Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
  Drukuj

Jak / gdzie spędzić dobrze urlop w pojedynkę?
Autor Wiadomość
PostNapisane: poniedziałek 01 lip 2013, 19:24 
Offline

Dołączył(a): niedziela 09 cze 2013, 13:57
Posty: 20
Miejscowość: Lublin
Nic dodać, nic ująć. Temat jak w tytule i to temat na czasie? Czy macie jakieś propozycje i/lub refleksje? A może urlop w pojedynkę to pomyłka?


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Jak / gdzie spędzić dobrze urlop w pojedynkę?
PostNapisane: piątek 05 lip 2013, 08:31 
Moderator
Offline

Dołączył(a): czwartek 29 gru 2011, 10:30
Posty: 148
Miejscowość: PL
Ciężko coś zaproponować, bo to zależy od osobowości i zainteresowań urlopowicza. Ktoś lubi aktywny wypoczynek, ktoś inny bierny... Ktoś woli góry, ktoś morze... Ktoś inny jeziora, ktoś inny zabytkowe serca wielkich miast... Ktoś inny jest ciekawy świata na tyle, że bez znaczenia będzie dla niego miejsce... Ktoś inny – jak na domatora przystało, będzie wolał spędzić urlop w domowym zaciszu lub w ogrodzie czy na działce... Ktoś inny wybierze wycieczkę z programem od A do Z z biurem podróży, a ktoś inny wybierze się w podróż na własną rękę bez ustalonego programu.... Ktoś inny wybierze sposób spędzania urlopu z dużą dawką adrenaliny, a ktoś inny wybierze ciszę i spokój... Można tak mnożyć, ale po co. Podobnie jest z kwestią spędzania urlopu w pojedynkę lub nie.

Osobiście preferuję aktywny odpoczynek na łonie natury. Wolę w towarzystwie, ale nauczyłem się spędzać tak czas także sam. Na przykład kiedyś gdy pierwszy raz wyruszyłem sam wędrować po górach odkryłem, że wędrując po nich samemu wyraźniej dostrzegam i spotykam innych wędrujacych po nich ludzi. Wędrując zaś w towarzystwie, nie dostrzegam już tak wyraźnie innych, bo cieszę się towarzystwem z którym wyruszam. Dobre towarzystwo sprawia, że miejsce staje się dla mnie drugorzędne. Brak towarzystwa zaś wcale nie deprymuje mnie przed wyjazdem gdzieś, tylko motywuje do odkrywania i podpatrywania świata (głównie przyrody) w indywidualny sposób. Takie samotne wędrówki traktuję niejednokrotnie jako indywidualne rekolekcje w drodze.

_________________
"Ufaj Bogu tak, jakby całe powodzenie spraw zależało wyłącznie od Niego; tak jednak dokładaj wszelkich starań, jakbyś ty sam miał wszystko zdziałać, a Bóg nic nie zgoła". /św. Ignacy Loyola/


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Jak / gdzie spędzić dobrze urlop w pojedynkę?
PostNapisane: poniedziałek 08 lip 2013, 19:18 
Nieaktywny/-a od ponad 3 m-cy
Offline

Dołączył(a): sobota 16 lut 2013, 17:22
Posty: 15
Miejscowość: Poznań
jeden z najbardziej udanych moich urlopów ... wyprawa w góry w pojedynkę.
Samotna wyprawa nie musi być przyjemna. Dla mnie był to pierwszy raz w momencie, kiedy już polubiłem siebie i spędzanie czasu ze soba samym ;-) (nie zawsze wychodziła mi relacja ze sobą).

Poczucie swobody, odpowiedzialności za siebie (to akurat mi nie wyszło...burza na małym kozim wierchu nauczyła mnie pokory, a chmury idące z hali gąsienicowej powinny być dla mnie wtedy przestrogą a nie były!), przestrzeń, otwarcie na to co wenątrz i na zewnątrz nie macone potokiem słów swoich czy cudzych. Jeszcze chwila a zastukałbym do pustelni na kalatówkach ;-)
No i za sprawą burzy mój urlop był survivalowy. Chłopiec musiał być męzczyzną i to pokornym, bo zdającym się na swojego Boga.

Polecam góry, które mają w sobie coś z kobiecego powabu i męskiego testosteronu ;-)


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Jak / gdzie spędzić dobrze urlop w pojedynkę?
PostNapisane: czwartek 11 lip 2013, 16:41 
Offline

Dołączył(a): niedziela 09 cze 2013, 13:57
Posty: 20
Miejscowość: Lublin
Przyjaciel Ciszy, sorel, miło, że podzieliliście się swoimi refleksjami, okazuje się chyba, że ilekroć mowa o samotnym urlopie, to same jakoś nasuwają się góry, choć ja akurat do tych zakochanych w górach nie należę, mimo że umiem zachwycić się ich pięknem. Nigdy nie byłem na urlopie sam, i o ile z samotnością w życiu, rozumianą po prostu jako, tzw. bycie singlem, mieszkanie samemu, radzę sobie raczej dobrze, to perspektywa tegorocznego, samotnego urlopu niemal mnie przerażała. Na szczęście może nie będzie tak źle, i mimo pierwotnie występujących przeszkód, uda mi się wyjechać z tymi, z którymi wyjeżdżać lubię. Wszystkim i sobie życzę błogosławionego czasu urlopowego, niezależnie jak/gdzie spędzanego.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Jak / gdzie spędzić dobrze urlop w pojedynkę?
PostNapisane: poniedziałek 01 sty 2018, 20:57 
Offline

Dołączył(a): czwartek 28 gru 2017, 21:02
Posty: 11
Miejscowość: Łódź
Ja uwielbiam Góry Świętokrzyskie, rodzinne strony mojej mamy, kraina gdzie każda wioska, każdy kamień ma swoją historię :)


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Jak / gdzie spędzić dobrze urlop w pojedynkę?
PostNapisane: piątek 26 lut 2021, 21:46 
Offline

Dołączył(a): piątek 05 lut 2021, 23:06
Posty: 73
Miejscowość: Warszawa
Strasznie nie lubię samotnie podróżować, spędzać urlopu, czy nawet chodzić do kina itp.
Długo tego unikałem, a w zasadzie trwa to nadal! :(
Co zrobiłem? Zabrałem ze sobą rodziców :D
Pojechaliśmy nad morze, bo rodzice nigdy tam nie byli (sic!)
Są już niestety w podeszłym wieku, ale i taj było suuuper!

Liczę jednak, że w przyszłości takie wyjazdy spędzę też z jakąś fajną paczką przyjaciół, no i przede wszystkim z najważniejszym przyjacielem! :)

_________________
"Wiatr wieje tam, gdzie chce, i szum jego słyszysz, lecz nie wiesz, skąd przychodzi i dokąd podąża.
Tak jest z każdym, który narodził się z Ducha."
J 3, 8


Góra
 Zobacz profil  
 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group studio kuchni warszawa

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL