Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
  Drukuj

"Alternatywny kościół" - wywiad z o. Jackiem Prusakiem
Autor Wiadomość
PostNapisane: środa 03 lip 2019, 13:21 
Offline

Dołączył(a): sobota 11 maja 2019, 18:59
Posty: 110
Miejscowość: Poznań
Cześć!
Nie wiem w sumie czy zakładam wątek w dobrym dziale ;)
Polecam do przeczytania wywiad w najnowszym wydaniu (7/2019) "W drodze". Rzecz dotyczy miejsca osób homoseksualnych w Kościele. Samo pismo również mogę zarekomendować - prenumeruję od ładnych kilku lat i muszę przyznać że trzymają poziom.
Na zachętę pozwolę sobie zacytować fragment:
"Jeszcze nie spotkałem wierzącej osoby, która nie przeżywałaby takiego dylematu. Jest to po prostu niemożliwe. Każdy inaczej próbuje sobie z tym poradzić. Niektórzy stają się ultrareligijni, tłumią swoją seksualność, a asceza i trwanie w czystości stają się ich filozofią życia. Z drugiej strony są ci, którzy odrzucają religię, żeby poradzić sobie ze sobą. A pomiędzy jednymi i drugimi są osoby które mówią: Jestem homoseksualistą, ale skoro nie bywam w klubach gejowskich, to w pełni nim nie jestem. Więc będę chodził do kościoła, ale nie będę się spowiadał i nie będę słuchał księży, bo oni mnie nie rozumieją, tylko stygmatyzują. Więc Bóg - tak, Kościół - nie.
Jest jeszcze jedno rozwiązanie, moim zdaniem najgorsze że ktoś prowadzi podwójne życie".
To tylko mały fragment, na prawdę warto przeczytać całość.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: "Alternatywny kościół" - wywiad z o. Jackiem Prusakiem
PostNapisane: środa 03 lip 2019, 16:26 
to skategoryzowanie osób homoseksualnych jest ubożuchne... czasopismo ok, ale jednak jet to tylko subiektywne naswietlenie przez duchownego, który zapewne nie jest homoseksualny... szczerze, to chyba już mnie nie ciągnie do literatury z zakresu orientacji... wystarczy, że muszę z tym żyć a gdybym miała jeszcze dodatkowo o tym czytać to tylko bym ryła morskie dno zamiast po prostu płynąć na fali... ale wszystko dla ludzi i o ludziach - więc lektura dla niektórych w sam raz na wakacyjną refleksję


Góra
  
 

Re: "Alternatywny kościół" - wywiad z o. Jackiem Prusakiem
PostNapisane: czwartek 04 lip 2019, 09:41 
Offline

Dołączył(a): poniedziałek 30 lip 2012, 12:35
Posty: 556
Lokalizacja: Warszawa
Miejscowość: Warszawa
Silent, bardzo Ci dziękuję za ten wpis.
Bardzo cenię sobie o. Prusaka jako duszpasterza i jako psychoterapeutę. Ma ogromną wiedzę i "nie waha się jej użyć" w dyskusjach, w których oskarżane są osoby homoseksualne za swoją orientację.


Góra
 Zobacz profil  
 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group studio kuchni warszawa

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL