Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
  Drukuj

Czy ozdabiacie dom na święta?
Autor Wiadomość
PostNapisane: wtorek 07 kwi 2015, 21:58 
Nieaktywny/-a od ponad 3 m-cy
Offline

Dołączył(a): poniedziałek 08 kwi 2013, 18:26
Posty: 111
Miejscowość: Szczecin
Ozdabiacie dom na święta?
U mnie (nie uważam ozdób za coś złego, ale jednak wbrew mojej woli) wszędzie roją się teraz kurczaczki, zajączki, pisanki i baranki.
Na Boże Narodzenie będą choinki, światełka, bombki... Ale już np. na Zielone Świątki nie przystrajamy domu.

Ciekawi mnie, jak u was wygląda sprawa tych okresowych pierdółek. Czy na ozdóbkach kończą się zewnętrzne objawy świąt?

Muszę się przyznać, że nie zwracam uwagi na takie świąteczne oprawy (może poza choinką, bo jest duża i świeci) i generalnie nie mam przeciw nim nic a nic, poza tym, że nie mam teraz miejsca w pokoju, aby położyć kubek z herbatą. Zdarzają się jednak chwile, kiedy złoszczę się na te pogańskie figurki (baranki bym przebolał), wolałbym mieć wówczas całą armię figurek Jezusa Zmartwychwstałego w każdym kącie pokoju i w każdym rozmiarze.

Muszę się jednak pochwalić, bo jestem jedyną znaną mi osobą, która okresowo przystraja... przeglądarkę internetową. ;-) Może znajdzie się wśród was ktoś z pokolenia internetu, kto robi tak samo (błagam, chociaż jedna dusza :-P)...

Do końca oktawy wielkanocy będę miał pusty grób na tapecie.
Używam Opery, ponieważ jest łatwa w personalizacji, oraz ma udogodnienia, których nie mają inne przeglądarki (gesty myszy są naprawdę super).
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Czy ozdabiacie dom na święta?
PostNapisane: wtorek 07 kwi 2015, 23:49 
Moderator
Offline

Dołączył(a): poniedziałek 07 kwi 2014, 20:15
Posty: 422
Miejscowość: Warszawa
Fjernie, nie wiem, jakie są "gesty myszy", wydaje mi się jednak, że nie sprawdziłeś, co nam się otwiera po kliknięciu w załączony przez Ciebie obrazek. Może Grób nie zapełnia się od tego od razu, lecz bynajmniej nie o Zmartwychwstaniu są towarzyszące Twemu print-screenowi zajawki. Na wszelki wypadek nie pytam więc, jakie treści pozyskujesz przez torrenty, widoczne na Twoim pulpicie ;)

_________________
Mądrość jest wspaniała. Kto dla niej wstanie o świcie, ten się nie natrudzi, znajdzie ją bowiem siedzącą u drzwi swoich. (Mdr 6, 12;14)


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Czy ozdabiacie dom na święta?
PostNapisane: środa 08 kwi 2015, 16:42 
Nieaktywny/-a od ponad 3 m-cy
Offline

Dołączył(a): poniedziałek 08 kwi 2013, 18:26
Posty: 111
Miejscowość: Szczecin
A ty znowu się mnie czepiasz, Queerens, zamiast podjąć dyskusję na właściwy temat. :-P
gesty myszy są super, bo nie tracisz czasu na wycelowanie w odpowiednie malutkie przyciski przeglądarki (wstecz, odśwież, itp.), tylko niedbale robisz ruch myszką i osiągasz ten sam efekt. To jak samochód z automatem- raz się przejedziesz i nie chce się wracać do manuala.

No to jak, przystrajasz komputer albo chociaż dom na święta?


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Czy ozdabiacie dom na święta?
PostNapisane: środa 08 kwi 2015, 22:48 
Moderator
Offline

Dołączył(a): poniedziałek 07 kwi 2014, 20:15
Posty: 422
Miejscowość: Warszawa
Czepiam się wszystkich, jak leci, więc nie myśl, ze jesteś wyjątkowy, Fjern :P

W sprawie skrzyni biegów absolutna racja - po automatycznej ręczna to tortura. Jeśli z Operą jest podobnie, to rozumiem. Niestety ma ona inne wady, np. nie obsługuje pewnych arkuszy interaktywnych, których niekiedy trzeba użyć. Dlatego z niej nie korzystam.

W komputerze mam na pulpicie cały czas to samo zdjęcie pewnego krajobrazu z miłymi skojarzeniami i nie czuję żadnej potrzeby okazjonalnych dekoracji świątecznych na nim. A w domu - owszem, usiłuję być wyrozumiały dla tych, którzy takich ozdób potrzebują. Dla mnie ważne są tylko tradycyjne: na Boże Narodzenie choinka, na Wielkanoc zaś palemka i świeże żonkile. Główne "ozdoby" świąteczne wolę mieć w sercu.

W ogóle dekorowanie tak się dziś spospolitowało i skomercjalizowało, że straciło ze szczętem swój odświętny charakter. No, ale ja jestem stary (w moim dzieciństwie przed Bożym Narodzeniem duża rodzina siadała wokół dużego stołu i wspólnie robiło się tzw. "zabawki na choinkę" - rozmaite ozdoby ze słomek, z kolorowych bibułek, wydmuszek i pudełek po zapałkach kunsztownie oklejanych "glanspapierem"), więc mogę sobie ponarzekać na te dzisiejsze czasy.

_________________
Mądrość jest wspaniała. Kto dla niej wstanie o świcie, ten się nie natrudzi, znajdzie ją bowiem siedzącą u drzwi swoich. (Mdr 6, 12;14)


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Czy ozdabiacie dom na święta?
PostNapisane: wtorek 05 lip 2016, 21:45 
Choinka na Boże Narodzenie tylko żywa :-) Często na ostatnią chwile. Najpierw duch potem dom :-)


Góra
  
 

Re: Czy ozdabiacie dom na święta?
PostNapisane: poniedziałek 01 sty 2018, 21:08 
Offline

Dołączył(a): czwartek 28 gru 2017, 21:02
Posty: 11
Miejscowość: Łódź
Zapalamy jedynie lampki na garażu.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Czy ozdabiacie dom na święta?
PostNapisane: sobota 22 gru 2018, 11:46 
Offline

Dołączył(a): czwartek 08 mar 2012, 22:51
Posty: 95
Lokalizacja: Podkarpacie
Miejscowość: Średnia
U mnie choinka już ubrana, w tym roku ubierałem w kilku etapach, wkomponowałem pomiędzy gałęzie szopkę i wygląda ładnie. Dodatkowo robię jeszcze stroik, staram się aby w kolejnym roku wyglądał inaczej.
Może ktoś robi jeszcze jakieś inne ozdoby świąteczne ?


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Czy ozdabiacie dom na święta?
PostNapisane: poniedziałek 24 gru 2018, 20:07 
Offline

Dołączył(a): piątek 21 gru 2018, 21:48
Posty: 11
Miejscowość: Wrocław
U mnie choinka ubrana. W Pokoju stoi taka malutka. Moim zdaniem ozdoby świąteczne nadają świętą smak, wyjątkowość. Gdyby nie supermarkety, które starają się nas wprawić w świąteczny nastrój o wiele bardziej byśmy lubili te ozdoby. Mam wrażenie, że w wigilie to już mamy dosyć świąt, bo trwają id 2 miesięcy...


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Czy ozdabiacie dom na święta?
PostNapisane: piątek 26 lut 2021, 21:38 
Offline

Dołączył(a): piątek 05 lut 2021, 23:06
Posty: 73
Miejscowość: Warszawa
Uwielbiam ozdoby "świąteczne", nastrój i klimat, które tworzą. Uwielbiam też przygotowania i robienie prezentów - najfajniejsze dla mnie są te, na które poświęciliśmy swój czas, swoje umiejętności, które kosztowały nas trochę wysiłku :)
Panuje wówczas atmosfera dzieciństwa i serduszko jakby mocniej, a jednocześnie spokojniej bije :)
Piękna tradycja! Mimo, że ma niewiele z samymi świętami, to jednak pomaga w odnajdywaniu miłości, a także przekazywanie jej dalej :)

_________________
"Wiatr wieje tam, gdzie chce, i szum jego słyszysz, lecz nie wiesz, skąd przychodzi i dokąd podąża.
Tak jest z każdym, który narodził się z Ducha."
J 3, 8


Góra
 Zobacz profil  
 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group studio kuchni warszawa

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL