Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
  Drukuj

Wszystkie nasze strachy
Autor Wiadomość
PostNapisane: niedziela 19 gru 2021, 18:32 
Offline

Dołączył(a): sobota 11 maja 2019, 18:59
Posty: 110
Miejscowość: Poznań
Cześć! Byłem ostatnio w kinie (i polecam) "Wszystkie nasze strachy" Łukasza Rondudy. Film jest oparty na wydarzeniach z życia Daniela Rycharskiego - artysty, który zmaga się z godzeniem w sobie bycia osobą homoseksualną i wierzącą. Film określiłbym jako "ciężkostrawny" - nie ogląda się tego miło, jest wiele naturalistycznych i zapewne dla niektórych kontrowersyjnych scen. Jednak dobrze że na szerokich ekranach ukazuje się produkcja która mówi że wśród katolików są również przedstawiciele społeczności LGBT. Liczyłem że film wywoła dyskusje, będzie wzbudzał kontrowersje - tak się niestety nie stało. A szkoda bo byłby to przyczynek do szerszej debaty. Odnoszę wrażenie że w tzw. zbiorowej świadomości osoby nieheteronormatywne trzymają się z dala od religii. Warto przełamywać stereotypy.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Wszystkie nasze strachy
PostNapisane: niedziela 19 gru 2021, 23:05 
Offline

Dołączył(a): czwartek 16 gru 2021, 14:29
Posty: 96
Miejscowość: Kraków
Mnie z kolei brakuje dobrego filmu o wyzwoleniu z homoseksualizmu, jak na przykład tu:

https://www.youtube.com/watch?v=Bzd4pBM ... C5%82udnie

https://www.youtube.com/watch?v=31nQSTR ... lyMaryTeam

książka "Zaplątani w pożądanie" - ks. Mirosław Malińskiego.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Wszystkie nasze strachy
PostNapisane: piątek 24 gru 2021, 15:39 
Offline

Dołączył(a): piątek 05 cze 2015, 09:23
Posty: 180
Miejscowość: Warszawa
film nie wywołuje dyskusji gdyż są one ucinane w zarodku. osoby których film nie poruszył, np mnie, są zakrzyczane. osoby które zostały poruszone tym filmem chcą widzieć tylko jedną stone medalu i ucinają dyskusje żeby homo pozostało ukrzyżowane. niestety takie mam wrażenie.
na mnie ten film nie wywarł wrażenia. społeczność wsi dopóki bohater był użyteczny tolerowała go. kiedy zaczął sie sprzeciwiać stał się problemem. jest to dość normalna sytuacja niemająca korzeni w orientacji.

_________________
Konrad


Góra
 Zobacz profil  
 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group studio kuchni warszawa

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL