Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ] 
  Drukuj

Taize
Autor Wiadomość
PostNapisane: wtorek 11 gru 2012, 23:18 
Offline

Dołączył(a): sobota 16 cze 2012, 15:10
Posty: 109
Miejscowość: Poznań
Brał ktoś kiedyś udział w modlitwach z Taize? A może ktoś uczestniczył w Europejskim Spotkaniu Młodych (3 lata temu było w Poznaniu :D) lub nawet wybrał się do wioski we Francji?

Co myślicie o tych modlitwach?

P.S. Mój ulubiony kanon :)

_________________
Lights will guide you home
and ignite your bones
And I will try to fix you


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Taize
PostNapisane: środa 19 gru 2012, 11:46 
Offline

Dołączył(a): niedziela 01 kwi 2012, 03:00
Posty: 9
Europejskie Spotkania Młodych to świetna okazja do poznania ciekawych ludzi z całgo świata i wspólnej modlitwy.

Byłem kiedyś na takim spotkaniu w Paryżu. Było fantastycznie. I teraz zawsze zachęcma młodszych znajomych, żeby się wybierali.

Oczywiście jest tez duża pokusa, żeby tego typu wyjazd potraktować bardziej turystycznie, zwłaszcza kiedy Spotkania odbywają sie w takich miajscach jak w tym roku (Rzym).


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Taize
PostNapisane: środa 26 gru 2012, 23:54 
Offline

Dołączył(a): sobota 16 cze 2012, 15:10
Posty: 109
Miejscowość: Poznań
Jutro bardzo liczne polskie grupy wyjeżdżają do Rzymu na Europejskie Spotkanie Młodych. Miejmy ich pod opieką modlitewną, aby bezpiecznie dotarli.

_________________
Lights will guide you home
and ignite your bones
And I will try to fix you


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Taize
PostNapisane: czwartek 03 sty 2013, 19:03 
Nieaktywny/-a od ponad 3 m-cy
Offline

Dołączył(a): środa 29 sie 2012, 13:20
Posty: 48
Miejscowość: Podkarpackie
Byłem w Rzymie, było świetnie ;)


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Taize
PostNapisane: niedziela 03 mar 2013, 20:07 
Nieaktywny/-a od ponad 3 m-cy
Offline

Dołączył(a): niedziela 03 mar 2013, 13:16
Posty: 97
Miejscowość: Miasto
Osobiście byłem kilka razy w samym Taize ( nie mówię tutaj o spotkaniach Europejskich, ale o francuskiej wiosce, w której mieszkają bracia ). Oczywiście jest tam coś niezwykłego, innego, zaskakującego. Pewnie dlatego, że co tydzień ( bo takie spotkanie trwa tydzień ) przyjeżdża kilka tysięcy młodych ludzi, z różnych zakątków świata - ze swoimi przyzwyczajeniami, kulturowo różni, ale łączy nas jedno - Jezus Chrystus :) Modlitwy inne niż u nas w Kościele, bo kanonami, trzy razy dziennie, jest czas na modlitwę, skupienie. Oprócz tego są spotkania w grupkach międzynarodowych gdzie młodzi ludzie dzielą się swoim doświadczeniem obecności Boga w życiu. Polecam, ale najbardziej latem :)


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Taize
PostNapisane: poniedziałek 04 mar 2013, 19:47 
Warto też poszukać wspólnot, które kultywują modlitwy Taize ... w większych miastach na pewno są ;)


Góra
  
 

Re: Taize
PostNapisane: poniedziałek 04 mar 2013, 21:45 
Nieaktywny/-a od ponad 3 m-cy
Offline

Dołączył(a): niedziela 03 mar 2013, 13:16
Posty: 97
Miejscowość: Miasto
A no są :) Masz racje. Zamiast od razu jechać do Taize czy na Europejskie Spotkanie można najpierw zobaczyć czy taka forma modlitwy nam odpowiada, właśnie na spotkaniach wspólnot/ grup Taize w różnych miastach Polski :) Dobra myśl.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Taize
PostNapisane: poniedziałek 04 mar 2013, 23:26 
Czasem diecezje organizują Dni Wspólnoty (takie zapożycznie z Ruchu Światlo- Życie...) po spotkaniu miedzynarodowym i tam można się rozejrzeć, wysłuchać świadectw - b. fajna rzecz :D


Góra
  
 

Re: Taize
PostNapisane: poniedziałek 04 mar 2013, 23:28 
Nieaktywny/-a od ponad 3 m-cy
Offline

Dołączył(a): niedziela 03 mar 2013, 13:16
Posty: 97
Miejscowość: Miasto
Można też znaleźć w sieci kanony Taize, którymi modli się wspólnota :)


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Taize
PostNapisane: niedziela 08 wrz 2013, 21:54 
Nieaktywny/-a od ponad 3 m-cy
Offline

Dołączył(a): środa 04 wrz 2013, 13:16
Posty: 16
Miejscowość: Warszawa
Myślę, że czas wznowić wątek.

Wybiera się ktoś na spotkanie do Strasburga : )?


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Taize
PostNapisane: poniedziałek 09 wrz 2013, 20:09 
Offline

Dołączył(a): środa 04 wrz 2013, 19:11
Posty: 32
Miejscowość: Gdynia
Regularnie od 2008 roku na przełomie roku spędzałem ten czas na europejskich spotkaniach Taize i muszę przyznać że taka forma modlitwy mi bardzo odpowiada, gdzie podstawą są kanony i pieśni, które wprowadzają w stan modlitewnej medytacji. Jednak latka lecą i jak zauważyłem po ostatnim spotkaniu w Rzymie. że moje 29 lat dość postarza, bywały sytuacje gdy zwracano się do mnie na "Pan" hehe, bo przekrój młodzieży to późne gimnazjum, szkoła średnia i początek studiów. Nie chcę uogólniać, ale wygląda na to że wiek młodych ma wpływ na to jak wyglądają te spotkania. Z moich obserwacji obecne pokolenie młodych, które bierze udział w tych spotkaniach jest nastawione na turystykę i możliwość spędzenia sylwestra za granicą, bez kontroli rodziców i z dala od domu. Ale mam nadzieję, że tylko źle trafiłem, bo nie chcę wrzucać do jednego wora tych którzy wiedzą jaka jest idea tych spotkań, i tych wcześniej wspomnianych. Liczby uczestników też mówią same za siebie - w Paryżu w 1994 roku kiedy uczestniczyli moi rodzice przybyło ok 100 tys osób, w ostatnich latach jest to liczba ok 30 tys, w Rzymie ze względu na rangę miasta i Watykan, przybyło więcej niż w poprzednich latach. Moim zdaniem spotkaniom brakuje rozgłosu, bo w dzisiejszych czasach taki powiew kontemplacji przydałby się każdemu europejczykowi.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Taize
PostNapisane: środa 11 wrz 2013, 13:16 
Nieaktywny/-a od ponad 3 m-cy
Offline

Dołączył(a): środa 04 wrz 2013, 13:16
Posty: 16
Miejscowość: Warszawa
Myślę, że zawsze znajdą się osoby, które jadą na spotkania bardziej w celach turystycznych i te, które chcą przeżyć coś więcej. Ja osobiście nie przekreślam tej pierwszej grupy, bo zawsze jest nadzieja, że pomimo niezbyt właściwego nastawienia odnajdą 'to coś' i choć trochę zgłębią swoją wiarę. Co do wieku uczestników... hmm cóż sam jestem z grupy studentów, ale będąc na spotkaniach poznałem ludzi zarówno starszych jak i młodszych ode mnie, jednak wiek nie był żadną przeszkodą w nawiązaniu ciekawych znajomości i owocnego spędzenia czasu :)


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Taize
PostNapisane: niedziela 06 paź 2013, 22:10 
Offline

Dołączył(a): niedziela 06 paź 2013, 20:12
Posty: 81
Miejscowość: Mazowsze północne + Bydgoszcz
Hej

ja niedługo jadę do Taize na wolontariat. Byłem tam już przed czterema laty. A na spotkaniach byłem w Rotterdamie, Berlinie i Rzymie. Niesamowita wspólnota, choć nie idealna, tak jak wszystko i wszyscy. W Strasbourgu też będę jak najbardziej.

Bracia, a może udałoby nam się tam gdzieś spotkać? Co Wy na to?

_________________
Albo Sodoma, albo Madonna.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Taize
PostNapisane: poniedziałek 07 paź 2013, 13:02 
Nieaktywny/-a od ponad 3 m-cy
Offline

Dołączył(a): środa 04 wrz 2013, 13:16
Posty: 16
Miejscowość: Warszawa
Ja na razie jestem na etapie zastanawiania się czy jechać, ale jeśli pojadę, to jestem jak najbardziej chętny na ewentualne spotkanie :)


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Taize
PostNapisane: wtorek 08 paź 2013, 20:57 
Offline

Dołączył(a): niedziela 06 paź 2013, 20:12
Posty: 81
Miejscowość: Mazowsze północne + Bydgoszcz
Koniecznie! musimy się jeszcze zgadać w tej sprawie. Mam nadzieję, że wypali. Może jakoś przed wyjazdem wymienimy się numerami albo coś, żeby łatwiej się odnaleźć w STR

_________________
Albo Sodoma, albo Madonna.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Taize
PostNapisane: czwartek 26 gru 2013, 09:47 
Byłam na Taize dwa razy, w Wiedniu i Budapeszcie, niesamowite przeżycie, to były jeszcze wtedy spotkania gdzie modlitwy prowadzone były przez brata Rogera. Nie da się jakoś ująć tego wspaniałego przeżycia gdy wieczorem ludzie z tak wielu zakątków zbierają się w jednym miejscu i modlą się, nie ma wtedy żadnych granic językowych, kulturowych. Nie miałam już później okazji wybrać się, ale chciałabym teraz na wakacjach wybrać się do Taize.


Góra
  
 

Re: Taize
PostNapisane: piątek 27 gru 2013, 01:09 
Offline

Dołączył(a): sobota 21 gru 2013, 00:18
Posty: 16
Miejscowość: Kraków
Chciałem jechać w tym roku (byłem w Warszawie i Poznaniu) ale w tym roku przełożeni nie pozwolili, bo dużo kasy na to by poszło dla mnie i innych 3ch braci. :(


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Taize
PostNapisane: piątek 27 gru 2013, 21:58 
Nieaktywny/-a od ponad 3 m-cy
Offline

Dołączył(a): sobota 30 lis 2013, 20:51
Posty: 50
Miejscowość: Śląsk
Czy ktoś wybiera się na spotkania 2014?


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Taize
PostNapisane: sobota 28 gru 2013, 17:28 
gdzie są i kiedy?


Góra
  
 

Re: Taize
PostNapisane: wtorek 21 sty 2014, 20:58 
Nieaktywny/-a od ponad 3 m-cy
Offline

Dołączył(a): niedziela 19 sty 2014, 19:06
Posty: 11
Miejscowość: Gdynia
Następne w Pradze. Choć to daleko, już planuję. A w wakacje Taize francuskie.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Taize
PostNapisane: sobota 01 sie 2015, 22:07 
Offline

Dołączył(a): sobota 22 lis 2014, 15:43
Posty: 12
Miejscowość: Pomorskie
A sobie odkopię starszy temat :)

Na Spotkania Europejskie braci z Taize pierwszy raz pojechałam do Poznania w 2009, miałam wówczas 16lat.
Zalękniona, zamknięta w sobie, niewiedząca o co chodzi... :P
Pomimo iż prawie się nie odzywałam to bardzo przypadł mi do gustu ten rodzaj modlitwy.
Medytacja, śpiew i Eucharystia... to piękny czas zatrzymania się. Odpoczynku od szarej rzeczywistości i tylu chrześcijan w jednym miejscu, niesamowite świadectwo.

później już, trochę jak taki nałóg jeździłam 2010 – w Rotterdamie, 2011 – w Berlinie, 2012 – w Rzymie, 2013 – w Strasburgu i 2014 – w Pradze.

W tym roku nie wiem czy pojadę do Walencji z jednej strony bym chciała, natomiast z drugiej przerażają mnie trochę koszty i czas podróży. Na dodatek niedługo w Krakowie ŚDM, tam też trzeba płacić. Trzeba wybrać, ach te wybory :)

_________________
"Złodziej przychodzi tylko po to, aby kraść, zabijać i niszczyć. Ja przyszedłem po to, aby [ owce ] miały życie i miały je w obfitości." J 10,10


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Taize
PostNapisane: wtorek 29 wrz 2015, 21:01 
Offline

Dołączył(a): środa 04 wrz 2013, 19:11
Posty: 32
Miejscowość: Gdynia
Witajcie

Mam pytanie czy wybiera się ktoś z Was na Taize do Walencji, a chciałby jechać wspólnie?
Spotkanie trwa od 28 grudnia 2015 do 1 stycznia 2016.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Taize
PostNapisane: wtorek 17 maja 2016, 15:58 
Offline

Dołączył(a): niedziela 02 wrz 2012, 18:12
Posty: 16
Miejscowość: PL
odświeżam temat :)

jest ktoś zainteresowany wyjazdem do samego Taize w czerwcu lub lipcu na tydzien czasu?

poza tym ktoś wybiera sie do Rygi pod koniec roku??

Ja byłam osiem razy na europejskich spotkaniach jednak nigdy w Taize, w tym roku jakos mnie tam ciągnie :)

Shalom!


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Taize
PostNapisane: poniedziałek 13 cze 2016, 22:52 
Offline

Dołączył(a): niedziela 06 paź 2013, 20:12
Posty: 81
Miejscowość: Mazowsze północne + Bydgoszcz
Tak, ja planuję pojechać do Rygi. Jak co roku. Do samej wioski Taize to nie wiem, czy mi starczy czasu. Byłem tam dwa razy, w tym raz jako wolontariusz.

_________________
Albo Sodoma, albo Madonna.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Taize
PostNapisane: wtorek 28 cze 2016, 18:18 
Offline

Dołączył(a): poniedziałek 25 sie 2014, 02:13
Posty: 46
Miejscowość: Dolnośląskie
Ja też zamierzam jechać do Rygi . Byłam już w Pradze i w Walencji .Najlepsze wspomnienia mam z Pragi było fajnie , a w Walencji to też było ok tylko to był zły okres w moim życiu więc nie czułam się najlepiej . Ale ogólnie polecam bo jeżeli chodzi o atmosfere to bardzo fajna .Szczególnie podobają mi się modlitwy w namiotach.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Taize
PostNapisane: czwartek 07 lip 2016, 15:44 
Offline

Dołączył(a): niedziela 06 paź 2013, 20:12
Posty: 81
Miejscowość: Mazowsze północne + Bydgoszcz
Esperanza napisał(a):
Ja też zamierzam jechać do Rygi . Byłam już w Pradze i w Walencji .Najlepsze wspomnienia mam z Pragi było fajnie , a w Walencji to też było ok tylko to był zły okres w moim życiu więc nie czułam się najlepiej . Ale ogólnie polecam bo jeżeli chodzi o atmosfere to bardzo fajna .Szczególnie podobają mi się modlitwy w namiotach.


Ja już byłem na sześciu - i preferuję modlitwy w kościołach.

Jedziesz do Rygi? Spotkajmy się zatem. :D

_________________
Albo Sodoma, albo Madonna.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Taize
PostNapisane: czwartek 07 lip 2016, 16:32 
Offline

Dołączył(a): poniedziałek 25 sie 2014, 02:13
Posty: 46
Miejscowość: Dolnośląskie
Ok tylko ja jadę z grupą z mojego miasta z Dolnegośląska chyba albo jak sie dostane na studia do Poznania to z tamtą grupą . A Ty z jakiego miasta jedziesz?? I w jakim wieku jesteś?? :)


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Taize
PostNapisane: piątek 08 lip 2016, 11:27 
Offline

Dołączył(a): środa 06 lip 2016, 16:01
Posty: 230
Miejscowość: Poznań
Ja też myślę nad tym żeby pojechać do Rygi :) Tyle że wyjazdy na ESM Taize raczej się planuje w październiku, to wystarczy by dobrze sie przygotować (tak z mojego kilkurazowego doświadczenia wynika)


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Taize
PostNapisane: wtorek 12 lip 2016, 16:51 
Offline

Dołączył(a): niedziela 06 paź 2013, 20:12
Posty: 81
Miejscowość: Mazowsze północne + Bydgoszcz
Esperanza napisał(a):
Ok tylko ja jadę z grupą z mojego miasta z Dolnegośląska chyba albo jak sie dostane na studia do Poznania to z tamtą grupą . A Ty z jakiego miasta jedziesz?? I w jakim wieku jesteś?? :)


Hahah! We wrześniu kończę 25 lat. Jadę z Bydgoszczy. Albo, o ile znajdę inny transport, to z innego miasta. Ale będę zarejestrowany z BDG.

_________________
Albo Sodoma, albo Madonna.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Taize
PostNapisane: wtorek 12 lip 2016, 23:24 
Offline

Dołączył(a): poniedziałek 25 sie 2014, 02:13
Posty: 46
Miejscowość: Dolnośląskie
A no to możemy się jakoś spotkać na miejscu tam w Rydze , a co to jest BDG ?


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Taize
PostNapisane: środa 13 lip 2016, 20:10 
Offline

Dołączył(a): niedziela 06 paź 2013, 20:12
Posty: 81
Miejscowość: Mazowsze północne + Bydgoszcz
Esperanza napisał(a):
A no to możemy się jakoś spotkać na miejscu tam w Rydze , a co to jest BDG ?


BDG do skrót od Bydgoszcz. Można też powiedzieć Brzydgoszcz. :D

_________________
Albo Sodoma, albo Madonna.


Góra
 Zobacz profil  
 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group studio kuchni warszawa

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL