Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
  Drukuj

Życie w obfitości - jak je rozumiecie?
Autor Wiadomość
PostNapisane: sobota 19 sty 2013, 12:54 
Nieaktywny/-a od ponad 3 m-cy
Offline

Dołączył(a): niedziela 16 gru 2012, 15:00
Posty: 124
Miejscowość: Warszawa
Jezus mówi: „Ja przyszedłem po to, aby mieli życie i mieli je w obfitości” (por J 10,10)

Zachęcam do podzielenia się:
- jak rozumiem obiecane przez Jezusa życie w obfitości?
- czy życie w obfitości odnosi się tylko do życia w przyszłym świecie czy także na tym?
- czy doświadczam życia w obfitości?
- czego oczekuję po życiu w obfitości, które daje Jezus?


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Życie w obfitości - jak je rozumiecie?
PostNapisane: sobota 19 sty 2013, 21:00 
Ciekawy temat. W sumie ile osób, tyle będzie odpowiedzi. Każdy z Nas pewnie inaczej na to patrzy, a i zdefiniować się tego jednoznacznie nie da...

Jak dla mnie "życie w obfitości" powinno mieć dwa wymiary, ten doczesny i duchowy, one są w pewnym sensie ze sobą powiązane, chociaż ten cytat z Biblii raczej wskazuje na wartość życia duchowego, ale do rzeczy.

Żyć w obfitości tutaj, to dla mnie żyć godnie, mieć dom, do którego się wraca, pracę, czas dla siebie i dla przyjaciół. Mieć za co przeżyć. Za każdym razem, gdy myślę o ludziach bezdomnych, czy w trudnej sytuacji materialnej, a sporo takich jest, to dopiero wtedy doceniam wartość takiego przywileju, który wydaje mi się często tak oczywisty i normalny... To bardzo cenne. I jeżeli w tej kategorii ująć obfitość doczesną, to mogę powiedzieć, że żyje w obfitości.

Natomiast jeśli chodzi o sprawy duchowe, cóż obfitość duchowa to zapewne łaska wiary, (jedni powiedzą, że łaska, inni, że naiwność) to także taki stan ducha, który umożliwia pogodzenia się z samym sobą, ze swoimi słabościami, ułomnościami, stan wewnętrznej harmonii. To otwartość na drugiego człowieka, umiejętność empatii ale także stawiania granic, to szacunek do siebie i innych. To dostrzeganie Bożego pierwiastka w drugim człowieku. Myślę, że w ten sposób to rozumiem, no i w tej dziedzinie nieco u mnie gorzej, daleko mi do stanu wewnętrznej harmonii i silnej wiary, ale któż wie może coś się z czasem zmieni...

Pozdrawiam :)


Góra
  
 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group studio kuchni warszawa

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL