Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ] 
  Drukuj

Czy Bóg stworzył homoseksualizm?
Autor Wiadomość
PostNapisane: czwartek 28 mar 2019, 06:51 
Offline

Dołączył(a): sobota 03 lis 2018, 19:39
Posty: 64
Miejscowość: radomsko
Mam pytanie szeroko się mówi i bada dlaczego człowiek staje się homoseksualistą ale nie mogę znaleźć informacji na temat skąd się wziął, jakie jest jego żródło. Czy Bóg stworzył homoseksualizm czy jest wynikiem wypadkowej grzechu pierworodnego?


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Czy Bóg stworzył homoseksualizm?
PostNapisane: sobota 30 mar 2019, 11:40 
Offline

Dołączył(a): środa 06 lip 2016, 16:01
Posty: 230
Miejscowość: Poznań
I to jest bardzo dobre pytanie. Najczęściej teologia (teologie) odpowiada na pytania szybciej niż nauka. Ludzie np. nie wiedzieli, skąd wziął się świat, dlatego historia z Księgi Rodzaju powstała i "działała" do momentu aż nauka odpowiedziała trochę na pytania. Oczywiście historia z Księgi Rodzaju nadal "działa", jest prawdziwa w ogółach, a uproszczona w szczegółach (jak np. czas czy wytwarzanie człowieka z żebra innego człowieka).

W przypadku homoseksualności teologia nie odpowiada na to pytanie wprost. Albo temat jest zbyt "gorący" (patrzmy: naukowe obalenie teorii geocentrycznej na przełomie wieków XVI i XVII oraz teologiczne reakcje), albo zbyt mętny, albo i jedno i drugie. Nauka też ma z tym problem, dowody naukowe są ze sobą sprzeczne, ponieważ trudno jest wykonać dobre reprezentatywne badania naukowe bez podłoża ideologicznego (co innego udowodnią badania naukowców "postępowych", co innego "konserwatystów").

Znaczące jest jednak to, że Kościół Katolicki w swoich oficjalnych dokumentach i oficjalnej wykładni wiary NIE mówi skąd się homoseksualność w człowieku bierze. Nie chce wystawić się na śmieszność, jeśli któregoś dnia dowody naukowe świadczące o genetycznym podłożu będą uznane za bezsprzeczne.
Jakże to inne podejście od podejścia domorosłych kaznodziejów katolickich czy publicystów, którzy tak popierają terapię reparatywną na podstawie pobudek religijnych, wychodząc przed szereg przed nauczaniem Kościoła (co innego Katechizm Kościoła Katolickiego - powściągliwy z racji braku faktów, a co innego dyskryminujący gejów i lesbijki księża, którzy faktów nie potrzebują).


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Czy Bóg stworzył homoseksualizm?
PostNapisane: wtorek 02 kwi 2019, 21:24 
Offline

Dołączył(a): wtorek 05 mar 2019, 15:40
Posty: 12
Miejscowość: Wieś
Galileusz w XVII wieku nie przedstawił żadnych dowodów na poparcie hipotezy heliocentrycznej


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Czy Bóg stworzył homoseksualizm?
PostNapisane: piątek 05 kwi 2019, 17:06 
Offline

Dołączył(a): poniedziałek 30 lip 2012, 12:35
Posty: 556
Lokalizacja: Warszawa
Miejscowość: Warszawa
Bez względu na to jaka jest odpowiedź na to pytanie zachowania seksulane, współzycie homoseksualne jest grzechem cięzkim.

I ten temat jest już w Ksiedze Kapłańskiej.

Wszystkich nas obowiazuje czystość.

Zapewne wiele osób ma z tym problem, ale jeżeli oddamy swoje zycie Jezusowi, jeżeli przejdziemy przez formację np. Rekolekcje Ignacjańskie, Reo, Seminarium Odnowy w Duchu Sw. to Bóg nam pomoże.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Czy Bóg stworzył homoseksualizm?
PostNapisane: niedziela 05 maja 2019, 14:47 
Offline

Dołączył(a): niedziela 05 lut 2012, 10:13
Posty: 312
Miejscowość: Katowice
…współżycie homoseksualne jest grzechem ciężkim.
…Wszystkich nas obowiązuje czystość.
…to Bóg nam pomoże.
Krótko i jasno.
Dziękuję za świadectwo oparcia życia na fundamencie Dekalogu i na zaufaniu do Boga.
Tacy Świadkowie są nam potrzebni.

Dziękuję!


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Czy Bóg stworzył homoseksualizm?
PostNapisane: piątek 09 sie 2019, 12:02 
Offline

Dołączył(a): niedziela 07 maja 2017, 09:34
Posty: 71
Miejscowość: Metropolia Śląska
Jak Bóg mógłby stworzyć homoseksualizm? To jest niedorzeczne samo w sobie. Odpowiedź na to pytanie masz już w Księdze Rodzaju. Bóg stworzył parę heteroseksualnych ludzi zdolnych do heteroseksualnego współżycia gdzie mężczyzna łączy się z kobietą, gdzie człowiek otrzymuje nakaz aby ludzie zaludniali ziemię. Widzisz tam gdzieś miejsce na homoseksualizm? Gdyby homoseksualizm miał być Bożym zamiarem to Bóg stworzyłby ludzi jako istoty które byłyby hermafrodytami. Wtedy byłyby naturalnie zdolne do podjęcia współżycia z każdą płcią mając organy seksualne / rozrodcze obu płci.

Jeśli nawet okazałoby się że homoseksualizm jest zapisany jasno w genach to nadal nie czyni to homoseksualizmu czymś co miałoby być zamierzone lub stworzone przez Boga, jest tak wiele nieprawidłowości w zapisie genotypu / DNA, istnieje tak wiele zaburzeń w tej kwestii, istnieje tak wiele wad genetycznych. Homoseksualizm byłby wtedy jednym z nich, po prostu. I tyle.

Ale to nie oznacza że Bóg tego chciał bo co to by był za obraz Boga który miesza w genotypie człowieka czyniąc go homoseksualistą, no to zrujnuję ci życie. Bóg dopuszcza że pewne rzeczy się dzieją ale to nie znaczy że jest ich autorem.

Bóg daje duszę człowiekowi a sfera fizyczna jest kwestią materii a nie sfery nadprzyrodzonej.

Poza tym, nie rozumiem dlaczego jakoby genetyczne podłoże homoseksualizmu miałoby otwierać drogę lub byłoby usprawiedliwieniem do podejmowania współżycia homoseksualnego lub zawierania małżeństw homoseksualnych.

Homoseksualizm nigdy nie był, nie jest i nie będzie naturalny, nie był przewidziany w zamyśle aktu Stworzenia, zatem mamy już odpowiedź iż pojawił się na skutek zaistnienia sytuacji grzechu pierworodnego, gdzie na świat przyszły przeróżne nieprawidłowości, nieszczęścia, śmierć, zło.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Czy Bóg stworzył homoseksualizm?
PostNapisane: środa 18 gru 2019, 16:04 
Offline

Dołączył(a): niedziela 15 gru 2019, 12:30
Posty: 13
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Miejscowość: .
Tak. Bóg tworząc człowieka przewidział zachowania homoseksualne. Najnowsze badania np. potwierdzają ze geny odpowiadają za zachowania h. od 8% do 28%. W Przyrodzie też się też się odnotowuje zachowania h. Podkreślam zachowania nie orientacje. Jeśli człowiek się urodził w taki sposób ze od zawsze jest h. To Bóg go takiego przewidział i takiego go kocha i takiemu człowiekowi jakieś zadanie postawił. Jestem zły na Kościół dlaczego robi z tego problem. Dlaczego nie można pokazać się jako tolerancyjny? Gdzie Jezus pokazał ze h. trzeba potępiać ? Swoje zadania i próbę ma kapłan rodzic małżonek i osoba homoseksualne. Kościół by bardzo dużo zyskał gdyby pokazał się jako tolerancyjny instytucja postępująca zgodnie z Biblia. Przepraszam jeśli kogoś urazilem.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Czy Bóg stworzył homoseksualizm?
PostNapisane: poniedziałek 17 lut 2020, 11:04 
Dsds napisał(a):
Tak. Bóg tworząc człowieka przewidział zachowania homoseksualne. Najnowsze badania np. potwierdzają ze geny odpowiadają za zachowania h. od 8% do 28%. W Przyrodzie też się też się odnotowuje zachowania h. Podkreślam zachowania nie orientacje. Jeśli człowiek się urodził w taki sposób ze od zawsze jest h. To Bóg go takiego przewidział i takiego go kocha i takiemu człowiekowi jakieś zadanie postawił. Jestem zły na Kościół dlaczego robi z tego problem. Dlaczego nie można pokazać się jako tolerancyjny? Gdzie Jezus pokazał ze h. trzeba potępiać ? Swoje zadania i próbę ma kapłan rodzic małżonek i osoba homoseksualne. Kościół by bardzo dużo zyskał gdyby pokazał się jako tolerancyjny instytucja postępująca zgodnie z Biblia. Przepraszam jeśli kogoś urazilem.

Moim zdaniem Pan Bóg stworzył kobiecość i męskość i komplementarność między tymi płciami, która przejawiać się ma najściślej w małżeńskim współżyciu. Pan Bóg nie stworzył różnych anomalii ale je dopuszcza. Celowość płciowości została przez Boga jasno określona, jednak stworzenie nie jest tożsame z Bogiem, wiec dotyczą go również różne niedoskonałości. Jednak cel sam w sobie został przez Boga określony.


Góra
  
 

Re: Czy Bóg stworzył homoseksualizm?
PostNapisane: niedziela 26 lip 2020, 15:31 
Offline

Dołączył(a): środa 06 lip 2016, 16:01
Posty: 230
Miejscowość: Poznań
Bardzo cenna inicjatywa na polskim YT się pojawiła i za temat początkowych odcinków wzięto źródła homofobii. Niestety jakość nie jest może porywająca i porównywalna z jakością bardziej wysokobudżetowych produkcji na YT (czołowych katolicko-prawicowych publicystów). [usunąłem nazwę drugiego zaproponowanego kanału - o ile znalazłem ten, który autor posta miał na myśli to treści tam zawarte dalece odbiegają od naszego forum, proszę o rozwagę, mod. nowyużytkownik7].

https://youtu.be/RD0oynooJw0

Najbardziej uderza mnie analiza fragmentu z Księgi Sędziów, w którym to fragmencie (chyba nieco mniej znanym niż ten o Sodomie) w "złym świetle " stawiani są nie sodomscy poganie, a już całkiem uformowani religijnie Izraelici (którzy jednak postępują podobnie jak poganie i grupowo chcą gwałcić osoby tej samej płci). I oczywiście, nihil novi, nie tylko w Kościele Katolickim hipokryzja wylewa się na boki - niektóre żydowskie środowiska religijne chciałyby ten fragment usunąć (totalny brak zadziwienia, skoro tym razem to "naszych" oskarżają w łudząco podobnym fragmencie).


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Czy Bóg stworzył homoseksualizm?
PostNapisane: piątek 31 lip 2020, 15:20 
Offline

Dołączył(a): poniedziałek 30 lip 2012, 12:35
Posty: 556
Lokalizacja: Warszawa
Miejscowość: Warszawa
A może biologii to jest wytwór?
Jeżeli nie Bóg to kto jest stwórcą poza Nim?
Ktoś coś jeszcze stworzył co jest na tej ziemi?
ma ktoś inny moc stwarzania?
A Bóg nie widzi, że jest homo i nie ingeruje?


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Czy Bóg stworzył homoseksualizm?
PostNapisane: piątek 31 lip 2020, 18:03 
Offline

Dołączył(a): środa 06 lip 2016, 16:01
Posty: 230
Miejscowość: Poznań
Drogi Mod. nowyużytkowniku7 - jeśli kogoś razi nazwa wspomnianej w moim oryginalnym poście grupy (napiszę to raz jeszcze, może tym razem nie będzie cenzury prewencyjnej, bo trzeba byłoby usunąć więcej niż jedno zdanie) - Stonewall, to bardzo mi przykro. Wydarzenia z klubu Stonewall Inn doprowadziły nas do tego, że w Internecie w zaściankowej Polsce, należąc do tak systemowo homofobicznego i mającego w wielu dziedzinach życia decydujące zdanie Kościoła Rzymskokatolickiego można nadal prowadzić strony jak na przykład ta. Więc chyba nic w tej nazwie strasznego.

Jeśli chodzi o sam kanał, który zasugerowałem (nie powiem jakiej grupy, bo nie mogę, więc: ciii), to nie wiem, co w tym gorszącego dla prawdziwego chrześcijanina homoseksualnego. Myślałem, że życie wiarą to wybór, a nie narzucona sprawa i że czujecie się z tym wyborem OK. A jeśli to wybór, to chyba nie miałby żadnego sensu, jakby nie istniały inne, przez Kościół Rzymskokatolicki wprawdzie zakazane, ale jednak drogi, np. aktywność seksualna. A do takowej należy się przygotować, co nie zaszkodzi wiedzieć z czystej ciekawości (no chyba że rozmowa z osobą transpłciową była taka gorsząca...).

Moja przyjaciółka (100% heteroseksualna, dobry i miłosierny Bóg ją raczył od plagi obrzydlistwa, jakim jest inna orientacja wybawić, 100% katoliczka, za jej szczere zaangażowanie świadczę ręką i nogą) sama poleciła mi do obejrzerzenia serial (teraz boję się jego nazwy wymienić, by nie została wykreślona przez kolegę Nowegoużytkownika, ale zaryzykuję po części) S** Education by Netflix. Czy fakt, że poruszane są tam tematy edukacji ****ualnej wśród licealistów, powoduje że moja koleżanka zacznie z tej wiedzy praktycznie korzystać? A czy ta wiedza (już nie będę mówił jaka, by po pierwsze nie spoilerować, a po drugie nie narazić się na ekskomunikę) nie jest przydatna "do wiedzenia"? Mogłem nie oglądać. Tych proponowanych filmików też możecie nie oglądać. Chyba mamy wybór, c'nie?

No chyba, że niektórzy czują się bardziej oświeceni od innych.

To symptomatyczne, że na forum nie dzieje się prawie nic. A jak ktoś ma ochotę pisać na nim zamiast w innych przestrzeniach (do których nie wszyscy mają zresztą równy dostęp, na przykład z powodu swojej płci...), to się go cenzuruje. Chyba nie tędy droga.

...........

Odpowiadając Wiki - to jest bardzo cholernie ciekawa kwestia. Czy ktoś poza Bogiem może stwarzać. Może ktoś chciałby się włączyć do dyskusji? Może jest na sali teolożka albo teolog?


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Czy Bóg stworzył homoseksualizm?
PostNapisane: piątek 31 lip 2020, 23:12 
Offline

Dołączył(a): niedziela 20 sie 2017, 09:19
Posty: 228
Miejscowość: Łódzkie/Śląskie
Całkiem możliwe, że wplatanie wątków promujących gejowski styl życia jest mało atrakcyjne dla użytkowników forum o zupełnie przeciwstawnym charakterze. Czy pomyślałeś o tym aspekcie w trakcie wyciągania wniosków odnośnie sugerowanych przyczyn spadku aktywności na forum – myślę, że potrzebnym jest wyjście poza propagowanie własnych poglądów, aby uszanować przekonania oraz życiowe decyzje innych.
Czy zagadnienia związane z wykonaniem lewatywy w kontekście filmu na wymienionym kanale stanowią wartość edukacyjną? Mimo wszystko najbezpieczniejszą metodą z punktu widzenia medycznego, jest naturalne wypróżnianie przy stosowaniu odpowiedniego odżywiania. Oczywiście możemy porozmawiać o wskazaniach medycznych w zastosowaniu lewatywy – niemniej proponowałbym konsultację ze specjalistą w przypadku takiej konieczności, ponieważ w dłuższej perspektywie stosowanie lewatywy może nieść negatywne skutki dla naszego organizmu. Reasumując, stosowanie lewatywy w kontekście ukazanym na jednym z filmów polecanego przez Ciebie kanału, nie posiada żadnej wartości edukacyjnej, przeciwnie – propaguje zachowania niebezpieczne dla naszego zdrowia.
Zgodnie z przedstawioną przez Ciebie logiką, możemy uznawać za edukacyjne propagowanie na forum treści przedstawiających pozycje seksualne czy inne zagadnienia związane bezpośrednio z seksem homoseksualnym oraz sposobów wykorzystywania gadżetów erotycznych jak słyszymy w innym filmie. Czy naprawdę jest to odpowiednie miejsce na zachęcanie do podejmowania aktywności homoseksualnej czy jakiejkolwiek innej? Pomijając regulamin forum dosłownie odnoszący się do rozpropagowywania podobnych materiałów. Wyrażanie wątpliwości, a jawne propagowanie stron stojących w całkowitym zaprzeczeniu przyświecających nam wartości czy zachowań, powinno być rozróżniane i przestrzegane choćby ze względu na sam charakter naszego forum. Jak przypuszczam, istnieje wiele stron z łatwym dostępem, na których możesz podzielić się swoimi „wartościami edukacyjnymi”.

_________________
Rozbudzając świadomość swoich niedoskonałości, zdobywam moc i nadzieję.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Czy Bóg stworzył homoseksualizm?
PostNapisane: sobota 01 sie 2020, 09:17 
Offline

Dołączył(a): środa 06 lip 2016, 16:01
Posty: 230
Miejscowość: Poznań
Cieszę się, że dostałem taką odpowiedź. Nie zamierzam polemizować o napisanych wprost wyżej treściach jednego z kilku filmów na kanale (bo nie jestem np. lekarzem), który - co warto odnotować, bo oryginalny post nie jest widoczny - tylko wspomniałem z nazwy jako przykład dobrze zrobionego technicznie kanału, w przeciwieństwie do interesujących ale na razie słabych technicznie podkastów, w którym znalazłem temat związany z bieżącym wątkiem i do którego link jest w moim poście.

Z regulaminem już bym polemizował, ale to temat na dyskusję, jakie zresztą w historii tego forum toczyły się już wielokrotnie - czy przenosić się do social media, czy białe związki są dobre i akceptowalne. W wielu tych sprawach nie było zgody (w tym konkretnym momencie historii), a druga doktrynalnie jest bardzo podobna do kwestii, czy świadomy chrześcijanin honoseksualny ma spędzać życie na modlitwie i kontemplacji zdala od zagadnień świata (pokazywanych w gejowskich/lesbijskich filmach fabularnych, na branżowych kanałach, etc.) czy ma przystosowywać świat do obecnie obowiązujących norm wiary przez biały związek. I taka gorąca ale nadal "na poziomie" dyskusja mogłaby mieć miejsce, bo chyba wiele osób ma coś ciekawego do napisania w tej kwestii (regulaminowej, ale tak naprawdę można przedyskutować na bardzo fundamentalnym poziomie... Jeśli się oczywiście chce).

Czy tak nie mógł zareagować mod.nowyużytkownik7? Czy lepiej zniekształcić mój post (tak, że nie wiadomo tak naprawdę co napisałem, a może podałem link wprost do filmu o lewatywie - nie jedynego tam zresztą) i poczuć swoją władzę pisząc coś czerwonym długopisem? Jeśli tak lepiej, to polecam cenzurę wsteczną. Serial *** ********* by Netflix wspominałem w innym wątku. Uwaga, spoiler, jest i podobna tematyka, jak ta na słynnym już u nas kanale poznańskiej grupy na jutjubie, a dokładniej w ostatnim sezonie. A walory edukacyjne podkreśla nazwa serialu.

Może to sprawi, że mod. i inni "starzy", kanonicznie poprawni i wiedzący jaka treść, to forum ma przekazywać, zaangażują się z powrotem w tworzenie kontentu na forum (choćby przez pisanie na czerwono, mogę się poświęcić!). Pewnie mają oni dostęp do statystyk lepszych niż moje ale wczoraj ten wątek czytało razem ze mną 4 gości. Może potrzebują czegoś więcej niż muzeum wypowiedzianych myśli i, to akurat cenne, bieżących rozważań Pisma. Moje się nie podoba, to proszę proponować, panowie coś innego.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Czy Bóg stworzył homoseksualizm?
PostNapisane: niedziela 02 sie 2020, 20:06 
Offline

Dołączył(a): niedziela 20 sie 2017, 09:19
Posty: 228
Miejscowość: Łódzkie/Śląskie
Uprzejmie informuję, że strona www.chrzescijanin-homoseksualny.pl jest stroną opartą na Piśmie Świętym, nauczaniu i tradycji Kościoła Rzymsko-Katolickiego. Jednocześnie charakter ekumeniczny forum nie stanowi w żadnej mierze przyzwolenia na promocję treści sprzecznych z ww. składnikami. Sugerowanie wartości edukacyjnej wymienionych przez Ciebie materiałów, stojących w całkowitym zaprzeczeniu do przyjętych wartości forum – jest niezrozumieniem albo ignorancją (mam nadzieję, że nie ma żadnych innych powodów). Nie zapominajmy, że istotny jest kontekst wypowiedzi: pierwotnie znalazłem jedynie nazwanie kanału Stonewall, kanałem rozpowszechniającym materiały edukacyjne przy wysokich walorach technicznych udostępnionych filmów. Nie odszukałem zaprzeczenia w kolejnych wpisach, wręcz oburzenie wywołane właściwym działaniem moderatora i ponowne sugerowanie przydatności tego typu materiałów. Zamiast uporczywie promować aprobowanie gejowskiego stylu życia poprzez wymienianie kolejnych tytułów (swoją drogą serialu traktującego również inne tematy powierzchownie czy prześmiewczo – agresywnie przedstawiającego obrońców życia, przy jednoczesnym wsparciu i okazywaniu ciepła głównej bohaterce ze strony personelu kliniki aborcyjnej czy wielokrotnych pacjentek). Przedstawienie czegoś w konkretnym świetle może mieć ogromny wpływ na odbiorcę – tym bardziej młodocianego. Dlatego tak ważnym jest trzymanie się dobrych podstaw, inaczej będziemy namnażać podobnych wątków mogących przynieść negatywne konsekwencje, również dla naszego zdrowia fizycznego. W pewnych przestrzeniach powinniśmy postawić na szacunek wobec innych – nie przychodzimy tutaj perorować stricte o swoich skłonnościach seksualnych (tym bardziej promować zachowania niebezpieczne oraz aktywne życie seksualne), a rozmawiać o sprawach wiary przy okazywanym wsparciu i zrozumieniu dla naszego życia.

_________________
Rozbudzając świadomość swoich niedoskonałości, zdobywam moc i nadzieję.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Czy Bóg stworzył homoseksualizm?
PostNapisane: poniedziałek 03 sie 2020, 18:00 
Offline

Dołączył(a): środa 06 lip 2016, 16:01
Posty: 230
Miejscowość: Poznań
Rozumiem Twoje słowa. Nie zgadzam się z nimi, ale szanuję. Zwłaszcza, że zadałeś sobie trud wyczerpujących odpowiedzi.
Czekam na wypowiedź ze strony osoby, która się pod moderacją posta podpisała i odniesienia się wprost do moich zarzutów co do stylu prowadzenia moderacji.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Czy Bóg stworzył homoseksualizm?
PostNapisane: poniedziałek 03 sie 2020, 18:39 
Moderator
Offline

Dołączył(a): niedziela 22 wrz 2013, 22:39
Posty: 493
Miejscowość: Katowice
IaanPO napisał(a):
Czekam na wypowiedź ze strony osoby, która się pod moderacją posta podpisała i odniesienia się wprost do moich zarzutów co do stylu prowadzenia moderacji.


Twoja wypowiedź łamała punkt 6 regulaminu forum "Posty zawierające treść niezgodną z tematem lub zakazane treści (np. promowanie gejowskiego stylu życia) będą usuwane lub przenoszone w odpowiednie miejsce.

Główny moderator forum uznał moją moderację i późniejszą odpowiedź Paintthesky za wystarczające w obecnym incydencie. Zwracamy uwagę, że nagminne łamanie regulaminu będzie musiało skutkować usunięciem konta. Jeszcze raz proszę o rozwagę.

_________________
"Nade wszystko jednak nie ustawajcie w miłości jedni ku drugim, gdyż miłość pokrywa wiele grzechów." 1P 4, 8


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Czy Bóg stworzył homoseksualizm?
PostNapisane: wtorek 04 sie 2020, 07:55 
Offline

Dołączył(a): środa 06 lip 2016, 16:01
Posty: 230
Miejscowość: Poznań
Dzięki za odpowiedź. Postaram się zatem już nie wychodzić poza regulaminową strefę komfortu.

Jako że zależy mi na przejrzystości (we wszelkich kontekstach), by forum było funkcjonalne (wbrew pozorom) to proponuję wszechwładnym moderatorom o przeniesienie dyskusji gdzieś indziej - ewentualnie całkowite usunięcie niezwiązanych z tematem wątku postów. Liczę na kreatywność w tej kwestii.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Czy Bóg stworzył homoseksualizm?
PostNapisane: piątek 07 sie 2020, 08:49 
To pytanie ma dalszy swój ciąg. Jeśli dajmy na to, Bóg stworzył homoseksualizm, to związki homoseksualne, aktywność wynikająca z tej skłonności byłyby uznane jako zgodne z Jego wolą. Nauczanie kościelne podkreśla, że homoseksualizm jest nieuporządkowaniem. A jaki jest wiec porządek? Bóg stworzył mężczyznę i kobietę, komplementarność płciową, prokreację i ich miłość. Homoseksualizm jest częścią biologi, która tez została wraz ze swoimi prawi stworzona ale Bóg nie jest z nią tożsamy. Wiec nie wszystko co w niej się mieści, jest dobre ale stanowi dopust Boga. Warto tez pamiętać myśle, że Bóg jakoś szczególnie nie namierza i nie odnotowuje czynów homoseksualnych, które jakoby były by ważniejsze od zdrady małżeńskiej czy mafijnych interesów.


Góra
  
 

Re: Czy Bóg stworzył homoseksualizm?
PostNapisane: piątek 07 sie 2020, 15:33 
Offline

Dołączył(a): piątek 24 lip 2020, 12:11
Posty: 98
Miejscowość: PL
Myślę, że szukając odpowiedzi na to pytanie warto zwrócić uwagę na fakt, iż grzech Adama i Ewy poskutkował podatnością ludzkiej natury na na wiele rzeczy które nie były zgodne z zamysłem Pana Boga. To znaczy, że wiele ludzkich zachowań, skłonności czy słabości pojawiło się jako konsekwencja grzechu pierworodnego. Nie znaczy to, że są złe same w sobie ale np. nieuporządkowane, niezgodne z zamysłem Bożym. Są efektem dobrej (bo stworzonej na Boży obraz i podobieństwo) ale skażonej grzechem natury. A także, jak w naszym przypadku, drogą do uświęcenia. To właśnie nasze dążenie do pokonywania słabości służy naszemu zbliżaniu do Boga. Ośmielę się użyć stwierdzenia, że występowanie w naturze kanibalizmu jest faktem, nie znaczy jednak, że mamy zacząć go praktykować, tak i nasze skłonności chociaż są faktem, nie znaczy to, że mamy im ulegać. A walka o trwanie w czystości jest właśnie dowodem naszej wyjątkowości jako ludzi i godności dzieci Bożych. Reasumując, moim daniem homoseksualizm jest jednym ze skutków grzechu pierworodnego, jednak w żaden sposób nie przekreślającym nas w trosce o osiągnięcie zbawienia.

Przepraszam jeżeli porównanie z kanibalizmem kogoś uraziło, nie było to moim zamiarem, po prostu często używam tego porównania, na argument "bo to występuje w naturze" :-)


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Czy Bóg stworzył homoseksualizm?
PostNapisane: piątek 07 sie 2020, 15:52 
Nawet jeśli przyjąć, że homoseksualizm szczegółowo nie został stworzony przez Boga, to jednak w ostatecznym rozrachunku ma on swoje miejsce w ostatecznym planie Boga, nawet czasami jako grzech, upadek. Jako ludzie bez rodziny, obowiązku wychowania własnych dzieci możemy poświecić się w większym stopniu sprawom Boga, modlitwie, opiece nad chorymi. Nawet pojedynczy upadek w tej materii może być źródłem łaski i zrozumienia, że Bóg nie chce nas mieć czystymi jak łza ale pokornymi i nawracającymi się. „Gdzie wzmógł się grzech, tam jeszcze obficiej rozlała się łaska”. Czy jak z Exsultetu: „O, zaiste konieczny był grzech Adama, który został zgładzony śmiercią Chrystusa! O, szczęśliwa wina, skoro ją zgładził tak wielki Odkupiciel! O, zaiste błogosławiona noc, jedyna, która była godna poznać czas i godzinę zmartwychwstania Chrystusa”. W naszym życiu, również homoseksualnej orientacji ma się objawić zwycięstwo Chrystusa.


Góra
  
 

Re: Czy Bóg stworzył homoseksualizm?
PostNapisane: sobota 23 sty 2021, 16:40 
Offline

Dołączył(a): wtorek 05 mar 2019, 15:40
Posty: 12
Miejscowość: Wieś
IaanPO napisał(a):
I to jest bardzo dobre pytanie. Najczęściej teologia (teologie) odpowiada na pytania szybciej niż nauka. Ludzie np. nie wiedzieli, skąd wziął się świat, dlatego historia z Księgi Rodzaju powstała i "działała" do momentu aż nauka odpowiedziała trochę na pytania. Oczywiście historia z Księgi Rodzaju nadal "działa", jest prawdziwa w ogółach, a uproszczona w szczegółach (jak np. czas czy wytwarzanie człowieka z żebra innego człowieka).

W przypadku homoseksualności teologia nie odpowiada na to pytanie wprost. Albo temat jest zbyt "gorący" (patrzmy: naukowe obalenie teorii geocentrycznej na przełomie wieków XVI i XVII oraz teologiczne reakcje), albo zbyt mętny, albo i jedno i drugie. Nauka też ma z tym problem, dowody naukowe są ze sobą sprzeczne, ponieważ trudno jest wykonać dobre reprezentatywne badania naukowe bez podłoża ideologicznego (co innego udowodnią badania naukowców "postępowych", co innego "konserwatystów").

Znaczące jest jednak to, że Kościół Katolicki w swoich oficjalnych dokumentach i oficjalnej wykładni wiary NIE mówi skąd się homoseksualność w człowieku bierze. Nie chce wystawić się na śmieszność, jeśli któregoś dnia dowody naukowe świadczące o genetycznym podłożu będą uznane za bezsprzeczne.
Jakże to inne podejście od podejścia domorosłych kaznodziejów katolickich czy publicystów, którzy tak popierają terapię reparatywną na podstawie pobudek religijnych, wychodząc przed szereg przed nauczaniem Kościoła (co innego Katechizm Kościoła Katolickiego - powściągliwy z racji braku faktów, a co innego dyskryminujący gejów i lesbijki księża, którzy faktów nie potrzebują).



No właśnie problem w tym ze Nowy Testament w Liście do Rzymian potępia współżycie homoseksualne. Zatem nonsensem jest twierdzić iż Bóg homoseksualizm stworzył by później go potępić. Zresztą, tak samo można odpowiedzieć w kontekście naturlizowania fenomenu religii. Dlaczego Bóg miałby stworzyć mechanizm biologiczny który prowadzi do wiary a następnie potępiać polilatrie

Jeszcze porpo grzechu pierworodnego. Kościół Katolicki naucza ze czlowiek miał smiertleną naturę ale(zgodnie z filozofią scholastyczną) dzięki łasce przeskoczył jej słabości


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Czy Bóg stworzył homoseksualizm?
PostNapisane: środa 11 sie 2021, 08:39 
Offline

Dołączył(a): poniedziałek 30 lip 2012, 12:35
Posty: 556
Lokalizacja: Warszawa
Miejscowość: Warszawa
Czy odbyt jest dla penisa? Taka jest jego funkcja w ciele?
Czy funkcją odbytu jest wydalanie czy jest po to, żeby coś do niego wpychać,?

Czy Bóg stworzył Adama i Ewę czy Adama i Stefana?

Gdyby Bóg stworzył homoseksualizm to by inaczej to urządził
Obok Adama i Ewy byłby Krzyś i Antoś oraz Basia i Asia

Adamowi i Ewie powiedział, aby sie rozmnażali

a tamtym parom co? żeby się kochali i uprawiali seks bez stresu, że owocem może być nieplanowana ciąża, żeby zarabiali na siebie i sobie dogadzali?

Super!


Góra
 Zobacz profil  
 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group studio kuchni warszawa

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL