Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
  Drukuj

Re: Czy osoba homoseksualna może zostać księdzem?
Autor Wiadomość
PostNapisane: sobota 17 sie 2019, 09:11 
Offline

Dołączył(a): sobota 22 lis 2014, 15:43
Posty: 12
Miejscowość: Pomorskie
Wiki napisał(a):
eMKa napisał(a):
Trudna sprawa, ja byłam w klasztorze i od początku się przyznałam, że mam skłonności homoseksualne. Przez 3 lata im to nie przeszkadzało, a potem i tak nie pozwolili mi złożyć ślubów, nawet czasowych. :cry:

Po tych akcjach księżach pedofilach, trudniej żyje się, gdy chce się być szczerym.


A co myślisz o czasie tam spędzonym? Ze był stracony, czy że coś wniósł dobrego w Twoje życie?


Ten czas był rozwijający, robiłam pełno rzeczy których w życiu bym nie zrobiła ze strachu. Dowiedziałam się sporo o prawdy o Bogu, ale też zobaczyłam to co nie jest fajne w kościele np. część zakonnic dawała mi do zrozumienia, że ta droga jest "lepsza", że jest się bliżej Boga, a według tego co wiem, nie ma czegoś takiego. Każda droga może prowadzić do pełniejszego spotykania się z Bogiem. I to jest smutne.

Teraz jest mi po prostu przykro, jakbym zrobiła coś nie tak, albo odnośnie czystości albo czegoś innego to rozumiem. A teraz trochę czuję się jak zabawka.

_________________
"Złodziej przychodzi tylko po to, aby kraść, zabijać i niszczyć. Ja przyszedłem po to, aby [ owce ] miały życie i miały je w obfitości." J 10,10


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Czy osoba homoseksualna może zostać księdzem?
PostNapisane: sobota 17 sie 2019, 09:37 
Offline

Dołączył(a): poniedziałek 30 lip 2012, 12:35
Posty: 556
Lokalizacja: Warszawa
Miejscowość: Warszawa
eMKa napisał(a):

Ten czas był rozwijający, robiłam pełno rzeczy których w życiu bym nie zrobiła ze strachu. Dowiedziałam się sporo o prawdy o Bogu, ale też zobaczyłam to co nie jest fajne w kościele np. część zakonnic dawała mi do zrozumienia, że ta droga jest "lepsza", że jest się bliżej Boga, a według tego co wiem, nie ma czegoś takiego. Każda droga może prowadzić do pełniejszego spotykania się z Bogiem. I to jest smutne.

Teraz jest mi po prostu przykro, jakbym zrobiła coś nie tak, albo odnośnie czystości albo czegoś innego to rozumiem. A teraz trochę czuję się jak zabawka.


Myślę, że to jest na plus, że czekały niż, żeby od razu miały Ciebie nie przyjąć.
Może niekoniecznie chodziło tutaj o homo, bo przecież wiele nowicjuszek czy postulantek (nie wiem jakie jest prawidłowe tutaj okreslenie) nie jest dopuszczanych do slubów wieczystych. Podobnie z meżczyznami w seminarium. Uczą się do końca studiów a potem zapada decyzja, że nie otrzyma święceń.

To wybranie bycia lepszym z powodu stanu konsekrowanego jest mi znane, ale od drugiej strony. Zawsze myślałam, że te osoby są bliżej Boga. Jakież było moje zdziwienie gdy na REO dowiedziałam sie, że z takiego myslenia trzeba się wyspowiadać.
To samo przeczytałam w jakimś rachunku sumienia w modlitewniku.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Czy osoba homoseksualna może zostać księdzem?
PostNapisane: sobota 17 sie 2019, 09:53 
Offline

Dołączył(a): sobota 22 lis 2014, 15:43
Posty: 12
Miejscowość: Pomorskie
Wiki napisał(a):

Myślę, że to jest na plus, że czekały niż, żeby od razu miały Ciebie nie przyjąć.
Może niekoniecznie chodziło tutaj o homo, bo przecież wiele nowicjuszek czy postulantek (nie wiem jakie jest prawidłowe tutaj okreslenie) nie jest dopuszczanych do slubów wieczystych. Podobnie z meżczyznami w seminarium. Uczą się do końca studiów a potem zapada decyzja, że nie otrzyma święceń.


No właśnie, powiedziały, że tylko homo mnie dyskwalifikuje. Poza tym jedna z sióstr odpowiedzialna za formacje była na mnie cięta i stwierdziła, że mam problemy psychiczne (nie mając żadnego wykształcenia psychologicznego) i wysłały mnie na badania, robiłam jakiś test ponad 500 pytań, przez 2h i wyszło wszystko w porządku, a owa siostra chciała się mnie pozbyć i chciała dać psycholożce opinie o mnie, a ona odpowiedziała, że nie bawi się w takie rzeczy.
Taka jest prawda. Jakby mi powiedziały od razu, że nie to nie.

_________________
"Złodziej przychodzi tylko po to, aby kraść, zabijać i niszczyć. Ja przyszedłem po to, aby [ owce ] miały życie i miały je w obfitości." J 10,10


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Czy osoba homoseksualna może zostać księdzem?
PostNapisane: sobota 17 sie 2019, 10:31 
Offline

Dołączył(a): poniedziałek 30 lip 2012, 12:35
Posty: 556
Lokalizacja: Warszawa
Miejscowość: Warszawa
A żałujesz, że nie jesteś w zakonie?
Wolałabyś być zakonnicą niż świecką?

Znajoma zakonnica opowiadała mi o tych testach. Nie wiem czy to każda przechodzi, ale z tego co ona mówiła to u niej w zakonie były testy i psychoterapię też miały.
I nie było to związane z orientacją.

Jak to powiedział sp. o. Kozłowski najbardziej bolą rany zadane przez najbliższych, przez Kościół, przez ludzi Kościoła, przez ludzi ze wspólnoty.

niestety, taka prawda....


Góra
 Zobacz profil  
 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group studio kuchni warszawa

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL