Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
  Drukuj

Co was motywuje do działania?
Autor Wiadomość
PostNapisane: piątek 06 lip 2018, 19:31 
Offline

Dołączył(a): sobota 24 mar 2018, 12:20
Posty: 13
Miejscowość: Wrocław
Przymierzałem się już kilka razy do napisania tego posta, ale za każdym razem uważałem, że sam sobie odpowiadam na pytanie i nie warto zaśmiecać forum :D

Sprawa jest taka, przez kilka lat byłem poganinem, wierzyłem w reinkarnację itp, chciałem mieć chłopaka i sobie wieść z nim "zwyczajne" życie. I to mnie motywowało jakoś. Widziałem sens tego by np. pracować, by ładnie się ubierać, by dbać o siebie itp.
Od nawrócenia te plany stały się... no nieaktualne. Wobec czego od pewnego czasu się zastanawiam: co ja mam kurna w życiu robić.

Mam jeszcze mało lat, zakładając, że pożyję tyle co statystyczny człek, to sporo ich jeszcze przede mną.

Osoby homo chcące żyć w czystości są pozbawione jednego z największych typowych motywatorów do działania: rodzina, związek, potomstwo.

Wiem oczywiście, że istnieją też single, które wybrały bądź nie swój stan - i pewnie przynajmniej część z nich także szuka jakiejś motywacji do życia.

Konkludując: co was napędza? Co sprawia, że chce wam się pracować, żyć jak człowiek, robić coś poza tym czego wymaga minimum egzystencjalne?

Ja sam szczerze nie wiem. Myślę o jakiejś działalności charytatywnej, ale czy to mi się spodoba na tyle by wypełniło tę pustkę to nie mam pojęcia.
Jestem raczej introwertykiem - kontakty z ludźmi lubię, jednak stanowczo potrzebuję każdego dnia dłuższej chwili samotności, bo bez tego energia wylatuje ze mnie błyskawicznie.

Nie martwię się na ten moment za bardzo, bo cóż, modlimy się przecież "chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj" dlatego zbytnie wybieganie i zamartwianie się o przyszłość jest słabym pomysłem, ale mimo wszystko, tak z tyłu głowy mnie to nurtuje.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Co was motywuje do działania?
PostNapisane: sobota 07 lip 2018, 09:17 
Offline

Dołączył(a): czwartek 03 maja 2018, 19:43
Posty: 4
Miejscowość: Warszawa
jeśli chodzi o działalność charytatywną to musisz znaleść organizacje w której się odnajdziesz. Wiele zależy też od tego jaki masz charakter. Ja jestem dość nieśmiały i każde moje podejście do takiej działalności kończy się moją ucieczką bo czuję się niewidzialny i niepotrzebny dla osób z którymi działam.
Podobnie jak Ty szukam motywatora żeby rano wstawać i pracować. jest ciężko. zwłaszcza jeśli zdarzy nam się upaść.
ja chwilowo żyje z dnia na dzień i szukam


Góra
 Zobacz profil  
 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group studio kuchni warszawa

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL