Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 100 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
  Drukuj

Co lubicie gotować?
Autor Wiadomość
PostNapisane: środa 19 gru 2012, 16:53 
Nieaktywny/-a od ponad 3 m-cy
Offline

Dołączył(a): niedziela 16 gru 2012, 15:00
Posty: 124
Miejscowość: Warszawa
Hejka,

zapewnie wiekszosc z nas nie mieszka juz z rodzicami i trzeba o wszystko troszczyc sie samemu. No wiec, chcialbym rzucic temat

Co lubicie gotowac?

Jako stworzenie dosc leniwe lubie potrawy ktore sa proste do przygotowania i nie absorbuja za duzo naczyn. Idealnie potrawy z jednego garnka (nie cierpie zmywania :lol:)
Najbardziej lubie przyrzadzac sobie cos takiego:
kroje piers z kurczaka (czasem mieso z indyka dla odmiany) w kostke, podsmazam na patelni na odrobinie oleju i dodaje sos (ze sloika niestety - na szczescie wybor takich sosow do kurczaka jest dosc spory). Do tego trzeba tylko ugotowac ryz - calosc zajmuje okolo 30 minut. Mozna wykarmic kilka osob (zalezy ile ryzu sie ugotuje i ile kurczaka da).

Pozdrawiaki,
Mariusz


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Co lubicie gotować?
PostNapisane: środa 26 gru 2012, 22:51 
Offline

Dołączył(a): sobota 16 cze 2012, 15:10
Posty: 109
Miejscowość: Poznań
Ja uwielbiam gotować jajecznicę. Nie wiem czemu, ale najlepiej wychodzi mi spalona :)

_________________
Lights will guide you home
and ignite your bones
And I will try to fix you


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Co lubicie gotować?
PostNapisane: środa 26 gru 2012, 23:54 
Nieaktywny/-a od ponad 3 m-cy
Offline

Dołączył(a): niedziela 16 gru 2012, 15:00
Posty: 124
Miejscowość: Warszawa
Mi jajecznica wychodzi dość dobra :D może kiedyś będzie okazja abyś sam ocenił :mrgreen: Nauczyłem się smażyć dobrą jajecznicę od mojego ojca, zawsze świetnie ją przyrządzał jak byłem dzieckiem.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Co lubicie gotować?
PostNapisane: środa 30 sty 2013, 20:28 
Widzę, że temat gotowania nie cieszy się w tym towarzystwie powodzeniem, a przecież stare przysłowie mówi: "najlepszy kucharz to.... facet!".
Po za tym umiejętności przygotowywania jedzonka powinny się przydać każdemu samotnemu wilkowi, aby móc uszczęśliwiać podniebienie swoje i kochanych....bliźnich.
Niestety, ale z doświadczenia w tym względzie wiem, że niewiele jest potraw, których tradycyjne przygotowanie i skonsumowanie ograniczałoby się do jednego naczyńka, jak również krótkiego czasu ich przyrządzania, choć rozumiem was Intelligo i Onzagubiony.
Osobiście gustuję w tradycyjnej polskiej kuchni, a zwłaszcza z południa Polski.
Lubię gotować i przyrządzać: schaby(pieczone-tradycyjne, pieczone faszerowane, schabowe w panierce); karkówki pieczone-zalewane winem(poddane wcześniej procesowi kruszenia w marynacie);oczywiście prawdziwy bigos-najlepiej smakuje dojrzały(co najmniej trzydniowy); drób pieczony, smażony; krokiety i gołąbki nadziewane farszem(grzybowe, mięsne etc); gulasze-(wieprzowe, wołowe, drobiowe) podawane z kaszą i kiszonym ogórkiem; placki ziemniaczane; naleśniki; sałaty; sałatki; zupy-wszelkie-zabielane, czyste( najwyborniejszy to rosół-wołowy, z kury, z gęsi, z kaczki- może być klarowany tzw. bulion); a czasem robię też...desery- słodkie.
Fakt, istnieją wyborne i zdrowe, szybko przyrządzane jedzonka(bo taka jest ich technologia wykonania), ale wymagają one wcześniejszej inwestycji np. zakupienia patelni do beztłuszczowego smażenia. Koszt takiej patelni to co najmniej 300-400zł, ale daję słowo - warto! Z takiej patelni drób, karkówka, polędwiczki i inn. to prawdziwe "niebo w gębie".
Serdeczności-pozdr-aber


Góra
  
 

Re: Co lubicie gotować?
PostNapisane: środa 30 sty 2013, 23:19 
Nieaktywny/-a od ponad 3 m-cy
Offline

Dołączył(a): czwartek 07 cze 2012, 21:49
Posty: 50
Miejscowość: Polska
Jak już coś gotuję to wodę na kawę lub herbatę :D

_________________
Pan jest moim pasterzem, niczego mi nie braknie.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Co lubicie gotować?
PostNapisane: czwartek 31 sty 2013, 00:04 
Nieaktywny/-a od ponad 3 m-cy
Offline

Dołączył(a): wtorek 27 gru 2011, 23:08
Posty: 58
Lokalizacja: Rzeszów
Miejscowość: Rzeszów
a ja jutro robię spagetti mmmm....... mniam :)


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Co lubicie gotować?
PostNapisane: czwartek 31 sty 2013, 22:32 
Nieaktywny/-a od ponad 3 m-cy
Offline

Dołączył(a): wtorek 27 gru 2011, 23:08
Posty: 58
Lokalizacja: Rzeszów
Miejscowość: Rzeszów
no i zabrakło czasu ...:(


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Co lubicie gotować?
PostNapisane: czwartek 31 sty 2013, 22:34 
No to cóżeś dzisiaj jadł, chłopie?! :o :!:


Góra
  
 

Re: Co lubicie gotować?
PostNapisane: niedziela 17 lut 2013, 13:41 
Nieaktywny/-a od ponad 3 m-cy
Offline

Dołączył(a): sobota 16 lut 2013, 17:22
Posty: 15
Miejscowość: Poznań
Aber - nie wymieniaj, bo całego t-shirta zaślinię ;-) hehe
Poszukuję dobrego przepisu na gulasz z dodatkiem owoców? (sic)
Ostatnio: wołowina z porzeczkami, słodzonymi zurawiną ... wyszło, ale mam jakieś ale :-) Teraz myślę o wieprzowinie z suszonymi sliwkami, ale przeglądając neta nie znalazłem podpowiedzi technicznych ... owoce dusić z mięsem, czy oddzielnie duszone, np z cebulą dodawać jako last touch :-)
Miksujesz takie smaki?


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Co lubicie gotować?
PostNapisane: piątek 22 lut 2013, 00:48 
Miksuje, miksuje… w przenośni i dosłownie - smaki, a Ty Sorel idealnie wręcz potrafisz urozmaicić i wzbogacić tradycyjne polskie potrawy o owocowe „nuty”. ;)
Połączenie wołowiny z żurawiną, czerwoną lub żółtą porzeczką(czarna raczej się nie nadaje), wieprzowina ze śliwką, czy też kaczka z jabłkami, gruszką… to rewelacja.
Jeżeli schab piekę w całości, to nadziewam go śliwkami i tak g o podaję (na gorąco lub na zimno).
Gdyby smażyć suszone śliwki z cebulką, podlewając je winem i wodą, to i tak będą przypominały w smaku powidełka. Fajne, chyba warto spróbować…. chociaż wolałbym już raczej po prostu same śliwki jako dodatek do gorącego schabu.
Gdy piekę kaczkę w całości, to nadziewam ją jabłkami, gruszkami i cebulką a po upieczeniu kaczki wyjmuję owoce i ew. jarzyny, rozgniatam je w rondelku, i smażę krótko ew. doprawiając winem, cukrem, pieprzem, sokiem cytryny… - taki sos.
Jeżeli robię mięsny gulasz to staram się nie zakłócać jego „naturalnego” smaku pochodzącego od rodzaju mięsa i jedynymi przyprawami są: sól, pieprz, jedna susz. śliwka, jeden grzyb, cebula a czasem zamiast śliwki i grzyba dodaję mieloną czerwoną paprykę.
Jeżeli chcę większą ilość sosu to zagęszczam go rozgniecionymi warzywami(a nie mąką!), duszonymi wcześniej razem z mięsem lub gotowanymi osobno.
Tak w ogóle, to grzyb i śliwka pomagają w wydobyciu i podkreśleniu smaku potrawy i nadają potrawie charakterystyczny kolor. Dlatego do bigosu nie koniecznie dodaję przecier pomidorowy(chociaż oczywiście też można) ale obowiązkowo wrzucam grzyby i suszone śliwki…
I jeszcze kilka uwag: jeżeli suszone śliwki to „Węgierki”(a nie kalifornijskie), jeżeli jabłka to najlepiej „Renety”, jeżeli czosnek to wyłącznie polski(a nie chiński), jeżeli rosół to do gotowania obowiązkowo wrzucam 1(jeden) goździk itp. itd.
Zgodzisz się zemną Sorel, że w gotowaniu najfajniejsze jest ciągle na nowo odkrywane… „last touch”. ;)


Góra
  
 

Re: Co lubicie gotować?
PostNapisane: piątek 22 lut 2013, 09:33 
Offline

Dołączył(a): wtorek 03 sty 2012, 14:49
Posty: 222
Miejscowość: Rzeszów
Czy w tej Restauracji CH H można coś zamówić ? ;)


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Co lubicie gotować?
PostNapisane: piątek 22 lut 2013, 19:23 
Nieaktywny/-a od ponad 3 m-cy
Offline

Dołączył(a): sobota 16 lut 2013, 17:22
Posty: 15
Miejscowość: Poznań
już widzę ten szyld ... CHeH ... najlepsza kuchnia w mieście, tylu nas, że i sieć wyjdzie heheh. Dobry pomysł na biznes :P

Aber, dzięki za inspiracje ;-) W ten weekend, dla odmiany, ciecierzyca z grzybami ... Polecam;-)


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Co lubicie gotować?
PostNapisane: piątek 22 lut 2013, 19:26 
Nieaktywny/-a od ponad 3 m-cy
Offline

Dołączył(a): sobota 16 lut 2013, 17:22
Posty: 15
Miejscowość: Poznań
W gotowaniu najlepsze jest ... eksperymentowanie. Staję przed garnkiem (wcześniej robię przegląd lodówki i szafki z przyprawami) ... i gotuję ... efekt końcowy zawsze zaskakuje :-)


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Co lubicie gotować?
PostNapisane: sobota 23 lut 2013, 12:38 
Nieaktywny/-a od ponad 3 m-cy
Offline

Dołączył(a): niedziela 16 gru 2012, 15:00
Posty: 124
Miejscowość: Warszawa
Może by kiedyś zorganizować weekendowe spotkanie integracyjne ze wspólnym gotowaniem? Jakby ktoś dysponował dużym domem albo dało się taki wynająć.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Co lubicie gotować?
PostNapisane: sobota 23 lut 2013, 16:12 
Offline

Dołączył(a): niedziela 05 lut 2012, 10:13
Posty: 312
Miejscowość: Katowice
W sierpniu/wrześniu zapraszam do Katowic na pieczonki/prażonki - jest to regionalna potrawa, bardzo popularna w okolicach Zawiercia. Młode ziemniaki, no oczywiście nie same, ale z dodatkami /dla 8 osób 5 kg ziemniaków,0,7 kg kiełbasy zwyczajnej (może być śląska, grillowa itp.) 1 kg wędzonego boczku, 3-4 szt. cebuli średniej wielkości sól , pieprz, 3-5 szt. liści kapusty, 1szt. dużego buraka i 2x0.5 l… najlepiej czystej, może być więcej/, pieczone na ognisku w specjalnym żeliwnym garnku, bardzo smaczne ! Impreza działkowa kończy się z reguły chóralnym śpiewem …, niekiedy noclegiem na trawce pod niebem… czego nie polecam, chociaż niebo nad Śląskiem, w nocy tez wygląda pięknie –widać gwizdy.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Co lubicie gotować?
PostNapisane: sobota 23 lut 2013, 17:26 
Offline

Dołączył(a): wtorek 27 gru 2011, 07:30
Posty: 203
Lokalizacja: okolice oświecimia
Miejscowość: Brzeszcze, Oświęcim, Pszczyna
Cezary jestem na pewno prażone uwielbiam :P:P bo u mnie tak się mówi a do kat mam rzut beretem :)

_________________
W Panu mym złożyłem całą swą nadzieję, On pochylił się nade mną prośby wysłuchał:)


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Co lubicie gotować?
PostNapisane: niedziela 03 mar 2013, 21:13 
Nieaktywny/-a od ponad 3 m-cy
Offline

Dołączył(a): niedziela 03 mar 2013, 13:16
Posty: 97
Miejscowość: Miasto
Najpierw trzeba umieć gotować... ;)


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Co lubicie gotować?
PostNapisane: sobota 31 sie 2013, 08:02 
Nieaktywny/-a od ponad 3 m-cy
Offline

Dołączył(a): piątek 30 sie 2013, 21:37
Posty: 14
Miejscowość: Łódź
A może wegetariańskie spagetti? Przepis banalny - mamy cykinie/kabaczek, obieramy ze skórki, zcieramy na tarce (duże oczka) rozgrzewamy oliwę z oliwek w dużym garczku. Podsmażamy ogromną ilość czosnku (tak ze 3/4 główki) i do tego czosnku dodajemy startą cukinie/kabaczek. Gotujemy do momentu uzyskania półgęstej ciapki (doprawiamy do smaku - sól, bazylia). Następnie dodajemy pomidory w kawałkach z puszki (lub dla chętnych przesmarzony sos z miksowanych pomidorów). Gotujemy na wolnym ogniu aż do uzyskania konsystencji sosu, podajemy z makaronem spagetti i odrobiną żółtego sera sartego na tarce (pożna przystroić pietruszką).


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Co lubicie gotować?
PostNapisane: wtorek 03 wrz 2013, 17:48 
Może to Was zainteresuje :) Co prawda, jest to potrawa przygotowywana na Pesach, ale nic nie stoi na przeszkodzie aby ją sobie samemu przygotować w domu. Do tego jest dziecinnie prosta i każdy facet da radę :p Jedno z moich ulubionych dań kuchni żydowskiej, niestety prawie nie znanej w Polsce. To deser bardzo prosty, lekki i zdrowy, ale przeznaczony tylko dla dorosłych, gdyż jest w nim odrobina alkoholu. Przygotowuję go najczęściej w weekend, gdy zostaje mi więcej niż parę kropel, ale mniej niż kieliszek wina po piątkowych czy sobotnich wieczorach spędzonych w dobrym towarzystwie.

Charoset występuje w wielu odmianach. Żydzi przygotowują go różnie, w zależności od upodobań oraz lokalnych zwyczajów. Wersja, którą pokazuję dzisiaj to wersja aszkenazyjska.

Aszkenazyjski charoset
składniki:
- 1 duże lub 2 małe jabłka (ja wybrałem słodkie i twarde championy, które na dodatek nie ciemnieją tak szybko)

-kilka łyżek czerwonego, słodkiego wina (wytrawne lub półwytrawne też się sprawdza bardzo dobrze, zwłaszcza przy bardzo słodkich jabłkach)

-1 łyżeczka mielonego cynamonu

-1/4 szklanki połamanych orzechów włoskich ( można dodać też rodzynki, nerkowce i figi)

-opcjonalnie odrobina cukru lub płynnego miodu do posłodzenia

1. Jabłka ze skórką zetrzyj na tarce o grubych oczkach
2. Wymieszaj starte jabłka z orzechami, cynamonem i winem
3. W razie potrzeby dosłodź cukrem lub miodem

Konsystencją przypomina zaprawę murarską :p i tak ma być ma przypominać masę z której izraelici wykonywali cegły dla faraona :)

Wcinamy łyżką lub z chlebem tudzież chałką

smacznego !!


Góra
  
 

Re: Co lubicie gotować?
PostNapisane: wtorek 03 wrz 2013, 18:00 
Znacie falafel?
To pyszne kuleczki wegetariańskie przygotowane na bazie ciecierzycy, cebuli, pietruszki i przypraw. Przepyszna potrawa kuchni izraelskiej i arabskiej ( do dzisiaj kłócą się kto go wymyślił :) )

Formowane są ręcznie, toczone w dłoniach niczym małe pulpeciki. Niezwykle ważna rolę w falafelach odgrywają przyprawy, to one nadają im tego charakterystycznego smaku i zapachu. To zmielone ziarna kolendry, kumin, czosnek, cebula, cytryna, pietruszka, papryka to dzięki nim falafel smakuje tak wspaniale i pachnie obłędnie!

składniki:
• 400 g ciecierzycy
• 3 cebule
• 5 ząbków czosnku
• 2 garście poszatkowanej pietruszki
• 1 łyżeczka czarnego lub kolorowego pieprzu mielonego
• 2 łyżeczki soli
• ½ łyżeczki ostrej papryki
• 1 łyżeczka słodkiej papryki
• 1 łyżeczka sody oczyszczonej
• 1,5 łyżeczki kminu
• 1,5 łyżeczki mielonej kolendry
• sok z 1 cytryny + skórka z niej otarta
• 4 czubate łyżki mąki ryżowej, ciecierzycowej, kukurydzianej bądź pszennej do uzyskania konsystencji pozwalającej lepić pulpeciki
• olej do smażenia
• kasza kukurydziana do obtoczenia

Wykonanie:
1. Ciecierzycę moczę przez noc w zimnej wodzie. Odlewam na sicie i pozwalam jej przez kilka minut odciec. Ciecierzycę trzeba zblendować, żeby ją rozdrobnić. Można to zrobić blenderem ręcznym lub melakserem. Nie za grubo, nie za drobno, tak w sam raz.
2. Do malaksera wkładam ciecierzycę, obrane i pokrojone w duże kawałki cebule, czosnek, sól, papryki, sok z cytryny, skórę z niej otartą, kumin, mieloną kolendrę, pieprz i rozdrabniam na niezbyt jednorodną masę.
3. Masę przekładam do miski, dodaję poszatkowaną pietruszkę, sodę i mąkę. Mieszam i formuję kuleczki. Obtaczam je w kaszy kukurydzianej i smażę.
4. Podaję z kaszą lub ryżem i misą zielonej sałaty.

Ważne: podawać świeży prosto z patelni ( odgrzewany traci aromat) Jeśli pozostanie ciasto to można zamrozić.

smacznego !!


Góra
  
 

Re: Co lubicie gotować?
PostNapisane: poniedziałek 09 wrz 2013, 23:06 
Nieaktywny/-a od ponad 3 m-cy
Offline

Dołączył(a): środa 04 wrz 2013, 13:16
Posty: 16
Miejscowość: Warszawa
Ja osobiście uwielbiam makaron w każdej postaci szczególnie jak nie ma czasu na przygotowanie czegoś bardziej wymagającego. Także te najlepsze i najczęściaj jedzone przeze mnie to makaron z cukinią, makaron z pomidorami i makaron z ziemniakami ;)


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Co lubicie gotować?
PostNapisane: środa 11 wrz 2013, 19:50 
Offline

Dołączył(a): niedziela 16 wrz 2012, 13:50
Posty: 59
Miejscowość: malopolska
Ja robię wszystko aby do kuchni w celu gotowania i w ogole przygotowywania jedzenia nie wchodzić. To jest czynność na myśl której bardzo się złoszczę. Nie znoszę gotować!!!!!!!!


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Co lubicie gotować?
PostNapisane: poniedziałek 14 paź 2013, 19:20 
Offline

Dołączył(a): niedziela 13 paź 2013, 20:18
Posty: 400
Miejscowość: Katowice
A stosował ktoś z Was moze jakaś dietę kiedyś? Musze troche schudnąć i zastanawiam sie jak sie za to zabrac


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Co lubicie gotować?
PostNapisane: niedziela 20 paź 2013, 20:13 
Nieaktywny/-a od ponad 3 m-cy
Offline

Dołączył(a): środa 28 sie 2013, 09:01
Posty: 14
Miejscowość: Kraków/Nowy Sącz
Ja. Jak próbowałem przytyć. Okazało się, że nic z tego. xD Najlepiej chyba się skonsultować z jakimś dietetykiem, bo wiadomo... Żeby sobie krzywdy nie zrobić.

A żeby nie było offtopa, to "lubię gotować wszystko, ale nie znajduję na to zwykle czasu".


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Co lubicie gotować?
PostNapisane: niedziela 20 paź 2013, 20:20 
Nieaktywny/-a od ponad 3 m-cy
Offline

Dołączył(a): czwartek 17 paź 2013, 08:19
Posty: 32
Miejscowość: Trójmiasto
Ja umiem piec szarlotkę, i bardzo je lubię. Ot na osłodę życia ;) A tak poza tym jakieś dobre mięsko w sosie grzybowym lubię ugotować.

Ad. diety. StudentS myślę, że wizyta u dietetyka to najlepsze rozwiązanie + trochę ruchu np. basen, albo bieganie, ale do biegania trzeba najpierw dobre buty kupić :P


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Co lubicie gotować?
PostNapisane: niedziela 20 paź 2013, 22:05 
Offline

Dołączył(a): niedziela 13 paź 2013, 20:18
Posty: 400
Miejscowość: Katowice
Specjalista od gotowania to ze mnie nie jest:D troche mniej jem słodyczy i biegam:)


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Co lubicie gotować?
PostNapisane: wtorek 22 paź 2013, 21:58 
Nieaktywny/-a od ponad 3 m-cy
Offline

Dołączył(a): sobota 21 wrz 2013, 22:24
Posty: 13
Miejscowość: kuj pom
ja tak ogólnie to bardziej bezmięsnie i wychodzi całkiem całkiem


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Co lubicie gotować?
PostNapisane: wtorek 22 paź 2013, 22:00 
Offline

Dołączył(a): niedziela 13 paź 2013, 20:18
Posty: 400
Miejscowość: Katowice
O to mi by sie przydało u Ciebie stolowac


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Co lubicie gotować?
PostNapisane: wtorek 22 paź 2013, 22:03 
Nieaktywny/-a od ponad 3 m-cy
Offline

Dołączył(a): sobota 21 wrz 2013, 22:24
Posty: 13
Miejscowość: kuj pom
;)


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Co lubicie gotować?
PostNapisane: sobota 09 lis 2013, 01:28 
Offline

Dołączył(a): czwartek 07 lis 2013, 00:03
Posty: 26
Miejscowość: małopolska
zupa pomidorowa z dużą ilością ziół i makaronu :)


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Co lubicie gotować?
PostNapisane: sobota 09 lis 2013, 13:03 
Offline

Dołączył(a): niedziela 13 paź 2013, 20:18
Posty: 400
Miejscowość: Katowice
Nie lubie zupy pomidorowej jakos szczególnie:)


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Co lubicie gotować?
PostNapisane: sobota 09 lis 2013, 20:10 
Moderator
Offline

Dołączył(a): niedziela 22 wrz 2013, 22:39
Posty: 493
Miejscowość: Katowice
Swego czasu dużo gotowałem :) Tata przez ostatnie lata życia babci mieszkał z nią, a w piwnicy domu była firma (w zasadzie magazyn hurtowni elektrycznej, którą pod koniec tata sam prowadził). Jak babcia zmarła, to do końca mojego gimnazjum z mamą mieszkałem gdzie indziej, a tata dalej w domu babci firmę prowadził. Więc w okresie wakacji byłem, że tak powiem u taty i gotowałem obiady codziennie :D No bo mama musiała być w drugim domu, bo tam miała pracę. Dopiero od liceum zamieszkaliśmy wszyscy razem w Katowicach, ale teraz jak studiuję, to nie chce mi się kompletnie gotować :P Bo w sumie mógłbym czasem mamę zupełnie wyręczyć, ale teraz sprowadza się to do obrania ziemniaków czy zrobienia surówki. Ale ugotować to ugotowałbym pewnie wszelkie podstawowe dania ;)

_________________
"Nade wszystko jednak nie ustawajcie w miłości jedni ku drugim, gdyż miłość pokrywa wiele grzechów." 1P 4, 8


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Co lubicie gotować?
PostNapisane: sobota 23 lis 2013, 16:01 
Nieaktywny/-a od ponad 3 m-cy
Offline

Dołączył(a): środa 23 paź 2013, 17:48
Posty: 10
Miejscowość: Lublin
Zazwyczaj to mój chłopak gotuje, ja zarabiam pieniążki a o zajmuje się domem więc często razem też gotujemy. Zupy, pizze, pieczemy chleb, kurka nadziewana, żeberka itp


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Co lubicie gotować?
PostNapisane: wtorek 03 gru 2013, 23:31 
A ja dzis ugotowałem zupe ogórkową hehehe :)


Góra
  
 

Re: Co lubicie gotować?
PostNapisane: środa 04 gru 2013, 23:07 
Offline

Dołączył(a): niedziela 13 paź 2013, 20:18
Posty: 400
Miejscowość: Katowice
Dobra zupa ogórkowa, a ja dzisiaj jadłem kapuśniak ale jakos nie przepadam


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Co lubicie gotować?
PostNapisane: poniedziałek 07 kwi 2014, 14:53 
Offline

Dołączył(a): czwartek 03 kwi 2014, 22:31
Posty: 18
Lokalizacja: Metropolia Ślaska
Miejscowość: Katowice
Ja to lubię jedynie gotować dla mojego pieska- on je lepiej niż ja sam,,,


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Co lubicie gotować?
PostNapisane: poniedziałek 07 kwi 2014, 18:05 
Offline

Dołączył(a): czwartek 08 mar 2012, 22:51
Posty: 95
Lokalizacja: Podkarpacie
Miejscowość: Średnia
Niezbyt często ale smażę placki ziemniaczane w najprostszej postaci tzn. surowe ziemniaki tarte na tarce z małymi oczkami, cebula, jajko, sól i pieprz do smaku bez innych dodatków. Do tego zsiadłe mleko lub dobry kefir. Takie najbardziej mnie i rodzicom smakują :) . Robię też naleśniki z różnym nadzieniem od dżemów, kombinacji serowych na krokietach z kapustą lub mięsem kończąc. Ostatnio jadłem w restauracji naleśniki z kurczakiem i serowo warzywnymi dodatkami, były super teraz sam muszę spróbować zrobić ;)


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Co lubicie gotować?
PostNapisane: poniedziałek 07 kwi 2014, 20:06 
Mnie najlepiej wychodzą lekkie dania i przystawki - lubię przygotowywać zestawy surówek (sam jadam często i w dużych ilościach, od dzieciństwa). Sporadycznie, w okresach przedświątecznych zabieram się za wypieki - lubię przygotowywać, z jedzeniem staram się zachować umiar.:) Najlepiej wychodzą mi wielkanocne baby (ale tylko piaskowe), mazurki i pierniki. Chętnie bym się czasem podzielił z kimś z Was. :D

Muszę się zmobilizować do większej aktywności twórczej w kuchni.


Góra
  
 

Re: Co lubicie gotować?
PostNapisane: piątek 09 maja 2014, 21:15 
Moderator
Offline

Dołączył(a): poniedziałek 07 kwi 2014, 20:15
Posty: 422
Miejscowość: Warszawa
MAKARON Z CUKINIĄ I PEPPERONI

- pół paczki makaronu
- 1 dość duża cukinia
- 1-2 papryczki peperoni (małe, czerwone, ostre)
- starta skórka z 1 cytryny

Makaron wrzucam do dużej ilości wrzącej wody, dodaję sól i chlust oliwy. Gotuję bez przykrycia, mieszając, by nie przywarł do dna garnka. W tym czasie umytą cukinię z odciętym "dolnym" końcem ścieram na grubej tarce (używam przystawki do maszynki do mielenia, więc trwa to 10 sekund), wsypuję do sita, solę, mieszam i stawiam na miseczce, do której spływa sok z osolonej cukinii. Papryczkę po usunięciu nasion kroję na małe kosteczki (ca. 1x1,5 mm).

Na patelni (najchętniej mały wok) rozgrzewam trochę oliwy i wrzucam paprykę (oliwa nie może być zbyt gorąca, bo wtedy karmelizuje się cukier zawarty w papryce). Jeśli lubisz, możesz wcześniej przesmażyć w tej oliwie kilka kawałków czosnku i usunąć je przed wrzuceniem papryki. Ja dodaję do gotowej już potrawy oliwę z czosnkiem przeciskanym przez praskę. Kiedy papryka lekko się przysmaży (ale nie spali!) wrzucam cukinię odciśniętą z soku (po prostu kolejne małe porcje cukinii wyciskam w dłoni i wrzucam na patelnię). Mieszam z papryką i duszę kilka minut. W tym czasie ścieram skórkę z umytej cytryny oraz odcedzam ugotowany makaron. Pod koniec duszenia (pilnując, by nie przypalić cukinii, w razie potrzeby dolewam ciut oliwy) wsypuję startą skórkę cytryny. Jeśli lubisz (i masz pod ręką!), możesz przedtem wrzucić trochę orzeszków pini. Odcedzony (ale bez przesady, nie suchy!) makaron wrzucam z powrotem do garnka, dodaję zawartość patelni, mieszam i gotowe. Jeśli lubisz ostre dania, to można dodać mielonego chili, najlepiej ze słoiczka z młynkiem. Dobrze smakuje z wytrawnym. dobrze schłodzonym białym lub różowym winem.

Aha, byłbym zapomniał - przed nastawieniem makaronu warto zrobić sobie jakiś aperitif; popijany w trakcie gotowania, bardzo pomaga w płynnym wykonaniu wszystkich czynności. Zwykle używam w tym celu wytrawnego martini z lodem i zielonymi oliwkami na większej wykałaczce. Ale tu oczywiście jest wielkie pole dla twórczości barowej.

Smacznego!

_________________
Mądrość jest wspaniała. Kto dla niej wstanie o świcie, ten się nie natrudzi, znajdzie ją bowiem siedzącą u drzwi swoich. (Mdr 6, 12;14)


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Co lubicie gotować?
PostNapisane: sobota 24 maja 2014, 22:17 
Nieaktywny/-a od ponad 3 m-cy
Offline

Dołączył(a): poniedziałek 11 lis 2013, 16:45
Posty: 14
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Miejscowość: Zachodniopomorskie
Ciekawy wątek, akurat tutaj... :) Większość "braci", których znam jest na diecie - albo próbują przytyć albo schudnąć - ja jestem w grupie drugiej... Jak znajdę jeszcze grupę remontowo-budowlaną i drużynę piłki nożnej, to padnę.... :D


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Co lubicie gotować?
PostNapisane: niedziela 25 maja 2014, 01:22 
Moderator
Offline

Dołączył(a): niedziela 22 wrz 2013, 22:39
Posty: 493
Miejscowość: Katowice
Zbudowałem z rodzicami dom (będąc w przedziale wiekowym wtedy 5-11 lat hehe) a i dużo różnych prac remontowych się robi cały czas. Także zasadniczo radzę sobie nieźle w tym temacie ;)

_________________
"Nade wszystko jednak nie ustawajcie w miłości jedni ku drugim, gdyż miłość pokrywa wiele grzechów." 1P 4, 8


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Co lubicie gotować?
PostNapisane: niedziela 25 maja 2014, 15:57 
Moderator
Offline

Dołączył(a): poniedziałek 07 kwi 2014, 20:15
Posty: 422
Miejscowość: Warszawa
darayavahus napisał(a):
Ciekawy wątek, akurat tutaj... :) Większość "braci", których znam jest na diecie - albo próbują przytyć albo schudnąć - ja jestem w grupie drugiej... Jak znajdę jeszcze grupę remontowo-budowlaną i drużynę piłki nożnej, to padnę.... :D

W piłce nożnej nic nie mogę zaoferować - ani gram, ani dopinguję (kibiców proszę o nielinczowanie). Należę jednak do grupy chcących schudnąć, jetem też gotów przyłączyć się do grupy remontowo-budowlanej (jako syn budowlańca, sam posiadający pewne doświadczenia w tej dziedzinie, choć nie zawodowe). Ze względu na wiek podejmę się raczej czynności nadzoru budowlanego (amatorskiego :D ).

_________________
Mądrość jest wspaniała. Kto dla niej wstanie o świcie, ten się nie natrudzi, znajdzie ją bowiem siedzącą u drzwi swoich. (Mdr 6, 12;14)


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Co lubicie gotować?
PostNapisane: środa 28 maja 2014, 11:34 
Offline

Dołączył(a): czwartek 22 maja 2014, 13:44
Posty: 11
Miejscowość: śląsk
ojjjj..hmmm ..chyba wolę jednak jeśc niż gotować ale wody nie przepalam...:)


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Co lubicie gotować?
PostNapisane: czwartek 01 sty 2015, 23:43 
Nieaktywny/-a od ponad 3 m-cy
Offline

Dołączył(a): niedziela 03 mar 2013, 13:16
Posty: 97
Miejscowość: Miasto
on29sl napisał(a):
ojjjj..hmmm ..chyba wolę jednak jeśc niż gotować ale wody nie przepalam...:)


Widzę, że mamy podobnie :P Chociaż za dużo człowiek nie zje, nawet jeśli oczy by chciały :)


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Co lubicie gotować?
PostNapisane: niedziela 04 sty 2015, 18:27 
Nieaktywny/-a od ponad 3 m-cy
Offline

Dołączył(a): wtorek 30 gru 2014, 17:02
Posty: 2
Miejscowość: Gorzów Wlkp
Witajcie bardzo ciekawy temat,od pewnego czasu zastanawiam się nad naszą polską kuchnią,uwielbiam zupy i zamierzam coś na początek przyrządzić np.Zupę rosół szlachecki i nie jest to tylko woda i makaron,pochodzę z wojewodztwa Lubuskiego więc zapraszamy na mój debiut zupowy....Morfeusz....


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Co lubicie gotować?
PostNapisane: poniedziałek 05 sty 2015, 01:15 
Moim zdaniem to kiedy się pobłogosławi, to zawsze smakuje


Góra
  
 

Re: Co lubicie gotować?
PostNapisane: środa 11 lut 2015, 12:40 
Nieaktywny/-a od ponad 3 m-cy
Offline

Dołączył(a): piątek 21 lut 2014, 00:53
Posty: 52
Miejscowość: Warszawa
Nie do końca lubię i umiem gotować, ale za to lubię jeść!


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Co lubicie gotować?
PostNapisane: sobota 02 maja 2015, 21:57 
Offline

Dołączył(a): czwartek 03 kwi 2014, 22:31
Posty: 18
Lokalizacja: Metropolia Ślaska
Miejscowość: Katowice
A ja kupuję i gotuję mojemu psu Maksymilianowi same dobre rzeczy,chyba dlatego ze jestem sam jak palec i on jest moim synkiem,- a więc piersi z kurczaka ,indyka itp, a sam nawet mu nigdy tego nie zabrałem by zjeść , wolę pierogi, sałatki i w ogóle mało jem...


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Co lubicie gotować?
PostNapisane: sobota 02 maja 2015, 22:00 
Offline

Dołączył(a): niedziela 13 paź 2013, 20:18
Posty: 400
Miejscowość: Katowice
A Ty masz cos co chetnie byś zjadł?:)


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Co lubicie gotować?
PostNapisane: sobota 02 maja 2015, 22:23 
Offline

Dołączył(a): czwartek 03 kwi 2014, 22:31
Posty: 18
Lokalizacja: Metropolia Ślaska
Miejscowość: Katowice
Dziś nie mam, musiałbym to kupić, ale kupuje niechętnie sam, kiedy mój Jedyny odszedł z tego łez padołu ,nie mam z kim robić zakupów, a psa nie wpuszczają do marketu...
więc pójdę do byle najblizszego sklepu i cos tam kupię.


Góra
 Zobacz profil  
 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 100 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group studio kuchni warszawa

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL