Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
  Drukuj

Ekonomia w komunii?
Autor Wiadomość
PostNapisane: niedziela 15 mar 2015, 22:39 
Nieaktywny/-a od ponad 3 m-cy
Offline

Dołączył(a): poniedziałek 08 kwi 2013, 18:26
Posty: 111
Miejscowość: Szczecin
Nie bardzo mam czas wczytywać się w internety, więc pomyślałem, że może wy mi wyjaśnicie pewną kwestię.
Idziemy do Komunii i przyjmujemy ją w jakiejś intencji. Osoby zintencjonowane otrzymują łaski. A co się dzieje z nami?
Chodzi mi o to, czy należy tak co jakiś czas profilaktycznie przyjąć Komunię za samego siebie. Mam tyle intencji, że nie sądzę, abym przez te 40 lat, które jeszcze będzie mi dane, odhaczył je wszystkie. A głupio by było, gdyby na sądzie Pan Jezus mi powiedział, że 'sorry, ale ostatni raz Mnie przyjąłeś kiedy miałeś 12 lat'...
Ostatnie zdanie to oczywiście skrót myślowy. Mam nadzieję, że załapaliście, co chciałem powiedzieć.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: pytanie o ekonomię w komunii
PostNapisane: poniedziałek 16 mar 2015, 17:17 
Offline

Dołączył(a): czwartek 07 sie 2014, 18:57
Posty: 233
Miejscowość: Szczecin
Przecież Pan Bóg wie o Twoich intencjach i o tym, czego ci trzeba, jeszcze zanim zdążysz je sformułować w swoim umyśle ;) Dlatego, gdy przyjmujesz Komunię św. w cudzej intencji przyjmujesz ją także we wszystkich swoich...
---------------
Przeczytaj, proszę:

Święta Gertruda złożyła akt heroicznej miłości za dusze czyśćcowe, czyli ofiarowała zmarłym cierpiącym w czyśćcu wszystkie swoje czyny i akty pokuty nie zostawiając sobie nic, czym mogłaby zadośćuczynić za swoje grzechy. Przed śmiercią szatan próbował zasiać w jej sercu niepokój, smutek i strach przed przyszłymi cierpieniami. Jednak Jezus nie pozwolił, by trwała w takim stanie i pocieszył jej duszę zapewniając o wiecznym szczęściu: "Bądź pewna, moja córko, że twoje umiłowanie zmarłych nie będzie ci przeszkodą. Wiedz, że ten hojny dar, jaki złożyłaś ze wszystkich swoich uczynków duszom czyśćcowym, szczególnie mi się spodobał, a na dowód tego oświadczam, iż wszystkie kary jakie musiałabyś znosić w życiu przyszłym, zostały ci odpuszczone,- co więcej, w nagrodę za twą szczodrość tak pomnażam wagę twoich zasług, że będziesz się w niebie cieszyć wieczną chwałą". Słowa Chrystusa tak uradowały Świętą, że z uśmiechem na ustach przeszła do życia wiecznego. Miała wówczas 46 lat. Jej liturgiczne wspomnienie Kościół obchodzi 16 listopada.

Mam nadzieję, że Cię to uspokoiło :)


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Ekonomia w komunii?
PostNapisane: środa 18 mar 2015, 18:35 
Nieaktywny/-a od ponad 3 m-cy
Offline

Dołączył(a): poniedziałek 08 kwi 2013, 18:26
Posty: 111
Miejscowość: Szczecin
Trochę uspokoiło, dzięki Alex :-)
Z drugiej strony, jednak słowa Jezusa zostały skierowane bezpośrednio do św. Gertrudy...
Przetrawię to sobie dzisiaj w nocy. :)


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Ekonomia w komunii?
PostNapisane: środa 18 mar 2015, 23:04 
Offline

Dołączył(a): niedziela 13 paź 2013, 20:18
Posty: 400
Miejscowość: Katowice
Fjern tu nie ma czego przetrawiać tylko zgodzić sie z Alexem:)


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Ekonomia w komunii?
PostNapisane: czwartek 19 mar 2015, 22:52 
Offline

Dołączył(a): poniedziałek 06 paź 2014, 15:10
Posty: 239
Miejscowość: Legionowo
fjern napisał(a):
Nie bardzo mam czas wczytywać się w internety, więc pomyślałem, że może wy mi wyjaśnicie pewną kwestię.
Idziemy do Komunii i przyjmujemy ją w jakiejś intencji. Osoby zintencjonowane otrzymują łaski. A co się dzieje z nami?
Chodzi mi o to, czy należy tak co jakiś czas profilaktycznie przyjąć Komunię za samego siebie. Mam tyle intencji, że nie sądzę, abym przez te 40 lat, które jeszcze będzie mi dane, odhaczył je wszystkie. A głupio by było, gdyby na sądzie Pan Jezus mi powiedział, że 'sorry, ale ostatni raz Mnie przyjąłeś kiedy miałeś 12 lat'...
Ostatnie zdanie to oczywiście skrót myślowy. Mam nadzieję, że załapaliście, co chciałem powiedzieć.


Ciekawe, jakie jeszcze podobne pytania chodzą Ci po głowie?

Nie traktuj Stwórcy jak program komputerowy...

_________________
"Zaświadcza się, że Mikołaj Iwanowicz, spędził wyżej wymienioną noc na balu u szatana zaangażowany jako środek lokomocji...Hella, nawias, a w nawiasie napisz wieprz. Podpisano Behemot".


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Ekonomia w komunii?
PostNapisane: sobota 21 mar 2015, 22:41 
Nieaktywny/-a od ponad 3 m-cy
Offline

Dołączył(a): poniedziałek 08 kwi 2013, 18:26
Posty: 111
Miejscowość: Szczecin
absurdzie, jak mi przyjdzie coś do głowy, to na pewno napiszę.
chwilowo nie potrafię wymyślić pytania, na które nie znam odpowiedzi :P


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Ekonomia w komunii?
PostNapisane: niedziela 22 mar 2015, 22:33 
Offline

Dołączył(a): poniedziałek 06 paź 2014, 15:10
Posty: 239
Miejscowość: Legionowo
fjern napisał(a):
absurdzie, jak mi przyjdzie coś do głowy, to na pewno napiszę.
chwilowo nie potrafię wymyślić pytania, na które nie znam odpowiedzi :P


Podejrzewałem, że masz ich multum:-)

Ale znasz zasady pisowni i ortografii i piszesz "na pewno", za co masz ogromny plus:-))

_________________
"Zaświadcza się, że Mikołaj Iwanowicz, spędził wyżej wymienioną noc na balu u szatana zaangażowany jako środek lokomocji...Hella, nawias, a w nawiasie napisz wieprz. Podpisano Behemot".


Góra
 Zobacz profil  
 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group studio kuchni warszawa

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL