Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ] 
  Drukuj

Czy przyjaźń dwóch homoseksualistek/ów jest możliwa?
Autor Wiadomość
PostNapisane: wtorek 12 lip 2016, 16:02 
Witajcie, borykam się z tym od dawna... mijają lata a ja nie układam sobie życia z nikim - i to nie jest problem... kłopot w tym, że nie znajduję przyjaciółki, która by była podobna, tzn. homoseksualna a zarazem wierząca i chcąca żyć w czystości... mam wrażenie że nie pasuję nigdzie, bo gdy zbliżam się do homoseksualnych osób, spotykam się z niechęcią, bo przecież "nie spełnię ich pragnień bardziej lub mniej wyimaginowanych"... a gdy kieruję się w stronę gorliwych katolików czuję się jak czarna owca i unikam relacji z kobietami, bo co one mogą wiedzieć i nie rozumieją, mimo że pewnie empatii mają wiele... tak więc lata mijają a nadzieja na przyjaźń słabnie... i tak trafiłam na stronę chyba bardziej dla mężczyzn, ale może znajdzie się jakaś bratnia dusza a właściwie siostrzana ;)
Może znajdzie się jakaś miejscowa "Ewa Tushnet" lub zwyczajna kobieta jak ja, która czuje mocniej, patrzy inaczej a przy tym chce pracować nad czystą relacją... z facetami łatwo się dogaduję, ale brakuje mi kogoś podobnego, kto zrozumie... oczywiście nie oznacza to, że facetom wstęp wzbroniony - bez Was Panowie nie byłoby najlepiej, kobiety by się pozagryzały i juz dawno razem z dinozaurami były po tamtej stronie ;) Jeśli ktoś zechce odpisać, to zapraszam na forum.
Pozdrawiam i dziękuję, że ktoś wpadł na pomysł stworzenia takiego miejsca dla chrześcijan, którzy potrzebują normalnego i w miarę bezpiecznego środowiska - jak rybki w akwariach, które widzą się za szkłem, jednak sama świadomość obecności motywuje do pływania ;)


Góra
  
 

Re: Czy przyjaźń dwóch homoseksualistek/ów jest możliwa?
PostNapisane: wtorek 12 lip 2016, 18:43 
Witamy :)

Kobiety są tu faktycznie mniejszością w mniejszości, ale jednak są - czasem nawet się udzielają ;)

Co do pytania tytułowego - przyjaźń jest jak najbardziej możliwa. Tylko oczywiście trzeba trafić na normalne, ogarnięte osoby.

Ja z jedną osobą stąd znam się już 4 lata, spotykamy się w realu, świetnie się dogadujemy, czasem zdarzają się jakieś lekkie nieporozumienia, ale ogólnie jest bardzo ok. I myślę, że naszą relację zdecydowanie można już nazwać przyjaźnią.

Nie wiem kto to jest Ewa Tushnet, ale skoro została wspomniana to pewnie warto zaznajomić się z postacią ;) A tak na marginesie to moja imienniczka ;)

Pozdrawiam :)


Góra
  
 

Re: Czy przyjaźń dwóch homoseksualistek/ów jest możliwa?
PostNapisane: wtorek 12 lip 2016, 21:27 
Offline

Dołączył(a): wtorek 26 lis 2013, 23:38
Posty: 258
Miejscowość: Warszawa
http://www.wiadomosci24.pl/artykul/ewa_ ... 49468.html Ciekawa postać... Wiele wierzących osòb na tym forum marzy o białym związku lub przyjaźni homoseksualnej. Nie wiem, czy w praktyce to się udaje zrealizować. Myślę, że znajdzie się tu sporo kobiet otwartych na przyjaźń bez seksu. Przemko, na razie jeszcze nie masz 10 postòw i nie możesz odbierać PW. Ludzie raczej piszą prywatnie, żeby się bliżej poznać.

Witamy:-)


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Czy przyjaźń dwóch homoseksualistek/ów jest możliwa?
PostNapisane: wtorek 12 lip 2016, 21:40 
Offline

Dołączył(a): wtorek 26 lis 2013, 23:38
Posty: 258
Miejscowość: Warszawa
http://blogs.denverpost.com/hark/2012/0 ... ality/171/

Ciekawy artykuł.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Czy przyjaźń dwóch homoseksualistek/ów jest możliwa?
PostNapisane: środa 13 lip 2016, 11:23 
dziękuję za odpowiedzi i podpowiedzi ;) tak drążę temat przyjaźni, bo może dotychczas natrafiałam na niewałaściwe osoby i zbyt ograniczone w schematycznym myśleniu, po których można by się spodziewać otwartości i tolerancji a które na dźwięk wiary zatykają uszy i zmykają, bez nawet smugi ułudy przyjaźni... zaczęłam nawet wątpić czy w ogóle przyjaźń nie jest jakąś ułudą, ale wiem że ta prawdziwa jest możliwa tylko jest również trudna... oglądałam niedawno sama (jak zwykle) budujący, ciepły i optymistyczny film "Już za tobą tęsknię" i polecam wszystkim bez względu na wiek, płeć, orientację czy jej brak... jest niesamowity... a teraz będę podczytywać o "Kobietach Księgi", bo jakoś judaistyczne ujęcie otwiera na Nowy Testament i domyka niektóre dywagacje... kobiecość jest fascynująca i inspirująca a zarazem tak skomplikowana, że aż strach :) ale czasem strach ma wielkie oczy, przerażonego dziecka, któremu w dzieciństwie czegoś brakowało... uff, cieszę się, że jednak nie jestem dinozaurem, że są podobni ludkowie, tylko jak grzybki poukrywane w wirtualnym gąszczu...


Góra
  
 

Re: Czy przyjaźń dwóch homoseksualistek/ów jest możliwa?
PostNapisane: środa 13 lip 2016, 12:23 
Przemka, zapraszam do napisania paru słów o sobie w dziale "Przywitaj się / O nas" - tam się poznajemy i fajnie tam napisać kilka zdań o sobie na dobry początek - oczywiście jeśli tylko masz ochotę ;)


Góra
  
 

Re: Czy przyjaźń dwóch homoseksualistek/ów jest możliwa?
PostNapisane: środa 13 lip 2016, 12:58 
okey, tylko co ja o sobie namarudzić mam... hmmm... zacznę od przywitania się zatem
pa


Góra
  
 

Re: Czy przyjaźń dwóch homoseksualistek/ów jest możliwa?
PostNapisane: niedziela 31 lip 2016, 01:52 
Mysle, ze jest to mozliwe, sam mam wiele przyjazni homoseksualnych, trzeba jednak bardzo uwazac an czystosc, nie stwarzac chyba najlepiej ryzykownych sytuacji, spotykac sie w wiekszej grupie lub w miejscach publicznych - to chyba najrozsadniejsze jest!


Góra
  
 

Re: Czy przyjaźń dwóch homoseksualistek/ów jest możliwa?
PostNapisane: piątek 05 sie 2016, 13:37 
Offline

Dołączył(a): piątek 04 mar 2016, 17:14
Posty: 16
Miejscowość: Warszawa
Możliwa, ale na pewno nie z kimś z kim sie było w bardzo bliskiej relacji.
Z mojego skromnego doświadczenia i prób stworzenia przyjaźni takiej właśnie - nie da się.
Od ponad pół roku tego próbuje i po prostu nie potrafię.
Wracają wspomnienia, wszystko to co się przeżyło razem a co nie może się więcej wydarzyć. Taka to trochę masakra w odcinkach.

W zasadzie niewiem czemu sobie to funduje :-(


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Czy przyjaźń dwóch homoseksualistek/ów jest możliwa?
PostNapisane: piątek 05 sie 2016, 16:03 
Offline

Dołączył(a): niedziela 02 wrz 2012, 18:12
Posty: 16
Miejscowość: PL
@przemka....shalom!

dzięki za dzielenie się :) mam podobnie...od lat żyję w samotności, są to lata wewnętrznej walki, ale jestem radosna i szczęśliwa, nie wyobrażam sobie już związku choć czasem upadam....myślę, że przyjaźń jest możliwa ale trzeba nad nią pracować i oprzeć na solidnych fundamentach....chcesz możemy popisać :)

pozdrawiam
A


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Czy przyjaźń dwóch homoseksualistek/ów jest możliwa?
PostNapisane: czwartek 20 paź 2016, 13:44 
Offline

Dołączył(a): niedziela 16 paź 2016, 21:55
Posty: 10
Miejscowość: Bukowina
Niemam takich przyjaciół ale mysle ze jest to mozliwe


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Czy przyjaźń dwóch homoseksualistek/ów jest możliwa?
PostNapisane: czwartek 20 paź 2016, 14:16 
Oczywiscie że przyjazn dwóch homoseksualistów lub homoseksualistek jest możliwa!!!A dlaczego ma byc nie możliwa?Wszystko można zrobic i dokonac jesli sie chce:)


Góra
  
 

Re: Czy przyjaźń dwóch homoseksualistek/ów jest możliwa?
PostNapisane: niedziela 17 sty 2021, 17:41 
Offline

Dołączył(a): czwartek 07 lis 2013, 00:03
Posty: 26
Miejscowość: małopolska
jest możliwa i bardzo pomaga


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Czy przyjaźń dwóch homoseksualistek/ów jest możliwa?
PostNapisane: piątek 26 lut 2021, 22:34 
Offline

Dołączył(a): piątek 05 lut 2021, 23:06
Posty: 73
Miejscowość: Warszawa
Chciałbym mieć takiego przyjaciela!

U mnie było tak, że przyjaźń się mocno naderwała (choć to jeszcze nie jest przesądzone) po tym jak się zakochałem w tym przyjacielu. Niestety bez wzajemności :(

Chciałbym mieć takiego kogoś, z którym zawsze będziemy przyjaciółmi. Nawet, a może tym bardziej, jeżeli się w sobie zakochamy i stworzymy związek. Oczywiście mowa o związku opartym na Bogu :)

_________________
"Wiatr wieje tam, gdzie chce, i szum jego słyszysz, lecz nie wiesz, skąd przychodzi i dokąd podąża.
Tak jest z każdym, który narodził się z Ducha."
J 3, 8


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Czy przyjaźń dwóch homoseksualistek/ów jest możliwa?
PostNapisane: wtorek 16 mar 2021, 20:18 
Offline

Dołączył(a): niedziela 20 sie 2017, 09:19
Posty: 228
Miejscowość: Łódzkie/Śląskie
Co masz na myśli mówiąc o związku opartym na Bogu? Czy jest jakaś konkretna charakterystyka takiego związku?

_________________
Rozbudzając świadomość swoich niedoskonałości, zdobywam moc i nadzieję.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Czy przyjaźń dwóch homoseksualistek/ów jest możliwa?
PostNapisane: środa 17 mar 2021, 01:02 
Offline

Dołączył(a): niedziela 18 sie 2019, 21:10
Posty: 384
Miejscowość: Poznań
To ciekawe, ze marza nam sie przyjaznie z osobami tej samej orientacji seksualnej. Sama sie na tym lapie, ze za taka wzdycham. Tymczasem Bog tu gdzie jestem obdarowal mnie dwiema pieknymi przyjazniami z osobami hetero: jedna kobieta i jeden mezczyzna. I musze wam powiedziec, ze dzieki nim moje zycie stalo sie radosniejsze. Pisze to by was zachecic i poswiadczyc, ze z heterykami tez mozna miec piekna przyjazn , ktora jest moim zdaniem latwiejsza / lzejsza, bo zwyczajnie odpada parcie na seks. No z ta przyjaciolka to uczciwie przyznam, ze byl czas , gdy bylam w niej zakochana, ale to na szczescie juz za mna, bo wtedy latwo nie bylo. I to wcale nie jest tak, ze oni nas nie rozumieja. Jak ktos ma empatie to naprawde jest w stanie zrozumiec i wysluchac.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Czy przyjaźń dwóch homoseksualistek/ów jest możliwa?
PostNapisane: czwartek 18 mar 2021, 22:14 
Offline

Dołączył(a): piątek 05 lut 2021, 23:06
Posty: 73
Miejscowość: Warszawa
Paintthesky, mam na myśli to, że chciałbym żyć w związku z mężczyzną, ale zachowując czystość. Aby było możliwe zbudowanie związku w ogóle - jestem przekonany - trzeba być przyjaciółmi, trzeba potrafić i lubić spędzać ze sobą czas, trzeba uczciwie ze sobą o wszystkim rozmawiać, trzeba umieć z siebie rezygnować, trzeba umieć wybaczać. Do tego chciałbym, żeby fundamentem tego związku był Bóg tj. żeby On był celem naszego życia (każdego z nas indywidualnie, ale także naszego wspólnego życia) - gdy tak będzie to będziemy jemu podporządkowywali nasze życie właśnie m.in poprzez czystość przystępowanie do sakramentów, aktywne uczestnictwo w życiu parafii. Chciałbym, żebyśmy czerpali z Niego i z siebie wzajemnie, po to, aby móc bardziej kochać Boga, siebie i bliźnich.
No! To takie właśnie mam marzenie :D

Ania, też mam przyjaciół hetero i są to zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Niestety nie wszyscy wiedzą o mojej orientacji. Potwierdzam jednak, że przyjaźnie baaaardzo pomagają! :)

_________________
"Wiatr wieje tam, gdzie chce, i szum jego słyszysz, lecz nie wiesz, skąd przychodzi i dokąd podąża.
Tak jest z każdym, który narodził się z Ducha."
J 3, 8


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Czy przyjaźń dwóch homoseksualistek/ów jest możliwa?
PostNapisane: poniedziałek 22 mar 2021, 12:47 
Offline

Dołączył(a): poniedziałek 30 lip 2012, 12:35
Posty: 556
Lokalizacja: Warszawa
Miejscowość: Warszawa
Najbezpieczniejszym przyjacielem kobiety homo jest homoseksualny mężczyzna:)


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Czy przyjaźń dwóch homoseksualistek/ów jest możliwa?
PostNapisane: poniedziałek 22 mar 2021, 22:07 
Offline

Dołączył(a): piątek 05 lut 2021, 23:06
Posty: 73
Miejscowość: Warszawa
Wiki napisał(a):
Najbezpieczniejszym przyjacielem kobiety homo jest homoseksualny mężczyzna:)


Haha! True story!
I to działa w obie strony!
:D

_________________
"Wiatr wieje tam, gdzie chce, i szum jego słyszysz, lecz nie wiesz, skąd przychodzi i dokąd podąża.
Tak jest z każdym, który narodził się z Ducha."
J 3, 8


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Czy przyjaźń dwóch homoseksualistek/ów jest możliwa?
PostNapisane: niedziela 13 mar 2022, 11:29 
Offline

Dołączył(a): piątek 11 mar 2022, 07:11
Posty: 20
Lokalizacja: Warszawa
Miejscowość: Warszawa
Czy komuś z forum udało się stworzyć relację bez obecności seksu? Mam na myśli "białe małżeństwo" dwóch homoromantyków.
Przyjaźń, bliskość i cały emocjonalny wachlarz.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Czy przyjaźń dwóch homoseksualistek/ów jest możliwa?
PostNapisane: niedziela 11 gru 2022, 19:52 
Offline

Dołączył(a): środa 23 lis 2022, 19:19
Posty: 49
Miejscowość: Północna PL
Zapewne wszyscy szukamy odpowiedzi na to pytanie. Ja również. Ja na swoim przykładzie mogę powiedzieć, że nie udało mi się. Zapewne dlatego, że tak naprawdę chodziło mi o coś innego, czego nie mogę pogodzić z wiarą i zakończyłem to. Mogę powiedzieć, że teraz żyję w czystości, nie mam nikogo, natomiast wracając do głównego pytania, na pewno trzeba być ostrożnym, by nie utaplać się w grzechach śmiertelnych. W jednej książce, którą kiedyś czytałem było napisane, że jeśli chce się mieć przyjaciela to trzeba mieć wspólne zainteresowania. Natomiast nie znajdzie się go, aby go tylko mieć. Myślę, że coś w tym jest. Ja nie mam przyjaciół. Oczywiście z przyjaciółmi, ze znajomymi jest raźniej w życiu. Tak właściwie mi łatwiej jest teraz również dlatego, że znalazłem te forum. Znalazłem też parę blogów, które mi pomagają iść przez to życie.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Czy przyjaźń dwóch homoseksualistek/ów jest możliwa?
PostNapisane: poniedziałek 12 gru 2022, 10:41 
Offline

Dołączył(a): poniedziałek 30 lip 2012, 12:35
Posty: 556
Lokalizacja: Warszawa
Miejscowość: Warszawa
Zgadzam się z Mattem. Mam podobne doświadczenia.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Czy przyjaźń dwóch homoseksualistek/ów jest możliwa?
PostNapisane: czwartek 12 sty 2023, 18:18 
Offline

Dołączył(a): środa 11 sty 2023, 19:02
Posty: 9
Miejscowość: Łódź
Myślę, że tak. Nie zawsze dana osoba może wzbudzać w nas romantyczne czy seksualne zainteresowanie. Możliwe jest jeszcze głębsze zrozumienie siebie. Mam przyjaciół homoseksualistów. Podobnie jest zresztą wśród heteroseksualnych przyjaciół: kobieta i mężczyzna też mogą się przyjaźnić bez żadnych podtekstów.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Czy przyjaźń dwóch homoseksualistek/ów jest możliwa?
PostNapisane: piątek 13 sty 2023, 11:32 
Offline

Dołączył(a): poniedziałek 30 lip 2012, 12:35
Posty: 556
Lokalizacja: Warszawa
Miejscowość: Warszawa
Nie uważam aby przyjaźń kobiety i mężczyzny hetero była możliwa. Prędzej czy później przyjdzie nieuniknione ;)


Góra
 Zobacz profil  
 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group studio kuchni warszawa

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL