Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
  Drukuj

Gość Niedzielny: "Jak pomóc homokatolikom?"
Autor Wiadomość
PostNapisane: piątek 07 cze 2013, 11:29 
Offline

Dołączył(a): niedziela 08 kwi 2012, 23:57
Posty: 168
Miejscowość: śląskie / Warszawa
http://gosc.pl/doc/1586441.Jak-pomoc-homokatolikom


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Jak pomóc homokatolikom?
PostNapisane: piątek 07 cze 2013, 17:29 
Nieaktywny/-a od ponad 3 m-cy
Offline

Dołączył(a): środa 29 sie 2012, 13:20
Posty: 48
Miejscowość: Podkarpackie
Cóż za nadęty dziennikarzyna, próbujący pisać z wyżyn swojej moralnej wyższości (częsta postawa mediów katolickich w stosunku do nas). Artykuł z serii: uargumentuj tezę.
Zajrzałby tu na forum, to by może mądrzej napisał. A może i nie.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Jak pomóc homokatolikom?
PostNapisane: piątek 07 cze 2013, 21:21 
Manzoni napisał(a):
Cóż za nadęty dziennikarzyna, próbujący pisać z wyżyn swojej moralnej wyższości (częsta postawa mediów katolickich w stosunku do nas). Artykuł z serii: uargumentuj tezę.
Zajrzałby tu na forum, to by może mądrzej napisał. A może i nie.

Gdzie to nadęcie? Gdzie ta wyższość? Bo mowa jest o walce, zamiast akceptacji? Fakt, mało to tęczowe...


Góra
  
 

Re: Jak pomóc homokatolikom?
PostNapisane: piątek 07 cze 2013, 23:02 
Duke, świetny artykuł, dający pozytywną energię i jednak poczucie, że jest tam gdzieś ktoś tak jak Ty, kto wygrywa, kto potrafi się temu sprzeciwić i tego nie akceptować. Dziennikarz odwalił swoją drogą też kawał fajnej roboty.


Góra
  
 

Re: Jak pomóc homokatolikom?
PostNapisane: piątek 07 cze 2013, 23:19 
Nieaktywny/-a od ponad 3 m-cy
Offline

Dołączył(a): środa 29 sie 2012, 13:20
Posty: 48
Miejscowość: Podkarpackie
Szukać wierzących gejów na homoczatach, prowokować erotyczne rozmowy, a następnie przyłapywać na grzechu, by to opisać - wątpliwe etycznie. Czy sam dziennikarz nie grzeszy w ten sposób? A może podzieliłby się swoimi osobistymi grzechami?

To tak jak bym szukał katolików na czatach erotycznych dla heteryków, w burdelach, a następnie wyciągał na tej postawie wniosek o heteroseksualnych katolikach. Jak pogodzić odrzucenie grzechu z szacunkiem dla człowieka?

Czy szukanie ludzi po to, żeby ich przyłapać na grzechu i to opisać, jest fair?

Ciekawe dlaczego jednak, pisząc o homoseksualnych katolikach, nie zaczął swojego riserczu od tych, którzy żyją w celibacie i żyjących w monogamicznych, dochowujących wierności związkach. Nie pasowało do tezy. Chyba nietrudno wśród nas takich jednak znaleźć! Ja przynajmniej nie miałem ŻADNEGO problemu.

Już dziś wieczorem znalazłbym co najmniej 5, bez żadnych podchodów.

Czyżby tak trudno byłoby ich znaleźć? Gdybym jutro nie wyjeżdżał na dłużej, sam mógłbym się z nim umówić na rozmowę, bez tych podchodów na gejowskim czacie. Bo tam by mnie nie znalazł i nie musiał bawić się w takie podchody.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Jak pomóc homokatolikom?
PostNapisane: sobota 08 cze 2013, 00:20 
Offline

Dołączył(a): niedziela 08 kwi 2012, 23:57
Posty: 168
Miejscowość: śląskie / Warszawa
Ja myślę tak:

Tekst jest dobry, z jednego prostego względu. Przynajmniej ktoś w Kościele próbuje nas zauważyć. Nas i nasze problemy. Może robią to średnio, ale myślę sobie, że być może dzięki temu tekstowi komuś w Kościele trochę łatwiej będzie nas zrozumieć. Może... próbują, starają się. Warto to IMHO docenić. Bo wierzącemu heterykowi zrozumieć jest nas po prostu cholernie ciężko, z wielu przyczyn. To prawie jak przepaść.

Manzoni, piszesz:

Cytuj:
Ciekawe dlaczego jednak, pisząc o homoseksualnych katolikach, nie zaczął swojego riserczu od tych, którzy żyją w celibacie i żyjących w monogamicznych, dochowujących wierności związkach. Nie pasowało do tezy. Chyba nietrudno wśród nas takich jednak znaleźć! Ja przynajmniej nie miałem ŻADNEGO problemu.

Już dziś wieczorem znalazłbym co najmniej 5, bez żadnych podchodów.


Wiesz jak szukać.

Dla wszystkich moich bliskich znajomych ze wspólnoty Kościoła, mocno otwartych na problemy innych, znających masę ludzi, nie bojących się rozmawiać o różnych sprawach siedzących w środku człowieka, problem homoseksualności w kościele był czymś, z czym żaden z nich nigdy nie miał do czynienia. Byłem dla nich albinosem, jedynym przedstawicielem takiego gatunku. Myślę, że obiektywnie jest tak, że jest nas bardzo niewielu i trudno do nas dotrzeć.

Spróbuj spojrzeć na ten tekst z odrobiną życzliwości. Odczytasz go wtedy w trochę innym kontekście. :)


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Jak pomóc homokatolikom?
PostNapisane: sobota 08 cze 2013, 01:00 
Manzoni napisał(a):
Szukać wierzących gejów na homoczatach, prowokować erotyczne rozmowy, a następnie przyłapywać na grzechu, by to opisać - wątpliwe etycznie. Czy sam dziennikarz nie grzeszy w ten sposób? A może podzieliłby się swoimi osobistymi grzechami?

Jeśli tak odebrałeś tekst o nadziei i walce, to współczuję. Najwidoczniej uważasz, że jedyną drogą jest afirmacja homoseksualizmu i na ludzi nie do końca z tym pogodzonych masz alergię.
Manzoni napisał(a):
Ciekawe dlaczego jednak, pisząc o homoseksualnych katolikach, nie zaczął swojego riserczu od tych, którzy żyją w celibacie i żyjących w monogamicznych, dochowujących wierności związkach.

Dochowywanie wierności rozumiem jako brak zdrady, seks z jednym partnerem. Od kiedy to zalecamy coś takiego homoseksualnym katolikom? Trafiłem przez pomyłkę na forum WiT?


Góra
  
 

Re: Gość Niedzielny: "Jak pomóc homokatolikom?"
PostNapisane: sobota 08 cze 2013, 18:45 
Jeszcze ten artykuł mówi o tym, że można stawić czoła swojemu ciału, temu co ludzkie i kształtować to co duchowe. Nie musimy się poddawać odczuciom i nic z tym nie robić, lecz możemy nie akceptować naszych odczuć i potraktować je jako własny krzyż - bez użalania się nad sobą, lecz osobiście zawsze myślę, że mam jakieś zadanie do wykonania. Nawet jeśli nie będę miał rodziny w przyszłości, nie poznam odpowiedniej kobiety, to mogę udzielać się społecznie, pracować z dzieciakami, z niepełnosprawnymi - innymi słowy - kształtować rzeczywistość. Po to też tu jestem, żeby znaleźć tutaj wsparcie, zrozumienie i siłę napędową, abym mógł czynić jak najwięcej dobra w imię Jezusa Chrystusa. Amen!


Góra
  
 

Re: Gość Niedzielny: "Jak pomóc homokatolikom?"
PostNapisane: niedziela 09 cze 2013, 13:23 
Offline

Dołączył(a): niedziela 08 kwi 2012, 23:57
Posty: 168
Miejscowość: śląskie / Warszawa
http://gosc.pl/doc/1588456.Bog-uzdrawia ... eksualizmu


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Gość Niedzielny: "Jak pomóc homokatolikom?"
PostNapisane: niedziela 09 cze 2013, 23:38 
Dzięki za artykuł ;)


Góra
  
 

Re: Jak pomóc homokatolikom?
PostNapisane: poniedziałek 10 cze 2013, 21:31 
Offline

Dołączył(a): wtorek 06 mar 2012, 23:23
Posty: 143
Lokalizacja: Gorlice
Miejscowość: Gorlice
Manzoni napisał(a):
Szukać wierzących gejów na homoczatach, prowokować erotyczne rozmowy, a następnie przyłapywać na grzechu, by to opisać - wątpliwe etycznie. Czy sam dziennikarz nie grzeszy w ten sposób? A może podzieliłby się swoimi osobistymi grzechami?

To tak jak bym szukał katolików na czatach erotycznych dla heteryków, w burdelach, a następnie wyciągał na tej postawie wniosek o heteroseksualnych katolikach. Jak pogodzić odrzucenie grzechu z szacunkiem dla człowieka?

Czy szukanie ludzi po to, żeby ich przyłapać na grzechu i to opisać, jest fair?

Ciekawe dlaczego jednak, pisząc o homoseksualnych katolikach, nie zaczął swojego riserczu od tych, którzy żyją w celibacie i żyjących w monogamicznych, dochowujących wierności związkach. Nie pasowało do tezy.


Nic dodać, nic ująć. Zgadzam się w 100%

Temat bardzo trudny. Trzeba docenić próby redaktora, ale artykuł delikatnie mówiąc nie zachwycił mnie :(


Góra
 Zobacz profil  
 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group studio kuchni warszawa

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL