tylko 5 razy, niektórzy kupują zewnętrzne DVD do komputera żeby oglądać amerykańskie filmy). Czasem da się kupić wielostrefowy odtwarzacz DVD - ja tak zrobiłem, bo kiedyś kupiłem całą serię Dotyku Anioła (Touched by the Angel) z Amazona w Stanach i potem musiałem dokupić wielostrefowe DVD :-)


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Polecamy: ciekawe filmy, książki, blogi...
PostNapisane: poniedziałek 07 sty 2013, 23:03 
Offline

Dołączył(a): sobota 16 cze 2012, 15:10
Posty: 109
Miejscowość: Poznań
Bardzo polecam film "Droga życia" Emilio Esteveza, oparty na książce Jack'a Hitta. Jest to historia człowieka, którego jedyny syn wybiera się na pielgrzymkę do Santiago de Compostela szlakiem św. Jakuba i umiera na drodze pierwszego dnia pielgrzymki. Bardzo wartościowy, pełen uczuć i emocji film o ojcowskiej milości. Jest to film z motywem drogi, ale gwarantuję że się wam spodoba :) Czasami śmieszy, czasami wzrusza i zmusza do refleksji. Więcej informacji TUTAJ

_________________
Lights will guide you home
and ignite your bones
And I will try to fix you


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Polecamy: ciekawe filmy, książki, blogi...
PostNapisane: sobota 12 sty 2013, 01:20 
Nieaktywny/-a od ponad 3 m-cy
Offline

Dołączył(a): niedziela 16 gru 2012, 15:00
Posty: 124
Miejscowość: Warszawa
Dziś miałem okazję zobaczyć nowy film „Nędznicy” (Les Miserables) który właśnie wchodzi na ekrany kin. Bardzo polecam. Oparty na musicalu pod tym samym tytułem, ale znacznie bliższy książce Wiktora Hugo niż musical. Naprawdę trzeba zobaczyć. Jeżeli ktoś czytał książkę albo oglądał któryś z poprzednich filmów to zna fabułę. Chciałbym tylko powiedzieć, że głównym bohaterem jest Jean Valjean, który za kradzież kawałka chleba został skazany na galery (takie czasy, takie społeczeństwo, takie poczucie sprawiedliwości). Gdy wyszedł na wolność pewien biskup przyjął go u siebie. Jean Valjean okradł biskupa a gdy policja go złapała z łupami powiedział, że biskup sam mu dał to wszystko. Gdy go przyprowadzono do biskupa, ten nie tylko potwierdził wersję przestępcy, ale powiedział – dlaczego nie wziąłeś więcej – i wręczył mu dwa srebrne świeczniki które jeszcze zostały. Wtedy policja musiała go wypuścić. Przyznacie, że mocny początek. Cała książka (i film) to wielka dyskusja o dobru i złu, zbrodni, karze, nawróceniu, wrażliwości społecznej.
Drugim głównym bohaterem jest policjant Javert, który reprezentuje prawo i uważa że musi być rygorystycznie przestrzegane i za każde przekroczenie trzeba odpokutować i że nie ma okoliczności łagodzących. To ciągłe napięcie między literą prawa, a prawem grzesznika do nawrócenia, którego litera prawa nie uznaje. Pięknie ujęte w filmie. Trzeba zobaczyć.

Ponieważ film jest oparty na musicalu (choć nie dokładnie, bo pewne piosenki wyleciały a pojawiły się nowe), to polecam obejrzenie musicalu najpierw – dostępny na youtube tu Les Miserables (kliknij). Można też znaleźć na youtube wersję z napisami.

Ostatnie zdanie filmu (zaraz przed końcową piosenką), które podsumowuje cały film, to: „To love another person is to see the face of God” (Kochać drugiego człowieka to oglądać twarz Boga). Pięknie i jak bardzo chrześcijańskie.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Polecamy: ciekawe filmy, książki, blogi...
PostNapisane: niedziela 20 sty 2013, 22:06 
Nieaktywny/-a od ponad 3 m-cy
Offline

Dołączył(a): środa 16 sty 2013, 21:55
Posty: 91
Miejscowość: Śląsk
Bywają takie chwile – na szczęście tylko chwile :) – kiedy dopada mnie poczucie samotności a smutek „wykrzywia gębę”. I wtedy świadomość, że są tacy ludzie jak Nick Vujicic, którzy pomimo ogromnego krzyża potrafią cieszyć się życiem – przynosi pokrzepienie.
Możesz sam się o tym przekonać: http://www.youtube.com/watch?v=k3MvN1xnTOQ

_________________
„Wiara nie jest światłem rozpraszającym wszystkie nasze mroki, ale lampą, która w nocy prowadzi nasze kroki, a to wystarcza, by iść” („Lumen fidei”).


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Polecamy: ciekawe filmy, książki, blogi...
PostNapisane: wtorek 22 sty 2013, 07:08 
Offline

Dołączył(a): niedziela 05 lut 2012, 10:13
Posty: 312
Miejscowość: Katowice
No, jest nad czym mysleć ! Dzięki!


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Polecamy: ciekawe filmy, książki, blogi...
PostNapisane: wtorek 22 sty 2013, 15:22 
Offline

Dołączył(a): niedziela 16 wrz 2012, 13:50
Posty: 59
Miejscowość: malopolska
Ja też chętnie podziele się wspaniałymi filmami:
1. "Ufo" - http://www.ufo.art.pl/
2. "Przebacz" - http://www.iplex.pl/filmy/przebacz,1789
3. "Ono" - http://www.iplex.pl/filmy/ono,3399
4. "Szkoła dla łobuzów" - http://www.iplex.pl/filmy/szkola-dla-lobuzow,1395
5. "Takiego pięknego syna wychowałam"
6. "Dekalog po dekalogu" - wszystkie części warto zobaczyc
7. "Bakhita" - http://www.youtube.com/watch?v=07vgj9sfYJ8
8. Oraz filmy o świętych:
św. Jan Bosko: http://www.youtube.com/watch?v=o8E5wc8HtUU
św. Franciszek: http://www.youtube.com/watch?v=FmDxN7L3nBg
św. Edyta Stein - siódmy pokój: http://www.youtube.com/watch?v=NYb1i8u8dik
św. Rita: http://www.youtube.com/watch?v=FmsyXxWhqQc
św. Antonii, św. Teresa od Jezusa, Matka Teresa z Kalkuty


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Polecamy: ciekawe filmy, książki, blogi...
PostNapisane: środa 23 sty 2013, 20:36 
Offline

Dołączył(a): niedziela 05 lut 2012, 10:13
Posty: 312
Miejscowość: Katowice
Też warto posłuchać,pomysleć...http://www.youtube.com/watch?v=S_Y7yFKFQZA


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Polecamy: ciekawe filmy, książki, blogi...
PostNapisane: poniedziałek 28 sty 2013, 21:24 
Nieaktywny/-a od ponad 3 m-cy
Offline

Dołączył(a): środa 16 sty 2013, 21:55
Posty: 91
Miejscowość: Śląsk
Moja przyjaciółka przesłała mi link do niezwykłego filmu „Cristiada”. Chociaż trwa niemal dwie i pół godziny, to jednak nie żałuję niedzielnego popołudnia spędzonego przed monitorem komputera. Naprawdę piękny i wzruszający obraz ukazujący mało znaną historię Meksyku lat dwudziestych XX wieku. Szczególnie utkwiła mi w pamięci scena męczeńskiej śmierci piętnastolatka - Józefa Sánchez del Río i jego ostatnie słowa: „Viva Cristo Rey!”.
Nie wstydzę się Jezusa i na co dzień staram się żyć Jego słowem, ale … czy potrafiłbym umierać tak jak ów młodzieniec? To pytanie od wczoraj nie daje mi spokoju.

http://st.dwn.so/v/DS50444A0E

Ps. W roku 2005 papież Benedykt XVI beatyfikował Józefa Sánchez del Río.

_________________
„Wiara nie jest światłem rozpraszającym wszystkie nasze mroki, ale lampą, która w nocy prowadzi nasze kroki, a to wystarcza, by iść” („Lumen fidei”).


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Polecamy: ciekawe filmy, książki, blogi...
PostNapisane: wtorek 29 sty 2013, 00:18 
Gdzieś obiło mi się o uszy, że po długich perturbacjach Cristiada ma na wiosnę trafić do polskich kin.


Góra
  
 

Re: Polecamy: ciekawe filmy, książki, blogi...
PostNapisane: wtorek 29 sty 2013, 13:33 
Oglądałem już "Cristiadę" Film godny polecenia.


Góra
  
 

Re: Polecamy: ciekawe filmy, książki, blogi...
PostNapisane: wtorek 12 lut 2013, 22:41 
Nieaktywny/-a od ponad 3 m-cy
Offline

Dołączył(a): środa 16 sty 2013, 21:55
Posty: 91
Miejscowość: Śląsk
http://www.youtube.com/watch?v=bkimOvzXqjs
„Wyspa”, to poetycki obraz rosyjskiego reżysera Pawła Łungina, który pobudza do refleksji nad życiem i śmiercią, przemijaniem i wiecznością, grzechem i pokutą. Dlatego zamiast pisać recenzję filmu – nie mam takich zdolności a poza tym w Internecie niejedną można znaleźć - chciałbym zachęcić Was do jego obejrzenia i kontemplacji.
Film w sam raz na Wielki Post.

_________________
„Wiara nie jest światłem rozpraszającym wszystkie nasze mroki, ale lampą, która w nocy prowadzi nasze kroki, a to wystarcza, by iść” („Lumen fidei”).


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Polecamy: ciekawe filmy, książki, blogi...
PostNapisane: środa 27 lut 2013, 01:18 
Nieaktywny/-a od ponad 3 m-cy
Offline

Dołączył(a): niedziela 16 gru 2012, 15:00
Posty: 124
Miejscowość: Warszawa
Polecam "Lot" (Flight) - dziś obejrzałem. Film o problemie alkoholowym - świetny portret alkoholika "z wyższych sfer". Przyzwyczajeni jesteśmy do przedstawienia alkoholika jako człowieka, który stacza się do rynsztoka, ale jest dużo alkoholików funkcjonujących w wyższych sferach, gdzie łatwo jest przykrywać ten problem latami. Bardzo dobry film.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Polecamy: ciekawe filmy, książki, blogi...
PostNapisane: niedziela 03 mar 2013, 19:39 
Nieaktywny/-a od ponad 3 m-cy
Offline

Dołączył(a): niedziela 29 sty 2012, 18:44
Posty: 13
ja bardzo polecam film,który można zobaczyć na youtube ," modlitwy za bobyego" nie będę zdradzał o czym dokładnie jest ale obejrzyj go naprawdę wart obejrzenia:)


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Polecamy: ciekawe filmy, książki, blogi...
PostNapisane: środa 06 mar 2013, 00:12 
To może polećmy jakąś książkę? Bo będzie że polskie społeczeństwo nie czyta :)


Góra
  
 

Re: Polecamy: ciekawe filmy, książki, blogi...
PostNapisane: środa 06 mar 2013, 00:17 
Nieaktywny/-a od ponad 3 m-cy
Offline

Dołączył(a): niedziela 03 mar 2013, 13:16
Posty: 97
Miejscowość: Miasto
Hołownia ma niezłe. Polecam też Chatę Younga - daje do myślenia.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Polecamy: ciekawe filmy, książki, blogi...
PostNapisane: środa 27 mar 2013, 23:20 
Ze specjalną dedykacją dla WSZYSTKICH użytkowników forum :)
http://www.ultramontes.pl/scupoli_utarczka_16.htm

Mnie osobiście nic tak nie motywuje do boju, jak ten właśnie tekst.

Ecclesia Militans! ♥


Góra
  
 

Re: Polecamy: ciekawe filmy, książki, blogi...
PostNapisane: poniedziałek 01 kwi 2013, 23:33 
Nieaktywny/-a od ponad 3 m-cy
Offline

Dołączył(a): czwartek 07 mar 2013, 17:23
Posty: 4
Miejscowość: Radom
cześć,
polecam portal z filmami i nie tylko o tematyce religijnej.

http://pl.gloria.tv/

Bóg z wami!


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Polecamy: ciekawe filmy, książki, blogi...
PostNapisane: wtorek 23 kwi 2013, 11:22 
Nieaktywny/-a od ponad 3 m-cy
Offline

Dołączył(a): sobota 16 lut 2013, 17:22
Posty: 15
Miejscowość: Poznań
Thomas Merton i Jego "Siedmiopiętrowa Góra" ... właśnie czytam ... wciąga i fascynuje jak jej Autor !!! ;-)
jeszcze chwila i wstąpię do trapistów ;-)


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Polecamy: ciekawe filmy, książki, blogi...
PostNapisane: piątek 24 maja 2013, 20:04 
Offline

Dołączył(a): niedziela 16 wrz 2012, 13:50
Posty: 59
Miejscowość: malopolska
Thomas Merton - wspaniałe dzieła. Może nie wszystkie, ale warto oprócz "Siedmiopiętrowej góry" przede wszystkim przeczytać "Szukanie Boga". Polecam też "Za głosem ekstazy" - ta książka może też pomóc osobą, które się zakochują i nie mogą spełnić swojego zakochania.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Polecamy: ciekawe filmy, książki, blogi...
PostNapisane: sobota 15 cze 2013, 20:21 
Offline

Dołączył(a): niedziela 16 wrz 2012, 13:50
Posty: 59
Miejscowość: malopolska
Dyskusji jest mało, ale może ktoś poleci jakiś ciekawy film. Już dawno nie miałam okazji oglądać czegoś wyjątkowego. Przepraszam obejrzałam "Mój rower" - polski film, ale tak samo jak i "Nad życie" warto obejrzeć.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Polecamy: ciekawe filmy, książki, blogi...
PostNapisane: niedziela 16 cze 2013, 20:03 
"Fight Club"
"Awake"
"Flash of Genius"
Z polskich nienajgorszy jest:
"Wymyk"

Te filmy przychodzą mi tak na szybko do głowy, są naprawdę ciekawe.


Góra
  
 

Re: Polecamy: ciekawe filmy, książki, blogi...
PostNapisane: niedziela 30 cze 2013, 09:37 
Offline

Dołączył(a): niedziela 16 wrz 2012, 13:50
Posty: 59
Miejscowość: malopolska
Może ktoś z Was miał okazję poznać historię Chustki? Czytam książkę, ale wiem tez, że powstał film "Joanna". I tu moje pytanie: czy ktoś wie jak znaleźć ten film?


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Polecamy: ciekawe filmy, książki, blogi...
PostNapisane: środa 24 lip 2013, 03:04 
Przeglądam forum już chyba ze dwie godziny w poszukiwaniu pewnego linka i szlag mnie tu zaraz trafi - mam ochotę z tych nerwów wywalić komputer przez okno :/// Dlaczego tutaj nic nie można znaleźć??? :( Jest tu TYLE dobrych, wartościowych linków, z których bardzo często korzystam, a jakoś większość z nich się rozpływa w tym chaosie i potem nie można do nich dotrzeć, a szkoda :( Dlatego zwracam się do Was z prośbą o pomoc, bo MUSZĘ to znaleźć. Kiedyś ktoś tu wrzucił linka do jutuba... Był to taki krótki filmik jak ojciec posyła swojego syna na krzesło elektryczne zamiast skazańca, a skazaniec odzyskuje wolność. Analogia do śmierci Jezusa na krzyżu. Szukałam na jutubie i w googlach, wpisując wszystkie możliwe hasła pokrewne po polsku i po angielsku, i nic :( Więc jeśli ktoś wie o jaki filmik mi chodzi i zna tytuł, to bardzo proszę o pomoc. Linkiem oczywiście też nie pogardzę ;) Pozdrawiam.


Góra
  
 

Re: Polecamy: ciekawe filmy, książki, blogi...
PostNapisane: środa 06 lis 2013, 21:39 
Offline

Dołączył(a): wtorek 06 mar 2012, 23:23
Posty: 143
Lokalizacja: Gorlice
Miejscowość: Gorlice
Polecam męskiej części forum: "Dzikie serce, tęsknoty męskiej duszy" - John Eldredge

W ostatnim czasie przeżywałem mocny kryzys. Z Bożego natchnienia wziąłem tę książkę do ręki, dzisiaj skończyłem ją czytać i to był strzał w dziesiątke. Myśle że w dzisiejszym świecie gdzie męskość, jest mocno zwichrowana i zakłamana to obowiązkowa lektura dla każdego faceta. Polecam.

Ps. Może ktoś czytał tą pozycje i podzieli się recenzją i swoimi odczuciami?


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Polecamy: ciekawe filmy, książki, blogi...
PostNapisane: czwartek 07 lis 2013, 00:43 
Offline

Dołączył(a): środa 04 wrz 2013, 19:11
Posty: 32
Miejscowość: Gdynia
ja znalazłem wersję do słuchania w mp3 w 12 częściach, przydatne w podróży, fajnie się słucha, mam również w PDF, jeśli ktoś zainteresowany ;) sam całości jeszcze nie przebrnąłem, ale na podstawie przesłuchanej części również mogę polecić.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Polecamy: ciekawe filmy, książki, blogi...
PostNapisane: wtorek 26 lis 2013, 16:34 
Offline

Dołączył(a): poniedziałek 13 sie 2012, 21:55
Posty: 14
Miejscowość: Warszawa
Polecam zwłaszcza w związku ze zbliżającą się kanonizacją, bardzo pozytywny film, wspaniały człowiek i papież - Jan XXIII Do znalezienia np. na chomiku ;-)


Góra
 Zobacz profil  
 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group studio kuchni warszawa

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL