Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
  Drukuj

Trzecia droga
Autor Wiadomość
PostNapisane: niedziela 30 lis 2014, 05:29 
Offline

Dołączył(a): niedziela 08 kwi 2012, 23:57
Posty: 168
Miejscowość: śląskie / Warszawa
https://www.youtube.com/watch?v=U2t_XT50kSw

Efektowny amerykański film o historiach osób homoseksualnych, które znalazły swoje miejsce w Kościele katolickim. Można włączyć polskie napisy.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Trzecia droga
PostNapisane: niedziela 30 lis 2014, 19:33 
Offline

Dołączył(a): piątek 28 wrz 2012, 21:38
Posty: 39
Miejscowość: małopolska
Dzięki za film.Boże jak bardzo prawdziwy.Chyba większośc z nas odczuwa to samo.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Trzecia droga
PostNapisane: niedziela 30 lis 2014, 20:33 
Offline

Dołączył(a): poniedziałek 06 paź 2014, 15:10
Posty: 239
Miejscowość: Legionowo
Skoro o filmach i mediach mowa...
Jak się podoba taki film (polecany na forum ff lub fr):

http://www.youtube.com/watch?v=ixDaNwjD2o8&list=PL4OUmo99I3G9v39ThepfyNKyIP25vCcXK

?

_________________
"Zaświadcza się, że Mikołaj Iwanowicz, spędził wyżej wymienioną noc na balu u szatana zaangażowany jako środek lokomocji...Hella, nawias, a w nawiasie napisz wieprz. Podpisano Behemot".


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Trzecia droga
PostNapisane: poniedziałek 01 gru 2014, 15:15 
Moderator
Offline

Dołączył(a): niedziela 22 wrz 2013, 22:39
Posty: 493
Miejscowość: Katowice
W filmie "Trzecia droga" jest więcej zdań godnych uwagi, ale te dwa są szczególnie dla mnie istotne.

0:34 "Nie mogę zmienić jak odczuwam i jeśli to jest niewłaściwe, i jeśli to jest coś czego nie chcesz, to wtedy Ty to musisz zmienić, ja nie potrafię. I nic się nie zmieniło".

26:49 "Myślę, że wiele z tych jednopłciowych związków może być prawdziwymi, stałymi, dobrymi przyjaźniami, ponieważ nikt nie może żyć bez intymności. Wszyscy potrzebujemy intymności w naszym życiu. Niestety przez intymność rozumie się seks, intymność stała się synonimem seksu, ale nim nie jest. "Intimacy" - in to me see - we mnie zobaczyć - chcemy być znani, kochani na naszych najgłębszych poziomach i chcemy znać i kochać innych na ich najgłębszych poziomach, więc możemy mieć sporo seksu bez intymności i dużo intymności bez seksu."

P.S. Akurat tłumaczenie słów siostry zakonnej mówiącej o przyjaźniach jest napisane po polskiemu, trochę tu ulepszyłem.

_________________
"Nade wszystko jednak nie ustawajcie w miłości jedni ku drugim, gdyż miłość pokrywa wiele grzechów." 1P 4, 8


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Trzecia droga
PostNapisane: wtorek 02 gru 2014, 23:59 
Offline

Dołączył(a): czwartek 07 sie 2014, 18:57
Posty: 233
Miejscowość: Szczecin
Piękne


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Trzecia droga
PostNapisane: piątek 05 gru 2014, 20:42 
Offline

Dołączył(a): niedziela 06 paź 2013, 20:12
Posty: 81
Miejscowość: Mazowsze północne + Bydgoszcz
Kurcze! Już dawno miałem się podzielić tym filmikiem, ale zawsze mi umykało. A śledziłem obecność tego przedsięwzięcia od początku na fb. Fajnie, że ktoś go w końcu wstawił. :) Dzięki, Duke.

Przy okazji zalinkuję bloga tego przystojnego faceta w koszuli. To Joseph Prever, piszacy pod pseudonimem Steve Gershom. Warte uwagi.
http://gaycatholic.com/

_________________
Albo Sodoma, albo Madonna.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Trzecia droga
PostNapisane: niedziela 07 gru 2014, 01:58 
Moderator
Offline

Dołączył(a): poniedziałek 07 kwi 2014, 20:15
Posty: 422
Miejscowość: Warszawa
Dzięki Danielu za ten link. Lubię tego faceta! Nie że przystojny (w koszuli czy bez), bo filmu jeszcze nie obejrzałem. Ale zajrzałem do jego bloga i od razu poczułem sympatię. Taki fragment (nie mogę się oprzeć pokusie zacytowania; w oryginale fragmenty są przekreślone, tu zaznaczam kolorem, bo na naszym forum przekreślanie jest wykreślone z menu formatowania :( ):

So are you gay, or what?

You could say that, if you wanted to, although I don’t like the term and don’t identify with it. I’m attracted primarily and almost exclusively to men, and have been since I was about fourteen; but I don’t date men or have sex with them, so where does that leave me? I’m a faithful Catholic, so a romantic relationship with another man literally doesn’t fit into the way I see the world. I don’t see myself as different in any essential way from heterosexual men, so describing myself as “gay” doesn’t seem to fit.

On the other hand, “homosexual” sounds clinical, “queer” certainly isn’t me, and “man who’s attracted to other men” is cumbersome. So, “gay” is a useful sort of shorthand, and I’ll use it from time to time until a better word comes along. SSA (same-sex attraction) is a useful term too, as in “He has SSA” rather than “He is SSA.”


Just to the point :) (No może z wyjątkiem tego "SSA", bo to na gruncie naszego języka ryzykowne nie tylko gramatycznie ;) .)

_________________
Mądrość jest wspaniała. Kto dla niej wstanie o świcie, ten się nie natrudzi, znajdzie ją bowiem siedzącą u drzwi swoich. (Mdr 6, 12;14)


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Trzecia droga
PostNapisane: niedziela 28 gru 2014, 13:10 
Nieaktywny/-a od ponad 3 m-cy
Offline

Dołączył(a): piątek 21 lut 2014, 00:53
Posty: 52
Miejscowość: Warszawa
Dziękuję za ten film. Wiele rzeczy o których mówią Ci ludzie tak naprawdę mógłbym powiedzieć o sobie.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Trzecia droga
PostNapisane: sobota 14 lut 2015, 20:37 
Offline

Dołączył(a): poniedziałek 09 lut 2015, 18:29
Posty: 58
Miejscowość: PL
Dziękuję za link do tego filmu. Szalenie ciekawe podejście do tematu i spojrzenie na problem, z którym zmaga się tylu ludzi...

Niebawem może skomentuję szerzej...


Góra
 Zobacz profil  
 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group studio kuchni warszawa

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL