Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
  Drukuj

Re: Czy jest możliwa wolność od homoseksualizmu?
Autor Wiadomość
PostNapisane: niedziela 12 maja 2013, 21:59 
Fajnie Danielu, że czujesz się wolny - ja także, coraz to bardziej - dzięki Bogu i ludziom w moim otoczeniu :).


Góra
  
 

Re: Czy jest możliwa wolność od homoseksualizmu?
PostNapisane: poniedziałek 13 maja 2013, 09:08 
Nieaktywny/-a od ponad 3 m-cy
Offline

Dołączył(a): środa 24 kwi 2013, 02:17
Posty: 41
Miejscowość: Niebo
Tomek30 napisał(a):
Moim zdaniem uwolnienia od homoseksualizmu nie można generalizować. Jak mi powiedział kiedyś spowiednik wiele zależy od Pana Boga. Pan Bóg może spowodować cud i uwolnić kogoś całkowicie od skłonności homoseksualnych lub też zostawić ten krzyż do niesienia przez całe życie, ale dać łaskę by umieć nieść ten krzyż.

Tylke, że krzyż, to nie jest grzech, to jest nasza codzienność, troski, cierpienia które na nas przychodzą. Natomiast grzech homoseksualizmu mamy porzucić, Bóg chce nas od tego odciążyć, uwolnić, po to zresztą oddał Swojego Syna, by ten oddał Swoje życie w cierpieniu

Efz. 4;22-24
Zewleczcie z siebie starego człowieka wraz
z jego poprzednim postępowaniem, którego
gubią zwodnicze żądze i odnówcie się w duchu
umysłu waszego.
A obleczcie się w nowego człowieka, który jest
stworzony według Boga w sprawiedliwości i świętości

Jest to fragment dla nas wszystkich, Bóg pragnie nas widzieć świętych, czystych, mamy być dla Niego miłą wonią, miłą ofiarą. Dlatego też Jezus Chrystus ma moc uczynić nas nowymi stworzeniami.

Damian93 napisał(a):
Ja to rozumiem tak, że jak ktoś jest wolny od skłonności homoseksualnych, to znaczy, że nie jest nawet w stanie odczuć fizycznego podniecenia w odniesieniu do innego mężczyzny.


Masz rację:) I Bóg to może uczynić w Twoim życiu

jio napisał(a):
W tym znaczeniu to Pan Bóg też mnie uwlonił
.
Sam powinieneś przed sobą i Bogiem odpowiedzieć na pytanie, czy jestem wolny?

jio napisał(a):
jednak niepijący alkoholik, to nadal alkoholik.

Wedługo tego świata tak jest, ale czym się różni alkoholik niepijący od niepijącego niealkoholika? Czyż niepijący niealkoholik nie ma również pokus aby iść i się napić? Czyż również nie kusi go grzech? Widzisz Jezus widział to wszystko trochę inaczej. Jezus otaczał się prostytutkami, pijakami, żarłokami, złodziejami a największy problem miał właśnie z ludźmi religijnymi, którzy uważali, że przez swoją pobożność chwycili Pana Boga za pięte.

Jezus jest dzisiaj taki sam jak wtedy. Gdyby to dzisiaj Jezus przyszedł na ziemię, nie poszedł by do Kościoła ale chodziłby do miejsc, gdzie grzech się rozmnożył najbardziej. Chodziłby do ludzi, którzy skreśleni są przez społeczeństwo po to, by ich uzdrawiac i dawać im wolność. Jezus, gdy czytamy czytamy ewangelię ma pełno współczucia do tych ludzi, kocha ich, daje im pokój, radość, przytula się do nich. Dziś się nic nie zmieniło.
Dziś, gdziekowliek jesteś, cokolwiek uczyniłeś w swoim życiu złego, możesz być gorszy od faszysty jednak możesz przyjść do Jezusa a On Cię podźwignie, wybaczy Ci Twój grzech i sprawi, że będziesz innym człowiekim. Jezus dziś czeka na Ciebie:)

Damian93 napisał(a):
Fajnie Danielu, że czujesz się wolny - ja także, coraz to bardziej - dzięki Bogu i ludziom w moim otoczeniu .


Chwała Panu:) Czyli jest nas więcej. Otaczaj się ludźmi wierzącymi, czytaj Biblię, przychodź do Jezusa każdego dnia. Życzę powodzenia:)

"Dziękuję Ci Panie, że nie odrzucasz mnie i tych ludzi, że w Tobie możemy mieć nowe, czyste życie, że kochasz nas takimi, jakimi jesteśmy. Proszę Cię przyjdź do każdego z nas osobno i wlej w nas Swoją miłość i łaskę, proszę Cię, by Twój Duch Święty wszedł do naszego serca, byśmy czuli Ciebie całym sobą, by nikt z nas nie wyłączył tego komputera takim, jakim jest do tej pory, ale odmieniony przez moc Bożą. Pokaż nam, co mamy robić, jak mamy żyć, mów do nas przez Swoje Słowo, stań się Żywym, Prawdziwym Bogiem w naszym życiu. Proszę Cię o to, by z naszych serc popłynął strumień żywej wody a te brudne pragnienia nie były juz nam do niczego potrzebne"

Amen


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Czy jest możliwa wolność od homoseksualizmu?
PostNapisane: poniedziałek 13 maja 2013, 09:15 
Nieaktywny/-a od ponad 3 m-cy
Offline

Dołączył(a): środa 24 kwi 2013, 02:17
Posty: 41
Miejscowość: Niebo
http://www.youtube.com/watch?v=4z84mMZCME4

Polecam:)


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Czy jest możliwa wolność od homoseksualizmu?
PostNapisane: poniedziałek 13 maja 2013, 11:19 
"Ja to rozumiem tak, że jak ktoś jest wolny od skłonności homoseksualnych, to znaczy, że nie jest nawet w stanie odczuć fizycznego podniecenia w odniesieniu do innego mężczyzny." To nie moje słowa ;)


Góra
  
 

Re: Czy jest możliwa wolność od homoseksualizmu?
PostNapisane: poniedziałek 13 maja 2013, 11:55 
Nieaktywny/-a od ponad 3 m-cy
Offline

Dołączył(a): środa 24 kwi 2013, 02:17
Posty: 41
Miejscowość: Niebo
No tak:) nie wiem czemu sie to tak zrobiło


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Czy jest możliwa wolność od homoseksualizmu?
PostNapisane: poniedziałek 13 maja 2013, 22:30 
Offline

Dołączył(a): wtorek 06 mar 2012, 23:23
Posty: 143
Lokalizacja: Gorlice
Miejscowość: Gorlice
Na dzień dzisiejszy, też się podpisuje pod możliwością zmiany orientacji, przez własne doświadczenie! Wiele rzeczy jest nowych, czasem sam siebie nie mogę poznać.
Czytając ten wątek zastanawia mnie tylko jedno: Czy czasem to nie jest tak, że "zagłuszamy" skłonności homoseksualne "intensywnymi" praktykami religijnymi, a problem i tak pozostaje?
Nie oceniając nikogo ale szukając odpowiedzi...


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Czy jest możliwa wolność od homoseksualizmu?
PostNapisane: poniedziałek 13 maja 2013, 23:37 
A ja właśnie mam odwrotnie. Kiedyś miałem bardzo silne odczucia homo-, teraz też mam, ale są inne. Często czuję się tak, że chciałbym mieć dziewczynę itd. lecz boję się nie być homoseksualny. Tak się do tego paradoksalnie przyzwyczaiłem, mimo że zawsze był on dla mnie ciężarem. Kim ja będę jeśli nie będę gejem? W ogóle kojarzy mi się to z kobietą notorycznie bitą przez męża, nie odchodzącą ze związku z mężczyzną, bo go kocha, nie wyobraża sobie zmiany. [przykład mało adekwatny, ale nie stać mnie było na lepszy]


Góra
  
 

Re: Czy jest możliwa wolność od homoseksualizmu?
PostNapisane: wtorek 14 maja 2013, 00:46 
Nieaktywny/-a od ponad 3 m-cy
Offline

Dołączył(a): środa 24 kwi 2013, 02:17
Posty: 41
Miejscowość: Niebo
darek86 i Damian93 życzę wam powodzenia oraz zachęcam do napisania do mnie na meila: służę pomocą i zachętą. Każdego zresztą, kto chce pogadać zapraszam


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Czy jest możliwa wolność od homoseksualizmu?
PostNapisane: wtorek 14 maja 2013, 12:27 
Nieaktywny/-a od ponad 3 m-cy
Offline

Dołączył(a): wtorek 14 maja 2013, 08:25
Posty: 4
Miejscowość: kolno
Daniel a myslales jak bedzie sie czula Twoja żona gdy dowie sie zeo Twoich sklonnosciach homoseksualnych? chyba ze nie masz zony al piszesz ze jestes ojcem


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Czy jest możliwa wolność od homoseksualizmu?
PostNapisane: wtorek 14 maja 2013, 22:40 
Nieaktywny/-a od ponad 3 m-cy
Offline

Dołączył(a): niedziela 16 gru 2012, 15:00
Posty: 124
Miejscowość: Warszawa
daniel1983 napisał(a):
W odpowiedzi powiem, ze nie pociągają mnie mężczyźni wogóle.


Danielu, to bardzo szlachetne, że jesteś tu z nami - tak bezinteresownie.

Czy mogę zadać nieskretne pytanie - nie musisz odpowiadać jak nie chcesz: a pociągają Cię kobiety?


Góra
 Zobacz profil  
 

Warszawskie klimaty
PostNapisane: czwartek 05 gru 2013, 23:37 
Szukam znajomych, którym udało się zmienić i chcieliby pogadać na ten temat ;) Jest ktoś taki?


Góra
  
 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group studio kuchni warszawa

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL