Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
  Drukuj

Czy istnieją jakieś znaki szczególne osób homoseksualnych?
Autor Wiadomość
PostNapisane: środa 08 sty 2014, 00:37 
Nieaktywny/-a od ponad 3 m-cy
Offline

Dołączył(a): niedziela 05 sty 2014, 21:39
Posty: 55
Miejscowość: Polska
Podobno stan duszy widać w oczach, a na twarzy człowieka wypisanych jest wiele cennych informacji... Ostatnio zastanawiałam się czy można jakoś rozpoznać osoby ze skłonnościami homoseksualnymi lub homoseksualistów. Mam na myśli zarówno znaki szczególne kobiet, jak i mężczyzn. Jak myślicie?


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Znaki szczególne osób homoseksualnych?
PostNapisane: środa 08 sty 2014, 19:01 
Wielokrotnie się nad tym zastanawiałam, gdyż często mam lęki w relacjach z ludźmi, że po mnie widać coś, choć wszyscy, którzy wiedzą o mnie zapewniają, że nie wyglądam na taką kobietę.
Często obserwuje kobiety na ulicy, w autobusach itp i nie raz widziałam kobiety lesbijki, całujące się w autobusie, czy trzymające się za rękę, o których nie powiedziałabym, że wyglądają na takie. Choć trzymanie się np pod rękę już niekoniecznie świadczy o tym, sama niejednokrotnie z kuzynką tak się trzymałam, tylko że w głowie miałam radar - a co jeśli sobie pomyślą tak... strasznie wyczulona jestem na to.
Dawniej, przyznaję nie lubiłam wyglądać czy chodzić kobieco i często jak widzę takie kobiety, to właśnie w ten sposób o nich myślę, choć czasem też pozory mylą. Generalnie chyba większość osób myśli, że kobiety homoseksualne, to raczej krótkie włosy i na pewno nie w spódniczce.


Góra
  
 

Re: Znaki szczególne osób homoseksualnych?
PostNapisane: środa 08 sty 2014, 19:26 
Generalnie jest chyba jeden podstawowy stereotyp, i większość dopasowuje czyjąś seksualność do tego stereotypu. Ostatnio usłyszałam od kogoś ze środowiska, że zupełnie nie wyglądam , że jestem taka kobieca, w ogóle jak nie ze środowiska, więc tak naprawdę nie znajdziesz chyba nic szczególnego. Tak sobie myślę, że to nie jest rzecz, która powinna nas jakoś wyróżniać ze społeczeństwa. Jesteśmy zwyczajni w swoim codziennym życiu, chodzimy do pracy, spotykamy się z przyjaciółmi, robimy zakupy. Jesteśmy mniej lub bardziej dobrzy. Ale tacy zwyczajni.


Góra
  
 

Re: Znaki szczególne osób homoseksualnych?
PostNapisane: środa 08 sty 2014, 19:48 
dokładnie tak zawsze myślałem, że lesbijki noszą krótko ścięte włosy bo miałem taką koleżankę, albo jakieś krzykliwe fryzury (coś w tym jest), powiem Ci ostatnio stałem w Krakowie na przystanku i przyszły lesbijki całowały się i jak z daleka szły to od razu pomyślałem sobie homoseksualistki, bo ubiór, włosy, kolczyki wzbudziły we mnie to spostrzeżenie i się nie pomyliłem, choć akurat nie miały krótkich włosów tylko kolorowo zafarbowane i nie uczesane :) a zaś byłem na imprezie w jednym klubie w Krakowie tańczyliśmy i była też tam ruda wysoka dziewczyna, zadbana i nie powiedział bym, że lesbijka, no i koleżanka poszła do wc przychodzi cała w nerwach i mówi nie uwierzycie ta " ruda laska" przyszła do mnie do wc i zaczęła mnie dotykać i chciała się z nią całować, ale kumpela uciekła ja nie wierzyłem i siostra też, ale potem jak tańczyliśmy to cały czas obserwowała moją koleżankę i siostrę, ale bawiliśmy się do białego :)
Ja myślę, że bardziej Ci "aktywni" homo noszą jakieś znaki rozpoznawcze, faceci słyszałem są rozpoznawani w sposób: kolczyk w prawym uchu, noszą różowe gadżet (i wcale nie chodzi mi o różową koszulkę, koszulę), malują się. I nie prawdą jest, że facet w rurkach lub dbający o siebie to gej, znam kilkanaście facetów którzy chodzą w rurach lub dbają o siebie a są hetero i niektórzy mają rodziny, więc niektórzy przesadzają z oceną. Więc myślę, że można się domyślać czasem, ale można się grubo pomylić :D


Góra
  
 

Re: Znaki szczególne osób homoseksualnych?
PostNapisane: środa 08 sty 2014, 19:58 
Ja bym tu jeszcze dodała tą część, którą chwali się swoim homoseksualizmem dla samego szpanu, demonstracyjnie okazuje uczucia, jak najbardziej stara się zwrócić uwagę społeczeństwa. Przez to w jakiś sposób wypaczają obraz osoby homoseksualnej, ale z drugiej strony, jeśli tworzą taki stereotyp, to czy dzięki nim, nie jest łatwiej tym osobom , które nie mają odwagi na coming out, udawanie ?
wydaje mi sie, że bardzo dużo z nas, ci, dla których to jest walka z własnymi odczuciami, opinią innych, środowiskiem, to są ci, którzy niczym się nie wyróżniają, po niczym nie poznasz, bo staramy się jak najbardziej wtopić w tłum.


Góra
  
 

Re: Znaki szczególne osób homoseksualnych?
PostNapisane: środa 08 sty 2014, 20:07 
dokładnie tak jest, ale powiem Ci, że homo którzy okazują uczucia publicznie jak dla mnie mi nie pomagają wzbudzać akceptacji u ludzi, wręcz przeciwnie, kreując swoje zachowania tworzą u ludzi hetero obraz seksualnych homoseksualistów, nie tych którzy żyją w czystości, tylko tych którzy korzystają z okazji.


Góra
  
 

Re: Znaki szczególne osób homoseksualnych?
PostNapisane: środa 08 sty 2014, 21:01 
Nieaktywny/-a od ponad 3 m-cy
Offline

Dołączył(a): niedziela 05 sty 2014, 21:39
Posty: 55
Miejscowość: Polska
Mówimy teraz tylko o wyglądzie i zachowaniu na pierwszy rzut oka, ale jak to jest Waszym zdaniem w kontaktach z ludźmi, takimi bliższymi, koleżeńskimi? Czy myślicie, że jeśli się z kimś znamy, często lub rzadziej rozmawiamy, spotykamy się, to czy można wnioskować po czymś, że może to być osoba homoseksualna? Osobiście uważam, że jeśli ktoś potrafi snuć mądre wnioski i łączyć fakty to może wywnioskować kim dana osoba jest... Jeśli np. moi rodzice połączyliby wszystkie fakty z mojego życia, to co mówię, jak się zachowuję, to mogliby bez problemu stwierdzić, że mogę mieć skłonności homoseksualne. Kwestia tego czy ktoś jest dobrym obserwatorem. Oczywiście jeśli widzimy daną osobę pierwszy raz w życiu, to nie można poznać po ubiorze czy kolorze włosów czy ktoś jest homo czy nie. Ale już przy bliższym poznaniu... ?


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Znaki szczególne osób homoseksualnych?
PostNapisane: środa 08 sty 2014, 21:07 
Moderator
Offline

Dołączył(a): niedziela 22 wrz 2013, 22:39
Posty: 493
Miejscowość: Katowice
Odnośnie tego, co teraz napisałaś - zdziwiłbym się, gdyby moi najbliżsi znajomi zdziwili się, że jest ze mną jak jest :) Raczej stawiam, że ci najbliżsi muszą się domyślać i są tacy wspaniali, że nie pytają o to. Czas pokaże :P

Bo też spotkałem się już z czymś takim (ale nie w związku z moją osobą), że ktoś kto nie zna nikogo hmx - wie że takie zjawisko istnieje, ma w myślach tylko obraz gejowatego gejowskiego geja i do głowy mu nie przychodzi, że ktoś z jego otoczenia mógłby mieć ten problem. No bo w końcu nie zna żadnego gejowatego geja :P

_________________
"Nade wszystko jednak nie ustawajcie w miłości jedni ku drugim, gdyż miłość pokrywa wiele grzechów." 1P 4, 8


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Znaki szczególne osób homoseksualnych?
PostNapisane: środa 08 sty 2014, 21:13 
Nieaktywny/-a od ponad 3 m-cy
Offline

Dołączył(a): niedziela 05 sty 2014, 21:39
Posty: 55
Miejscowość: Polska
nowyuzytkownik7 napisał(a):
Odnośnie tego, co teraz napisałaś - zdziwiłbym się, gdyby moi najbliżsi znajomi zdziwili się, że jest ze mną jak jest :) Raczej stawiam, że ci najbliżsi muszą się domyślać i są tacy wspaniali, że nie pytają o to. Czas pokaże :P


A czemu tak uważasz? Czy dajesz im czymś to do zrozumienia?


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Znaki szczególne osób homoseksualnych?
PostNapisane: środa 08 sty 2014, 21:32 
Moderator
Offline

Dołączył(a): niedziela 22 wrz 2013, 22:39
Posty: 493
Miejscowość: Katowice
Trochę rzeczy mógłbym wymienić. Choćby to, że dziewczyny nie mam :P

Takie chyba najbardziej ewidentne - mieliśmy (dalej mamy, ale teraz każdy w innym mieście mieszka i już ciężko się spotkać) taką paczkę - 3 kumpli (trójca na nas mówili :P ). Na sylwestrze u jednego z kumpli była dziewczyna, która stała się naszą przyjaciółką. I tak na tych imprezach jak już mieliśmy trochę wypite, szliśmy zawsze na spacer. Chodziłem z tą dziewczyną wtedy pod ramię (nawzajem się stabilizowaliśmy hehe). Jakież to dla mnie było seksualnie obojętne, ehh... I tak też nie prosiłem jej by była moją dziewczyną. Teraz jest dziewczyną trzeciego kumpla z paczki, a ja nie tyle, że nie obrażony, ale ucieszony, bo mogę się z dwójką przyjaciół na raz spotykać ;) I sms-uję z nią często. Pyta mnie jak tam u mnie, jak studia itd. Ona psychologię studiuje i nazwałem ją moim psychologiem :P Myślę, że z tym kumplem razem pogadali o mnie, bo w pewnym momencie on zaczął częściej podobne sms-y pisać i zdecydowanie nie jest wkurzony ani na mnie, ani na nią, że mamy kontakt. W zasadzie, to on zna te smsy (może nie wszystkie), czasem do niej napiszę, a on mi odpisze odnosząc się do tamtego :D No i byłem u nich (studiują i razem mieszkają w Krakowie) w te wakacje na pobycie z noclegiem i super było :D

_________________
"Nade wszystko jednak nie ustawajcie w miłości jedni ku drugim, gdyż miłość pokrywa wiele grzechów." 1P 4, 8


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Znaki szczególne osób homoseksualnych?
PostNapisane: środa 08 sty 2014, 21:36 
Nieaktywny/-a od ponad 3 m-cy
Offline

Dołączył(a): niedziela 05 sty 2014, 21:39
Posty: 55
Miejscowość: Polska
Hmm.. znam sporo ludzi, którzy nie mają drugiej połówki :) ale czy przez to przychodzą mi na myśli myśli, że może oni są homo... chyba nie :)


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Znaki szczególne osób homoseksualnych?
PostNapisane: środa 08 sty 2014, 21:43 
Moderator
Offline

Dołączył(a): niedziela 22 wrz 2013, 22:39
Posty: 493
Miejscowość: Katowice
Dlatego napisałem "bliscy znajomi". Bo mają mój pełny obraz (choćby ta historie powyżej), a nie sam fakt nie posiadania drugiej połówki ;)

_________________
"Nade wszystko jednak nie ustawajcie w miłości jedni ku drugim, gdyż miłość pokrywa wiele grzechów." 1P 4, 8


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Znaki szczególne osób homoseksualnych?
PostNapisane: środa 08 sty 2014, 21:45 
Offline

Dołączył(a): niedziela 13 paź 2013, 20:18
Posty: 400
Miejscowość: Katowice
No mi niestety kuzynka wmawia, że skoro nie mam to jestem:D poza tym może się mylę ale zauważyłem, że trochę trudniej może być poznać lesbijkę niż geja. A to dlatego, że chyba jednak dziewczynom ,,więcej wolno" - tzn. jakoś sie przyjęło że jak czasem się trzymają za ręce, pocałują czy przytulą to jest to zupełnie normalne równeż dla kobiety hetero


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Znaki szczególne osób homoseksualnych?
PostNapisane: środa 08 sty 2014, 21:51 
Nie da się ukryć, że dziewczynom stanowczo na więcej się przyzwala, więcej gestów ma przyzwolenie społeczne.
co do tego czy bliscy by sie zdziwili, wydaje mi sie ze wszystko zalezy od tego, na ile mamy bliskie relacje z bliskimi, bo czasem to wcale nie jest jednoznaczne. wszystko zalezy tez od charakteru, stylu życia, na ile odkrycie akurat tej części nas moze byc zaskoczeniem dla innych


Góra
  
 

Re: Znaki szczególne osób homoseksualnych?
PostNapisane: środa 08 sty 2014, 21:52 
wiesz ale jak widzisz namiętny pocałunek dwóch dziewczyn i ten wzrok ludzi na nie, to nie tylko ja miałem takie myśli, sam fakt wcześniej je wyczułem po prostu że są lesbijkami :)


Góra
  
 

Re: Znaki szczególne osób homoseksualnych?
PostNapisane: środa 08 sty 2014, 21:54 
o takich skrajnościach to juz nie ma co wspominac :)


Góra
  
 

Re: Znaki szczególne osób homoseksualnych?
PostNapisane: środa 08 sty 2014, 21:56 
Nieaktywny/-a od ponad 3 m-cy
Offline

Dołączył(a): niedziela 05 sty 2014, 21:39
Posty: 55
Miejscowość: Polska
StudentS napisał(a):
No mi niestety kuzynka wmawia, że skoro nie mam to jestem:D poza tym może się mylę ale zauważyłem, że trochę trudniej może być poznać lesbijkę niż geja. A to dlatego, że chyba jednak dziewczynom ,,więcej wolno" - tzn. jakoś sie przyjęło że jak czasem się trzymają za ręce, pocałują czy przytulą to jest to zupełnie normalne równeż dla kobiety hetero

A kuzynka zna prawdę? Jak reagujesz?

Ja osobiście nie potrafiłabym okazać zbytnich uczuć nawet bliskim, rodzinie, a co dopiero pokazywać się w objęciach kobiety... Totalnie nie w moim stylu. Zastanawiam się tylko czy można poznać po czymś niezupełnie bezpośrednim to, że mam skłonności homoseksualne.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Znaki szczególne osób homoseksualnych?
PostNapisane: środa 08 sty 2014, 22:04 
w sumie od moich bliskich bezpośrednio nie słyszałem, Jarek jesteś gejem? tylko siostrami powiedziała, że raz jak była u cioci na wakacjach to gadała jej "ten Jarek może jest inny?" i siostra mi to powiedziała, nawet przed moją mamą i mama się wkurzyła co to ciotka wygaduje. Ale patrząc na moje zachowanie kiedyś to wcale się nie dziwię, że tak powiedziała, ogólnie w szkole też mi dokuczali czasem, pisałem o tym w innym poście. Ale powiem szczerze, że wynikło to z fascynacją pewnej piosenkarki, która jest uważana "kto jej słucha jest homo", zawsze ona mi się podobała i teraz też mi się podoba i wmawiałem sobie lata wstecz, że jak nie poznam takiej dziewczyny jak ona to się nigdy nie ożenię, niby głupie myślenie a jak zmieniło moje życie :/ zawsze uważałem, że każdy słucha co się mu podoba, a mi się podobała ona i niektóre piosenki, potem skupiałem się cały czas na jej życiu do pewnego czasu, jak oficjalnie powiedziała że wspiera środowiska homo, że walczy o równouprawnienia, wtedy zapaliło się światło przecież wszyscy zawsze o tym mi gadali co oni myślą o mnie i choć nie jestem oficjalnie już jej fanem od 3 lat to nadal spotykam się czasem z głupimi komentarzami na jej temat, ale zawsze to przemilczę albo dowalę ripostą i po gatce. Zastanawiam się co człowiek musi przejść aby zrozumieć swoje błędy ???


Góra
  
 

Re: Znaki szczególne osób homoseksualnych?
PostNapisane: środa 08 sty 2014, 22:08 
czasem można przejść całe życie i nie zrozumieć własnych błędów ( chciałam akcent optymistyczny wprowadzić :D ) czasem wystarczy bardzo mało, żeby czlowiek zrozumiał


Góra
  
 

Re: Znaki szczególne osób homoseksualnych?
PostNapisane: środa 08 sty 2014, 22:13 
Offline

Dołączył(a): niedziela 13 paź 2013, 20:18
Posty: 400
Miejscowość: Katowice
kobietka napisał(a):
A kuzynka zna prawdę? Jak reagujesz?


nie zna ale mam wrażenie jakby mi to wmawiała. Trochę nerwowością.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Znaki szczególne osób homoseksualnych?
PostNapisane: środa 08 sty 2014, 22:16 
a ile ta kuzynka ma lat ??? weź ją zgaś i już :P


Góra
  
 

Re: Znaki szczególne osób homoseksualnych?
PostNapisane: środa 08 sty 2014, 22:17 
Nieaktywny/-a od ponad 3 m-cy
Offline

Dołączył(a): niedziela 05 sty 2014, 21:39
Posty: 55
Miejscowość: Polska
jarko21 napisał(a):
w sumie od moich bliskich bezpośrednio nie słyszałem, Jarek jesteś gejem? tylko siostrami powiedziała, że raz jak była u cioci na wakacjach to gadała jej "ten Jarek może jest inny?" i siostra mi to powiedziała, nawet przed moją mamą i mama się wkurzyła co to ciotka wygaduje. Ale patrząc na moje zachowanie kiedyś to wcale się nie dziwię, że tak powiedziała, ogólnie w szkole też mi dokuczali czasem, pisałem o tym w innym poście. Ale powiem szczerze, że wynikło to z fascynacją pewnej piosenkarki, która jest uważana "kto jej słucha jest homo", zawsze ona mi się podobała i teraz też mi się podoba i wmawiałem sobie lata wstecz, że jak nie poznam takiej dziewczyny jak ona to się nigdy nie ożenię, niby głupie myślenie a jak zmieniło moje życie :/ zawsze uważałem, że każdy słucha co się mu podoba, a mi się podobała ona i niektóre piosenki, potem skupiałem się cały czas na jej życiu do pewnego czasu, jak oficjalnie powiedziała że wspiera środowiska homo, że walczy o równouprawnienia, wtedy zapaliło się światło przecież wszyscy zawsze o tym mi gadali co oni myślą o mnie i choć nie jestem oficjalnie już jej fanem od 3 lat to nadal spotykam się czasem z głupimi komentarzami na jej temat, ale zawsze to przemilczę albo dowalę ripostą i po gatce. Zastanawiam się co człowiek musi przejść aby zrozumieć swoje błędy ???

Czy to polska czy zagraniczna piosenkarka?


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Znaki szczególne osób homoseksualnych?
PostNapisane: środa 08 sty 2014, 22:20 
Zagraniczna, ale nie szatanka :)


Góra
  
 

Re: Znaki szczególne osób homoseksualnych?
PostNapisane: środa 08 sty 2014, 22:31 
Offline

Dołączył(a): niedziela 13 paź 2013, 20:18
Posty: 400
Miejscowość: Katowice
jarko21 napisał(a):
a ile ta kuzynka ma lat ??? weź ją zgaś i już :P


22, ogólnie lepiej nie reagować nerwami bo może to gorzej poskutkować:D


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Znaki szczególne osób homoseksualnych?
PostNapisane: środa 08 sty 2014, 22:35 
no to młoda kuzyneczka :) nie chodzi mi złością ale jakimś ciętym ripostem i git :) może sam jej podpowiedz, o co chce zapytać i zrobi jej się głupi i skończy z głupią gadką.


Góra
  
 

Re: Znaki szczególne osób homoseksualnych?
PostNapisane: środa 08 sty 2014, 22:38 
Offline

Dołączył(a): niedziela 13 paź 2013, 20:18
Posty: 400
Miejscowość: Katowice
na razie się uspokoiła:D


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Znaki szczególne osób homoseksualnych?
PostNapisane: środa 08 sty 2014, 22:41 
Wiesz "przezorny zawsze ubezpieczony" :) Jak będzie gadała to pisz i będziemy myśleć co jej powiedzieć :D


Góra
  
 

Re: Znaki szczególne osób homoseksualnych?
PostNapisane: środa 08 sty 2014, 22:44 
Offline

Dołączył(a): niedziela 13 paź 2013, 20:18
Posty: 400
Miejscowość: Katowice
Dzięki:D gorzej jak się argumenty skończą:D


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Znaki szczególne osób homoseksualnych?
PostNapisane: środa 08 sty 2014, 22:50 
hehe to ta kuzynka zadziorna musi być strasznie, skoro jest tu nas cała rzesza a ona jedna :)


Góra
  
 

Re: Znaki szczególne osób homoseksualnych?
PostNapisane: środa 08 sty 2014, 22:55 
Offline

Dołączył(a): niedziela 13 paź 2013, 20:18
Posty: 400
Miejscowość: Katowice
Zadziorna to jest bardzo a z racji tego, że ma narzeczonego nie mogę rzucić na nią podejrzenia że jest lesbijką:D


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Znaki szczególne osób homoseksualnych?
PostNapisane: środa 08 sty 2014, 23:24 
no raczej takich podejrzeń jej nie rzucaj :D choć możesz zapytać dyskretnie jak byś wyczuł zagrożenie i ją prędzej zgasisz niż zdąży zapytać :P


Góra
  
 

Re: Znaki szczególne osób homoseksualnych?
PostNapisane: środa 08 sty 2014, 23:41 
Offline

Dołączył(a): niedziela 13 paź 2013, 20:18
Posty: 400
Miejscowość: Katowice
Powiem ze czekam na kogoś wyjątkowego:D


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Znaki szczególne osób homoseksualnych?
PostNapisane: czwartek 09 sty 2014, 12:34 
Nieaktywny/-a od ponad 3 m-cy
Offline

Dołączył(a): sobota 30 lis 2013, 20:51
Posty: 50
Miejscowość: Śląsk
Ciekawy temat. Na pewno spojrzenia, jakie rzucamy na osoby, które nam się spodobały.
Ubiór jest trochę dyskusyjny, kojarzy się w określony sposób, co też nie wzięło się z kosmosu, ale mam też znajomego, który jest gejem, a ubiera się jak na fana ciężkich uderzeń przystało.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Czy istnieją jakieś znaki szczególne osób homoseksualnyc
PostNapisane: czwartek 09 sty 2014, 14:56 
Nieaktywny/-a od ponad 3 m-cy
Offline

Dołączył(a): niedziela 05 sty 2014, 21:39
Posty: 55
Miejscowość: Polska
No właśnie, spojrzenia. Zastanawiam się czasami czy ktoś kto potrafi dobrze obserwować ludzi i wyciągać wnioski mógłby z mojego zachowania, gestów, sposobu bycia wywnioskować, że mam skłonności homoseksualne? Z twarzy ludzkiej można podobno wiele wyczytać :)


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Czy istnieją jakieś znaki szczególne osób homoseksualnyc
PostNapisane: czwartek 09 sty 2014, 18:31 
Wydaje mi się, że dosyć czytelne (jeśli mowa o zachowaniu) jest częste przebywanie homoseksualnego faceta w gronie kobiet, a nie mężczyzn z racji bardziej wrażliwej natury oraz lepsze dogadywanie się z nimi.


Góra
  
 

Re: Czy istnieją jakieś znaki szczególne osób homoseksualnyc
PostNapisane: czwartek 09 sty 2014, 20:13 
no właśnie piszesz, że z twarzy można wiele wyczytać... hmm się tak zastanawiam, bo czasem ciężko się powstrzymać mi w pracy by nie popatrzeć głębiej w oczy koleżance ;) czy mogłaby się domyślić... nie mam pojęcia. Gdy wyznałam przyjaciółce - typowa hetero, o moich skłonnościach, to bardzo się zdziwiła, nie wiem czy kobiety hetero myślą w tych kategoriach... raczej na facetów większą uwagę zwracają.
Choć biorąc to od drugiej strony myślę, że łatwo rozpoznaję, że podobam się facetowi, to się czuje w sposobie patrzenia, więc teoretycznie może być widać, właśnie w oczach, że ta kobieta może być homo czy bi, tylko trzeba dobrze obserwować zachowania.


Góra
  
 

Re: Czy istnieją jakieś znaki szczególne osób homoseksualnyc
PostNapisane: czwartek 09 sty 2014, 20:13 
Moderator
Offline

Dołączył(a): niedziela 22 wrz 2013, 22:39
Posty: 493
Miejscowość: Katowice
Ja jestem człowiekiem łamiącym wiele stereotypów :P

Oprócz tego, że o wygląd to chyba czasem zadbam mniej niż by wypadało, to jeszcze to powyższe. Ja zawsze chciałem mieć kolegów i dziewczynami się nie interesowałem. W ostatnich latach pomyślałem nawet, że może wypadałoby mieć jednak jakieś koleżanki, bo sami koledzy to jakieś takie podejrzane. A może jednak jakaś mi się spodoba :P Całkiem niedawno dotarł do mnie ten stereotyp, że gej ma masę koleżanek. W pierwszym momencie mnie to nawet zaskoczyło :D

W przeszłości usłyszałem gdzieś kiedyś, że chłopcy do pewnego momentu chcą się bawić z innymi chłopcami, a potem przychodzi moment, że zaczynają interesować się dziewczynkami. I długo myślałem, że jakoś tak się kiedyś w końcu stanie i czekałem. Dlatego też nie miałem poczucia bycia innym, poczucia wyobcowania, bo mając te 12 lat (i długo jeszcze później) myślałem, że wszyscy / niektórzy czują tak jak ja, i że może tak być, i jeszcze z tego wyrosnę.

WF bardzo lubiłem bo nie trzeba się było na niego uczyć :P Lubiłem, mimo że w podstawówce byłem dość tęgi i mało sprawny, wysportowany.

Pisałem też już, że nie mam jakiegoś kumpla homo. I że szukam przyjaźni wśród ludzi, którzy mnie otaczają. Więc tych kumpli mniej / bardziej luźnych trochę jest. I nie wiem czy to ja tak po prostu wybieram, ale określiłbym ich gejowatymi hetero :P Z jednym chodziłem na siłownię. Wracamy z niej, wchodzimy do parku, a on mówi "wiosną tu jest tak pięknie, tyle kwiatów, a ja tak tu rzadko bywam". Myślałem, że padnę :D Ten sam kumpel kiedyś idąc na siłownię powiedział mi "Homoseksualizm dzieli się na dobry i zły". Ja głupi nie zajarzyłem o co mu biega... dopytuję... "No że dobry to dziewczyn". :P

_________________
"Nade wszystko jednak nie ustawajcie w miłości jedni ku drugim, gdyż miłość pokrywa wiele grzechów." 1P 4, 8


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Czy istnieją jakieś znaki szczególne osób homoseksualnyc
PostNapisane: czwartek 09 sty 2014, 20:51 
Nieaktywny/-a od ponad 3 m-cy
Offline

Dołączył(a): niedziela 05 sty 2014, 21:39
Posty: 55
Miejscowość: Polska
Stokroteczka napisał(a):
no właśnie piszesz, że z twarzy można wiele wyczytać... hmm się tak zastanawiam, bo czasem ciężko się powstrzymać mi w pracy by nie popatrzeć głębiej w oczy koleżance ;) czy mogłaby się domyślić... nie mam pojęcia. Gdy wyznałam przyjaciółce - typowa hetero, o moich skłonnościach, to bardzo się zdziwiła, nie wiem czy kobiety hetero myślą w tych kategoriach... raczej na facetów większą uwagę zwracają.
Choć biorąc to od drugiej strony myślę, że łatwo rozpoznaję, że podobam się facetowi, to się czuje w sposobie patrzenia, więc teoretycznie może być widać, właśnie w oczach, że ta kobieta może być homo czy bi, tylko trzeba dobrze obserwować zachowania.

Też się właśnie tego obawiam, że to jakoś widać w oczach. Zastanawia mnie tylko co to dokładnie jest to głębokie spojrzenie :)


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Czy istnieją jakieś znaki szczególne osób homoseksualnyc
PostNapisane: czwartek 09 sty 2014, 21:59 
Głębokie spojrzenie... Wg mnie to często próba porozumienia, potwierdzenia odczuć drugiej osoby.


Góra
  
 

Re: Czy istnieją jakieś znaki szczególne osób homoseksualnyc
PostNapisane: czwartek 09 sty 2014, 23:11 
Nieaktywny/-a od ponad 3 m-cy
Offline

Dołączył(a): sobota 30 lis 2013, 20:51
Posty: 50
Miejscowość: Śląsk
Chodzi mi o takie zgoła inne spojrzenie, niż takie, jakim patrzy na nas rozmówca, gdy mu podajemy jakąś ważną informację. Chodzi o wyraz jaki ślemy, gdy jesteśmy kimś podnieceni.
Swoją drogą czasami przetrzymać czyjeś spojrzenie to jak przeżyć szarżę ciężkozbrojnej konnicy.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Czy istnieją jakieś znaki szczególne osób homoseksualnyc
PostNapisane: piątek 10 sty 2014, 18:29 
kobietka przypatrz się gdzieś w kawiarni sympatiom, zakochanym jak na siebie patrzą... Ten wzrok jest taki głęboki.


Góra
  
 

Re: Czy istnieją jakieś znaki szczególne osób homoseksualnyc
PostNapisane: sobota 11 sty 2014, 01:51 
Nieaktywny/-a od ponad 3 m-cy
Offline

Dołączył(a): poniedziałek 08 kwi 2013, 18:26
Posty: 111
Miejscowość: Szczecin
Ja to przy szukaniu homoseksualistów w swoim otoczeniu radzę nie polegać na stereotypach, ale zaufać intuicji (słynny gejo/ lesbo- radar).

A jeżeli chcecie zdobyć jakieś bardziej wiarygodne dowody, to mogę opowiedzieć o gejach, bo lesbijki dla mnie się nie wyróżniają z tłumu. Mam 2 koleżanki lesbijki i to są takie laski, że ho ho, bardzo kobiece.

Faceci:
- można poznać geja po tym jak patrzy na innych mężczyzn, szczególnie w szatni
- gej jak dostanie aparat fotograficzny, to będzie się cieszył jak dziecko
- po sposobie wchodzenia z kobietą do sklepu z damską bielizną
- jak facet unika w rozmowach tematu gejostwa, to bardzo możliwe, że jest homoseksualistą
- jak nie opowiada o swojej dziewczynie/ jest starym bykiem a nie ma dziewczyny/ cichnie w rozmowach o wyłącznie kobiecych narządach to na 95% jest gejem

Swoją drogą, według Was Michał Szpak jest homo czy hetero?
Ja sądzę, że jest hetero, ale nikt się ze mną nie zgadza (bazują pewnie tylko na jego wyglądzie i stereotypach).


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Czy istnieją jakieś znaki szczególne osób homoseksualnyc
PostNapisane: sobota 11 sty 2014, 10:00 
zaintrygował mnie wątek z aparatem fotograficznym :) dlaczemuż to tak :) ?


Góra
  
 

Re: Czy istnieją jakieś znaki szczególne osób homoseksualnyc
PostNapisane: sobota 11 sty 2014, 18:01 
Nieaktywny/-a od ponad 3 m-cy
Offline

Dołączył(a): sobota 30 lis 2013, 20:51
Posty: 50
Miejscowość: Śląsk
Łączę sięz głosem Bejbi dot. aparatu :D
Ale jeśli facet jest nieśmiały, nie pewny siebie i dodatkowo przeciętnej urody to raczej też ma mniejsze szanse na dziewczynę, nie musi być chyba arbitralnie gejem?


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Czy istnieją jakieś znaki szczególne osób homoseksualnyc
PostNapisane: piątek 17 sty 2014, 20:59 
Offline

Dołączył(a): niedziela 14 kwi 2013, 15:44
Posty: 34
Miejscowość: Łódź
Ja z łatwością rozpoznaję kobiety o skłonnościach homo, jeżeli reprezentują styl "butch". Cechuje te osoby charakterystyczny sposób ubierania, poruszania się, gestykulacji, nawet mówienia... Może raz (na wiele razy) zdarzyło mi się pomylić w tej kwestii. (Na szczęście nie było to żadna gafa z mojej strony, o "pomyłce" dowiedziałam się przypadkiem, okazało się, że to przykładna żona i matka, chociaż jedno nie wyklucza drugiego;)).
Ale tak na prawdę jest, nawet sama się dziwię, jakiś homo-radar:) Np. moja heteroseksualna przyjaciółka twierdzi, że ona "tego" nie potrafi dostrzec, a ja po prostu TAK. Przyznam na marginesie, że te kobiety są w moim typie, choć, pod pewnymi warunkami, więc nie wszystkie mi się podobają;))
Nie wiem, czy też macie podobnie z tym "radarem"? Bo co do innych osób, powiedzmy o "neutralnym" wyglądzie, to o ile nie okazują publicznie sobie uczuć, jest to dla mnie całkowicie niemożliwe do "zdiagnozowania".
Co do mężczyzn, takich tzw. "zniewieściałych" w sposobie bycia znam wielu hetero, więc wiem już, że to bardzo mylący stereotyp.
Nie ma w tym nic dziwnego, że lesbijki to często "męskie" kobiety, a geje - "Kobiecy" faceci. Oczywiście, nie jest to regułą, jednak istnieje takie zjawisko, jak dopasowywanie swojego wyglądu i stylu bycia do stylu życia, jakie się prowadzi. Następuje to mniej lub bardziej świadomie. Znam osobę, która za wszelką cenę pragnie ukryć przed światem swoje skłonności, a jej styl bycia itd aż "krzyczy" - patrzcie, jestem homo! Więc jest to niezależne od jej świadomości.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Czy istnieją jakieś znaki szczególne osób homoseksualnyc
PostNapisane: piątek 17 sty 2014, 23:14 
Nieaktywny/-a od ponad 3 m-cy
Offline

Dołączył(a): wtorek 07 sty 2014, 03:52
Posty: 12
Miejscowość: Wrocław
Otóż to! Styl butch to 99,8% pewności. Od kilku dobrych miesięcy też mam problem z jak to nazwałaś radarem :) Problem... po prostu to się czuje. Czasem wystarczy tylko kilka elementów, dobra obserwacja. Prawdą jest, że osoby heteroseksualne raczej nie zwracają na to uwagi , zaś jeśli zwracają to w mniejszym stopniu.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Czy istnieją jakieś znaki szczególne osób homoseksualnyc
PostNapisane: piątek 17 sty 2014, 23:17 
u mnie, albo nie posiadam w ogóle, albo jakoś jeszcze się nie włączył :)


Góra
  
 

Re: Czy istnieją jakieś znaki szczególne osób homoseksualnyc
PostNapisane: sobota 18 sty 2014, 02:02 
Nieaktywny/-a od ponad 3 m-cy
Offline

Dołączył(a): niedziela 05 sty 2014, 21:39
Posty: 55
Miejscowość: Polska
Ciekawe... Ale co dokładnie macie na myśli pisząc "styl butch" ? :)


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Czy istnieją jakieś znaki szczególne osób homoseksualnyc
PostNapisane: sobota 18 sty 2014, 02:16 
Nieaktywny/-a od ponad 3 m-cy
Offline

Dołączył(a): niedziela 05 sty 2014, 21:39
Posty: 55
Miejscowość: Polska
P.S. Wiem, że styl butch nawiązuje do męskiego sposobu bycia (ubierania), ale jakie dokładnie elementy macie na myśli? Teraz sama zaczynam się zastanawiać czy przez przypadek nie prezentuję stylu butch :) ...


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Czy istnieją jakieś znaki szczególne osób homoseksualnyc
PostNapisane: sobota 18 sty 2014, 02:17 
Offline

Dołączył(a): środa 04 gru 2013, 02:13
Posty: 39
Miejscowość: Rzeszów
mówiąc prosto z mostu "babochłop" (nie obrażając nikogo)

_________________
MS


Góra
 Zobacz profil  
 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group studio kuchni warszawa

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL