Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
  Drukuj

Kandydat na ojca chrzestnego
Autor Wiadomość
PostNapisane: wtorek 17 sty 2023, 21:18 
Offline

Dołączył(a): środa 23 lis 2022, 19:19
Posty: 49
Miejscowość: Północna PL
Cześć,

niedawno zostałem poproszony o zostanie ojcem chrzestnym. Właściwie nie wiem czy mam się zgodzić. Tak jak pisałem w poprzednich postach mam skłonności homoseksualne, walczę ze swoimi nałogami. W tym wszystkim regularnie się spowiadam i modlę. Oczywiście chodzę na Msze kilka razy w tygodniu. Jednak nie wiem w sumie co mam zrobić, waham się.

Chciałbym poznać Wasze zdanie na ten temat.

Pozdrawiam

Matt


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Kandydat na ojca chrzestnego
PostNapisane: środa 18 sty 2023, 08:51 
Offline

Dołączył(a): poniedziałek 30 lip 2012, 12:35
Posty: 556
Lokalizacja: Warszawa
Miejscowość: Warszawa
Porozmawiaj ze spowiednikiem na ten temat, albo z dwoma;)


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Kandydat na ojca chrzestnego
PostNapisane: środa 18 sty 2023, 12:37 
Offline

Dołączył(a): poniedziałek 30 lip 2012, 12:35
Posty: 556
Lokalizacja: Warszawa
Miejscowość: Warszawa
A czy sam chciałbyś mieć siebie za ojca chrzestnego, ale tak szczerze bez samobiczowania się?

Co będzie jeżeli rodzina dowie się o Twojej orientacji?

Uzależnienia to myślę, że wielu chrzestnych ma.

Raczej obawiałabym się jedynie reakcji rodziców chrzestnych na to gdy wyjdzie na jaw orientacja. Gdy dziecko podrośnie to raczej nie będzie negatywnie nastawione bo młode pokolenia inaczej podchodzi do tej kwestii.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Kandydat na ojca chrzestnego
PostNapisane: środa 18 sty 2023, 14:56 
Offline

Dołączył(a): czwartek 16 gru 2021, 14:29
Posty: 96
Miejscowość: Kraków
Zgadzam się z Wiki.
Fajnie że starasz się mieć czyste serce, tylko zastanawiam się, jak mógłbyś wybrnąć z sytuacji, żeby wyszło kulturalnie z Twojej ewentualnej odmowy, bo co powiesz rodzicom chrzestnym, że dlaczego odmawiasz?


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Kandydat na ojca chrzestnego
PostNapisane: środa 18 sty 2023, 21:13 
Offline

Dołączył(a): środa 23 lis 2022, 19:19
Posty: 49
Miejscowość: Północna PL
Dziękuję za radę. Porozmawiam ze Spowiednikiem.

Szczerze to nigdy się nie zastanawiałem nad tym, czy bym to ja chciał chrzestnego ze skłonnościami. Tak naprawdę ważne jest aby ta osoba była wierząca i wiarą żyła na co dzień. Jednak ja mam wątpliwości, czy jestem dobrym kandydatem. Jestem wierzący, staram się żyć w czystości. Teraz od kilkunastu dni tak jest. Chcę trwać przy Bogu.

Co do mojej rodziny ja uważam, że rodzice wiedzieli zanim ja się połapałem, takie mam wrażenie, choć nigdy nie rozmawialiśmy na ten temat. Inni członkowie mojej rodziny nie wiedzą.

Tak myślę, że co do Rodziców tego Dziecka to myślę, że by byli rozczarowani i raczej nie będą chcieli mnie znać (ogólnie to prawie zawsze przyjmuję najgorszy wariant).

Tak naprawdę zastanawiam się nad tym.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Kandydat na ojca chrzestnego
PostNapisane: piątek 20 sty 2023, 17:49 
Offline

Dołączył(a): sobota 11 maja 2019, 18:59
Posty: 110
Miejscowość: Poznań
Dlaczego orientacja miałaby przeszkadzać w zostaniu chrzestnym? Jeśli ktoś stara się żyć zgodnie z nauczaniem Kościoła nie widzę tutaj problemu. Świadomie piszę "stara się", bo wiadomą sprawą jest że wszyscy jesteśmy ludźmi grzesznymi (homo/hetero czy bi).

Wiem że nie będę mieć dzieci, więc dla mnie zostanie ojcem chrzestnym było czymś szczególnie wzruszającym - będę mógł przynajmniej w jakiś sposób zatroszczyć się o kolejne pokolenia. Poprosił mnie przyjaciel który wyznał że jestem jedynym mężczyzną chodzącym do kościoła jakiego zna.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Kandydat na ojca chrzestnego
PostNapisane: piątek 20 sty 2023, 19:08 
Offline

Dołączył(a): środa 23 lis 2022, 19:19
Posty: 49
Miejscowość: Północna PL
Hej Silent,

wiesz ja tu jestem od niedawna. Przeszukałem wcześniej forum i nie znalazłem postu dt tego, więc założyłem ten wątek. Tak naprawdę chciałem się dowiedzieć, co Inni Forumowicze myślą na ten temat. Dziękuję Tobie za Twoją odpowiedź.

Te pytanie mnie nurtuje, bo sam zostałem poproszony o zostanie ojcem chrzestnym. Mam wątpliwości i się waham. Obecnie u mnie jest lepiej trwam w czystości. Niedawno wróciłem ze Mszy Świętej, gdzie przyjąłem Najświętszy Sakrament. Mi również chodzi o to, czy ja podołam w tej roli, żyć na co dzień wiarą i trwać przy Bogu.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Kandydat na ojca chrzestnego
PostNapisane: sobota 21 sty 2023, 10:16 
Offline

Dołączył(a): poniedziałek 30 lip 2012, 12:35
Posty: 556
Lokalizacja: Warszawa
Miejscowość: Warszawa
A czy rodzice dziecka mają lepszego kandydata niż Ty?


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Kandydat na ojca chrzestnego
PostNapisane: sobota 21 sty 2023, 13:05 
Offline

Dołączył(a): niedziela 20 sie 2017, 09:19
Posty: 228
Miejscowość: Łódzkie/Śląskie
W samych skłonnościach homoseksualnych nie dostrzegam przeciwskazań do pełnienia roli rodzica chrzestnego. Z punktu widzenia Kościoła chodzi o zaangażowanie w rozwój duchowy człowieka. Jeśli masz w sobie przekonanie, że pomimo wspomnianych skłonności będziesz trwał w łączności z Chrystusem (mogąc przystępować do sakramentu pokuty i komunii świętej), należy poważnie rozważyć taką propozycję. Warto jednak pamiętać, że mówimy o szczególnej rodzaju trosce, która winna być skoncentrowała na duchowym wsparciu: dbaniu o wychowanie dziecka w wierze i w zgodzie z nauką kościoła.

_________________
Rozbudzając świadomość swoich niedoskonałości, zdobywam moc i nadzieję.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Kandydat na ojca chrzestnego
PostNapisane: sobota 21 sty 2023, 13:34 
Offline

Dołączył(a): poniedziałek 30 lip 2012, 12:35
Posty: 556
Lokalizacja: Warszawa
Miejscowość: Warszawa
Moim zdaniem największy problem jest w tym, co będzie, gdy rodzice dziecka dowiedzą sie o orientacji Matta.
I czy wiedząc o tej orientacji wybraliby go na chrzestnego.

Kluczowe będzie jednak zdanie spowiednika. Ciekawa jestem co powie


Góra
 Zobacz profil  
 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group studio kuchni warszawa

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL