Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
  Drukuj

Co z tym "gej-radarem"?
Autor Wiadomość
PostNapisane: piątek 06 lip 2018, 18:33 
Offline

Dołączył(a): piątek 02 mar 2018, 20:11
Posty: 12
Miejscowość: Szczecin
Siema.
Od jakiegoś czasu gryzie mnie coś takiego jak "radar" tzw. gejradar czy zwał jak zwał.
Mianowicie chodzi mi o to, że czasem wystarczy spojrzeć na kogoś i już się wie, że to osoba homoseksualna (nie mówię tu o ubiorze, gestykulacji tylko o ułamku sekundy i wiesz). Skąd się to bierze i dlaczego np. osoby hetero tego nie zauważają? W ciągu krótkiego czasu trafiłem dwóch gości i wiem że są homo. Nie znam ich ale po prostu wiem. I tu mam problem. Wydaje mi się, że oni wiedzą, że ja też jestem. Zawsze wydawało mi się, że tego nie widać, nie wyróżniam się z tłumu, a jednak czasem mi się wydaje że to widać (widzą to osoby homo - wiem mogę być przewrażliwiony). I teraz pytanie czy da się to jakoś ukryć, żeby tego nie było widać. Jeżeli mam być szczery to czuje dyskomfort z tym związany, nie chce żeby ktokolwiek o tym wiedział. Nie wiem czy nie przesadzam.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: "Radar"
PostNapisane: poniedziałek 09 lip 2018, 22:01 
Offline

Dołączył(a): środa 06 lip 2016, 16:01
Posty: 230
Miejscowość: Poznań
Cześć Piotr! :)
Jakby nie ostatnie Twoje zdanie, to bym miał szereg zabawnych rzeczy do napisania. Ale skoro jest to dla Ciebie problem, to napiszę poważnie.
Czasami też mam takowe wrażenie, że ktoś kogo widzę, znam, np. w pracy, jest gejem (z lesbijkami jest mi trudniej). Jednak kilka razy okazało się, że wrażenie było mylne (lub osoba się ukrywa i ma dziewczynę lub/i jest biseksualna, czego już trudno się dowiedzieć). Jeśli zatem mylić się może gej (czytaj: ja) to także inni (heteroseksualni czy homoseksualni) mogą się mylić, nawet jeśli wyczuwają w sobie ten "dar" (chciałem zażartować że to świetny charyzmat, ale nie jest to na miejscu).
Ja bym się próbował nie przejmować. Generalnie tym, co myślą inni (jeszcze nie znalazłem sposobu, jak to osiągnąć ;/ ), a także tym, że ktoś może korzystając ze swych zdolności się domyślić.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Co z tym "gej-radarem"?
PostNapisane: poniedziałek 16 lip 2018, 17:10 
Offline

Dołączył(a): piątek 02 mar 2018, 20:11
Posty: 12
Miejscowość: Szczecin
Dzięki za odpowiedź :)
Z tym co sobie inni pomyślą i nie przejmować się tym to również nie znalazłem sposobu jak to osiągnąć. Jednak czasem jest taki nie wiem jak to nazwać, może strach, obawa, że osoba ta może podejść w momencie najmniej odpowiednim np. będąc w grupie znajomych (którzy oczywiście nic nie wiedzą) i wtopa ( związane jest to z tym że zaczynam się denerwować, czasem nawet ręce mi drżą - wstyd przyznać że mając tyle lat na karku ale tak mam :D ) - czasem mi się wydaje że to przez brak samoakceptacji z tym związanej chociaż i tak jest znacznie lepiej niż kiedyś.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Co z tym "gej-radarem"?
PostNapisane: środa 18 lip 2018, 18:56 
Offline

Dołączył(a): środa 06 lip 2016, 16:01
Posty: 230
Miejscowość: Poznań
Może kogoś fajnego się da tak poznać? :D
Ale rozumiem. Co innego jest powiedzieć komuś komu chce się powiedzieć, a co innego zostać zdemaskowanym. Ale ja wierzę (może naiwnie?) w ludzi i nie sądzę żeby ktoś miał to robić tak znienacka. Przecież obywatele tego kraju powinni wiedzieć, że nie jest to miejsce pełne szacunku do naszej sytuacji. Chyba że ktoś chce komuś zaszkodzić.
Wiem, że racjonalizacja nie zawsze pomaga, ale pomimo tego co napisałem o braku szacunku, to jednak a) nie jest to karalne bycie innej orientacji niż heteroseksualna, b) nie jest to przeszkodą w większości zawodów. Więc co się takiego może stać, nawet gdyby ktoś idąc za gejolokalizacją powiedział: cześć przystojniaku, fajny ciuch, jest z Tobą Twój partner? :D

Ja wykonuję taki zawód, że orientacja, nawet ujawniona (choć coming outu nie planuję, ale różnie może wyjść, może wyjść naturalnie w rozmowie albo po 4. piwie) w niczym nie przeszkadza. Co nie znaczy, że nie boję się chodzić za rękę z moim facetem z uwagi na wszędobylskie oczęta i "prawdziwych Polaków" którzy już kiedyś psem poszczuli. Ale to margines i nawet bez bycia gejem można dostać w mordę.

Głowa do góry!


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Co z tym "gej-radarem"?
PostNapisane: niedziela 12 sie 2018, 17:11 
Offline

Dołączył(a): niedziela 09 cze 2013, 13:57
Posty: 20
Miejscowość: Lublin
Gej-radar to żaden magiczny dar. Piszesz, że po prostu wiesz, że ktoś jest gejem, nie po gestykulacji, ubiorze itd. Ale to nieprawda. Wiesz właśnie z powodu ubioru, choćby strzępów gestykulacji, pozy, tembru głosu. A że ktoś Ciebie w ten sposób rozpozna... Nie uspokoję Cię, to jest możliwe. Ale co z tego?


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Co z tym "gej-radarem"?
PostNapisane: piątek 26 lut 2021, 22:39 
Offline

Dołączył(a): piątek 05 lut 2021, 23:06
Posty: 73
Miejscowość: Warszawa
Nawet jeżeli coś takiego jak gej-radar faktycznie istnieje, to u mnie niestety nie działa ;(
Co to ze mnie za gej ... noooo :D

_________________
"Wiatr wieje tam, gdzie chce, i szum jego słyszysz, lecz nie wiesz, skąd przychodzi i dokąd podąża.
Tak jest z każdym, który narodził się z Ducha."
J 3, 8


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Co z tym "gej-radarem"?
PostNapisane: niedziela 28 lut 2021, 20:50 
Offline

Dołączył(a): sobota 11 maja 2019, 18:59
Posty: 110
Miejscowość: Poznań
Mi też się kiedyś wydawało że nie posiadam zupełnie "gej-radaru". "Umiejętność" ta przychodzi jednak z czasem i jest wprost proporcjonalna do liczby osób homosekuslanych które znasz ;) Choć można się oczywiście srogo pomylić w jedną jak i w drugą stronę.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Co z tym "gej-radarem"?
PostNapisane: poniedziałek 01 mar 2021, 19:14 
Offline

Dołączył(a): piątek 05 lut 2021, 23:06
Posty: 73
Miejscowość: Warszawa
Silent, Twoja teoria może być słuszna, bo osobiście znam tylko jedną osobę homoseksualną (prócz mnie) :)
Poznałem ją w zeszłym roku, a teraz trafiłem tu ... no cóż, to teraz będzie z górki :D

_________________
"Wiatr wieje tam, gdzie chce, i szum jego słyszysz, lecz nie wiesz, skąd przychodzi i dokąd podąża.
Tak jest z każdym, który narodził się z Ducha."
J 3, 8


Góra
 Zobacz profil  
 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group studio kuchni warszawa

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL