Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 48 ] 
  Drukuj

Kraków (i okolice)
Autor Wiadomość
PostNapisane: poniedziałek 16 sty 2012, 22:23 
Miguel napisał(a):
Pozdrawiam z Krakowa!


To idziemy zwiedzać Kraków? :)))
Pięknie to jest miasto. Choć mieszkam na drugim krańcu Polski to jednak miejsce to jest mi szczególnie bliskie.
Duchem jestem tam zawsze obecny :)
Pozdrawiam Cię Miguel - życzę Ci, żeby ten czas przebywania tutaj był czasem czynnym i pięknym. Wielkich wyzwań i odważnych postanowień. Odwagi :)
Teraz-tu


Góra
  
 

Re: Przywitaj się
PostNapisane: poniedziałek 16 sty 2012, 22:37 
Offline

Dołączył(a): niedziela 18 gru 2011, 23:03
Posty: 11
Lokalizacja: Kraków
przyłączam się do pozdrowień z grodu Kraka:)

_________________
"...staliśmy się dziwowiskiem światu i aniołom i ludziom" (1 Kor 4,9)


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Przywitaj się
PostNapisane: poniedziałek 16 sty 2012, 23:31 
Offline

Dołączył(a): poniedziałek 09 sty 2012, 18:17
Posty: 21
Lokalizacja: Warszawa
Miejscowość: Warszawa
ja pozdrawiam wraz z Warsem i Sawą!


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Przywitaj się
PostNapisane: wtorek 17 sty 2012, 06:32 
Offline

Dołączył(a): wtorek 27 gru 2011, 07:30
Posty: 203
Lokalizacja: okolice oświecimia
Miejscowość: Brzeszcze, Oświęcim, Pszczyna
Ja pozdrawiam z miejsca jednej z największych tragedii w dziejach ludzkości Auschwitz, a Kraków to cudne miasto kocham je:)

_________________
W Panu mym złożyłem całą swą nadzieję, On pochylił się nade mną prośby wysłuchał:)


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Przywitaj się
PostNapisane: wtorek 17 sty 2012, 14:12 
To trzeba będzie się kiedyś w Krakowie spotkać czy coś :)))


Góra
  
 

Re: Przywitaj się
PostNapisane: wtorek 17 sty 2012, 14:34 
zaraz ide do kina, a wieczorem na gorącą czekoladę na krakowski rynek - może tam?... :)


Góra
  
 

Re: Przywitaj się
PostNapisane: wtorek 17 sty 2012, 14:45 
ks.tymoteusz napisał(a):
zaraz ide do kina, a wieczorem na gorącą czekoladę na krakowski rynek - może tam?... :)


Pięknie miejsce, w sam raz na pierwsze spotkania.. :) Ale nie dla mnie dziś - nie mieszkam niestety w Krakowie, ale zupełnie na zachodzie Polski.. Mam nadzieję, jestem wręcz pewien, że się jeszcze kiedyś wszyscy zobaczymy :) Obiecuję.. :)


Góra
  
 

Re: Przywitaj się
PostNapisane: wtorek 17 sty 2012, 15:38 
Offline

Dołączył(a): wtorek 27 gru 2011, 07:30
Posty: 203
Lokalizacja: okolice oświecimia
Miejscowość: Brzeszcze, Oświęcim, Pszczyna
Gdyby nie te koszmarne warunki na drogach normalnie z chęcią spotkałbym się na Krakowskim rynku i tak jak Teraz-tu mam nadzieję że kiedyś się spotkamy :) do kiedy ks.Tymoteuszu jesteś w krk?

_________________
W Panu mym złożyłem całą swą nadzieję, On pochylił się nade mną prośby wysłuchał:)


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Kraków, Krakowianie i miłośnicy Krakowa
PostNapisane: wtorek 17 sty 2012, 20:23 
Offline

Dołączył(a): niedziela 18 gru 2011, 23:03
Posty: 11
Lokalizacja: Kraków
„O, Krakowie, co jest w tobie takiego niezwykłego... że chce się wracać... do domu, do Warszawy”, miał powiedzieć Słowacki;)

_________________
"...staliśmy się dziwowiskiem światu i aniołom i ludziom" (1 Kor 4,9)


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Kraków, Krakowianie i miłośnicy Krakowa
PostNapisane: wtorek 17 sty 2012, 22:53 
Dziękuję za ciepłe przywitanie i życzenia. ^_^
Ile tutaj ochów i achów na temat Krakowa... A to miasto, jak każde, ma różne oblicza. Tyle samo rzeczy mnie w nim cieszy i zachwyca, co irytuje i dręczy... Dlatego czasem uciekam na chwilę do rodzinnego miasta, które zresztą jest niedaleko od Oświęcimia. A Warszawę też bardzo lubię, ona ma swoją specyficzną duszę.
Ale przez ostatnie ponad 11 lat z małymi przerwami to Kraków był moją codziennością, tu mam swoje szczególne miejsca... może sobie o nich kiedyś poopowiadamy.


Góra
  
 

Re: Kraków, Krakowianie i miłośnicy Krakowa
PostNapisane: wtorek 17 sty 2012, 23:32 
Nieaktywny/-a od ponad 3 m-cy
Offline

Dołączył(a): wtorek 17 sty 2012, 14:37
Posty: 25
Kraków i mi jest szczególnie bliski z uwagi na najważniejsze dla mnie dni w życiu, jakie tam przeżyłem w zeszłym roku...
Ale o tym - może jak się odważę - już niebawem. W nowym miejscu tematycznym tutaj.
Jestem ciekawy Waszych przemyśleń w tym "moim" temacie, dlatego podsunę Wam niedługo taki :)
Dobrej nocy :)
SWAY


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Kraków, Krakowianie i miłośnicy Krakowa
PostNapisane: środa 18 sty 2012, 07:30 
Offline

Dołączył(a): wtorek 03 sty 2012, 14:49
Posty: 222
Miejscowość: Rzeszów
Rozumiem, że Krakowiacy (nie mylić z Krakusami:) zapraszają na pyszna czekoladę do Turnaua ;)


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Kraków, Krakowianie i miłośnicy Krakowa
PostNapisane: środa 18 sty 2012, 14:11 
Nieaktywny/-a od ponad 3 m-cy
Offline

Dołączył(a): wtorek 17 sty 2012, 14:37
Posty: 25
OnSam napisał(a):
Rozumiem, że Krakowiacy (nie mylić z Krakusami:) zapraszają na pyszna czekoladę do Turnaua ;)


tylko nie na Bracką- tam zwykle pada deszcz ;)))


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Kraków, Krakowianie i miłośnicy Krakowa
PostNapisane: czwartek 19 sty 2012, 02:22 
Administrator
Offline

Dołączył(a): niedziela 18 gru 2011, 14:26
Posty: 65
Miejscowość: Warszawa
Kraków - piękne miasto! Gdy byłem uczniem gimnazjum i liceum, także bardzo mi bliskie. Prawie co roku przyjeżdżałem tam na wakacje, a zatrzymywałem się u Ciotki na "Krowodży" ;-)

A u Noworola już jako student odbyłem jedno z ważniejszych w życiu spotkań - wypiłem pierwszą kawę z księdzem (hetero), który jest jednym z moich najbliższych Przyjaciół. Tego samego dnia podczas długiego wieczornego spaceru po Starym Mieście, pod Wawelem, nad Wisłą i z powrotem w stronę Rynku mówiłem i mówiłem mu o sobie - po raz pierwszy w życiu stojąc oko w oko z drugim człowiekiem opowiadałem o tym, co czuję jako homo. To był drugi (po pewnej spowiedzi pół roku wcześniej) etap procesu mojego oswajania się samego z sobą.

Oj, tak, chętnie bym znów zajrzał do Krakowa - w ostatnich latach jakoś zmieniłem kierunek podróży na Wrocław, Łódź i Poznań, ale stara miłość nie rdzewieje ;-)

Pozdrawiam z mazowieckich piachów przyprószonych wreszcie śniegiem :-)

PS. Te wszystkie gadki o konflikcie "warszawki" z "krakówkiem" to jakaś ściema; nie znajdziecie w Warszawie człowieka, który by powiedział, że Kraków to niefajne miasto.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Kraków, Krakowianie i miłośnicy Krakowa
PostNapisane: piątek 20 sty 2012, 23:52 
Offline

Dołączył(a): piątek 20 sty 2012, 22:39
Posty: 45
To i moje kochane miasto, w którym bywam, gdy tylko mogę.

Wielka skarbnica zachwytów. Dla mnie szczególnie drogie miejsca są też z dala od centrum: Bielany, Zwierzyniec i Salwator, Rydlówka ("Tam się człowiek napije, nadysze Ojczyzny!")
I Wawel, gdzie nie sposób wejść bez drżenia serca... Dość już tego patosu ;) Piszcie o Waszych krakowskich szczególnych punktach.

No i miejmy nadzieję na spotkanie tam właśnie :)


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Kraków, Krakowianie i miłośnicy Krakowa
PostNapisane: piątek 03 lut 2012, 21:51 
Może nie będę zbyt oryginalny, ale... moim szczególnym krakowskim miejscem jest Bazylika Świętej Trójcy, czyli kościół dominikanów. To takie miejsce, w którym od czasu do czasu umawiam się na spotkanie z Bogiem, w tych zwrotnych momentach życia, w chwilach opamiętania, przejrzenia... Tam pojednałem się z Nim przy konfesjonale po wielu latach przerwy i trudno mi teraz wyobrazić sobie inne miejsce na tę okoliczność.

Wnętrze Bazyliki pomimo bogatego wystroju sprawia wrażenie dość surowego, nie ma tam kiczu, jest dokładnie tak, jak powinno być. Podniośle, ale przytulnie, można poczuć, jak proza życia spotyka się z wiecznością. Szczególnie, gdy jest pustawo, w głębi prezbiterium promieniuje majestatyczny ołtarz, przed nim dyskretnie przemyka któryś z ojców, pomiędzy ławkami spaceruje pani z cykliniarką, a za murami niepokojąco dudni tramwaj... O ile nie odbywa się spowiedź w samej Bazylice, to do konfesjonału wiedzie droga przez całą długość mrocznej nawy, aż do utrzymanej w ciepłych kolorach Kaplicy Matki Bożej, do "zaułka", gdzie przez okno wpada jasne światło i oczekuje dyżurujący ojciec. Lubię tę metaforę wędrówki do źródła Bożego Miłosierdzia :)


Góra
  
 

Re: Kraków, Krakowianie i miłośnicy Krakowa
PostNapisane: niedziela 05 lut 2012, 11:26 
Nieaktywny/-a od ponad 3 m-cy
Offline

Dołączył(a): niedziela 05 lut 2012, 11:06
Posty: 13
Cześć - ja także przesyłam ciepłe pozdrowienia z mroźnego Krakowa i witam wszystkich serdecznie :)


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Kraków, Krakowianie i miłośnicy Krakowa
PostNapisane: niedziela 05 lut 2012, 11:28 
Nieaktywny/-a od ponad 3 m-cy
Offline

Dołączył(a): niedziela 05 lut 2012, 11:06
Posty: 13
Miguel napisał(a):
Może nie będę zbyt oryginalny, ale... moim szczególnym krakowskim miejscem jest Bazylika Świętej Trójcy, czyli kościół dominikanów. To takie miejsce, w którym od czasu do czasu umawiam się na spotkanie z Bogiem, w tych zwrotnych momentach życia, w chwilach opamiętania, przejrzenia... Tam pojednałem się z Nim przy konfesjonale po wielu latach przerwy i trudno mi teraz wyobrazić sobie inne miejsce na tę okoliczność.

Wnętrze Bazyliki pomimo bogatego wystroju sprawia wrażenie dość surowego, nie ma tam kiczu, jest dokładnie tak, jak powinno być. Podniośle, ale przytulnie, można poczuć, jak proza życia spotyka się z wiecznością. Szczególnie, gdy jest pustawo, w głębi prezbiterium promieniuje majestatyczny ołtarz, przed nim dyskretnie przemyka któryś z ojców, pomiędzy ławkami spaceruje pani z cykliniarką, a za murami niepokojąco dudni tramwaj... O ile nie odbywa się spowiedź w samej Bazylice, to do konfesjonału wiedzie droga przez całą długość mrocznej nawy, aż do utrzymanej w ciepłych kolorach Kaplicy Matki Bożej, do "zaułka", gdzie przez okno wpada jasne światło i oczekuje dyżurujący ojciec. Lubię tę metaforę wędrówki do źródła Bożego Miłosierdzia :)


Ja także lubię to miejsce - i zachęcam także do odwiedzenia Opactwa Cystersów w Mogile.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Kraków, Krakowianie i miłośnicy Krakowa
PostNapisane: niedziela 05 lut 2012, 13:19 
Nieaktywny/-a od ponad 3 m-cy
Offline

Dołączył(a): poniedziałek 23 sty 2012, 14:55
Posty: 28
Miejscowość: Rumia
Niestety mieszkam nad morzem, ale Kraków uwielbiam. Wspaniałe miasto z niezwykłym klimatem. Miałam okazję spędzić tam ostatnio tydzień. Szkoda, że tak krótko.. Mogłabym tam zamieszkać, jednak chyba nie widzę póki co okazji. Może i Gdynia czy Gdańsk też mają swój urok, ale jeszcze nie znalazłam miasta, w którym czułabym się tak dobrze jak w Krakowie.

_________________
Kiedy fale mórz chcą porwać mnie
Z Tobą wzniosę się, podniesiesz mnie
Panie Królem Tyś spienionych wód
Ja ufam Ci - Ty jesteś Bóg.


Pozwól nam spojrzeć kiedyś im w oczy...


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Kraków, Krakowianie i miłośnicy Krakowa
PostNapisane: czwartek 09 lut 2012, 20:51 
Offline

Dołączył(a): niedziela 18 gru 2011, 14:40
Posty: 176
Lokalizacja: Górny Śląsk
Miejscowość: Katowice
Autostradą mam 78 km to nie daleko a atmosfera Krakowa, w której przeplata się zapach czarującej krakowskiej rzeczywistości z zapachem mistyki jest tym co mnie szczególnie przyciąga do tego miasta :)

_________________
IN OMNIBUS CARITAS

http://www.youtube.com/watch?v=4L0eM4tODYc


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Kraków, Krakowianie i miłośnicy Krakowa
PostNapisane: poniedziałek 09 kwi 2012, 14:05 
Offline

Dołączył(a): niedziela 08 kwi 2012, 23:57
Posty: 168
Miejscowość: śląskie / Warszawa
Dzięki za ten temat - chyba pora na wycieczkę do dominikańskiej bazyliki. Dawno tam nie byłem, a to dla mnie strasznie ważne miejsce. :)


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Kraków, Krakowianie i miłośnicy Krakowa
PostNapisane: poniedziałek 09 kwi 2012, 18:10 
Offline

Dołączył(a): niedziela 18 gru 2011, 23:03
Posty: 11
Lokalizacja: Kraków
hej, no to wpadaj;) Dominikanie jak zawsze wymietli jeśli chodzi o organizację Triduum;)

_________________
"...staliśmy się dziwowiskiem światu i aniołom i ludziom" (1 Kor 4,9)


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Kraków, Krakowianie i miłośnicy Krakowa
PostNapisane: poniedziałek 09 kwi 2012, 23:48 
Potwierdzam, w Gdańsku też było godnie ;]


Góra
  
 

Re: Kraków, Krakowianie i miłośnicy Krakowa
PostNapisane: czwartek 12 kwi 2012, 20:42 
Offline

Dołączył(a): środa 11 kwi 2012, 23:01
Posty: 13
Uwielbiam Kraków! Obecnie mieszkam na południu Polski, więc często mam okazję jeździć przez to miasto w drodze do domu, albo przyjeżdżać, żeby załatwiać jakieś sprawy, wtedy obowiązkowo Grodzką i Rynek trzeba nawiedzić.

Pamiętam jak kiedyś jechałem nocnym autobusem, mieliśmy pół godziny postoju w Krakowie, a był już wczesny ranek. Wykorzystałem sytuację i udałem się na rynek, wprawdzie dosłownie na chwilkę, ale nie wyobrażałem sobie być w Kraku i nie postawić stopy w tym miejscu :P

Kiedyś nawet marzyłem, żeby tu studiować, ale widać Pan chciał inaczej :D
Tak czy inaczej kocham wieczory w Krakowie...


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Kraków, Krakowianie i miłośnicy Krakowa
PostNapisane: czwartek 12 kwi 2012, 22:39 
Offline

Dołączył(a): środa 21 mar 2012, 00:44
Posty: 57
No tak uroczy Kraków.A jak Kraków to oczywiście Kazimierz i knajpka w podwórku Mleczarnia ze starym wozem. A jak mam nadmiar ludzi i zgiełku to na dachu Jubilata restauracja z widokiem na ulubione zakole wisły i Wawel. Już od Niedzieli parę dni będę się cieszył Jego widokiem...


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Kraków, Krakowianie i miłośnicy Krakowa
PostNapisane: czwartek 24 maja 2012, 10:26 
Offline

Dołączył(a): wtorek 03 sty 2012, 14:49
Posty: 222
Miejscowość: Rzeszów
Kto chętny, by spotkać się w Krakowie 9 czerwca br. ?
W planach Msza św. o godz.12.00 u Dominikanów (ponieważ to II sobota miesiąca), a (przed i) po - wspólny posiłek, kawa i/lub/czy inne aktywności.

Będą zainteresowani ? :)

Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Kraków, Krakowianie i miłośnicy Krakowa
PostNapisane: niedziela 27 maja 2012, 11:58 
Offline

Dołączył(a): wtorek 27 gru 2011, 07:30
Posty: 203
Lokalizacja: okolice oświecimia
Miejscowość: Brzeszcze, Oświęcim, Pszczyna
hej jezeli nie bede miał tego dnia zjazdu na uczelni to wpadne z przyjemnością kocham krk :)

_________________
W Panu mym złożyłem całą swą nadzieję, On pochylił się nade mną prośby wysłuchał:)


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Kraków, Krakowianie i miłośnicy Krakowa
PostNapisane: czwartek 31 maja 2012, 20:33 
Offline

Dołączył(a): niedziela 08 kwi 2012, 23:57
Posty: 168
Miejscowość: śląskie / Warszawa
Na 99% będę. Daj znać na priv, jak się złapiemy.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Kraków, Krakowianie i miłośnicy Krakowa
PostNapisane: wtorek 05 cze 2012, 20:22 
Offline

Dołączył(a): niedziela 08 kwi 2012, 23:57
Posty: 168
Miejscowość: śląskie / Warszawa
Eh, bardzo przepraszam, nie dam rady być z Wami w sobotę w Krakowie - obowiązki zawodowe pilnie mnie wezwały. :( Tym niemniej szczerze życzę owocnego spotkania. :)


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Kraków, Krakowianie i miłośnicy Krakowa
PostNapisane: niedziela 02 wrz 2012, 19:22 
A jak ładnie śpiewają o Krakowie|:

http://www.youtube.com/watch?v=ILkgviwTveM

http://www.youtube.com/watch?v=O6qeN41Vrcw

http://www.youtube.com/watch?v=qKV3KATvl74


Góra
  
 

Re: Kraków, Krakowianie i miłośnicy Krakowa
PostNapisane: niedziela 21 lip 2013, 11:33 
Miło czytać tak dobre refleksje o naszym drogim mieście :)

Dedykuję: http://www.youtube.com/watch?v=kSfoBqgEZys


Góra
  
 

Re: Kraków, Krakowianie i miłośnicy Krakowa
PostNapisane: środa 27 lis 2013, 23:39 
Offline

Dołączył(a): wtorek 26 lis 2013, 23:38
Posty: 258
Miejscowość: Warszawa
Kraków to piękne, klimatyczne miasto. Oszałamia swoją historią oraz przepychem. Kilka razy byłam i chcę tam wrócić. Collegium Maius zrobiło na mnie niesamowite wrażenie. Poza tym cała galicyjskość:-) Elegancja i kultura przechodniów :-) Czułam się, jakbym wróciła do klimatów przedwojennej Warszawy.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Kraków, Krakowianie i miłośnicy Krakowa
PostNapisane: niedziela 22 gru 2013, 23:51 
Offline

Dołączył(a): sobota 21 gru 2013, 00:18
Posty: 16
Miejscowość: Kraków
Cieszę się, że mieszkam w Krakowie :) A jak wyjechałem na studia do USA to sie przeraziłem i miałem chwile zwątpienia, jak mogłem królewskie miasto zamienić na cos takiego... Choć kocham tez USA to jednak moje serce jest w Krakowie. Chyba za jakieś 2 lata czeka mnie wyjazd z Krakowa i to mnie trochę smuci.
Pozdrawiam miłośników, ale i mieszkańców krAKowa!


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Kraków, Krakowianie i miłośnicy Krakowa
PostNapisane: piątek 27 gru 2013, 18:37 
Nieaktywny/-a od ponad 3 m-cy
Offline

Dołączył(a): sobota 30 lis 2013, 20:51
Posty: 50
Miejscowość: Śląsk
Nie mogę się doczekać otwarcia Muzeum Czartoryskich po remoncie :)


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Kraków, Krakowianie i miłośnicy Krakowa
PostNapisane: poniedziałek 16 cze 2014, 11:12 
Nieaktywny/-a od ponad 3 m-cy
Offline

Dołączył(a): poniedziałek 16 cze 2014, 00:02
Posty: 7
Miejscowość: Toruń
Kraków piękne miasto i ludzie inni niż tu gdzie mieszkam.... Jak nie w Polsce :) trzeba się będzie tam kiedyś wybrać jeszcze


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Kraków, Krakowianie i miłośnicy Krakowa
PostNapisane: poniedziałek 16 cze 2014, 23:37 
Moderator
Offline

Dołączył(a): poniedziałek 07 kwi 2014, 20:15
Posty: 422
Miejscowość: Warszawa
steward_C napisał(a):
Kraków piękne miasto i ludzie inni niż tu gdzie mieszkam.... Jak nie w Polsce :) trzeba się będzie tam kiedyś wybrać jeszcze

Znalazłbym chyba parę gorszych miejsc, niż Toruń, więc może nie trzeba go poświęcać dla wychwalania Krakowa? Toruń też ma swój klimat (a ja mam o nim miłe wspomnienia z zamierzchłej młodości :D )

_________________
Mądrość jest wspaniała. Kto dla niej wstanie o świcie, ten się nie natrudzi, znajdzie ją bowiem siedzącą u drzwi swoich. (Mdr 6, 12;14)


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Kraków, Krakowianie i miłośnicy Krakowa
PostNapisane: czwartek 19 cze 2014, 18:28 
Nieaktywny/-a od ponad 3 m-cy
Offline

Dołączył(a): poniedziałek 16 cze 2014, 00:02
Posty: 7
Miejscowość: Toruń
nie no pewnie ale i tak ładniejszy jednak Kraków


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Kraków, Krakowianie i miłośnicy Krakowa
PostNapisane: wtorek 07 lip 2015, 15:47 
Offline

Dołączył(a): sobota 04 lip 2015, 18:12
Posty: 10
Lokalizacja: Bydgoszcz
Miejscowość: Bydgoszcz
Kraków jest mi w miarę znany. Bywam w nim minimum cztery razy w roku, kiedy to miasto jest przystankiem prowadzącym w rodzinne strony. Przyjeżdżam nad ranem i zostaję na kilka godzin. W międzyczasie umawiam się ze znajomymi na kawę i rozmowy. Potem zwiedzam ulubione kościoły. Osobiście wolę te skromniejsze i mniej nawiedzane przez turystów. Zawsze kupuję książki u księgarzy stojących ze swoimi kramikami na trasie prowadzącej do wyjścia do miasta. Kraków to moje ukochane miasto. Już za niedługo tam będę. Kraków nad ranem jest niezwykle piękny. Polecam :-)


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Kraków, Krakowianie i miłośnicy Krakowa
PostNapisane: piątek 10 lip 2015, 18:58 
Offline

Dołączył(a): niedziela 13 paź 2013, 20:18
Posty: 400
Miejscowość: Katowice
Nie tylko rano ale również wieczorem :)


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Kraków, Krakowianie i miłośnicy Krakowa
PostNapisane: środa 15 lip 2015, 08:52 
Offline

Dołączył(a): sobota 04 lip 2015, 18:12
Posty: 10
Lokalizacja: Bydgoszcz
Miejscowość: Bydgoszcz
[quote="teraz-tu"][quote="Miguel"]Pozdrawiam z Krakowa![/quote]

To idziemy zwiedzać Kraków? :)))
Pięknie to jest miasto. Choć mieszkam na drugim krańcu Polski to jednak miejsce to jest mi szczególnie bliskie.
Duchem jestem tam zawsze obecny :)
Pozdrawiam Cię Miguel - życzę Ci, żeby ten czas przebywania tutaj był czasem czynnym i pięknym. Wielkich wyzwań i odważnych postanowień. Odwagi :)
[i]Teraz-tu[/i][/quote]


Za kilkanaście dni spędzę w mieście Kraka kilka godzin.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Kraków, Krakowianie i miłośnicy Krakowa
PostNapisane: środa 15 lip 2015, 08:54 
Offline

Dołączył(a): sobota 04 lip 2015, 18:12
Posty: 10
Lokalizacja: Bydgoszcz
Miejscowość: Bydgoszcz
[quote="Querens"][quote="steward_C"]Kraków piękne miasto i ludzie inni niż tu gdzie mieszkam.... Jak nie w Polsce :) trzeba się będzie tam kiedyś wybrać jeszcze[/quote]
Znalazłbym chyba parę gorszych miejsc, niż Toruń, więc może nie trzeba go poświęcać dla wychwalania Krakowa? Toruń też ma swój klimat (a ja mam o nim miłe wspomnienia z zamierzchłej młodości :D )[/quote]


Od prawie 10 lat mieszkam w Bydgoszczy, rzut beretem od Torunia w którym byłem raz. Jedyne co zachowałem w pamięci to wielki mróz i nieszczelne okna w kawiarni. A wieczorem poszukiwanie dworca PKS.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Kraków, Krakowianie i miłośnicy Krakowa
PostNapisane: środa 15 lip 2015, 22:26 
Offline

Dołączył(a): niedziela 13 paź 2013, 20:18
Posty: 400
Miejscowość: Katowice
Nigdy nie byłem w Toruniu ale moi znajomi bardzo zachwalają to miasto:)


Góra
 Zobacz profil  
 

Kraków i okolice
PostNapisane: poniedziałek 15 sie 2016, 16:30 
Offline

Dołączył(a): sobota 10 sie 2013, 11:42
Posty: 21
Miejscowość: małoposka
Kto z małopolski chcialby sie spotkać przy piwie/kawie. Nie chodzi mi o dzis oczywiście ale moze warto przemyśleć taka ewentualność


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Kraków, Krakowianie i miłośnicy Krakowa
PostNapisane: środa 17 sie 2016, 22:34 
[quote="nic_nowego"][quote="Miguel"]Może nie będę zbyt oryginalny, ale... moim szczególnym krakowskim miejscem jest Bazylika Świętej Trójcy, czyli kościół dominikanów. To takie miejsce, w którym od czasu do czasu umawiam się na spotkanie z Bogiem, w tych zwrotnych momentach życia, w chwilach opamiętania, przejrzenia... Tam pojednałem się z Nim przy konfesjonale po wielu latach przerwy i trudno mi teraz wyobrazić sobie inne miejsce na tę okoliczność.

Wnętrze Bazyliki pomimo bogatego wystroju sprawia wrażenie dość surowego, nie ma tam kiczu, jest dokładnie tak, jak powinno być. Podniośle, ale przytulnie, można poczuć, jak proza życia spotyka się z wiecznością. Szczególnie, gdy jest pustawo, w głębi prezbiterium promieniuje majestatyczny ołtarz, przed nim dyskretnie przemyka któryś z ojców, pomiędzy ławkami spaceruje pani z cykliniarką, a za murami niepokojąco dudni tramwaj... O ile nie odbywa się spowiedź w samej Bazylice, to do konfesjonału wiedzie droga przez całą długość mrocznej nawy, aż do utrzymanej w ciepłych kolorach Kaplicy Matki Bożej, do "zaułka", gdzie przez okno wpada jasne światło i oczekuje dyżurujący ojciec. Lubię tę metaforę wędrówki do źródła Bożego Miłosierdzia :)[/quote]

Ja także lubię to miejsce - i zachęcam także do odwiedzenia Opactwa Cystersów w Mogile.[/quote]



Kameduli na Srebrnej Górze:-)


Góra
  
 

Re: Kraków (i okolice)
PostNapisane: piątek 21 paź 2016, 06:44 
Offline

Dołączył(a): niedziela 16 paź 2016, 21:55
Posty: 10
Miejscowość: Bukowina
Lubie Krakow :) mieszkalem i pracowalem tam kilka lat


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Kraków (i okolice)
PostNapisane: poniedziałek 10 kwi 2017, 18:57 
Offline

Dołączył(a): wtorek 21 mar 2017, 14:40
Posty: 15
Miejscowość: Małopolskie
sporo ludzi z Krakowa, może ktoś się kiedyś będzie chciał odezwać :)


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Kraków (i okolice)
PostNapisane: środa 19 kwi 2017, 22:00 
Offline

Dołączył(a): sobota 10 sie 2013, 11:42
Posty: 21
Miejscowość: małoposka
Ja w sumie spotkałem się tylko z jedną osoba raz. Nie jest łatwo spotkać się w realu.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Kraków (i okolice)
PostNapisane: piątek 17 gru 2021, 20:58 
Offline

Dołączył(a): czwartek 16 gru 2021, 14:29
Posty: 96
Miejscowość: Kraków
No, właśnie, może jakieś spotkanie w Krakowie? :)


Góra
 Zobacz profil  
 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 48 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group studio kuchni warszawa

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL