Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
  Drukuj

Ewangelizujmy proszę Towarzystwa!!!
Autor Wiadomość
PostNapisane: niedziela 18 mar 2018, 19:31 
Offline

Dołączył(a): czwartek 28 gru 2017, 21:02
Posty: 11
Miejscowość: Łódź
Koleżanki i koledzy, kilka dni temu zarejestrowałem się na forum kobiety- kobietom i postanowiłem głosić dobrą nowinę wśród lesbijek :D Może to nie jest tak ekstremalny wyczyn jak misję xvii- wiecznych jezuitów w Japonii ale od czegoś trzeba zacząć 8-) W końcu wszyscy jesteśmy na polu walki o duszę każdego człowieka. Nie to żebym miał pretensję do Was, ale jestem mężczyzną heterykiem, a to raczej Wy powinnieście wyjść na aeropag i pokazywać Chrystusa innym homoseksualistom. Siedzenie i narzekanie nic nie da a nic tak nie buduje własnej wartości jak pomoc bliźnim. Z Bogiem i modlitwą.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Ewangelizaujmy proszę Towarzystwa!!!
PostNapisane: czwartek 22 mar 2018, 15:57 
Offline

Dołączył(a): poniedziałek 30 lip 2012, 12:35
Posty: 556
Lokalizacja: Warszawa
Miejscowość: Warszawa
A konsultowałeś to z kimś? Ze spowiednikiem, z kierownikiem duchowym, lidrem wspólnoty?
Wątpię, żeby taka ewangelizacja, gdy hetero mężczyzna loguje sie na forum lesbijek przyniosła pozytywny efekt. Raczej odrzucający


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Ewangelizaujmy proszę Towarzystwa!!!
PostNapisane: poniedziałek 26 mar 2018, 10:30 
Offline

Dołączył(a): czwartek 25 cze 2015, 22:41
Posty: 129
Lokalizacja: okolice Warszawy
Miejscowość: Mazowsze
Jestem za ewangelizowaniem!
Ale właśnie bardziej na zasadzie my wychodźmy do nadzych. I mam tutaj na myśli i osoby LGBT i Kościół (ostatnio bardzo widzę jakaś potrzebę naszej misyjności w Kościele).
Ale zgadzam się z poprzedniczką.
Sama poczułambym się w sytuacji kobiet z forum raczej zagrożona. To może wzbudzić jeszcze większą niechęć do Kościoła... Bo umówmy się- jako facet, hetero, wierzący, jesteś po drugiej stronie barykady. Ja osobiście odebrałabym to jako atak i próbę wciskania mi czegoś na siłę.
Piszesz, że ewangelizacja środowiska homoseksualnego powinna być naszym zadaniwm. Pełna zgoda. Ale żeby to robić trzeba mieć zinegrowane życie żeby głosić prawdę a nie bajki. Gdy jesteśmy niepewni swojej seksualności(lub wydaje się ona opresyjna), lub nie widzimy swojego miejsca w Kościele to trudno być świadkiem wiary dla kogokolwiek.

_________________
"Zacznij od robienia tego co konieczne,potem zrób to co możliwe.
Nagle odkryjesz,że dokonałeś niemożliwego"

św.Franciszek


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Ewangelizaujmy proszę Towarzystwa!!!
PostNapisane: poniedziałek 26 mar 2018, 15:22 
Offline

Dołączył(a): poniedziałek 30 lip 2012, 12:35
Posty: 556
Lokalizacja: Warszawa
Miejscowość: Warszawa
Ewangelizować trzeba ludzi, których problemy znamy, z którymi się utożsamiamy i ich rozumiemy.
Trzeba mieć coś do zaoferowania tym osobom. Jezus nie szedł z pustymi rękoma, uzdrawiał, wypędzał złe duchy, karmił, itd.
Do człowieka cielesnego przemawia się ciałem i dopiero tak moze zostac pobudzony ich uśpiony duch.
Co innego gdy les mówi o tym jak Bóg zmienił jej zycie. Ona jest wiarygodna. A facet hetero gdy mówi o tym to mogę powiedzieć tak: "facet, a co Ty wiesz....Nikt Ciebie nie wyklucza, nie spycha na margines społeczeństwa i Kościoła, nie wyzywają Ciebie z ambon, więc co Ty wiesz...Logujesz się na forum lesbijek i po co? skąd to zainteresowanie kobietami les? może coś z Tobą nie halo."


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Ewangelizaujmy proszę Towarzystwa!!!
PostNapisane: środa 28 mar 2018, 14:28 
Offline

Dołączył(a): sobota 24 mar 2018, 12:20
Posty: 13
Miejscowość: Wrocław
Nie mówię nie, ale może zajmij się lepiej ludźmi hetero, ich ewangelizuj, bo ich znasz lepiej.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Ewangelizaujmy proszę Towarzystwa!!!
PostNapisane: wtorek 15 maja 2018, 08:18 
Offline

Dołączył(a): poniedziałek 30 lip 2012, 12:35
Posty: 556
Lokalizacja: Warszawa
Miejscowość: Warszawa
Właśnie jest jakaś akcja niejakiej "nawracajacaa" na tym portalu o, którym pisze Pildmo. Mam nadzieję, że to nie Twój pomysł, bo to jakaś tragedia, to co tam ta osoba wypisuje.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Ewangelizujmy proszę Towarzystwa!!!
PostNapisane: środa 16 maja 2018, 21:59 
Offline

Dołączył(a): środa 06 lip 2016, 16:01
Posty: 230
Miejscowość: Poznań
@Si@ - po prostu genialne zdanie: "Piszesz, że ewangelizacja środowiska homoseksualnego powinna być naszym zadaniem. Pełna zgoda. Ale żeby to robić trzeba mieć zintegrowane życie żeby głosić prawdę a nie bajki."


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Ewangelizujmy proszę Towarzystwa!!!
PostNapisane: środa 23 maja 2018, 07:20 
Offline

Dołączył(a): czwartek 25 cze 2015, 22:41
Posty: 129
Lokalizacja: okolice Warszawy
Miejscowość: Mazowsze
IaanPO napisał(a):
@Si@ - po prostu genialne zdanie: "Piszesz, że ewangelizacja środowiska homoseksualnego powinna być naszym zadaniem. Pełna zgoda. Ale żeby to robić trzeba mieć zintegrowane życie żeby głosić prawdę a nie bajki."


Ooo dzięki, miło mi ☺
Po prostu myślę, że bez tej wewnętrznej integracji nic nie zrobimy

_________________
"Zacznij od robienia tego co konieczne,potem zrób to co możliwe.
Nagle odkryjesz,że dokonałeś niemożliwego"

św.Franciszek


Góra
 Zobacz profil  
 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group studio kuchni warszawa

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL