Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 46 ] 
  Drukuj

Czytelnictwo książek - czy dużo i czy w ogóle je czytacie?
Autor Wiadomość
PostNapisane: środa 11 gru 2013, 23:32 
A tak w życiu to ogólnie dużo czytacie książek ???


Góra
  
 

Re: Polecamy: ciekawe filmy, książki, blogi...
PostNapisane: czwartek 12 gru 2013, 00:34 
Offline

Dołączył(a): środa 04 gru 2013, 02:13
Posty: 39
Miejscowość: Rzeszów
Ja sporo czytam. Staram się regularnie mieć na szafce jakiś tom, który doczytuję wieczorami :)

_________________
MS


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Polecamy: ciekawe filmy, książki, blogi...
PostNapisane: czwartek 12 gru 2013, 16:02 
Nieaktywny/-a od ponad 3 m-cy
Offline

Dołączył(a): środa 28 sie 2013, 09:01
Posty: 14
Miejscowość: Kraków/Nowy Sącz
Ja nie czytam prawie w ogóle. xD To znaczy czytam, ale tylko to co mi potrzebne w jakiś sposób (generalnie sprowadza się to do tego, że czytam albo podręczniki, jakieś publikacje naukowe, albo poradniki "jak walczyć z depresją" ;P). Na resztę szkoda mi czasu (przecież mogę tyle zrobić w tym czasie). Wiem, że to głupie i bez sensu, ale jakoś ciężko mi sięgnąć po coś normalnego...


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Czytelnictwo książek - czy dużo i czy w ogóle je czytaci
PostNapisane: czwartek 12 gru 2013, 17:39 
Offline

Dołączył(a): środa 04 wrz 2013, 19:11
Posty: 32
Miejscowość: Gdynia
mam podobnie jak kokok20, generalnie wyszukuję to co w danym momencie jest mi potrzebne do zgłębienia. Ale od wczoraj mam pożyczone opowiadania Hłaski, znajoma jest zachwycona jego stylem i przekazem, więc próbuję od tych krótszych form, a nuż uda mi się wkręcić w podróż do innego świata, żeby nie roztrząsać tylko swoich "CH-H problemów" heh ;)


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Czytelnictwo książek - czy dużo i czy w ogóle je czytaci
PostNapisane: czwartek 12 gru 2013, 20:33 
Lubię czytać i dość często coś mam na swoim biurku. Aktualnie 3 książki, każda zaczęta, żadna nie skończona:) praca...


Góra
  
 

Re: Polecamy: ciekawe filmy, książki, blogi...
PostNapisane: czwartek 12 gru 2013, 23:21 
Moderator
Offline

Dołączył(a): niedziela 22 wrz 2013, 22:39
Posty: 493
Miejscowość: Katowice
Od rozpoczęcia studiów czytam głównie podręczniki ;) A że ile bym nie przeczytał, zawsze to będzie za mało, to odpoczynek zdecydowanie kojarzy mi się z "nie-czytaniem" po prostu :P

Aczkolwiek czytam też Biblię (choć uznałbym ją za podręcznik wiary :D ), forum, albo przeróżne artykuły w necie ;) No ale książek typu "książka" nie bardzo :P

I tak, parę miesięcy temu śniło mi się, że muszę jakąś lekturę przeczytać do szkoły. Bardzo wolno mi to szło, ale czytałem w tym śnie. I dziś znów mi się to przyśniło, ale w tym śnie kontynuowałem czytanie od momentu, na którym skończyłem w śnie poprzednim i najlepsze, że pamiętałem fabułę! :D

_________________
"Nade wszystko jednak nie ustawajcie w miłości jedni ku drugim, gdyż miłość pokrywa wiele grzechów." 1P 4, 8


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Czytelnictwo książek - czy dużo i czy w ogóle je czytaci
PostNapisane: piątek 13 gru 2013, 23:16 
Offline

Dołączył(a): piątek 20 sty 2012, 22:39
Posty: 45
W tle tematu tego wątku:
http://bn.org.pl/aktualnosci/540-stan-c ... iazki.html

Nie wygląda to dobrze. Nie czyta 60% Polaków. Dla porównania - kilkanaście procent Czechów.

Ta sytuacja, jednak zatrważająca, zrodziła zabawną akcję; pamiętacie?:
http://podtytulem.blox.pl/resource/JacekDehnel.jpg

;-)


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Czytelnictwo książek - czy dużo i czy w ogóle je czytaci
PostNapisane: niedziela 15 gru 2013, 22:04 
Moderator
Offline

Dołączył(a): niedziela 22 wrz 2013, 22:39
Posty: 493
Miejscowość: Katowice
Ale czym jest czytanie książek? Czytałem swego czasu dużo horrorów, jakoś tak mnie wzięło, i co miałem z tego? Ano nic. Trochę rozrywki. Czytanie uważam ma sens dopiero wtedy, gdy niesie za sobą jakąś refleksję. Z tym, że przemyślenia można poczynić oglądając dobry film, słuchając dobrej muzyki, idąc do teatru. W cale nie trzeba czytać. Pytanie "czy czytasz książki" uważam za dość niepełne, nieodzwierciedlające tego o co tak naprawdę chodzi. I tak ja, czytając jako tako tylko Biblię, artykuły czy forum (no i podręczniki medyczne ;) ), prędzej chyba bym musiał odpowiedzieć, że czytam książki bo to czytanie coś za sobą niesie. A oparcie mojej odpowiedzi na to pytanie, że czytam, na podstawie niegdysiejszych horrorów, byłoby raczej nieporozumieniem :P Dlatego też sam wskaźnik ile osób czyta, a ile nie, nie wywołuje u mnie raczej jakichkolwiek emocji. Może Ci Czesi czytają jakieś pierdoły, które są u nich akurat modne albo odpowiadają nieszczerze ;) Trzeba by zapytać co się czyta i czy się ktoś zastanawia potem nad losami bohaterów i odnosi to do swojego życia.

_________________
"Nade wszystko jednak nie ustawajcie w miłości jedni ku drugim, gdyż miłość pokrywa wiele grzechów." 1P 4, 8


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Czytelnictwo książek - czy dużo i czy w ogóle je czytaci
PostNapisane: poniedziałek 16 gru 2013, 00:17 
Offline

Dołączył(a): piątek 20 sty 2012, 22:39
Posty: 45
Słusznie, pełna zgoda! Chodzi o to, by z czytania mieć frajdę. Takie czytanie zawsze przyniesie owoce, choćby na płaszczyźnie refleksji lub językowej. Pytaniem otwartym pozostaje, dlaczego my tej frajdy nie mamy. I można by sprawę przełknąć, ale to oczywiste, że społeczeństwa, w których jest wysoki stopień czytelnictwa, są najbardziej prężne, nie tylko kulturalnie, również gospodarczo. Tam właśnie, nawet w społeczeństwach mniejszych niż nasze, odnotowuje się wyższą sprzedaż, i nowości wydawniczych, i klasyki. Przenikanie się tych zjawisk nie budzi wątpliwości.

A refleksja na koncercie czy w teatrze? Kto nie czerpie autentycznej radości z czytania, raczej nie pójdzie (z przyjemnością, nie ze snobizmu) na Mickiewicza czy choćby Masłowską na scenie. Z dużą dozą prawdopodobieństwa nie pójdzie też do filharmonii. To jednak dość ściśle się splata.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Czytelnictwo książek - czy dużo i czy w ogóle je czytaci
PostNapisane: wtorek 17 gru 2013, 01:29 
Powiem tak, ja praktycznie w ogóle nie czytam książek, ale za to jakieś gazety, opracowania, oraz książki lub wiadomości i ciekawostki które mnie interesują bądź są związane tematycznie z kierunkiem jaki studiuję. Dlatego poszedłem na kierunek techniczny, a nie humanistyczny :lol:

Poraknek napisał:
Cytuj:
A refleksja na koncercie czy w teatrze? Kto nie czerpie autentycznej radości z czytania, raczej nie pójdzie (z przyjemnością, nie ze snobizmu) na Mickiewicza czy choćby Masłowską na scenie. Z dużą dozą prawdopodobieństwa nie pójdzie też do filharmonii. To jednak dość ściśle się splata.


Powiem tak, ja nie czytam książek, ale czas spędzony w teatrze miło wspominam. W filharmoni jeszcze nie byłem, ale lubię czasem posłuchać muzyki klasycznej, uwielbiam dźwięk skrzypiec, klarnetu, saksofonu, fortepianu czy pianina i mam zamiar wybrać się w najbliższej przyszłości właśnie do opery. Wiadomo, że to są miejsca w których człowiek się uspokaja, przychodzi odpocząć a zarazem się rozerwać, i oderwać od codzienności. Koncert jest typowym sposobem na wyszalenie się, wyrażeniem emocji itp. Więc ja się potrafię odnaleźć w tych typach rozrywki i nie czytanie książek jakoś tego mi nie utrudnia :D
Pozdrawiam serdecznie.


Góra
  
 

Re: Czytelnictwo książek - czy dużo i czy w ogóle je czytaci
PostNapisane: wtorek 17 gru 2013, 11:02 
Moderator
Offline

Dołączył(a): niedziela 22 wrz 2013, 22:39
Posty: 493
Miejscowość: Katowice
W swej wypowiedzi nie wziąłem pod uwagę złotego środka, między czytaniem czegoś zupełnie poważnego, a czegoś zupełnie bezwartościowego, ale chodzi mi o to właśnie, że czytanie dla samego czytania średnio mi się widzi sensownie ;) Tak jak piszesz Poranek - "czytanie zawsze przyniesie owoce, choćby na płaszczyźnie refleksji lub językowej" - w życiu jest mało rzeczy, które są "zawsze" (albo "nigdy" hehe) - jeśli przynosi to ma wtedy sens :D

Odnośnie drugiej sprawy, to ja lubię czytać, ale nie robię tego, bo zakuwając z podręczników chce odpocząć nie czytając. I zgodzę się w pełni - ktoś nie lubiący czytać nie zastanowi się nad dobrym filmem ani nie pójdzie do filharmonii, bo sprawy kultury nie są dla niego istotne w życiu. Ale można lubić czytać i nie czytać zastępując książkę obrazem albo muzyką ;) Także "nie czytanie" a "nie lubienie czytania" to dwie inne rzeczy :D

_________________
"Nade wszystko jednak nie ustawajcie w miłości jedni ku drugim, gdyż miłość pokrywa wiele grzechów." 1P 4, 8


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Czytelnictwo książek - czy dużo i czy w ogóle je czytaci
PostNapisane: piątek 20 gru 2013, 22:59 
Po raz kolejny w mym życiu sięgnąłem po ''Confessiones" św. Augustyna tym razem czytam w oryginale :D


Góra
  
 

Re: Czytelnictwo książek - czy dużo i czy w ogóle je czytaci
PostNapisane: niedziela 22 gru 2013, 22:45 
Nieaktywny/-a od ponad 3 m-cy
Offline

Dołączył(a): poniedziałek 08 kwi 2013, 18:26
Posty: 111
Miejscowość: Szczecin
A czytaliście "Ostrzeżenie z zaświatów"? Poza Biblią i polską fantastyką, to jest jedyna książka o biblijnej tematyce, którą czytałem. To taki dialog egzorcystów z wypędzanymi demonami, którym Św. Maryja nakazuje wezwać nas do nawrócenia. Z deczka przerażająca lektura, ale myślę, że warto przeczytać, poszerza horyzonty. Ciekawi mnie czy to dokument czy fikcja.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Czytelnictwo książek - czy dużo i czy w ogóle je czytaci
PostNapisane: niedziela 22 gru 2013, 23:42 
Offline

Dołączył(a): środa 04 gru 2013, 02:13
Posty: 39
Miejscowość: Rzeszów
Osobiście zraziłam się do tego typu literatury oraz filmów "dokumentalnych". W ostatnich latach pojawiło się po prostu dużo manipulacji lub sarkazmu i kpiny, toteż trudno mi odróżnić, które z powyższych są obiektywne i mogłyby stanowić za drogowskaz postępowania.

_________________
MS


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Czytelnictwo książek - czy dużo i czy w ogóle je czytaci
PostNapisane: czwartek 27 lut 2014, 18:13 
Nieaktywny/-a od ponad 3 m-cy
Offline

Dołączył(a): piątek 14 lut 2014, 12:58
Posty: 24
Miejscowość: mazowsze
Ostatnimi czasy moja mama ma manię czytania i ciągle wypożycza książki. Na ferie wypożyczyła 4 m.in książkę "Niebo istnieje naprawdę". Spodziewam się, że wielu z Was ją czytało, bo ta książka daje takiego "religijnego kopa". Tytuł był taki intrygujący, że aż szkoda by było nie przeczytać, więc kiedy czytałam o tym jak Colton opisuje niebo to zapragnęłam tam być, jak tam musi być niesamowicie cudownie, tamtego wieczoru o niczym innym nie myślałam jak o niebie, tym bardziej, że jest tam "prawdopodobnie" wielu ludzi, których nigdy nie widziałam, a bardzo chciałabym poznać. Najbardziej zaintrygowało mnie to, że w niebie nie jest się starym, i że można poznać (w moim przypadku chociażby) nienarodzonego brata czy siostrę. ;)


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Czytelnictwo książek - czy dużo i czy w ogóle je czytaci
PostNapisane: czwartek 27 lut 2014, 19:04 
Nieaktywny/-a od ponad 3 m-cy
Offline

Dołączył(a): sobota 30 lis 2013, 20:51
Posty: 50
Miejscowość: Śląsk
Czytam głównie fantastykę - z zainteresowania i taka ucieczka od świata na krótki czas. Ale czasami mam książkowstręt jeśli mam nawał na studiach :)


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Czytelnictwo książek - czy dużo i czy w ogóle je czytaci
PostNapisane: czwartek 27 lut 2014, 21:05 
Ja mam tak samo jak zroweryzowany.... Teraz po sesji, można sie zamienić w mola ksiązkowego (dostałem od kolegi ze studiów ksiązkę "Baranek" Ch. Moore'a i już polecam serdecznie... choc dopiero zaczynam ;d)


Góra
  
 

Re: Czytelnictwo książek - czy dużo i czy w ogóle je czytaci
PostNapisane: czwartek 27 lut 2014, 22:20 
Nieaktywny/-a od ponad 3 m-cy
Offline

Dołączył(a): piątek 14 lut 2014, 12:58
Posty: 24
Miejscowość: mazowsze
Ja z fantastyki jakby "wyrosłam", że tak to ujmę. Chodzi mi głownie o to, że w podstawówce to byłam wielką fanką Pottera i uwielbiałam książki i filmy fantastyczne, a teraz już mi to przeszło. Wolę poczytać książki psychologiczne, życiowe, nawet lubię poczytać książki dla młodzieży, ale w fantastykę już nie brnę. Aczkolwiek uwielbiam oglądać bajki szczególnie Disney'a :D


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Czytelnictwo książek - czy dużo i czy w ogóle je czytaci
PostNapisane: piątek 28 lut 2014, 23:22 
Nieaktywny/-a od ponad 3 m-cy
Offline

Dołączył(a): sobota 30 lis 2013, 20:51
Posty: 50
Miejscowość: Śląsk
Zależy co nazywamy fantastyką :D za "H. Pottera" niektórzy w ogień piekielny by wrzucili.
Raczej wolę klasyków - Tolkien, Lem, P.Dick itd.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Czytelnictwo książek - czy dużo i czy w ogóle je czytaci
PostNapisane: piątek 28 lut 2014, 23:39 
Offline

Dołączył(a): niedziela 13 paź 2013, 20:18
Posty: 400
Miejscowość: Katowice
Zroweryzowany a byles na ekranizacji Hobbita?:)


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Czytelnictwo książek - czy dużo i czy w ogóle je czytaci
PostNapisane: piątek 28 lut 2014, 23:53 
Nieaktywny/-a od ponad 3 m-cy
Offline

Dołączył(a): sobota 30 lis 2013, 20:51
Posty: 50
Miejscowość: Śląsk
Byłem na I części, na Pustkowiu Smauga niestety nie, chociaż znajomy usilne przekonuje, że niczego nie straciłem.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Czytelnictwo książek - czy dużo i czy w ogóle je czytaci
PostNapisane: sobota 01 mar 2014, 00:00 
Offline

Dołączył(a): niedziela 13 paź 2013, 20:18
Posty: 400
Miejscowość: Katowice
Mi sie podobały obie czesci. Chociaz ta druga jakby troszke mniej porywająca faktycznie


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Czytelnictwo książek - czy dużo i czy w ogóle je czytaci
PostNapisane: sobota 01 mar 2014, 00:08 
Nieaktywny/-a od ponad 3 m-cy
Offline

Dołączył(a): sobota 30 lis 2013, 20:51
Posty: 50
Miejscowość: Śląsk
Muszę nadrobić tą zaległość.
W każdym razie, tak odbiegając od tematu, chyba wybiorę się na jakiś maraton ( są czasami jeszcze) nocny z rozszerzonymi wersjami LoTR'a.
Z książek teraz zabieram się za Sapkowskiego.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Czytelnictwo książek - czy dużo i czy w ogóle je czytaci
PostNapisane: sobota 01 mar 2014, 00:11 
Offline

Dołączył(a): niedziela 13 paź 2013, 20:18
Posty: 400
Miejscowość: Katowice
Dwa lata temu byłem na takim maratonie. U mnie teraz trudno bedzie z czytaniem ksiaźek dla przyjemnosci


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Czytelnictwo książek - czy dużo i czy w ogóle je czytaci
PostNapisane: sobota 01 mar 2014, 00:13 
Nieaktywny/-a od ponad 3 m-cy
Offline

Dołączył(a): sobota 30 lis 2013, 20:51
Posty: 50
Miejscowość: Śląsk
Studia dają w kość? podobnie mam, tyle że ja tam raczej od cyferek i wykresów mogę oślepnąć :D


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Czytelnictwo książek - czy dużo i czy w ogóle je czytaci
PostNapisane: sobota 01 mar 2014, 00:15 
Offline

Dołączył(a): niedziela 13 paź 2013, 20:18
Posty: 400
Miejscowość: Katowice
Troche tak. Chciałbym sie zajac cyferkami i wykresami:D


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Czytelnictwo książek - czy dużo i czy w ogóle je czytaci
PostNapisane: środa 05 mar 2014, 14:59 
Nieaktywny/-a od ponad 3 m-cy
Offline

Dołączył(a): sobota 04 sty 2014, 14:58
Posty: 11
Miejscowość: Europa
Również, jak wielu z Was czytam głównie literaturę fachową związaną ze studiami i pracą - w moim fachu chyba nigdy nie zaznam spokoju od czytania tego typu pozycji.

Dla przyjemności zdarza mi się czytać beletrystykę, niestety znacznie rzadziej, niż kiedyś lektury w liceum. Niestety wszystkiemu winny jest brak czasu, a na porządne czytelnictwo potrzeba go całkiem sporo. Od paru lat z powodu tego ograniczenia czytuję praktycznie wyłącznie pozycje bądź to noblistów (np. Golding, Garcia Marquez, Pamuk, Camus) bądź lektury, które należą do "kanonów" i są polecane na różnego typu listach "100 książek, które trzeba przeczytać" (Orwell, Eco, Gogol, Tolkien, Rowling i inni). Sam sobie zrobiłem również taką listę "Do przeczytania", z której niestety ubywa lektur stanowczo za wolno (obecnie średnio tylko kilka na rok).


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Czytelnictwo książek - czy dużo i czy w ogóle je czytaci
PostNapisane: niedziela 09 mar 2014, 15:28 
Nieaktywny/-a od ponad 3 m-cy
Offline

Dołączył(a): wtorek 27 gru 2011, 23:08
Posty: 58
Lokalizacja: Rzeszów
Miejscowość: Rzeszów
Ja właśnie jestem w trakcie czytania trochę mniej znangego dzieła Tolkiena -Dzieci Hurina. Obowiązkowa lektura dla wszystkich fanów Śródziemia :)


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Czytelnictwo książek - czy dużo i czy w ogóle je czytaci
PostNapisane: niedziela 09 mar 2014, 17:57 
Nieaktywny/-a od ponad 3 m-cy
Offline

Dołączył(a): niedziela 05 sty 2014, 21:39
Posty: 55
Miejscowość: Polska
A jak właśnie czytam: Homoseksualizm i nadzieja Gerarda Van Den A. :)


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Czytelnictwo książek - czy dużo i czy w ogóle je czytaci
PostNapisane: poniedziałek 10 mar 2014, 23:18 
Nieaktywny/-a od ponad 3 m-cy
Offline

Dołączył(a): sobota 30 lis 2013, 20:51
Posty: 50
Miejscowość: Śląsk
Akurat "Dzieci Hurina" Tolkiena bardzo mi przypały do gustu, pomimo że to dość smutna książka :)


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Czytelnictwo książek - czy dużo i czy w ogóle je czytaci
PostNapisane: środa 14 lis 2018, 19:59 
Offline

Dołączył(a): sobota 03 lis 2018, 19:39
Posty: 64
Miejscowość: radomsko
ogólnie czytam dużo ąle teraz przez szkołe czytam trochę mniej moimi ulubionymi gatunkami jest kryminał i horror


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Czytelnictwo książek - czy dużo i czy w ogóle je czytaci
PostNapisane: niedziela 02 gru 2018, 18:26 
Offline

Dołączył(a): czwartek 08 mar 2012, 22:51
Posty: 95
Lokalizacja: Podkarpacie
Miejscowość: Średnia
Czytam głownie to co mnie interesuje. Ostatnio jestem zafascynowany książką pt. Oczami Jezusa autor Carver Alan Ames. Często do niej wracam i każdemu szczerze polecam.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Czytelnictwo książek - czy dużo i czy w ogóle je czytaci
PostNapisane: wtorek 04 gru 2018, 09:11 
Offline

Dołączył(a): środa 06 lip 2016, 16:01
Posty: 230
Miejscowość: Poznań
Ja wyrobiłem w sobie rutynę by czytać regularnie (czytaj: mieć konto w bibliotece miejskiej i zawsze mieć stamtąd jakieś książki, widmo kary działa mobilizująco czasem ;p). Inaczej bowiem przed snem bym siedział na laptopie (a siedzę przy nim także w pracy, bardzo to niezdrowe), a tak coś sobie czytam.
Mam też, inaczej niż w życiu, regułę oceniania książki po okładce, stąd mogę przejść się między półkami w bibliotece i wybrać coś na chybił-trafił.
Czytam też "trójkami" - jedna książka typowo dla przyjemności, jedna bardziej klasyczna czy znana, z "kanonu" literatury, jedna zaś praktyczna, przewodnik.

Obecnie na mojej półce leżą:
- Social media to ściema (nie polecam)
- Stulatek, który wyskoczył przez okno i zniknął (polecam, film również)
- Fiasko (S. Lem - zorientowałem się że w życiu nie przeczytałem żadnej książki tego najbardziej znanego polskiego pisarza :( trzeba nadrobić)

Z religijnych książek ostatnio dostałem w prezencie Boży skalpel - może o tej książce napiszę w innym poście coś więcej... bo mam kilka przemyśleń.

A Wy, co niereligijnego czytacie? :D


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Czytelnictwo książek - czy dużo i czy w ogóle je czytaci
PostNapisane: czwartek 06 gru 2018, 18:32 
Offline

Dołączył(a): sobota 24 mar 2018, 12:20
Posty: 13
Miejscowość: Wrocław
Czytam. A piszę ten post szczególnie dlatego, że chcę mieć 10 postów. Nie miejcie mi za złe, ale po prostu jestem ciekawy co się po uzyskaniu tej liczby wpisów stanie :D


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Czytelnictwo książek - czy dużo i czy w ogóle je czytaci
PostNapisane: czwartek 06 gru 2018, 19:29 
Offline

Dołączył(a): środa 06 lip 2016, 16:01
Posty: 230
Miejscowość: Poznań
Św. Mikołaj przyniesie prezent hehe

A właśnie - może ktoś ma do polecenia jakąś książkę pod choinkę dla przyjaciół? ;d


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Czytelnictwo książek - czy dużo i czy w ogóle je czytaci
PostNapisane: piątek 07 gru 2018, 11:19 
Offline

Dołączył(a): sobota 04 sie 2018, 23:02
Posty: 4
Lokalizacja: Warszawa
Miejscowość: Warszawa
abp Fulton Sheen, "Maryja. Pierwsza miłość świata", wyd. Esprit


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Czytelnictwo książek - czy dużo i czy w ogóle je czytaci
PostNapisane: sobota 18 maja 2019, 14:47 
Offline

Dołączył(a): poniedziałek 30 lip 2012, 12:35
Posty: 556
Lokalizacja: Warszawa
Miejscowość: Warszawa
Gorąco polecam ksiązki:
"Arcykapłan", "Wojownik", "Książę", "Prorok", "Skryba"
p. Francine rivers

Sa to powieści o drugoplanowych bohaterach Biblii.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Czytelnictwo książek - czy dużo i czy w ogóle je czytaci
PostNapisane: sobota 18 maja 2019, 17:41 
Offline

Dołączył(a): środa 15 maja 2019, 20:20
Posty: 3
Miejscowość: łódzkie
Ja sporo czytam - od przewodników turystycznych, przez biografie i literaturę faktu po literaturę piękną. Mam też konto na lubimyczytac.pl - ktoś też ma tam konto?


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Czytelnictwo książek - czy dużo i czy w ogóle je czytaci
PostNapisane: sobota 18 maja 2019, 20:26 
Offline

Dołączył(a): poniedziałek 30 lip 2012, 12:35
Posty: 556
Lokalizacja: Warszawa
Miejscowość: Warszawa
A mogłabym prosić o parę tytułów?


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Czytelnictwo książek - czy dużo i czy w ogóle je czytaci
PostNapisane: niedziela 19 maja 2019, 18:41 
Offline

Dołączył(a): sobota 11 maja 2019, 18:59
Posty: 110
Miejscowość: Poznań
Od jakiegoś czasu zacząłem wracać do klasyki. Części lektur szkolnych nie przeczytałem - nie było czasu, były ważniejsze rzeczy itd. Jeśli idzie o tego typu książki to raczej słucham audiobooków - dużo jeżdżę samochodem i jest to dobra alternatywa dla radia.
I tak przesłuchałem już "Lalkę", "Nad Niemnem" (nie wiem czy byłbym w stanie przeczytać tekst pisany - półgodzinne opisy przyrody to jednak nie moje klimaty) a teraz przymierzam się do "Wojny i pokoju".
A "klasyczne" książki - to już raczej literatura współczesna. Z ostatnich lat polecam "Rzeczy których nie wyrzuciłem" Marcina Wichy. Myślę że wielu po stracie kogoś bliskiego odnajdzie się we wspomnieniach autora...


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Czytelnictwo książek - czy dużo i czy w ogóle je czytaci
PostNapisane: poniedziałek 10 sie 2020, 12:31 
Nie wyobrażam sobie życia bez książek. Mam sporo czasu ku temu ze względu na rodzaj pracy. Jestem opiekunem osób starszych w Niemczech, wiec zawsze zabieram ze sobą tomy a mam spokojną niewymagającą podopieczną, to dużo czasu mam na czytanie. Ona tez w młodości dużo czytała, wiec w salonie jesteśmy otoczeni książkami na pułkach. Po takim wyjeździe 2 miesięcznym mam miesiąc wolnego w kraju wiec tez dalej czytam i kupuje nowe pozycje. Czytam najchętniej książki teologiczne, psychologiczne i z zakresu psychoterapii a na obecny wyjazd zabrałem ze sobą min. Księgi Jakubowe Tokarczuk.


Góra
  
 

Re: Czytelnictwo książek - czy dużo i czy w ogóle je czytaci
PostNapisane: poniedziałek 10 sie 2020, 15:19 
Offline

Dołączył(a): piątek 24 lip 2020, 12:11
Posty: 98
Miejscowość: PL
Ja również nie wyobrażam sobie życia bez książek. Jeśli chodzi o gatunki literatura religijna, kryminały i fantasy (głównie humorystyczne). No i od czasu do czasu lubię zajrzeć do książki kucharskiej, poszukać nowych pomysłów, to też fascynująca lektura :-)


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Czytelnictwo książek - czy dużo i czy w ogóle je czytaci
PostNapisane: poniedziałek 10 sie 2020, 15:30 
Misha napisał(a):
Ja również nie wyobrażam sobie życia bez książek. Jeśli chodzi o gatunki literatura religijna, kryminały i fantasy (głównie humorystyczne). No i od czasu do czasu lubię zajrzeć do książki kucharskiej, poszukać nowych pomysłów, to też fascynująca lektura :-)

Ktoś jeszcze w dzisiejszym świecie korzysta z książki kucharskiej, super. Ja tylko z neta biorę przepisy.


Góra
  
 

Re: Czytelnictwo książek - czy dużo i czy w ogóle je czytaci
PostNapisane: poniedziałek 10 sie 2020, 15:33 
Offline

Dołączył(a): piątek 24 lip 2020, 12:11
Posty: 98
Miejscowość: PL
Jakieś takie przyzwyczajenie z dawnych lat. Chociaż przepisy z neta mają tę zaletę, że można porównać na bieżąco różne sposoby przygotowania.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Czytelnictwo książek - czy dużo i czy w ogóle je czytaci
PostNapisane: wtorek 11 sie 2020, 14:04 
Offline

Dołączył(a): sobota 11 maja 2019, 18:59
Posty: 110
Miejscowość: Poznań
Ja tworzę jakby "własną" książkę kucharską. Kiedy coś z neta wyjdzie fajnie to drukuję i wkładam do specjalnego segregatora, czasem zamieszczam jakieś własne uwagi. Po kilku miesiącach łatwiej znaleźć inspirację gdy nie mam pomysłu na obiad:)


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Czytelnictwo książek - czy dużo i czy w ogóle je czytaci
PostNapisane: środa 12 sie 2020, 19:29 
Offline

Dołączył(a): niedziela 20 sie 2017, 09:19
Posty: 228
Miejscowość: Łódzkie/Śląskie
O książkach kucharskich możemy porozmawiać i nawet powymieniać się przepisami na smaczne dania - trochę tego nazbierałem, nie mówiąc o ciastach. :D

_________________
Rozbudzając świadomość swoich niedoskonałości, zdobywam moc i nadzieję.


Góra
 Zobacz profil  
 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 46 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group studio kuchni warszawa

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL