Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ] 
  Drukuj

Czy osoba homoseksualna może zostać rodzicem chrzestnym?
Autor Wiadomość
PostNapisane: środa 01 maja 2013, 22:25 
Nieaktywny/-a od ponad 3 m-cy
Offline

Dołączył(a): sobota 14 kwi 2012, 22:27
Posty: 13
Jakie jest Wasze zdanie i doświadczenie w tej kwestii? Czy osoba o skłonnościach homoseksualnych może zostać rodzicem chrzestnym? Czy myślicie, że to jest w porządku w sytuacji, gdy rodzice dziecka o tym nie wiedzą? Czy powinno się odmówić?


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Czy osoba homoseksualna może zostać rodzicem chrzestnym?
PostNapisane: środa 01 maja 2013, 22:59 
Nieaktywny/-a od ponad 3 m-cy
Offline

Dołączył(a): środa 16 sty 2013, 21:55
Posty: 91
Miejscowość: Śląsk
Zagubiony, odpowiadając na Twoje pytanie przytaczam wypowiedź ks. profesora Jacka Salija - dogmatyka:

„… Odpowiedzmy sobie na dwa następujące pytania: Czy człowiekowi o skłonnościach homoseksualnych, zwłaszcza jeżeli zdarzało mu się im ulegać, wolno podjąć obowiązki rodzica chrzestnego? I pytanie drugie: Czy wolno przyjąć zaproszenie do zostania rodzicem chrzestnym komuś, kto żyje w związku homoseksualnym?
Co do pytania pierwszego, zacznijmy od przypomnienia nauki Kościoła katolickiego na temat homoseksualizmu. Wspomniany już Katechizm streszcza ją w dwóch zasadach: po pierwsze, „akty homoseksualizmu z samej swojej wewnętrznej natury są nieuporządkowane”, toteż „osoby homoseksualne są wezwane do czystości”, po wtóre, „powinno się te osoby traktować z szacunkiem, współczuciem i delikatnością” (2357–2359). Stąd prawdzie moralnej „przeciwstawiają się zarówno akceptacja stosunków homoseksualnych, jak i niesprawiedliwa dyskryminacja osób o skłonnościach homoseksualnych” .
Zatem niedopuszczanie osób o skłonnościach homoseksualnych do funkcji rodzica chrzestnego niewątpliwie byłoby niesprawiedliwą dyskryminacją, byłoby też niezgodne z duchem katolicyzmu. Każdy katolik, który uznaje moralną naukę Kościoła i stara się według niej żyć, ma prawo do pełnej wspólnoty z Kościołem, nawet jeżeli czasem zdarzy mu się ciężko upaść. Ma również prawo podjąć się obowiązków rodzica chrzestnego.
Jeżeli jednak osoba z takimi skłonnościami z zasady nie zamierza liczyć się z nauką Kościoła, że „wyłącznie małżeństwo jest właściwym miejscem dla aktu płciowego, natomiast poza małżeństwem stanowi on zawsze grzech ciężki i wyklucza z komunii sakramentalnej” — to nawet jeżeli takie jej nastawienie nie jest publicznie znane, zdecydowanie nie powinna przyjmować zaproszenia do bycia rodzicem chrzestnym. Reguła ta dotyczy, rzecz jasna, wszystkich, nie tylko osób homoseksualnych. Podczas liturgii chrztu rodzice chrzestni przecież publicznie wyrzekają się grzechu i wszystkiego, co prowadzi do zła!
Myślę, że gdyby w naszym Kościele udało się osiągnąć tylko to jedno, że wszyscy bez wyjątku rodzice chrzestni rzetelnie deklarowaliby wyrzeczenie się grzechu oraz wszystkiego, co do grzechu prowadzi — zapewne byłoby nam trudniej znaleźć rodziców chrzestnych dla naszych dzieci, ale cały Kościół istotnie zmieniłby się na lepsze. Niestety, wielu z nas aż tak się pogubiło, że nawet podczas najświętszych obrzędów potrafimy składać puste deklaracje i zachowywać się nie całkiem na serio.
Przejdźmy do drugiego naszego pytania: Czy wolno przyjąć zaproszenie do zostania rodzicem chrzestnym komuś, kto żyje w związku homoseksualnym? Na tego rodzaju pytania nie bójmy się odpowiadać jasno i krótko: nie wolno. Nie wolno tego nikomu, kto żyje w trwałej okazji do grzechu — ani osobom żyjącym w związkach niesakramentalnych, ani narzeczonym, którzy już przed ślubem mieszkają razem, ani tym wszystkim, których praca zawodowa zobowiązuje do deptania Bożych przykazań. Jeżeli natomiast proboszcz zorientuje się, że kandydat na rodzica chrzestnego żyje w trwałej okazji do grzechu, powinien — byleby z szacunkiem dla tej osoby — poprosić ją o to, żeby jednak funkcji rodzica chrzestnego nie podejmowała ...”
Pozdrawiam :)

_________________
„Wiara nie jest światłem rozpraszającym wszystkie nasze mroki, ale lampą, która w nocy prowadzi nasze kroki, a to wystarcza, by iść” („Lumen fidei”).


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Czy osoba homoseksualna może zostać rodzicem chrzestnym?
PostNapisane: środa 01 maja 2013, 23:11 
Nieaktywny/-a od ponad 3 m-cy
Offline

Dołączył(a): czwartek 07 cze 2012, 21:49
Posty: 50
Miejscowość: Polska
Dzięki za wypowiedź ks. prof. Jacka.

Ja niedawno miałem możliwość zostać chrzestnym, ale stchórzyłem. Nawet nie ze względu na swoje skłonności. Po prostu przestraszyłem się tej odpowiedzialności. Z resztą nie wiem, czy bym jej podołał, więc może i lepiej. Chyba jeszcze nie dorosłem do bycia ojcem

_________________
Pan jest moim pasterzem, niczego mi nie braknie.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Czy osoba homoseksualna może zostać rodzicem chrzestnym?
PostNapisane: wtorek 19 lis 2013, 22:14 
Wypowiedź ks. Silija jest wyczerpująca i posiada odpowiedź na Twoje pytanie, ale ja uważam, że mógłbyś zostać rodzicem chrzestnym. Wiesz co? Dopiero po Twoim pytaniu zacząłem się nad tym zastanawiać. O mało to nie ja zostałem ojcem chrzestnym mojego siostrzeńca, ale ze względu na to, że sakrament bierzmowania miałem miesiąc po chrzcinach, no to niestety nie mogłem nim zostać. Jest to duża odpowiedzialność, ale homoseksualizm chyba nie stoi na przeszkodzie.


Góra
  
 

Re: Czy osoba homoseksualna może zostać rodzicem chrzestnym?
PostNapisane: środa 20 lis 2013, 23:52 
Nieaktywny/-a od ponad 3 m-cy
Offline

Dołączył(a): poniedziałek 08 kwi 2013, 18:26
Posty: 111
Miejscowość: Szczecin
Generalnie móc, to każdy może zostać ojcem chrzestnym, o ile jest mężczyzną. Jak patrzę po niektórych ludziach, to zastanawiam się, jak ksiądz mógł dopuścić ich do bycia rodzicami chrzestnymi. Przez samo bycie gejem, nie byłbyś najgorszym chrzestnym. ;-)

Moim zdaniem, przede wszystkim liczy się dobro dziecka.
Jeżeli uważasz, że dałbyś radę się nim zaopiekować (również w kwestii wychowania w wierze), to ja nie widzę przeszkód, żebyś został ojcem chrzestnym.

Podczas Chrztu składasz przyrzeczenie, że będziesz wychowywać dziecko w wierze, itp.
Jeżeli sądzisz, że podołasz, to czemu nie miałbyś być ojcem chrzestnym?

No i jeżeli jesteś gejem, to szansa na zostanie ojcem może się więcej nie powtórzyć ;-)

Na koniec powiem ci inaczej:
Zastanów się, czy jesteś dobrym katolikiem. Nie takim zwykłym, co to chodzi do kościoła co niedzielę z przyzwyczajenia, ale takim z prawdziwego zdarzenia (ale w drugą stronę również nie przeginajmy: nie chodzi mi o bycie świętym).
Jeżeli uważasz, że jesteś dobrym katolikiem, że dasz radę być blisko dzieciaka przez najbliższe 18 lat, że zadbasz o jego duszę, to bądź tym rodzicem. I bądź najlepiej jak umiesz.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Czy osoba homoseksualna może zostać rodzicem chrzestnym?
PostNapisane: czwartek 21 lis 2013, 21:02 
Nieaktywny/-a od ponad 3 m-cy
Offline

Dołączył(a): wtorek 27 gru 2011, 23:08
Posty: 58
Lokalizacja: Rzeszów
Miejscowość: Rzeszów
ja właśnie zostałem poproszony o bycie ojcem chrzestnym, nawet chyba czasami nie zdaję sobie sprawy jak odpowiedzialna jest to funkcja, która na pewno nie ogranicza się do kupowania prezentów.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Czy osoba homoseksualna może zostać rodzicem chrzestnym?
PostNapisane: piątek 22 lis 2013, 10:28 
Offline

Dołączył(a): czwartek 07 lis 2013, 00:03
Posty: 26
Miejscowość: małopolska
sprawa jest krótka - jeśli się dobrze żyje tzn. przyjmuje sakramenty, otrzymuje rozgrzeszenie, jest się praktykującym katolikiem to nie ma żadnych przeszkód. Ogólnie dziecko ma mieć dobry przykład z postawy chrzestnego. Pytałem księdza kiedyś o to i tak przedstawił sprawę. Ja dwa razy byłem w kumy :)


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Czy osoba homoseksualna może zostać rodzicem chrzestnym?
PostNapisane: piątek 22 lis 2013, 12:14 
Moderator
Offline

Dołączył(a): niedziela 22 wrz 2013, 22:39
Posty: 493
Miejscowość: Katowice
ehh... Moja matka chrzestna jest w zasadzie ateistką, a ojca chrzestnego widzę co parę lat i jego rola sprowadza się do dania mi 100zł :P Ma ktokolwiek z was rodziców chrzestnych, którzy by w jakimkolwiek stopniu, choćby tylko raz jakąś poważniejszą rozmową spełnili swą rolę?

Myślę iż jako osoby prawdziwie przeżywające wiarę jesteście idealnym materiałem na chrzestnych ;) A że nie bardzo do posiadania własnego potomstwa, to można się tak spełnić w roli ojca / matki ;)

_________________
"Nade wszystko jednak nie ustawajcie w miłości jedni ku drugim, gdyż miłość pokrywa wiele grzechów." 1P 4, 8


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Czy osoba homoseksualna może zostać rodzicem chrzestnym?
PostNapisane: piątek 22 lis 2013, 21:53 
nowyuzytkownik7 napisał(a):
ehh... Moja matka chrzestna jest w zasadzie ateistką, a ojca chrzestnego widzę co parę lat i jego rola sprowadza się do dania mi 100zł :P Ma ktokolwiek z was rodziców chrzestnych, którzy by w jakimkolwiek stopniu, choćby tylko raz jakąś poważniejszą rozmową spełnili swą rolę?

Myślę iż jako osoby prawdziwie przeżywające wiarę jesteście idealnym materiałem na chrzestnych ;) A że nie bardzo do posiadania własnego potomstwa, to można się tak spełnić w roli ojca / matki ;)


Moja matka chrzestna akurat jest katoliczką, ale jakoś nie odczuwał, by była dla mnie jakimś wsparciem. Czasami odnoszę wrażenie, że moja chrzestna (w swoim mniemaniu) jest zobowiązana do dawania mi większej ilości pieniędzy od innych mi bliskich osób. Trochę to głupie i za bardzo mi się nie podoba, bo ona stawia sprawy materialne na pierwszym miejscu.
Za to mój ojciec chrzestny przez jakiś czas był tak jakby moim przyjacielem. Poznał jednak dziewczynę, ożenił się z nią i spłodził dziecko, więc teraz nie zawraca sobie mną głowy.


Góra
  
 

Re: Czy osoba homoseksualna może zostać rodzicem chrzestnym?
PostNapisane: piątek 22 lis 2013, 22:52 
Offline

Dołączył(a): poniedziałek 08 kwi 2013, 14:44
Posty: 25
Miejscowość: warszawa
Jestem chrzestnym trojga chrześniaków i dobrze mi z tym. Kiedy zostawałem chrzestnym, ponad dwadzieścia lat temu nie do końca byłem pewny swych skłonności. Myślę że nie dawałem im złego przykładu do życia, wyrośli na porządnych ludzi.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Czy osoba homoseksualna może zostać rodzicem chrzestnym?
PostNapisane: sobota 23 lis 2013, 17:58 
Nieaktywny/-a od ponad 3 m-cy
Offline

Dołączył(a): środa 23 paź 2013, 17:48
Posty: 10
Miejscowość: Lublin
może :D


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Czy osoba homoseksualna może zostać rodzicem chrzestnym?
PostNapisane: niedziela 01 gru 2013, 18:41 
Nieaktywny/-a od ponad 3 m-cy
Offline

Dołączył(a): niedziela 17 lis 2013, 20:17
Posty: 4
Miejscowość: Poznań
Ja mam dwójkę i cieszę się, że mam dla kogo być przykładem i autorytetem. Dodam, że ta świadomość bardzo mnie mobilizuje w pracy nad sobą i często sprowadza do pionu.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Czy osoba homoseksualna może zostać rodzicem chrzestnym?
PostNapisane: czwartek 18 wrz 2014, 08:19 
Offline

Dołączył(a): wtorek 16 wrz 2014, 16:32
Posty: 23
Miejscowość: Warszawa
Zdaję sobie sprawę z tego, że ten wątek jest dość stary, ale trochę mnie przeraziła wypowiedź przytoczona przez Konrada.

Ja sam byłem w związku z chłopakiem i mimo tego zgodziłem się być ojcem chrzestnym. Gdy dostałem taką propozycję, to bałem się odpowiedzialności, ale właśnie dlatego się zgodziłem. Potraktowałem to jako wyzwanie od Boga i postanowiłem, że nie stchórzę. Poczułem, że to nie tylko może być wsparciem dla tego dziecka, ale również może mnie uszlachetnić. Byłem pewny, że nie pozostawię tego dziecka bez modlitwy i to było dla mnie istotne. Wiedziałem, że nauka Kościoła jest dla mnie ważna, że mimo swoich upadków się z nią zgadzam, że zmagam się z grzechem i że nie jestem wyłącznie "niedzielnym wierzącym".


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Czy osoba homoseksualna może zostać rodzicem chrzestnym?
PostNapisane: środa 24 wrz 2014, 21:58 
Nieaktywny/-a od ponad 3 m-cy
Offline

Dołączył(a): niedziela 03 mar 2013, 13:16
Posty: 97
Miejscowość: Miasto
emocjonalny napisał(a):
Byłem pewny, że nie pozostawię tego dziecka bez modlitwy i to było dla mnie istotne. Wiedziałem, że nauka Kościoła jest dla mnie ważna, że mimo swoich upadków się z nią zgadzam, że zmagam się z grzechem i że nie jestem wyłącznie "niedzielnym wierzącym".


I jak Ci idzie modlitwa za chrześniaka? :)


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Czy osoba homoseksualna może zostać rodzicem chrzestnym?
PostNapisane: czwartek 25 wrz 2014, 09:48 
Offline

Dołączył(a): wtorek 16 wrz 2014, 16:32
Posty: 23
Miejscowość: Warszawa
Adrian napisał(a):
I jak Ci idzie modlitwa za chrześniaka? :)


Idzie mi sinusoidalnie :D Dziś się pomodliłem za Anielkę. Dziękuję, że mnie pytasz i pilnujesz ;)


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Czy osoba homoseksualna może zostać rodzicem chrzestnym?
PostNapisane: piątek 26 wrz 2014, 00:57 
Moderator
Offline

Dołączył(a): poniedziałek 07 kwi 2014, 20:15
Posty: 422
Miejscowość: Warszawa
emocjonalny napisał(a):
Adrian napisał(a):
I jak Ci idzie modlitwa za chrześniaka? :)


Idzie mi sinusoidalnie :D Dziś się pomodliłem za Anielkę. Dziękuję, że mnie pytasz i pilnujesz ;)

No tak, a ja mam troje chrześniaków i zapominam o nich w modlitwie. Dzięki, że mi przypomnieliście :idea:

_________________
Mądrość jest wspaniała. Kto dla niej wstanie o świcie, ten się nie natrudzi, znajdzie ją bowiem siedzącą u drzwi swoich. (Mdr 6, 12;14)


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Czy osoba homoseksualna może zostać rodzicem chrzestnym?
PostNapisane: środa 31 gru 2014, 14:53 
Nieaktywny/-a od ponad 3 m-cy
Offline

Dołączył(a): środa 17 gru 2014, 01:28
Posty: 11
Miejscowość: Krk
Ważnym problemem, który chciałbym zasygnalizować jest konieczność wyrzeczenia się grzechu, szczery żal i postanowienie poprawy, będącymi jak wiemy warunkiem otrzymania rozgrzeszenia... co z kolei umożliwia pełny udział rodziców chrzestnych w sakramencie chrztu. Powiem szczerze - nie żałuję bliskości z moim stałym chłopakiem, tym bardziej nie widzę możliwości poprawy. Kochamy się, a seks jest uzupełnieniem związku.... związku, który nie przez naszą winę nie można nazwać małżeńskim. To mnie w mojej opinii wyklucza z czynnego sakramentalnego życia w kościele, w tym z roli ojca chrzestnego.

_________________
"Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość- te trzy:
z nich zaś największa jest miłość." 1Kor 13,13


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Czy osoba homoseksualna może zostać rodzicem chrzestnym?
PostNapisane: piątek 02 sty 2015, 00:22 
Nieaktywny/-a od ponad 3 m-cy
Offline

Dołączył(a): niedziela 03 mar 2013, 13:16
Posty: 97
Miejscowość: Miasto
zamaskowany napisał(a):
Powiem szczerze - nie żałuję bliskości z moim stałym chłopakiem, tym bardziej nie widzę możliwości poprawy. Kochamy się, a seks jest uzupełnieniem związku.... związku, który nie przez naszą winę nie można nazwać małżeńskim. To mnie w mojej opinii wyklucza z czynnego sakramentalnego życia w kościele, w tym z roli ojca chrzestnego.


W takim razie czego oczekujesz po tym forum? :) Bo chyba 99% osób to osoby, które walczą z pragnieniami homoseksualnymi w celu życia sakramentami jakie daje Kościół :)


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Czy osoba homoseksualna może zostać rodzicem chrzestnym?
PostNapisane: piątek 02 sty 2015, 00:58 
Offline

Dołączył(a): wtorek 30 wrz 2014, 11:30
Posty: 103
Miejscowość: śląskie
Adrian napisał(a):

W takim razie czego oczekujesz po tym forum? :) Bo chyba 99% osób to osoby, które walczą z pragnieniami homoseksualnymi w celu życia sakramentami jakie daje Kościół :)


Ale przecież pozostaje ten 1% :)


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Czy osoba homoseksualna może zostać rodzicem chrzestnym?
PostNapisane: piątek 02 sty 2015, 11:23 
Nieaktywny/-a od ponad 3 m-cy
Offline

Dołączył(a): niedziela 03 mar 2013, 13:16
Posty: 97
Miejscowość: Miasto
onlyforyou napisał(a):
Ale przecież pozostaje ten 1% :)


Tak. Ja nie atakuję, ja próbuję zrozumieć :)


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Czy osoba homoseksualna może zostać rodzicem chrzestnym?
PostNapisane: sobota 03 sty 2015, 17:10 
Nieaktywny/-a od ponad 3 m-cy
Offline

Dołączył(a): środa 17 gru 2014, 01:28
Posty: 11
Miejscowość: Krk
Cytuj:
W takim razie czego oczekujesz po tym forum? :) Bo chyba 99% osób to osoby, które walczą z pragnieniami homoseksualnymi w celu życia sakramentami jakie daje Kościół :)


Nie mniej, nie więcej niż poznania tego Najwyższego, po to przecież m.in. jest to forum.

_________________
"Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość- te trzy:
z nich zaś największa jest miłość." 1Kor 13,13


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Czy osoba homoseksualna może zostać rodzicem chrzestnym?
PostNapisane: sobota 03 sty 2015, 20:07 
Nieaktywny/-a od ponad 3 m-cy
Offline

Dołączył(a): niedziela 03 mar 2013, 13:16
Posty: 97
Miejscowość: Miasto
zamaskowany napisał(a):
Nie mniej, nie więcej niż poznania tego Najwyższego, po to przecież m.in. jest to forum.


Ok. Dobrego w takim razie poznawania! :)


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Czy osoba homoseksualna może zostać rodzicem chrzestnym?
PostNapisane: piątek 12 cze 2015, 22:27 
Offline

Dołączył(a): wtorek 16 wrz 2014, 16:32
Posty: 23
Miejscowość: Warszawa
Adrian napisał(a):
zamaskowany napisał(a):
Powiem szczerze - nie żałuję bliskości z moim stałym chłopakiem, tym bardziej nie widzę możliwości poprawy. Kochamy się, a seks jest uzupełnieniem związku.... związku, który nie przez naszą winę nie można nazwać małżeńskim. To mnie w mojej opinii wyklucza z czynnego sakramentalnego życia w kościele, w tym z roli ojca chrzestnego.


W takim razie czego oczekujesz po tym forum? :) Bo chyba 99% osób to osoby, które walczą z pragnieniami homoseksualnymi w celu życia sakramentami jakie daje Kościół :)


Na tym forum powinno być miejsce dla każdego, kto chociaż odrobinę pragnie zbliżyć się jakkolwiek do Boga. Tak samo jak Bóg nigdy nikogo za nic nie odtrąca ;)


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Czy osoba homoseksualna może zostać rodzicem chrzestnym?
PostNapisane: sobota 13 cze 2015, 17:39 
Offline

Dołączył(a): niedziela 18 gru 2011, 13:08
Posty: 200
Lokalizacja: Poznań
Miejscowość: Poznań
Pragnę zauważyć, że poglądy "zamaskowanego" nie wpisują się w fundament naszego forum, którym jest Pismo Św. i Katechizm Kościoła Katolickiego.

Jednocześnie również zwracam uwagę, że nie jest to forum osób, które "walczą z pragnieniami homoseksualnymi". Wyznajemy tutaj autorytet Słowa Bożego i Katechizmu KKK co do życia w czystości (w dużym skrócie ujmując). Uznajemy, że jesteśmy homoseksualni i w tym zakresie w pełni się akceptujemy, jednocześnie podejmując życie w czystości i wierności Kościołowi w Jezusie Chrystusie.

Tak więc reasumując; obie postawy, tj. zamaskowanego, polegające na akceptacji współżycia seksualnego, oraz druga (zakładam, że dokonano tu skrótu myślowego) polegająca na braku akceptacji siebie (nie mylimy z czynami!), są to dwie skrajne postawy.
Forum CHH przyjmuje postawę - przyjmuję siebie jako człowieka ze swoimi skłonnościami, natomiast nie akceptuję czynów homoseksualnych i podejmuję życie według Ewangelii i Katechizmu Kościoła Katolickiego.

_________________
Rekolekcje ignacjańskie - bardzo polecam !


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Czy osoba homoseksualna może zostać rodzicem chrzestnym?
PostNapisane: czwartek 25 cze 2015, 23:34 
Offline

Dołączył(a): niedziela 16 mar 2014, 14:04
Posty: 68
Miejscowość: Elbląg
Oczywiście, że może, każdy człowiek może ....

Zapraszam do obejrzenia całego filmiku (ciężko mi określić nawet jego formę). Dla mniej wytrwałych można przejść od razu do wątku kiedy to ksiądz egzorcysta mówi o homoseksualiźmie: od 48 minuty.

Dało mi to sporo do myślenia...
Co wy o tym sądzicie ?


https://www.youtube.com/watch?v=ON3fMLk6ZaU


Góra
 Zobacz profil  
 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group studio kuchni warszawa

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL