Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
  Drukuj

Co wiecie/myślicie o biseksualiźmie?
Autor Wiadomość
PostNapisane: czwartek 03 sie 2017, 20:04 
Offline

Dołączył(a): poniedziałek 15 lut 2016, 18:58
Posty: 120
Miejscowość: Łódź
Przepraszam za bezpośredniość, ale jako osoba biseksualna często spotykam się z niezrozumieniem i niewiedzą na ten temat. Stąd chciałbym przeprowadzić ankietę i zapytać Was:

Co wiecie o biseksualizmie?
Co myślicie o tej orientacji seksualnej?


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Biseksualizm
PostNapisane: czwartek 03 sie 2017, 20:54 
Offline

Dołączył(a): środa 06 lip 2016, 16:01
Posty: 230
Miejscowość: Poznań
Szczerze? Myślę że macie łatwiej :D rozumiem że serce nie sługa i zakochanie może przyjść z tej "innej" niż przeciętna strony. Ale zawsze większy wybór. No i szansa na klasyczna sytuacje jeśli chodzi o stosunki seksualne.

Niewiele wiem. Jako ignorant upraszczam sobie to do sytuacji gdy osoba jest niezdecydowana.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Biseksualizm
PostNapisane: piątek 04 sie 2017, 17:03 
Offline

Dołączył(a): środa 19 kwi 2017, 12:18
Posty: 21
Miejscowość: Krosno
Co wiem o biseksualizmie?
Według mnie, biseksualizm to pociąg emocjonalny, romantyczny i/lub seksualny do osób płci męskiej i żeńskiej (bo jeżeli dochodzą płcie "inne", to jest to panseksualizm, o ile się nie mylę). Orientacja ta nie wyróżnia się niczym specjalnym, tak myślę.
Co myślę o tej orientacji seksualnej?
To, co o każdej innej orientacji. Jest normalna, naturalna, trwała.
Jeżeli chodzi o mnie - nie uważam, że macie łatwiej. Uważam nawet, że macie nieco ciężej. Bo jeżeli pociągają Was obydwie płcie, to możecie się spotkać z opiniami w stylu "skoro pociągają Cię obydwie płcie, to stwórz związek z tą przeciwną i żyj normalnie, przecież dla Ciebie to bez różnicy, nie?"
A myślę, że u Was to tak nie działa.
Owszem, jesteście w stanie zakochać się w obydwu płciach. Nie znaczy to jednak, że możecie "wyłączyć" uczucie do tej samej płci i je zignorować, bo do płci przeciwnej jest "łatwiej".
To oczywiście tylko moje zdanie z perspektywy osoby w 100% homoseksualnej. Jeżeli gdzieś powiedziałem coś, co nie jest zgodne z faktycznym stanem - napisz, z chęcią się doedukuję :)
Pozdrawiam!


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Biseksualizm
PostNapisane: niedziela 06 sie 2017, 18:39 
Offline

Dołączył(a): poniedziałek 25 sie 2014, 02:13
Posty: 46
Miejscowość: Dolnośląskie
A co jeśli emocjonalnie pociągają mnie kobiety i nie interesują mnie one pod względem seksualnym , zakochuje się w nich itd. a seksualnie mężczyzni,ale nie interesują mnie w ogóle jeżeli chodzi o uczucia ,związek itd to jestem biseksualna czy nie ??


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Biseksualizm
PostNapisane: niedziela 06 sie 2017, 19:20 
Offline

Dołączył(a): środa 19 kwi 2017, 12:18
Posty: 21
Miejscowość: Krosno
Esperanza
Myślę, że w tym filmiku znajdziesz odpowiedź: https://www.youtube.com/watch?v=eW7Z3uuIGeQ
Niecałe 4 minuty, ale wyjaśniają wszystko :)


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Co wiecie/myślicie o biseksualiźmie?
PostNapisane: poniedziałek 07 sie 2017, 18:59 
Offline

Dołączył(a): poniedziałek 15 lut 2016, 18:58
Posty: 120
Miejscowość: Łódź
Och... to bardzo skomplikowane.

Ja osobiście rzadko odczuwam pragnienie spędzenia romantycznych chwil z kobietą. Mógłbym doświadczyć satysfakcji ze zbliżenia (seksualnego) z kobietą, ale z mężczyzną byłaby dwa razy większa. Często mam pragnienie doświadczenia romantyzmu z mężczyzną, nawet bez podtekstu erotycznego. Jestem więc przykładem na to, że w biseksualizmie to nie rozkłada się pół na pół - tak samo do kobiet i tak samo do mężczyzn. Kiedyś próbowałem określać to procentowo, ale to nie różnice ilościowe, ale jakościowe. Każdy człowiek biseksualny ma swoje doświadczenia w tej kwestii: odczucia do kobiet nieco różnią się od odczuć do mężczyzn. Czasem te różnice są tak subtelne, że trudno je określić.

Esperanza - moim skromnym zdaniem jesteś bi. Ja sam bardzo długo odkrywałem swoją seksualność. To wiąże się z dorastaniem, leczeniem swoich zranień, pozbywaniem się obaw, poznawaniem samego siebie i innych ludzi...


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Co wiecie/myślicie o biseksualiźmie?
PostNapisane: poniedziałek 07 sie 2017, 19:03 
Offline

Dołączył(a): poniedziałek 15 lut 2016, 18:58
Posty: 120
Miejscowość: Łódź
IaanPO-

nie jest łatwiej. Nie mogę powiedzieć, że ktoś ma łatwiej, lub trudniej. Są wady i zalety.

Wadą na przykład jest to, że biseksualizm się często pomija, skąd wielu ludzi uważa to za fanaberię i w ogóle nie wie o co chodzi :D


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Co wiecie/myślicie o biseksualiźmie?
PostNapisane: poniedziałek 07 sie 2017, 21:03 
Offline

Dołączył(a): poniedziałek 25 sie 2014, 02:13
Posty: 46
Miejscowość: Dolnośląskie
Zbyszek napisał(a):

Esperanza - moim skromnym zdaniem jesteś bi. Ja sam bardzo długo odkrywałem swoją seksualność. To wiąże się z dorastaniem, leczeniem swoich zranień, pozbywaniem się obaw, poznawaniem samego siebie i innych ludzi...


Zbyszku być może ale moja szala seksualności przechylona jest na homoseksualizm ponieważ zakochanie a może raczej uzależnienie emocjonalne w kobiecie daje takie poczucie szczęścia, to jest wszystko czego naprawdę pragnę (spełnienie marzeń ),że seks przy tym jest niczym , tylko powierzchowną przyjemnością.

Może to zabrzmi egoistycznie ale jak myśle o seksie z mężczyzną to myśle tylko o swojej przyjemności i nie obchodzą mnie uczucia kolesia .Liczy się tylko przyjemność , zero uczuć.

A jeżeli chodzi o kobiete to bardzo obchodzą mnie jej uczucia i po prostu mi na niej zależy ,tęsknie , chce się z nią całować , chodzić za ręke , patrzyć głęboko w oczy. Tylko nie odczuwam pociągu seksualnego.

Także seks jest w sumie dla mnie mało ważny , nabiera na chwile znaczenia w pewnych momentach .
A tak w ogóle to bez sensu mieć to tak rozdzielone , no bo jak mam żyć w jakimś związku z takim rozszczepieniem?


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Co wiecie/myślicie o biseksualiźmie?
PostNapisane: poniedziałek 07 sie 2017, 22:08 
Offline

Dołączył(a): środa 19 kwi 2017, 12:18
Posty: 21
Miejscowość: Krosno
Esperanza

Myślę, że jesteś osobą homoseksualną heteroromantyczną. Są takie osoby. Nie sądzę, że określanie się jako "czyste" homo/bi/hetero ma sens.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Co wiecie/myślicie o biseksualiźmie?
PostNapisane: wtorek 08 sie 2017, 17:18 
Offline

Dołączył(a): poniedziałek 25 sie 2014, 02:13
Posty: 46
Miejscowość: Dolnośląskie
Maks napisał(a):
Esperanza

Myślę, że jesteś osobą homoseksualną heteroromantyczną. Są takie osoby. Nie sądzę, że określanie się jako "czyste" homo/bi/hetero ma sens.


Maks, myśle ,że chodziło Ci o to ,że jestem heteroseksualna, homoromantyczna.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Co wiecie/myślicie o biseksualiźmie?
PostNapisane: wtorek 08 sie 2017, 19:25 
Offline

Dołączył(a): środa 19 kwi 2017, 12:18
Posty: 21
Miejscowość: Krosno
Masz rację, przepraszam :)


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Co wiecie/myślicie o biseksualiźmie?
PostNapisane: sobota 12 sie 2017, 10:02 
Offline

Dołączył(a): poniedziałek 15 lut 2016, 18:58
Posty: 120
Miejscowość: Łódź
Esperanza - nie jest istotne to, czy coś ma sens, czy coś nie ma sensu, w sytuacji, na którą nie masz wpływu. Tak jest. Być może kiedy wejdziesz w szczęśliwy związek "rozszczepienie" zniknie lub się zmniejszy. Byłaś kiedyś z kimś?

W biseksualizmie zwykle człowiek ma więcej tendencji homoseksualnych lub więcej tendencji heteroseksualnych - na tym to polega. Poza tym: można być w biseksualizmie homoseksualnym i hetero-romantycznym lub heteroseksualnym i homo-romantycznym - takie sytuacje także się zdarzają, nawet dość często.


Góra
 Zobacz profil  
 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group studio kuchni warszawa

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL