Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
  Drukuj

Filharmonia
Autor Wiadomość
PostNapisane: piątek 02 paź 2015, 00:12 
Offline

Dołączył(a): środa 08 paź 2014, 18:37
Posty: 46
Miejscowość: Kraków/Warszawa
XVII Konkurs Chopinowski rozpoczęty. Koncert inauguracyjny do najlepszych jednak nie należał. Zwłaszcza jego część ostatnia. Wiele obiecywałem sobie po zapowiadanym Koncercie Schumanna, a tutaj niestety nasza orkiestra dała plamę - dyrygent sobie a Martha Argerich sobie (ewidentna wina po stronie dyrygenta) i jeszcze ten kamerzysta, któremu podczas sola fortepianu cuś łupnęło na estradzie... Biedna Martha tak była wściekła, że na bis (nie wypadało jej nie zagrać ze względu na aplauz wiernej publiczności) zagrała utwór, który gra się w podstawówce (16 taktów z Kinderszenen Schumanna). Takie rozpoczęcie sezonu w tym roku... Może ktoś oglądał w tv - może tam tak tego nie było słychać?


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Filharmonia
PostNapisane: piątek 02 paź 2015, 22:03 
Offline

Dołączył(a): niedziela 13 paź 2013, 20:18
Posty: 400
Miejscowość: Katowice
Dzisiaj Martha Argerich występowała w katowickim NOSPR, ciekawe jak tam wyszło.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Filharmonia
PostNapisane: sobota 03 paź 2015, 11:34 
Offline

Dołączył(a): środa 08 paź 2014, 18:37
Posty: 46
Miejscowość: Kraków/Warszawa
Ciekawym co na bis zagrała... (do Katowic nie dojechałem).


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Filharmonia
PostNapisane: sobota 03 paź 2015, 12:59 
Offline

Dołączył(a): niedziela 13 paź 2013, 20:18
Posty: 400
Miejscowość: Katowice
Znajomi mieli być więc zapytam co :)


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Filharmonia
PostNapisane: sobota 03 paź 2015, 13:30 
Offline

Dołączył(a): czwartek 21 maja 2015, 22:04
Posty: 57
Miejscowość: Kraków
Część ostatnia... Faktycznie, ciężko było. Jakkolwiek nie uważam, jakoby Martha Argerich dała plamę - stanęła na wysokości zadania, broniąc zarówno siebie, jak i Schumanna. Powiem szczerze, że za Schumanem nie przepadam, toteż koncertu nie znałem. Wielka bura dla tego, kto łupnął czymś podczas emisji, no ale cóż - wypadki chodzą po ludziach, wszystko szło na żywo, więc wszystko się mogło zdarzyć. Co do bisu - fakt, miałem wrażenie, że Martha zagrała "na odczepne". Spodziewałem się, że sięgnie po Chopina, a wyskoczyła z taką fikuśną miniaturką. No szkoda.

Największym zachwytem napawał mnie polonez Krzysztofa Pendereckiego. Byłem bardzo, ale to bardzo mile zaskoczony, że w swoich dziełach odchodzi czasem od sonoryzmu, aby napisać dzieło bardziej przystępne dla niewprawionego do jego awangardowych utworów ucha. :)

Jak wrażenia po sesji porannej? Osobiście uważam, że wszyscy trzymają fason :)

_________________
Odi profanum vulgus et arceo.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Filharmonia
PostNapisane: niedziela 04 paź 2015, 22:00 
Offline

Dołączył(a): środa 08 paź 2014, 18:37
Posty: 46
Miejscowość: Kraków/Warszawa
Na poranną sesję nie dotarłem, za to byłem na popołudniowej w niedzielę. Moim subiektywnym zdaniem: niezły Qi Kong - mój współrozmówca twierdził, że zbyt wiele mazał, ale jak dla mnie zaprezentował dobry poziom. Dwóch Polaków: Łukasz Krupiński jak dla mnie grał zbyt mało szlachetnym dźwiękiem, choć jest muzykalny. Za dużo było kulminacji, zbyt ciężkie się przez to stało jego granie. Krzysztof Książek - ciekawa osobowość artystyczna, choć momentami trema była odczuwalna, potrafił jednak mnie zaciekawić. Za to końcowa Tian Lu bardziej niż w fortepian umie raczej dać w oko, ciosem precyzyjnym i bezwzględnym. To takie moje subiektywne dywagacje - po 6 latach fortepianu obowiązkowego i 6 dalszych ale już jako drugi instrument sam ostatecznie pozostaję już w stanie spoczynku...


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Filharmonia
PostNapisane: poniedziałek 26 paź 2015, 21:56 
Offline

Dołączył(a): środa 08 paź 2014, 18:37
Posty: 46
Miejscowość: Kraków/Warszawa
Po tylu wysłuchanych wykonaniach z mojej strony refleksje pokonkursowe chyba są już zbędne - kto mógł, ten usłyszał lub przeczytał. W każdym razie można było się przekonać, że nasze wielkie, odżywające co 5 lat, muzyczne święto narodowe wciąż ma się dobrze.
Zaintrygowała mnie za to statystyka tego wątku - w ciągu 3 tygodni 200 wyświetleń, za to wpisy zaledwie od 3 osób - czyżby z aktywnym uczestniczeniu w kulturze w naszym kraju rzeczywiście było aż tak niemrawo jak przedstawia się na załączonym obrazku?


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Filharmonia
PostNapisane: niedziela 22 lis 2015, 17:21 
Administrator
Offline

Dołączył(a): niedziela 18 gru 2011, 14:26
Posty: 65
Miejscowość: Warszawa
Skoro było aż tylu czytelników, to wniosek może być inny: wielu chce coś ciekawego przeczytać, czegoś się dowiedzieć, a jedynie nie czuje się na siłach zabierać (merytoryczny) głos w dyskusji :-)


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Filharmonia
PostNapisane: wtorek 01 gru 2015, 21:08 
Offline

Dołączył(a): czwartek 25 cze 2015, 22:41
Posty: 129
Lokalizacja: okolice Warszawy
Miejscowość: Mazowsze
h.c napisał(a):
Skoro było aż tylu czytelników, to wniosek może być inny: wielu chce coś ciekawego przeczytać, czegoś się dowiedzieć, a jedynie nie czuje się na siłach zabierać (merytoryczny) głos w dyskusji :-)


h.c. :roll: no cóż... wydało się ;)

_________________
"Zacznij od robienia tego co konieczne,potem zrób to co możliwe.
Nagle odkryjesz,że dokonałeś niemożliwego"

św.Franciszek


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Filharmonia
PostNapisane: niedziela 10 kwi 2016, 18:27 
Nieaktywny/-a od ponad 3 m-cy
Offline

Dołączył(a): piątek 08 kwi 2016, 21:55
Posty: 5
Miejscowość: Katowice
Witajcie, ja śledziłem konkurs przez TV i internet. Nie znam się na muzyce fachowo, ale słuchać klasyki mogę bez końca. Może ktoś z Was wybiera się na koncert Kate Liu do NOSPRu 1 maja? Ja będę na koncercie wieczorem :) chętnie podyskutuję o wrażeniach na żywo.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Filharmonia
PostNapisane: niedziela 10 kwi 2016, 18:58 
Offline

Dołączył(a): środa 08 paź 2014, 18:37
Posty: 46
Miejscowość: Kraków/Warszawa
Miło powitać w grupie melomanów/muzyków/wariatów (niepotrzebne skreślić). Jest tu trochę (choć niestety trochę) osób tym się interesujących, więc wymiana myśli jest też możliwa.


Góra
 Zobacz profil  
 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group studio kuchni warszawa

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL