Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
  Drukuj

Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Autor Wiadomość
PostNapisane: piątek 17 lut 2012, 09:34 
Offline

Dołączył(a): wtorek 03 sty 2012, 14:49
Posty: 222
Miejscowość: Rzeszów
Wszystkim nam potrzeba świętych kapłanów. Więc jeśli ktoś chciałby się troszczyć o takich, to zachęcam :)

http://ddak.wordpress.com/


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
PostNapisane: sobota 18 lut 2012, 00:22 
Offline

Dołączył(a): piątek 20 sty 2012, 22:39
Posty: 45
I jeszcze jedna opcja - margaretki, zwane też margerytkami ;)
http://mtrojnar.rzeszow.opoka.org.pl/ma ... ialan1.htm
http://www.kaplani.com.pl/modlitwa/modlitwa_zycia.html


Góra
 Zobacz profil  
 

DZIEŁO DUCHOWEJ ADOPCJI KAPŁANÓW
PostNapisane: sobota 18 sie 2012, 09:43 
Drodzy Bracia!

Kapłani to również ludzie. Tak samo jak my potrzebują modlitwy! Zachęcam do duchowej adopcji.

http://ddak.wordpress.com/zasady-adopcji/

Ja już to zrobiłem! :) A Ty?


Góra
  
 

Re: DZIEŁO DUCHOWEJ ADOPCJI KAPŁANÓW
PostNapisane: sobota 18 sie 2012, 13:10 
Nie wystarczy się po prostu modlić w miarę możliwości i zrywu serca? Nie rozumiem po co składać tego typu śluby, skoro jedynie może być on przyczyną ciężkiego grzechu jeśli ślubu takiego się nie dotrzyma? Chrystus przestrzega żeby nie być lekkomyślnym w takich rzeczach (Matuesza 5,37).


Góra
  
 

Re: DZIEŁO DUCHOWEJ ADOPCJI KAPŁANÓW
PostNapisane: wtorek 21 sie 2012, 23:58 
oipunk napisał(a):
Nie wystarczy się po prostu modlić w miarę możliwości i zrywu serca? Nie rozumiem po co składać tego typu śluby, skoro jedynie może być on przyczyną ciężkiego grzechu jeśli ślubu takiego się nie dotrzyma? Chrystus przestrzega żeby nie być lekkomyślnym w takich rzeczach (Matuesza 5,37).

To nie ślub, nie żadna publiczna przysięga, ani nie sakrament wiążący. Stąd nawet jakieś
zapomnienie nie jest grzechem ciężkim czy smiertelnym.
To decyzja modlitwy - przyłączenia się do grupy ludzi, którzy ze swego serca chcą ofiarować
pamięć w modlitwie, codziennie, dla umocnienia kapłana w misji i powołaniu.

Kiedyś mocno dotarły do mnie słowa znajomych, którzy po odejściu z kapłaństwa pewnego
znajomego księdza stwierdzili, ze bedą się za niego modlić nadal - aż do jego śmierci, bo
przecież aż do końca zycia modlitwa bedzie mu potrzebna... Jakkolwiek by dalej żył...


Góra
  
 

Re: DZIEŁO DUCHOWEJ ADOPCJI KAPŁANÓW
PostNapisane: środa 22 sie 2012, 06:36 
ks.tymoteusz napisał(a):
To nie ślub, nie żadna publiczna przysięga, ani nie sakrament wiążący. Stąd nawet jakieś
zapomnienie nie jest grzechem ciężkim czy smiertelnym.


Ślub czy przysięga uczyniona wobec Boga nie musi być publiczna, może być prywatna a ich złamanie jest oczywiście grzechem ciężkim przeciwko obowiązkowi szacunku wobec Boga (drugie przykazanie). Zgodnie z prawem kanonicznym generalnie ze ślubu prywatnego może zwolnić biskup lub proboszcz (kanon 1196). Nie wiem wobec kogo w tym wypadku zobowiązujesz się do modlitwy za kapłana ale w przypadku duchowej adopcji dziecka poczętego świadome zaniedbywanie obowiązku modlitwy za nie jest grzechem, o czym zostajesz pouczony przyjmując ten obowiązek, a tu analogia wydaje się oczywista. Natomiast generalnie zapomnienie czegokolwiek nie jest grzechem, skoro z definicji grzech musi być świadomy i dobrowolny.


Góra
  
 

Re: DZIEŁO DUCHOWEJ ADOPCJI KAPŁANÓW
PostNapisane: środa 22 sie 2012, 08:35 
oipunk napisał(a):
generalnie zapomnienie czegokolwiek nie jest grzechem, skoro z definicji grzech musi być świadomy i dobrowolny.

Czyli - jakby się zgadzamy.
Po resztę sprawdzonych informacji warto wysłać zapytanie dziewczynie z Bytomia, która opiekuje się tym dziełem
i ma nad nim pieczę. Nie będziemy miec wtedy nieporozumień czy niedomówień odnosnie warunków i konsekwencji
niespełnienia podjętego zobowiązania.
Na marginesie: Dzieło wartościowe, potrzebne, wzniosłe - dla mnie budujace, i cieszę się, że są osoby, które się
na to zdobyły. Kłaniam się im nisko - i... zachęcam kolejnych!


Góra
  
 

Re: Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
PostNapisane: środa 22 sie 2012, 12:55 
No to superancko :D


Góra
  
 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 66 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group studio kuchni warszawa

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL