Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
  Drukuj

Czym różni się to forum od "Odwagi" i "Wiary i Tęczy"?
Autor Wiadomość
PostNapisane: poniedziałek 06 lut 2012, 15:29 
Nieaktywny/-a od ponad 3 m-cy
Offline

Dołączył(a): niedziela 05 lut 2012, 11:06
Posty: 13
Czy mogę z ciekawości zapytać czym się różni wasze forum od Odwagi? Bo czym różni się od WiTu już zauważyłem ;)


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Wiara i Tęcza
PostNapisane: poniedziałek 06 lut 2012, 15:50 
Moderator
Offline

Dołączył(a): czwartek 29 gru 2011, 10:30
Posty: 148
Miejscowość: PL
Odwaga oferuje pomoc duchową i terapeutyczną osobom o skłonnościach homoseksualnych, my nie oferujemy żadnej pomocy terapeutycznej, bo też uważamy że nie każda osoba o skłonnościach homoseksualnych jej potrzebuje. Poprzez stronę internetową i forum wzajemnie łączymy się w modlitewnym wsparciu i wymianie radości i problemów, które nam towarzyszą.

_________________
"Ufaj Bogu tak, jakby całe powodzenie spraw zależało wyłącznie od Niego; tak jednak dokładaj wszelkich starań, jakbyś ty sam miał wszystko zdziałać, a Bóg nic nie zgoła". /św. Ignacy Loyola/


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Wiara i Tęcza
PostNapisane: poniedziałek 06 lut 2012, 16:22 
Offline

Dołączył(a): niedziela 18 gru 2011, 13:08
Posty: 200
Lokalizacja: Poznań
Miejscowość: Poznań
nic_nowego napisał(a):
Czy mogę z ciekawości zapytać czym się różni wasze forum od Odwagi? Bo czym różni się od WiTu już zauważyłem ;)


To forum powstało jako swoista alternatywa dla tych osób homoseksualnych, które nie czują potrzeby "leczenia", bo dla takich osób już od dawna była i jest propozycja w postaci Odwagi. Natomiast dla tych, którzy czują się pogodzeni ze swoim homoseksualizmem, ale jednocześnie chcą pogłębiać wiarę, nie było do tej pory alternatywy. Stąd to FORUM. WiT jest przeciwko "leczeniu" i tu może nawet byśmy znaleźli wspólny mianownik, ale WiT posuwa się o krok za daleko i z jednej skrajności wpada w drugą.Tak więc jesteśmy środkiem pomiędzy tymi, co uświęcają "leczenie" (Odwaga), a tymi, którzy dają zielone światło na popełnianie ciężkiego grzechu seksualnego (WiT).

_________________
Rekolekcje ignacjańskie - bardzo polecam !


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Wiara i Tęcza
PostNapisane: poniedziałek 06 lut 2012, 23:39 
Nieaktywny/-a od ponad 3 m-cy
Offline

Dołączył(a): niedziela 05 lut 2012, 11:06
Posty: 13
Dziękuję za dokładne wyjaśnienie i doprecyzowanie.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Czym różni się to forum od "Odwagi" i "Wiary i Tęczy"?
PostNapisane: poniedziałek 02 kwi 2012, 13:24 
Nieaktywny/-a od ponad 3 m-cy
Offline

Dołączył(a): sobota 04 lut 2012, 21:21
Posty: 6
z tym że to forum może być grupą pierwszego kontaktu, która pomoże w dojściu do Odwagi (dla wytrwałych i odważnych)... a tam przyjdzie kolej na dalsze kroki i budowanie dojrzałości jako mężczyzny...


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Czym różni się to forum od "Odwagi" i "Wiary i Tęczy"?
PostNapisane: niedziela 21 lip 2013, 11:53 
[quote="nic_nowego"]Czy mogę z ciekawości zapytać czym się różni wasze forum od Odwagi? Bo czym różni się od WiTu już zauważyłem ;)[/quote]

Wiara i Tęcza nie jest żadną grupą chrześcijańską. Jest to nic innego jak podszywanie się pod autorytet Kościoła Katolickiego, rozmydlanie oficjalnego nauczania Kościoła. Kapłani współpracujący z nimi działają wbrew nauce Kościoła i z automatu stawiają się poza jego nawiasem. Należy to jasno podkreślić. Taka jest prawda. Odsyłam także do mojego postu w tej sprawie w innym temacie w dziale o mediach.
Grupa Odwaga natomiast działa pod patronatem Kościoła Katolickiego, Ruchu Światło-Życie i prowadzi działania w pełni zgodne z nauką Kościoła. Skupia się na terapii, nie tyle samej tożsamości homoseksualnej, zmianie preferencji, c dotarcia do źródeł problemu i uczy trwania w czystości, życia chrześcijańskiego. Nikt nie obiecuje pewności zmiany. Nie można jednak będąc człowiekiem wierzącym także wątpić w łaskę Pan Boga i Jego moc. Ponadto wszystko warunkowane jest osobistymi doświadczeniami i pracą nad sobą, osobistą motywacją.
Niniejsze forum jest miejscem wymiany doświadczeń osób wierzących, świadectwa wiary i wspólnego umocnienia. Nie ma natomiast służyć terapii, czy poradnictwu psychologicznemu.


Góra
  
 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group studio kuchni warszawa

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL