Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
  Drukuj

Oskarowy film moonlight
Autor Wiadomość
PostNapisane: wtorek 14 mar 2017, 00:05 
Offline

Dołączył(a): niedziela 16 mar 2014, 14:04
Posty: 68
Miejscowość: Elbląg
Ktoś oglądał ? Ja niedawno tak i jakaś porażka. W filmie wątek homoseksualny, bo wychodzi na to, że bohater w głównej roli to gej. Film dostał oskara tylko nie wiem za co ? Banalna historia ...


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Oskarowy film moonlight
PostNapisane: środa 15 mar 2017, 14:31 
dzięki za komentarz, bo film był na mojej liście... za to wybieram się na Zwariowane szczęśćie :) może to przez te wiosenne promyki mam w głowie jakąś chęć komedii i zwykłej relacji szurniętych kobiet, do których się zaliczam ;)


Góra
  
 

Re: Oskarowy film moonlight
PostNapisane: sobota 06 maja 2017, 09:27 
Offline

Dołączył(a): poniedziałek 17 kwi 2017, 13:21
Posty: 10
Miejscowość: pomorskie
Też obejrzałem ten film, ale tylko dlatego, że ciekawiło mnie, w czym ten film mógł być lepszy od "La la land", z którym wygrał. Według mnie ten film to porażka. Składa się z kilku wątków, które nie mają konkretnego zakończenia. Wiele osób doszukuje się poprawności politycznej w tym filmie, chociażby przez to, że nie występuje w nim żaden białoskóry aktor.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Oskarowy film moonlight
PostNapisane: niedziela 07 maja 2017, 09:40 
Offline

Dołączył(a): poniedziałek 30 lip 2012, 12:35
Posty: 556
Lokalizacja: Warszawa
Miejscowość: Warszawa
Jaka to poprawność polityczna, jeżeli nie wystepuje żaden białoskóry aktor. nie jest to dyskryminacja?


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Oskarowy film moonlight
PostNapisane: niedziela 07 maja 2017, 11:35 
Offline

Dołączył(a): poniedziałek 17 kwi 2017, 13:21
Posty: 10
Miejscowość: pomorskie
Pewnie tak. Uważam, że w dużej mierze jest to odpowiedź na wcześniejszą galę rozdania Oskarów, gdzie dużo się potem mówiło, że specjalnie pomijano czarnoskórych.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Oskarowy film moonlight
PostNapisane: poniedziałek 08 maja 2017, 13:30 
Offline

Dołączył(a): wtorek 26 lis 2013, 23:38
Posty: 258
Miejscowość: Warszawa
Podoba mi się nastrojowość obrazów, praca kamery, muzyka, klimat, wszechobecny szum fal :-)) Zdjęcia do filmu pierwsza klasa. Biali aktorzy występują tylko jako statyści w restauracji, gdzie główny bohater spotyka się po latach z dawną sympatią (ostatnia część z trzech w filmie). Na mnie film zrobił duże wrażenie, nie było wulgarnego seksu oprócz dyskretnej sceny na plaży (sama poezja w blasku księżyca). W groźnym osiłku z ostatniej części zachowała się delikatność wrażliwego i bitego w szkole chłopca z początku filmu. Humanizm i jeszcze raz humanizm :-) Niejednoznaczność psychologiczna głównych bohaterów przykuła moją uwagę. Po obejrzeniu WIELU wywiadów z aktorami grającymi główne role i odkryciu, że reżyser sam się tam wychowywał i przeżył podobne doświadczenia - moja ocena filmu jest bardzo dobra! "Moonlight" zasłużył na Oskara! :-) Gratulacje :-)))


Góra
 Zobacz profil  
 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group studio kuchni warszawa

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL