Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
  Drukuj

RUSZA 14. MILLENNIUM DOCS AGAINST GRAVITY FILM FESTIVAL
Autor Wiadomość
PostNapisane: środa 10 maja 2017, 14:35 
Offline

Dołączył(a): wtorek 26 lis 2013, 23:38
Posty: 258
Miejscowość: Warszawa
MILLENNIUM DOCS AGAINST GRAVITY FILM FESTIVAL to największy festiwal filmów dokumentalnych w Polsce oraz jeden z najważniejszych festiwali filmów dokumentalnych w Europie.

http://docsag.pl/pl/sample-page/?dist=warszawa

Podstawowe informacje:

Festiwal odbywa się równolegle w pięciu polskich miastach: w dniach 12-21 maja 2017 roku w Warszawie i Wrocławiu, 17-26 maja w Gdyni, 15-21 maja w Bydgoszczy, zaś 11-14 maja w Lublinie. Podczas 14. edycji Millennium Docs Against Gravity zobaczyć można 140 filmów non-fiction.

Dla mnie szczególnie ciekawe są filmy: "Bez tytułu (Untitled)", "Nie jestem twoim murzynem" (historia segregacji rasowej, prześladowań i walki o prawa Afroamerykanów w USA, film nominowany do Oscara w kategorii "Najlepszy Pełnometrażowy Film Dokumentalny"), "Czas wyboru", "Czynić dobro", "Jackson" oraz (mocny obraz!) "21x Nowy Jork" (dokumentalny esej o kondycji współczesnego człowieka żyjącego w zachodnim społeczeństwie w XXI wieku, opowiedziany głosami 21 bohaterów spotkanych w nowojorskim metrze).

Prawdziwa gratka dla kinomanów takich jak ja :-DD


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: RUSZA 14. MILLENNIUM DOCS AGAINST GRAVITY FILM FESTIVAL
PostNapisane: środa 10 maja 2017, 17:32 
nie lubię tłumów w kinach, dlatego pewnie sie nie wybiorę... poczekam na coś bardziej kameralnego i mniej tłocznego, ale dzięki za podpowiedź


Góra
  
 

Re: RUSZA 14. MILLENNIUM DOCS AGAINST GRAVITY FILM FESTIVAL
PostNapisane: środa 10 maja 2017, 17:39 
dzisiaj w tv na Kulturze o 20:20 oglądam dokument: Lo i stało się. Zaduma nad światem w sieci ;)
może coś nowego mnie oświeci i da do myślenia


Góra
  
 

Re: RUSZA 14. MILLENNIUM DOCS AGAINST GRAVITY FILM FESTIVAL
PostNapisane: środa 10 maja 2017, 23:29 
Offline

Dołączył(a): wtorek 26 lis 2013, 23:38
Posty: 258
Miejscowość: Warszawa
Uwielbiam Herzoga. Jego "Lo...." to bardzo ciekawy dokument, podobnie jak "Spotkania na krańcach świata".
Też unikam tłumów, ale miłość do kina czasem zwycięża ;-) Mam nadzieję, że nie będzie wielkich tłumów, to kino niszowe. Nie każdy to lubi. Mnie pociąga ciekawość świata i ludzi do oglądania tych mocnych dokumentów. Właśnie dają dużo do myślenia i tego potrzebuję.


Góra
 Zobacz profil  
 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group studio kuchni warszawa

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL