Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
  Drukuj

Religijność osób LGBT: ankieta zewnętrzna (nieaktywna)
Autor Wiadomość
PostNapisane: piątek 15 sie 2014, 15:41 
Nieaktywny/-a od ponad 3 m-cy
Offline

Dołączył(a): środa 13 sie 2014, 13:50
Posty: 1
Miejscowość: Podkarpacie
Witam,

Jestem studentką socjologii Uniwersytetu Rzeszowskiego i piszę pracę magisterską na temat religijności osób LGBT.

Będę bardzo wdzięczna za wypełnienie ankiety dostępnej pod tym linkiem: http://www.ebadania.pl/a0515642d3d915d9.

Powinno to zająć około 10 minut. Link do ankiety będzie aktywny do 15.09.2014 roku. Czas trwania badania może ulec zmianie w zależności od ilości spływających ankiet.

Wszystkie Wasze opinie i doświadczenia są dla mnie bardzo cenne i z góry dziękuje za każdą wypełnioną ankietę!

Po opracowaniu danych przygotuję raport z wynikami badania i podzielę się nim z Wami na forum. Ankieta jest anonimowa, więc przynajmniej w ten skromny sposób będę mogła Wam podziękować za Waszą pomoc.

Pozdrawiam serdecznie i jeszcze raz dziękuję za pomoc!
Iwona


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Ankieta na temat religijności osób LGBT
PostNapisane: sobota 16 sie 2014, 13:47 
Offline

Dołączył(a): wtorek 03 cze 2014, 13:25
Posty: 18
Miejscowość: Śląsk
Wypełniłem, mam nadzieję, że się do czegoś przyda :)


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Ankieta na temat religijności osób LGBT
PostNapisane: niedziela 17 sie 2014, 22:25 
Bardzo ciekawy temat pracy:)


Góra
  
 

Re: Ankieta na temat religijności osób LGBT
PostNapisane: niedziela 17 sie 2014, 23:11 
Moderator
Offline

Dołączył(a): niedziela 22 wrz 2013, 22:39
Posty: 493
Miejscowość: Katowice
Wypełniłem :) Podobała mi się ta ankieta. Mam jednak jedno przemyślenie.

Myślę iż większość osób zgromadzonych na naszym forum uznaje, że seksualna relacja dwóch osób tej samej płci jest sprzeczna z Wolą Bożą. Dlatego też odpowiedź kogoś z nas, że zgadza się iż potrzebna jest zmiana stosunku Kościoła do osób LGBT nie będzie oznaczać, że chce zatwierdzenia związków homoseksualnych w kościele, a można by tak to zinterpretować, a na pewno tak to zrozumie ktoś z Wiary i Tęczy, która to grupa osób uważa iż takie relacje są w porządku. Ja zaznaczyłem, że Nauka Kościoła jest dobra odnośnie osób LGBT, gdyż to co mówi KKK (Katechizm Kościoła Katolickiego) jest bardzo mądrze napisane, ale zarazem zgodziłem się, że potrzebna jest zmiana stosunku Kościoła do osób LGBT, bo często przedstawiciele Kościoła nie bardzo rozumieją czy nawet wiedzą co mówi KKK w tej materii i mówią z pełnym przekonaniem o dążeniu do przemiany i terapiach reparatywnych, a to tak niestety prosto nie jest a samo KKK nic o leczeniu nie mówi. I wydaje mi się, że jeżeli w wynikach końcowych wyjdzie, że osoby LGBT chciałyby zmiany myślenia Kościoła o nich, to ktoś czytając to, będzie automatycznie interpretował ten wynik jako chęć "zatwierdzenia w pełni homoseksualizmu" przez Kościół. A w udzielonej przeze mnie takiej odpowiedzi w ogóle o to nie chodzi ;)

_________________
"Nade wszystko jednak nie ustawajcie w miłości jedni ku drugim, gdyż miłość pokrywa wiele grzechów." 1P 4, 8


Góra
 Zobacz profil  
 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group studio kuchni warszawa

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL