Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
  Drukuj

Wolna wola człowieka a Miłość Boga
Autor Wiadomość
PostNapisane: niedziela 10 kwi 2016, 15:33 
Offline

Dołączył(a): czwartek 25 cze 2015, 22:41
Posty: 129
Lokalizacja: okolice Warszawy
Miejscowość: Mazowsze
Jak to jest z wolną wolą i Bożą miłością? Bardzo nurtuje mnie to ostatnio- nawet miałam wczoraj dyskusję z przyjaciółmi. Taki przykład-jest osoba, która żyje w Kościele, wierzy w Boga i prawo, które dał w przykazaniach, a mimo to, w pewnym momencie to odrzuca decydując się na życie w grzechu ciężkim (np. w moim środowisku kapłan, który porzuca kapłaństwo i układa sobie życie z kobietą, czy osoba, która wybiera aktywny homoseksualizm). Z jednej strony ten wybór jest odwróceniem się do Boga plecami. Ale z drugiej, jak słyszałam od zaprzyjaźnionego księdza "Bóg nigdy nas nie zostawia. I gdy my zbaczamy z najprostszej drogi do Nieba, to On na naszych manowcach znowu wytoczy nową ścieżkę, żeby nas do Nieba doprowadzić".
Co o tym myślicie?

_________________
"Zacznij od robienia tego co konieczne,potem zrób to co możliwe.
Nagle odkryjesz,że dokonałeś niemożliwego"

św.Franciszek


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Wolna wola człowieka a Miłość Boga
PostNapisane: niedziela 10 kwi 2016, 19:12 
Istotnie, Bóg zawsze czeka na nawrócenie człowieka. Najbardziej obawiam się jednak zaślepienie serca i sumienia w takim stopniu, że nie będzie nawet woli ze strony grzesznego człowieka prosić Boga o pomoc, o wyzwolenie.

Jasno pisze o tym św. Paweł Apostoł w znanym nam fragmencie listu do Rzymian: Rz 1,18-32.


Góra
  
 

Re: Wolna wola człowieka a Miłość Boga
PostNapisane: czwartek 14 kwi 2016, 15:37 
Moderator
Offline

Dołączył(a): niedziela 22 wrz 2013, 22:39
Posty: 493
Miejscowość: Katowice
Taki jest komentarz w Biblii Tysiąclecia do Rz 3,20 "Usprawiedliwienie polegające na udziale w życiu Boga jest Jego darem. Wystrzeganie się grzechu może wprawdzie do usprawiedliwienia predysponować, udzielanie go jednak zawisło do swobodnej decyzji Boga (łaska)."

_________________
"Nade wszystko jednak nie ustawajcie w miłości jedni ku drugim, gdyż miłość pokrywa wiele grzechów." 1P 4, 8


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Wolna wola człowieka a Miłość Boga
PostNapisane: sobota 16 kwi 2016, 18:31 
Offline

Dołączył(a): piątek 04 mar 2016, 17:14
Posty: 16
Miejscowość: Warszawa
@si@ napisał(a):
Jak to jest z wolną wolą i Bożą miłością? Bardzo nurtuje mnie to ostatnio- nawet miałam wczoraj dyskusję z przyjaciółmi. Taki przykład-jest osoba, która żyje w Kościele, wierzy w Boga i prawo, które dał w przykazaniach, a mimo to, w pewnym momencie to odrzuca decydując się na życie w grzechu ciężkim (np. w moim środowisku kapłan, który porzuca kapłaństwo i układa sobie życie z kobietą, czy osoba, która wybiera aktywny homoseksualizm). Z jednej strony ten wybór jest odwróceniem się do Boga plecami. Ale z drugiej, jak słyszałam od zaprzyjaźnionego księdza "Bóg nigdy nas nie zostawia. I gdy my zbaczamy z najprostszej drogi do Nieba, to On na naszych manowcach znowu wytoczy nową ścieżkę, żeby nas do Nieba doprowadzić".
Co o tym myślicie?

Ksiądz ma rację są różne drogi, tak jak różni są ludzie.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Wolna wola człowieka a Miłość Boga
PostNapisane: sobota 16 kwi 2016, 19:55 
Offline

Dołączył(a): niedziela 05 lut 2012, 10:13
Posty: 312
Miejscowość: Katowice
"Bóg nigdy nas nie zostawia. I gdy my zbaczamy z najprostszej drogi do Nieba, to On na naszych manowcach znowu wytoczy nową ścieżkę, żeby nas do Nieba doprowadzić".
Myślę, że to prawda, że tak jest.Ale jeśli człowiek uparcie i do kończ odrzuca Bożą propozycję cóż Bogu pozostaje? Uszanować wybór człowieka! bo nic więcej zrobić nie może, dał przecież człowiekowi rozum i wolną wolę.


Góra
 Zobacz profil  
 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group studio kuchni warszawa

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL